vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

397 επισκέπτες, 2 χρήστες
Tem, maprix

ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???

Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #735 στις: Δεκεμβρίου 09, 2011, 23:56 »
Πιστεύω ακράδαντα ότι θα βρεθεί μία απλούστερη λύση: ο λόγος της ανάμιξης νικοτίνης με τα ατμιστικά υγρά, είναι αποκλειστικώς και μόνον η αίσθηση του κτυπήματος στον λαιμό...κάποια στιγμή θα ανακαλυφθεί κάποιο συστατικό που θα δίνει την ίδια αίσθηση δίχως ανάγκη νικοτίνης και εκεί θα τελειώσει η ιστορία...

Έχετε εμπιστοσύνη στους Κινέζους..(όσο μπορείτε δηλαδή...)

Αποσυνδεδεμένος fotis67

  • ***
  • 639
  • Φύλο: Άντρας
  • Όλα είναι ατμός...!!!
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #736 στις: Δεκεμβρίου 10, 2011, 00:00 »
Έρευνα του Boston University School of Public Health η οποία διεξήχθη το 2010 καταλήγει στο συμπέρασμα πως τα ηλεκτρονικά τσιγάρα είναι ασφαλέστερα των συμβατικών.

....Στην ίδια έρευνα σημειώνεται πώς το επίπεδο καρκινογόνων ουσιών που εντοπίστηκαν σε ηλεκτρονικά τσιγάρα είναι 1000 (χίλιες) φορές κατώτερα εκείνων που ανιχνεύονται στα κανονικά τσιγάρα. Κατά τους ερευνητές του Boston University School of Public Health, οι πρώτες μελέτες καταδεικνύουν πώς το ηλεκτρονικό τσιγάρο μπορεί να βοηθήσει τους ανθρώπους να διακόψουν το συμβατικό κάπνισμα προσομοιάζοντας την πρακτική του καπνίσματος ως να ήταν κανονικός καπνός.


http://www.zougla.gr/page.ashx?pid=2&aid=432117&cid=4

Αποσυνδεδεμένος Nonos

  • *
  • 8
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #737 στις: Δεκεμβρίου 10, 2011, 00:19 »
Αυξήθηκε η ζωή και δέν μπορούσα να έχω γκόμενα? Το γύρισα στην ηλεκτρονική (Chat) (XXX) , Αυξήθηκε η ζωή και δέν μπορούσα να έχω ταινίες και cd? το γύρισα σε dll, p2p, torrent. Αυξήθηκε η ζωή και δέν μπορούσα να έχω βιβλία? Το γύρισα σε PDF. Αυξήθηκε η ζωή και δέν μπορούσα να έχω φωνή? Το γύρισα σε σχόλια σε site, forum, blogs. Αυξήθηκε η ζωή και δέν μπορούσα να έχω χρόνο για δευτερεύοντες εργασίες λόγω 2 ή 3 δουλειών? Το γύρισα σε e-banking και ηλεκτρονική διακυβέρνηση. Αυξήθηκε η ζωή και δέν μπορούσα να έχω το τσιγάρο μου? Το γύρισα σε Η.Τ. Αυξήθηκε η ζωή και δέν μπορούσα να έχω ζωή? Το γύρισα σε SIMS. Αυξήθηκε η ζωή και δέν μπορούσα να έχω τα ταξίδια μου και τις βόλτες μου? Το γύρισα σε youtube. Αυξήθηκε η ζωή και δέν μπορούσα να έχω κυβέρνηση? ΘΑ ΤΟ ΓΥΡΙΣΩ ΣΕ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΗ ΚΥΒΕΡΝΗΣΗ.


Δεν είναι δικό μου αλλά ήθελα να το μοιραστώ μαζί σας...

Αποσυνδεδεμένος Spiros.TH

  • *
  • 8
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #738 στις: Δεκεμβρίου 10, 2011, 00:25 »
Ρίξτε και μια ματιά εδώ μπορούμε να κάνουμε κάτι αντίστοιχο και εμείς!
http://www.petitiononline.com/fr33dom/petition.html

Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #739 στις: Δεκεμβρίου 10, 2011, 01:06 »
δε ξερω τι θα γινει αλλα οταν ακουω ,απαγορευση , αυστηρη τηρηση του νομου και ελληνικου κρατος σκαω στα γελια. απορια: παζει να δουμε σε κανα τοιχο κατω απ το < οι μπατσοι πουλανε την ηρωινη> το < οι ατμιστες πουλανε τη νικοτινη>?

Αποσυνδεδεμένος nivas

Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #740 στις: Δεκεμβρίου 10, 2011, 01:20 »
Καταρχην υποκλινομαι στον kallitexnis. Eιναι ο πρωτος ανθρωπος που βλεπω απο χθες να προσπαθει σε δημοσιο διαλογο να υπερασπιστει τον κλαδο του. Μου την εχει δωσει που μιλουν οι χρηστες και οι επαγγελματιες του χωρου που βγαζουν ψωμι απο τη δικη μας χρηση, σιωπουν.

Φιλε kallitexnis νομιζω οτι αυτο που γινεται θα ευνοησει ανθρωπους σαν κι εσενα. Γιατι θα παταξει τους παρανομους παρασκευαστες υγρων. Αυτο ειναι και το δικο μου ζητουμενο ως ατμιστη.

Ομως τί να βγουν να πουν εαν ειναι παρανομοι? Τί να πουν οταν χρησιμοποιουν υγρα που ενας θεος ξερει τί ειναι και απο πού προερχονται? Γι'αυτο με πονηρο τροπο σιωπουν. Κανουν στην ακρη. Και αφηνουν τον καθε "ιντερνετικο επαναστατη" ατμιστη να βγαλει το φιδι απο τη τρυπα...

Exω επισης καποιες ενστασεις σχετικα με τον τροπο που προωθειται το προϊον (το η.τ.)απο τις εταιριες. Το site της ovale π.χ. http://www.ovale.gr/ λεει "Smoking is no longer a hazard. It is purely a pleasure"

To site της nobacco http://www.nobacco.gr/content/204/nobacco λεει:

Στο μπροστινό μέρος της συσκευής υπάρχει ένας λειτουργών δείκτης που ανάβει λίγο, όταν χρησιμοποιείται, όπως ένα πραγματικό τσιγάρο. Το πιο ενδιαφέρον μέρος όμως, του ηλεκτρονικού τσιγάρου (e-cigarette) NOBACCO, είναι ο χώρος διάσπασης σε άτομα. Είναι εκεί όπου η μαγεία συμβαίνει και αυτό το μέρος της συσκευής είναι αρμόδιο για τη δημιουργία του ατμού, παρόμοιου με τον καπνό ενός πραγματικού τσιγάρου. Αυτός ο ατμός είναι αποτέλεσμα της διάλυσης της νικοτίνης, η οποία βρίσκεται στο φίλτρο.

Αυτό είναι που παράγει τον ατμό, ο οποίος όταν εισπνέεται δίνει στο χρήστη ό,τι οι καπνιστές αναζητούν, αλλά χωρίς τις αρνητικές παρενέργειες του παραδοσιακού καπνού.
και πιο κατω:
Το ηλεκτρονικό τσιγάρο (e-cigarette) NOBACCO χρησιμοποιεί την ίδια διαδικασία όπως στο παραδοσιακό κάπνισμα. Μοιάζει, έχει την αίσθηση όπως και την γεύση ενός πραγματικού τσιγάρου και προσφέρει όλη την ευχαρίστηση του καπνίσματος, χωρίς όλα τα προβλήματα του.

ενω η επικεφαλιδα της σελιδας ειναι:
"Καπνιστε ελευθερα...!
Ειστε στον κοσμο του "NOBACCO" e-cigarettes"


Ανεξαρτητα λοιπον τί μπορει να γραψουν με ψιλα γραμματα στις οδηγιες χρησης της συσκευης, αυτα τα παραδειγματα απο τις επισημες ιστοσελιδες των εταιριων ΠΡΟΤΡΕΠΟΥΝ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΝΑ ΚΑΠΝΙΣΕΙ.
Χρησιμοποιουν λεξεις οπως "απολαυση" "μαγεια" "ικανοποιηση" οι οποιες δινουν την ψευδη εικονα οτι το καπνισμα (εστω το ατμισμα) ειναι κατι καλο.
Ο τροπος που προσπαθουν να αλιευσουν πελατες λοιπον ειναι που ενοχλει. Και ασφαλως ενοχλει και τις καπνοβιομηχανιες. Κατα την ταπεινη μου αποψη παντως εχουν δικιο σ'αυτη τη περιπτωση οι καπνοβιομηχανιες.
Μπες σε ενα site οπως π.χ. της Philip Morris και πες μου αν βρεις πουθενα αντιστοιχες λεξεις που να δινουν την ψευδαισθηση οτι το καπνισμα ειναι καλο.
Μαλιστα οχι μονο απαγορευεται να χρησιμοποιουν τετοιες εκφρασεις αλλα επιβαλλεται κιολας να εχουν ολοκληρα αρθρα που τονιζουν ποσο βλαβερο ειναι το τσιγαρο.

Ενω οι αλλοι λενε (και ψευδως μαλιστα) οτι το η.τ. δεν εχει τις παρενεργειες του καπνου (παροτι μπορει να εχει νικοτινη).


Προσωπικα συνιστω το η.τ. σε καθε καπνιστη. Ισως τον βοηθησει να κοψει το καπνισμα, οπως βοηθησε εμενα.
ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΣΥΝΙΣΤΩ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑΝ ΠΟΥ ΔΕΝ ΚΑΠΝΙΣΕ ΠΟΤΕ ΤΟΥ ΝΑ ΑΡΧΙΣΕΙ ΝΑ ΚΑΠΝΙΖΕΙ Η.Τ.
Καποιες εταιριες η.τ. ομως δεν φαινεται να το ασπαζονται αυτο. Θα επρεπε ομως. Και γι'αυτο θεωρω ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΟ οι αρμοδιες αρχες να θεσουν τους ΣΩΣΤΟΥΣ κανονες.

Δεν μπορω να κρινω αν θα ειναι ο ΕΟΦ (αν θα θεωρηθει δηλαδη φαρμακευτικο προϊον) ή το Υπ.Αναπτυξης. Πρεπει ομως καποιος αρμοδιος φορεας να το κανει.

Παρεμπιπτοντως, δεν σχολιασες καθολου φιλε kallitexnis τον νομο 3730 του 2008, οπως δημοσιευεται στο ΦΕΚ A 262/22.12.2008, στο άρθρο 2 παρ.1 εδάφιο γ που λεει οτι "η πώληση του ηλεκτρονικού τσιγάρου απαγορεύεται".
Ρητα και κατηγορηματικα. Και δεν εχω δει να υπαρχει κατι διαφορετικο επ'αυτου. Μηπως υπηρξε κατι αλλο και μου διαφευγει?

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #741 στις: Δεκεμβρίου 10, 2011, 01:27 »
οκ

http://www.zougla.gr/page.ashx?pid=2&aid=432117&cid=4


Πολύ καλό άρθρο απ το zoogla και μπράβο για το link,φίλε Φώτη :thumpup:
Λοιπόν,εγώ ήδη το έκανα...Αν θέλετε και μπορείτε κοινοποίηση στο FB και στο Twitter... !!!
Όπως και έκανα με το φοβερό "άρθρο" του Λιάκουρα.
 ;) :bye:

Συγχώνευση μηνυμάτων: Δεκεμβρίου 10, 2011, 01:38
Εδώ δε μπορούν να ξεκαθαρίσουν οι ίδιοι για τι πράγμα ερευνούν και μιλούν...όταν τα καταφέρουν και το διευκρινίσουν τότε τα ξαναλέμε.
Εδώ ο Μπεχράμης τη μια έλεγε άλλα και την άλλη μέρα άλλα(της Παρασκευής το γάλα)
Δε πάνε να κάνουν καμιά έρευνα για τα πατζ,τις τσίχλες κλπ που πλασάρουν,που περιέχουν μια χαρά και αυτά καρκινογόνες ουσίες και παρόλα αυτά τα εγκρίνουν ΕΟΦ και λοιποί οργανισμοί,ιατροί και Υπουργείο Υγείας?!
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 10, 2011, 01:38 από Steamboy »

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΝΟΛΙΣΣΜΥ83

  • ***
  • 560
  • Φύλο: Άντρας
  • 私は彼ら蒸気よ
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #742 στις: Δεκεμβρίου 10, 2011, 01:45 »
καλησπερα παιδια αν και νεος στην παρεα ατμιζω και εγω ενα τετραμηνο και μου ερεσει το ατμισμα απο οτι διαβασα και εγω τιποτα σιγουρο θα δουμε απο δευτερα παντον ενα εχω να πω και πηδιμα απο το παραθυρο θα μας κοψουνε σε λιγο γιατι με την κριση εχει αυξηθεί και η παραβατες θα πληρωνουν προστιμο  :fight_fryingpan:

Αποσυνδεδεμένος ontheset

  • **
  • 357
  • Φύλο: Άντρας
  • Η Μακεδονία είναι, ηταν και θα είναι Ελληνική
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #743 στις: Δεκεμβρίου 10, 2011, 02:01 »
Παράθεση
Παρεμπιπτοντως, δεν σχολιασες καθολου φιλε kallitexnis τον νομο 3730 του 2008, οπως δημοσιευεται στο ΦΕΚ A 262/22.12.2008, στο άρθρο 2 παρ.1 εδάφιο γ που λεει οτι "η πώληση του ηλεκτρονικού τσιγάρου απαγορεύεται".
Ρητα και κατηγορηματικα. Και δεν εχω δει να υπαρχει κατι διαφορετικο επ'αυτου. Μηπως υπηρξε κατι αλλο και μου διαφευγει?

Σου διαφευγει.

Ηαποφαση του ΕΟΦ ηταν για τα τσιγαρα που ερχοντουσαν απο την Κινα με ηδη φορτωμενη νικοτινη χωρις ενδείξεις πανω στο πακετο.
Απο το 2008 εως τωρα δεν ασχοληθηκαν ποτε να δουνε την εξέλιξη των ΗΤ.
Εκει την πατησανε.
Την νικοτινη που παιρνουμε (οι περισσοτεροι) ειναι απο χωρες της ΕΕ και εχουν ελεγχθει απο χημεια κρατους.

Αποσυνδεδεμένος CAPTAINATMOS

  • *
  • 49
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #744 στις: Δεκεμβρίου 10, 2011, 02:01 »
εμενα η γνωμη μου ειναι οτι ο μπεχρακης και καθε μπεχρακης λεει οτι των πληρωνουν να πει τα λεφτα που χανονται καθε μερα απο τα τσιγαρα ειναι πολλα μιλαμε για ασυληπτα ποσα

Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #745 στις: Δεκεμβρίου 10, 2011, 02:14 »


Χρησιμοποιουν λεξεις οπως "απολαυση" "μαγεια" "ικανοποιηση" οι οποιες δινουν την ψευδη εικονα οτι το καπνισμα (εστω το ατμισμα) ειναι κατι καλο.
Ο τροπος που προσπαθουν να αλιευσουν πελατες λοιπον ειναι που ενοχλει. Και ασφαλως ενοχλει και τις καπνοβιομηχανιες. Κατα την ταπεινη μου αποψη παντως εχουν δικιο σ'αυτη τη περιπτωση οι καπνοβιομηχανιες.
Μπες σε ενα site οπως π.χ. της Philip Morris και πες μου αν βρεις πουθενα αντιστοιχες λεξεις που να δινουν την ψευδαισθηση οτι το καπνισμα ειναι καλο.
Μαλιστα οχι μονο απαγορευεται να χρησιμοποιουν τετοιες εκφρασεις αλλα επιβαλλεται κιολας να εχουν ολοκληρα αρθρα που τονιζουν ποσο βλαβερο ειναι το τσιγαρο.

Ενω οι αλλοι λενε (και ψευδως μαλιστα) οτι το η.τ. δεν εχει τις παρενεργειες του καπνου (παροτι μπορει να εχει νικοτινη).




Αν ψάξεις αρκετά χρόνια πίσω θα βρεις ανάλογες διαφημίσεις του ΚΤ (υπάρχει και νημα στο  e-kapnisma με παράθεση τέτοιων διαφημίσεων).
Το τι άλλαξε σ' αυτό δεν θέλει και πολύ σκέψη. Έστειλε κάμποσους στον κάτω κόσμο πριν την ώρα τους...Ο Κέρβερος έκανε χρυσές δουλειές!!

Δεν σε καταλαβαίνω καθόλου... Πως μπορεί το ΗΤ να έχει τις παρενέργειες του καπνού εφόσον ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΝ ΠΙΣΣΑ και φυσικά τα υπόλοιπα δηλητήρια...
Το μόνο κοινό του ΗΤ με το ΚΤ είναι η νικοτίνη που ακόμα καιαυτή δεν είναι ακριβώς ίδια ούτε απορροφάται με τον ίδιο τρόπο.

Αποσυνδεδεμένος kostas67

  • *
  • 6
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #746 στις: Δεκεμβρίου 10, 2011, 02:16 »
http://www.zougla.gr/page.ashx?pid=2&aid=432117&cid=4  για δείτε κ αυτό !!!!!

Αποσυνδεδεμένος mihm

  • *
  • 44
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #747 στις: Δεκεμβρίου 10, 2011, 02:21 »


Παρεμπιπτοντως, δεν σχολιασες καθολου φιλε kallitexnis τον νομο 3730 του 2008, οπως δημοσιευεται στο ΦΕΚ A 262/22.12.2008, στο άρθρο 2 παρ.1 εδάφιο γ που λεει οτι "η πώληση του ηλεκτρονικού τσιγάρου απαγορεύεται".
Ρητα και κατηγορηματικα. Και δεν εχω δει να υπαρχει κατι διαφορετικο επ'αυτου. Μηπως υπηρξε κατι αλλο και μου διαφευγει?


Τους έχω γραμμένους τους νόμους τους, ζούμε σε μια ζούγκλα, και ακόμα χειρότερα, διότι εκεί τα ζώα σκοτώνουν μόνο για να ικανοποιήσουν την πείνα τους!

Γράψτε τους κανονικά, ελέφαντα περνάς από τελωνείο, Η.Τ. δεν θα μπορούμε να περάσουμε;, όσο για την απαγόρευση στους δημόσιους χώρους, είδαμε την υλοποίηση της!

Το πρόβλημα μας θα είναι, μόνο εάν τα απαγορεύσουν παγκοσμίως, αφήστε τους να τραγουδάνε όσο θέλουν!

Αποσυνδεδεμένος stavros76

  • **
  • 123
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #748 στις: Δεκεμβρίου 10, 2011, 02:22 »
εμενα η γνωμη μου ειναι οτι ο μπεχρακης και καθε μπεχρακης λεει οτι των πληρωνουν να πει τα λεφτα που χανονται καθε μερα απο τα τσιγαρα ειναι πολλα μιλαμε για ασυληπτα ποσα

Σαφώς και θα τον πληρώνουν διότι δεν ειναι δυνατών χώρες με τεχνογνωσία και μεγαλοθηρια  εργαστηρια να επιτρεπετε το η.τ. και εμεις εδω στην ελλαδα με μια αποφαση απο εναν στρατηγο να θεωρητε παρανομη η χρηση και η αγορα


ωχχχ εγραψα στρατηγο τον μπεχρα
συγνωμη διαβαζω συγχρονη ιστορια  και μπερδεψα της χρονολογιες   
ενωουσα απο εναν γιατρο  :)

Αποσυνδεδεμένος spookys

  • *
  • 62
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #749 στις: Δεκεμβρίου 10, 2011, 03:16 »
δε ξερω τι θα γινει αλλα οταν ακουω ,απαγορευση , αυστηρη τηρηση του νομου και ελληνικου κρατος σκαω στα γελια. απορια: παζει να δουμε σε κανα τοιχο κατω απ το < οι μπατσοι πουλανε την ηρωινη> το < οι ατμιστες πουλανε τη νικοτινη>?

Μη το μελετάς George !!!
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 10, 2011, 03:48 από spookys »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 341899 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206217 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 540858 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 30846 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 49924 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 596695 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357376 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11303 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 192753 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1170 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1122 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 591315 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios