vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

380 επισκέπτες, 4 χρήστες
Tem, maprix, lagoudakis, Milarepa

ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???

Αποσυνδεδεμένος kostikos

  • *
  • 36
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #720 στις: Δεκεμβρίου 09, 2011, 21:21 »
Το κατασκευάζει αυτός. Και το λέει και εσύ το αγοράζεις.
Τί ξέρεις αλήθεια για αυτό το υγρό;
Είναι ΕΕ ή Κίνα; Με τί άδεια το κατασκευάζει ο "μάστορας";
Αυτά πρέπει να μπουν σε τάξη λοιπόν για να είναι απρόσιτο από συμφέροντα καπνοβιομηχάνων το η.τ.
αυτό ακριβώς εννοώ και εγώ... Χρειάζεται μια πιστοποίηση, κάτι... αισθάνομαι άσχημα όταν κάποιος ειδικός και καλά κατασκευάζει κάτι, του βάζει ένα αυτοκόλλητο απέξω και όλα ωραία και καλά... Γιαυτό το έριξα στις αλχημείες και εγώ αλλά και πάλι δεν μπορείς να είσαι σίγουρος τι σου στέλνουν...

Αποσυνδεδεμένος parpen

  • ****
  • 1006
  • Φύλο: Άντρας
  • A-2 + PP by Craven.gr + VV +Rc_mizer by Sokin
    • Parpen's e-liquid calculator
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #721 στις: Δεκεμβρίου 09, 2011, 21:23 »
Ότι έγινε έγινε

Επειδή μονοί μας την πατήσαμε και περισσότερο φέρουν μέρος εφθίνης οι έμποροι . Κάλιο αργά παρά ποτέ λέει μια παροιμία . Ας ξεκινήσουμε λιπών να χρησιμοποιούμε άλλες εκφράσεις σιγά σιγά για να σώσουμε τα πράγματα . Π.χ. το ηλεκτρονικό τσιγάρο ας το λέμε ηλεκτρονικός ατμοποιητής και γενικά να χρησιμοποιούμε εκφράσεις με την λέξη ατμοποιητής - άτμισμα αντί '' τσιγάρο , κάπνισμα κτλ ''

Λέω εγώ ... εσείς !!!

http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,1671.msg36804.html#msg36804


Αποσυνδεδεμένος kostas71

  • *
  • 48
  • Φύλο: Άντρας
  • 2 Σεπτεμβρίου 2011, ημέρα ανεξαρτησίας
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #723 στις: Δεκεμβρίου 09, 2011, 21:27 »
Τα περισσοτερα site για η.τ., οπως και το ivape απο το οποιο δανειστηκα το παρακατω κειμενο, λενε κατι τέτοιο:

''ΠΡΟΕΙΔΟΠΟΙΗΣΗ: Τα ηλεκτρονικά τσιγάρα δεν είναι μέθοδος διακοπής του καπνίσματος και δεν έχουν δοκιμαστεί ως τέτοια. Τα ηλεκτρονικά τσιγάρα δεν προορίζονται για διάγνωση, θεραπεία ή παρεμπόδιση οποιασδήποτε κατάστασης, φυσικής ή πνευματικής νόσου και δεν θα πρέπει να χρησιμοποιούνται ως υποκατάστατα ιατρικής συμβουλής. Απευθύνονται μόνο σε νόμιμης ηλικίας καπνιστές και είναι προϊόντα απόλαυσης. Απαγορεύεται η χρήση τους από ανηλίκους, μη καπνιστές, εγκύους ή θηλάζουσες μητέρες και από άτομα με ή σε κίνδυνο από καρδιακή νόσο, υπέρταση, διαβήτη ή από άτομα υπό φαρμακευτική αγωγή για κατάθλιψη ή άσθμα.'' (απο ivape.eu)

Επειδη θα παιξει πολυς Μπαμπινιωτης σε ολα τα κειμενα (και απο τους μεν και απο τους δε), ακομη κι ενα κομμα θα εχει τη σημασια του ως προς την αποδειξη του τι ειναι τελικα αυτο που ατμιζουμε, τι απαγορευεται τι οχι κλπ.
Οποτε ενα λαθος που βρισκω στο παραπανω κειμενο ειναι οτι απευθυνεται μονο σε καπνιστες και απαγαρευεται σε μη καπνιστες. Αλλο η συσταση κι αλλο η απαγορευση. Πως θα διαχωρισεις τον καπνιστη, θα πρεπει να μπαινεις μεσα στο μαγαζι τους φουμαροντας αλλιως δε θα σου πουλανε;

Αποσυνδεδεμένος TDMas

  • *
  • 12
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #724 στις: Δεκεμβρίου 09, 2011, 21:29 »
Παντως δεν γινεται να περασει ετσι.....με τους ξεφτιλισμενους......δεν ξερω αν το η.τ. κανει κακο ή οχι, παντως κουτσουρα δεν εχει μεσα, οπως τα κ.τ. ουτε βρωμαει.....ουτε κιτρινιζουν τα δαχτυλα, τα δοντια κ.τ.λ. και μου εχει κανει μεγαλο καλο σε ολη μου τη μερα απο τοτε που το αρχισα.....δεν λαχανιαζω, δεν βρομαω και ΝΑΙ κανω καλυτερο sex ;D αν και να πω την αληθεια, το τσιγαρο μετα το sex ειναι το μονο τσιγαρο που μου λειπει ;)

Αποσυνδεδεμένος CAPTAINATMOS

  • *
  • 49
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #725 στις: Δεκεμβρίου 09, 2011, 21:33 »
Παντως δεν γινεται να περασει ετσι.....με τους ξεφτιλισμενους......δεν ξερω αν το η.τ. κανει κακο ή οχι, παντως κουτσουρα δεν εχει μεσα, οπως τα κ.τ. ουτε βρωμαει.....ουτε κιτρινιζουν τα δαχτυλα, τα δοντια κ.τ.λ. και μου εχει κανει μεγαλο καλο σε ολη μου τη μερα απο τοτε που το αρχισα.....δεν λαχανιαζω, δεν βρομαω και ΝΑΙ κανω καλυτερο sex ;D αν και να πω την αληθεια, το τσιγαρο μετα το sex ειναι το μονο τσιγαρο που μου λειπει ;)

δοκιμασες tribecca???? μετα το sex ειναι καλυτερο και απο τσιγαρο

Αποσυνδεδεμένος steven_creta2

  • **
  • 187
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #726 στις: Δεκεμβρίου 09, 2011, 21:34 »
 :laugh1:

Να είστε σίγουροι πάντως οτι οι τσιγαροβιομηχανίες το έχουν ελέγξει προπολού και αν έβρισκαν κάτι το "ανθυγιεινό" σίγουρα θα το έλεγαν.
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 09, 2011, 21:39 από steven_creta2 »

Αποσυνδεδεμένος freyarip

  • *
  • 95
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #727 στις: Δεκεμβρίου 09, 2011, 21:36 »
Καλησπέρα παιδιά μήπως γνωρίζει κάποιος ποιο είναι το μοντέλο του η.τ. Που έδειξε το πρωί ο Παπαδάκης στον ant1; Εάν δεν το είδατε υπάρχει εδω
http://www.antenna.gr/webtv/watch?cid=m7_e_icm2k4_m4%3d
Το δείχνει μετα τον καιρο στις 7:48 περίπου.
Τόσα χρόνια ατμιζω έχω τόσα μοντέλα αλλα αυτο δεν το έχω ξαναδεί!
Please πεστε ποιο είναι και που το βρίσκω γιατί το θέλω!

Αποσυνδεδεμένος Λιάκουρας

  • ***
  • 638
  • Φύλο: Άντρας
  • smoke no more. vape no more. είμ' ελεύθερος!
    • Παραδοσιακά Προϊόντα "Κάμπου Γεύσεις"
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #728 στις: Δεκεμβρίου 09, 2011, 21:38 »
Όλοι οι έμποροι/κατασκευαστές αναφέρουν ότι 'δεν είναι προϊόν διακοπής καπνίσματος' επειδή αυτά χρειάζονται άδεια του ΕΟΦ.
Εγώ όμως δεν είμαι έμπορος ή κατασκευαστής.
Εγώ ξέρω πως εγώ και πολλοί άλλοι, το χρησιμοποιήσαμε για διακοπή του καπνίσματος με επιτυχία.
Αυτό ξέρω και επειδή δεν έχω συμφέρον, δεν το κρύβω.


Μην αγχώνεστε πως 'θα μας πάρουν χαμπάρι'. Ξέρουν πολύ καλά τι συμβαίνει στην αγορά και ξέρουν πως δεν μπορούν να την ελέγξουν, γι' αυτό και δεν προσπαθούν να το κάνουν.


Ας σταματήσουμε να κρυβόμαστε πίσω από το δάκτυλό μας! (εγώ έχω παχύνει και ούτε ο αντίχειρας δεν με κρύβει...)

Αποσυνδεδεμένος TDMas

  • *
  • 12
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #729 στις: Δεκεμβρίου 09, 2011, 21:41 »
δοκιμασες tribecca???? μετα το sex ειναι καλυτερο και απο τσιγαρο

Torque και ξερο 510 LR ;) ;D

Αποσυνδεδεμένος LestatMK

  • *
  • 36
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #730 στις: Δεκεμβρίου 09, 2011, 21:47 »
Καλησπέρα παιδιά μήπως γνωρίζει κάποιος ποιο είναι το μοντέλο του η.τ. Που έδειξε το πρωί ο Παπαδάκης στον ant1;
Είναι Ovale Elips ασημένιο χρώμα. Με μια απλή έρευνα θα βρείς ότι θες σχετικά,

Φιλικά,

Μιχάλης

Αποσυνδεδεμένος steven_creta2

  • **
  • 187
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #731 στις: Δεκεμβρίου 09, 2011, 21:51 »
Χι,χι το έπιασε το νόημα ο Παπαδάκης,

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #732 στις: Δεκεμβρίου 09, 2011, 22:07 »
Καλησπέρα παιδιά μήπως γνωρίζει κάποιος ποιο είναι το μοντέλο του η.τ. Που έδειξε το πρωί ο Παπαδάκης στον ant1; Εάν δεν το είδατε υπάρχει εδω
http://www.antenna.gr/webtv/watch?cid=m7_e_icm2k4_m4%3d
Το δείχνει μετα τον καιρο στις 7:48 περίπου.
Τόσα χρόνια ατμιζω έχω τόσα μοντέλα αλλα αυτο δεν το έχω ξαναδεί!
Please πεστε ποιο είναι και που το βρίσκω γιατί το θέλω!
Που χάθηκες βρε freya ? Mόνο όταν είδες το γκατζετάκι σε τσίμπησε η μύγα και έσκασες μύτη ? Αχ, γυναίκες...

Αποσυνδεδεμένος Adreas

  • *
  • 59
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #733 στις: Δεκεμβρίου 09, 2011, 23:25 »
Είναι πολλά τα post και μπερδεύτηκα.Τελικά "ατμιζουμε" έξω ναι η όχι;Έχουν κάτι ψηφισμένο, βγήκε κανένας νομος,απαγόρευση τίποτα η ναχαμε να λέγαμε;Ένα resume plz

Αποσυνδεδεμένος adiohosk

  • *
  • 177
  • Φύλο: Άντρας
  • ο καθένας με την τρέλα του
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #734 στις: Δεκεμβρίου 09, 2011, 23:26 »
Εγώ θέλω κάποιος να μου πεί απο τί πεθαίνειςςς με το τσιγάρο απο νικοτίνη πίσσα η φραγή αρτηριών.
Κάποιος έγκυρος.
Αν είναι και μου κάνει καλό το στριφτό να το ξαναγυρίσω ρε παιδιά, να πληρώνο 4.5€ κάθε 2 μέρες δηλαδή 100 € το μήνα και να μήν μπορώ να ανέβω τις σκάλες χωρίς να λαχανιάσω,
να κυνηγάω το παιδί μου και να με δουλεύει επειδή κουράζομαι,
να μυρίζουν τα ρούχα μου τα δόντια μου να κιτρινίζουν.
Να γίνω πρεζάκιας αλκολικός η τζογαδόρος η τσιγαδόρος γιατι απο αυτά κονομάνε.
Πάμε να γλυτώσουμε και μας βρίσκουν τρόπο να μην μπορούμε να το κάνουμε ούτε αυτο
Οι Φαρμακοβιομηχανίες το λένε αυτό γιατι αυτές έλενχουν τον ΕΟΦ ας το παραδεκτούν.
Σώστε μας και βάλτε μας να αγοράσουμε τσίχλες σιχαμερές και άλλα παραγωγά νικοτίνης που όσοι έχουν δοκιμάσει τις έχουν σιχαθεί.
Αφήστε μας να ατμίσουμε όπως γουστάρουμε και απο όπου γουστάρουμε πιο φτηνα πιο καλά

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 341899 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206217 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 540858 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 30846 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 49924 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 596695 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357376 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11303 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 192753 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1170 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1122 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 591315 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios