vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

"Πόρτα" στο ηλεκτρονικό τσιγάρο

Αποσυνδεδεμένος sebastian

  • **
  • 168
  • Φύλο: Άντρας
  • ΓΝΩΡΙΖΟΝΤΑΣ ΤΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΑΓΑΠΗΣΑ ΤΑ ΖΩΑ
Απ: "Πόρτα" στο ηλεκτρονικό τσιγάρο
« Απάντηση #150 στις: Νοεμβρίου 27, 2011, 18:41 »
εχω να παω κινηματογραφο πολλααααααααα  χρονια.....ο λογος ειναι γνωστος.........τι εχει γινει με το η.τ τωρα;;;;;εχει παει κανενας και εχει ατμισει ελευθερα;;;;;;;

καλησπέρα
εγώ είχα πάει πριν περίπου 20 μέρες στα Village ρέντη και κανονικά άτμισα χωρίς καμία ενόχληση από κανέναν

Αποσυνδεδεμένος VirusPlus

  • **
  • 168
  • Φύλο: Άντρας
Απ: "Πόρτα" στο ηλεκτρονικό τσιγάρο
« Απάντηση #151 στις: Νοεμβρίου 29, 2011, 18:46 »
Διαβάζοντας το threat μου δημιουργήθηκαν αρκετές απορίες, και μου έκαναν εντύπωση κάποια πράγματα. Πραγματικά δν καταλαβαίνω γιατί όπου απαγορεύεται το κάπνισμα θα πρέπει να ατμιζουμε. Εκτός του οτι μου φαίνεται κάπως προκλητικό δεν το βρίσκω λογικό να σκεφτόμαστε πλέον διαφορετικά απ'οτι σαν καπνιστές και εξηγώ.
Το ΗΤ καλώς ή κακώς ΔΕΝ είναι άοσμο, πράγμα που σημαίνει πως κάποιοι γύρω μας μπορεί να ενοχλούνται, δικαιολογημένα απο την οποιαδήποτε μυρωδιά.
Το δεύτερο πράγμα, που θεωρώ πως ειναι κ το πιο σημαντικό, που σκέφτηκα διαβάζοντας το θεμα σε παιδότοπο είναι το εξής, ατμιστής με ΝΙΚΟΤΙΝΟΥΧΟ υγρό γιατί θα πρέπει να ατμιζει σε κλειστούς χώρους και μάλιστα με παιδιά? Ξέρουμε πως η νικοτινη δεν εκπνέετε, άρα ο ατμός είναι 100% ακίνδυνος για τους γύρω μας και δν μπορεί να τους προκαλέσει αλλεργίες ή άλλες βλάβες?
Σαν καπνιστές δεν καπνίζαμε παντού και αρκετές φορές ευσυνείδητα κ οχι για λόγους απαγόρευσης. Η διακριτικότητα κ ο σεβασμός των γύρω μας νομίζω είναι το κλειδί.
Το σκεπτικό "θα πάρω ΗΤ να πάω να ατμιζω όπου απαγορεύετε το κάπνισμα" θεωρώ είναι λάθος κ μόνο κακό μπορεί να προκαλέσει στο ΗΤ και τους χρήστες του, δεδομένου μάλιστα πως μιλάμε για ενα προϊόν που 5 χρονιά τώρα είναι μετέωρο νομικά και ιατρικά.

Αποσυνδεδεμένος stefanos terou

  • *
  • 30
  • Φύλο: Άντρας
Απ: "Πόρτα" στο ηλεκτρονικό τσιγάρο
« Απάντηση #152 στις: Νοεμβρίου 29, 2011, 18:49 »

δοξα το θεο διαβαζω και ενα σωστο σχολιο εδω μεσα. :thumpup: :thumpup: :thumpup: :thumpup:
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 30, 2011, 02:15 από Vangos »

Αποσυνδεδεμένος AlfaPap

  • *
  • 24
  • Φύλο: Άντρας
Απ: "Πόρτα" στο ηλεκτρονικό τσιγάρο
« Απάντηση #153 στις: Νοεμβρίου 29, 2011, 19:09 »
Εχω Ατμισει σε αεροπλάνο (διακριτικά) , σε καφέ , μπαρ , εστιατόρια. Κανένα πρόβλημα

Αποσυνδεδεμένος drf

  • ***
  • 557
  • Φύλο: Άντρας
Απ: "Πόρτα" στο ηλεκτρονικό τσιγάρο
« Απάντηση #154 στις: Νοεμβρίου 29, 2011, 19:13 »
Σε Α.Τ. η αξιωματικός υπηρεσίας ήταν περήφανη ατμίστρια!  :thumpup: 8)

Αποσυνδεδεμένος reefdiver

  • **
  • 135
  • Φύλο: Άντρας
  • Τρία πουλάκια καθονταν....ΚΑΝΑΒΕΡΑΛ γωνία...
    • santorini rooms
Απ: "Πόρτα" στο ηλεκτρονικό τσιγάρο
« Απάντηση #155 στις: Νοεμβρίου 29, 2011, 19:50 »
Αντι να παμε για καφε στον Αγ.Γιαννη Ρεντη ή στο Περιστερι,
γιατι δεν κανουμε μια ομαδα να παμε σε αυτα τα καταστηματα ............... να μας βγαλουν εξω ????

Παμε  ??

Παμε ολοι μαζι........... γιατι αν παω μονος μου,με βλεπω αυτόφωρο . >:( >:(

Συγχώνευση μηνυμάτων: Νοεμβρίου 29, 2011, 20:19
Όχι δεν υπάρχει νομοθεσία που να επιτρέπει το άτμισμα.
Όπως δεν υπάρχει νομοθεσία που μας επιτρέπει το περπάτημα.
Όπως δεν υπάρχει νομοθεσία που μας επιτρέπει να αναπνέουμε.
Όπως δεν υπάρχει νομοθεσία που μας επιτρέπει να αθλούμαστε.
Όπως δεν υπάρχει νομοθεσία που μας επιτρέπει να τρώμε.
.
.
.
Μέχρι τώρα είχα την εντύπωση ότι βγαίνει νομοθεσία για αυτά που απαγορεύονται.

Μετα απο αυτο το ποστ, σκεφτομαι σοβαρα να ανοιξω τοπικ "Η ΦΑΣΟΛΑΔΑ ΤΗΣ ΕΒΔΟΜΑΔΑΣ"
Δηλαδη,θα τρωμε φασολάδα ΦΟΥΛ και την επομενη ημερα, θα πηγαινουμε σε ενα μαγαζι που καποιος συνατμιστης εφαγε πόρτα, και θα  αρχιζουμε στο κλανίδι............... (σορρυ κι'όλας)......

ΚΑΙ ΑΝΤΕ ΚΑΝΤΕ ΜΑΣ ΜΗΝΥΣΗ ΓΙ'ΑΥΤΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ    :wall: :)) :)) :)) :)) :))
 :eyesplash: :heat: :heat: :heat: :heat: :heat: :heat: :heat:
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 29, 2011, 20:19 από tsiv »

Αποσυνδεδεμένος Dio13

  • ***
  • 781
  • Φύλο: Άντρας
  • ProVari V1 - DD + A2 ss = \m/ Heavy Rock \m/
Απ: "Πόρτα" στο ηλεκτρονικό τσιγάρο
« Απάντηση #156 στις: Νοεμβρίου 29, 2011, 20:17 »
δεν θα ηταν ασχημη ιδεα, αλλα ξερεις?
θα χαλασουμε τη ζαχαρενια μας γιατι αντε τωρα να εξηγεις σε ντουβαρια.....
οποτε ας παμε να γουσταρουμε οπου το πει η ψηφος κ γιατι οχι, μια μερα να γινει στο επιτηδες κ μια τετοια σεγγεντρωση :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος VirusPlus

  • **
  • 168
  • Φύλο: Άντρας
Απ: "Πόρτα" στο ηλεκτρονικό τσιγάρο
« Απάντηση #157 στις: Νοεμβρίου 29, 2011, 20:39 »
Μιας και θα γίνει διαχωρισμός, μήπως να επανέρθει κ μάλιστα στο κεντρικό πινάκα του forum το σβησμένο θέμα περί νομοθεσίας ΗΤ... Γιατί ωραίοι οι ηρωισμοί και οι τραμπουκισμοί και τα δικαιώματα μας, αλλα την νομοθεσία την ξέρουμε? Νόμος που το επιτρέπει δν υπάρχει, αλλα υπάρχει νόμος που το απαγορεύει κύριοι στην Ελλάδα οπότε πριν ασχοληθούμε με την ημιμάθεια αυτών που μας συμπεριφέρονται σαν καπνιστές ας ενημερωθούμε  πόσο νόμιμο είναι να το περιφέρουμε και να το επιδεικνύουμε οπουδήποτε.

Αποσυνδεδεμένος reefdiver

  • **
  • 135
  • Φύλο: Άντρας
  • Τρία πουλάκια καθονταν....ΚΑΝΑΒΕΡΑΛ γωνία...
    • santorini rooms
Απ: "Πόρτα" στο ηλεκτρονικό τσιγάρο
« Απάντηση #158 στις: Νοεμβρίου 29, 2011, 21:30 »
Παρτο διαφορετικά.

ερχεται ενας αγνωστος προς εμενα και μου κανει παρατήρηση.

υπαρχει νομος που να μου επιβάλει οτι πρεπει να του απαντήσω ?    ΟΧΙ  ετσι ?

Με ΕΝΟΧΛΕΙ όμως , ασχετα αν δεν του δινω τη σημασία που θα ηθελε........

Οποτε αυτος μιλαει και εγω οχι. (μου ειχε πει η γιαγια μου,να μη μιλαω σε αγνωστους,και τα λόγια της γιαγιας μου,ειναι ΝΟΜΟΣ για μένα).

Καντο αυτο εικόνα, και πες μου αν μπορείς να καταλήξεις καπου.........

εγω λεω, οτι αν καποιος σου μιλαει,και δεν του απαντας, ή θα πρεπει να φωνάξει το οργανο του νομου, για να του πει,οτι κανω κατι που τον ενοχλεί,  ή αν ειναι επιθετικός, να με ακουμπήσει. (ειτε να μου τη ριξει πρωτος,ειτε να κανει οτι σε σπρωχνει...σωστα?)

Αν ερθει το οργανο του νομου, που καλεσε ο "ενοχλημενος" απο τον ατμο, θα παμε μαζι του στο τμημα .
Αν εχω καναν γνωστο πολιζμάνο, κανουμε και καμιά πλακα με τον διοικητη στο τμημα.
αν δεν εχω, παω στον διοικητή  , του εξηγω οτι ο ατμος, ειναι οπως ο ατμος που βγαζει ενα σιδερο για τα ρουχα και δεν υπαρχει ο όρος "παθητικος ατμιστης" , εκτος αν μου δωσει καπου τον νομο να τον διαβασω......
Αν ο Διοικητης νομιζει οτι τον δουλευω και ειναι υπερ του "ενοχλημενου",
τον ερωτω, ποιά ειναι τα προβλεπωμενα που πρεπει να κανει,ως ΝΟΜΟΣ ,
και που μπορω να κανω μια μήνυση στον "ενοχλημένο" που ηρθε και μου εκανε "σεξουαλική παρενόχληση".   Και εκει τελειωνεις την "εκδρομή" στο τμημα.


Στην αλλη περιπτωση τωρα.....
κανει το λαθος και μου ριχνει μιά μπουνια, ή απλα με ακουμπαει (σπρωχνει πχ).
Σε αυτό το σενάριο,δυο λυσεις υπαρχουν.
α) Αν θες να τις παίξετε......... με την ευχή μου. Οσες φας και οσες ριξεις.

β) αν δεις οτι ειναι πολύ τουμπανιασμενος ο "ενοχλημενος",
πέσε κατω και κανε τον ψόφιο κοριό,με το πρωτο σπρώξιμο (ή μπουνιδι) , σαν τον Καραγκούνη οταν θελει να παρει το πέναλτι.  :))
Μη σηκωθεις μεχρι να σε πανε νοσοκομείο. (πρεπει να γραφτει η εισοδος σου στο νοσοκομείο,για να τρεχεις τον τουμπανιασμενο ενοχλημένο στο αυτόφωρο).


Και ξερεις γιατι θα αντιδρουσα ετσι ?
Γιατι ειναι πολλοι οι ασχετοι, που κανουν επαγγελμα την "παρατηρηση στους αλλους", μονο και μονο, για να νιωσουν οτι ειναι ΑΝΩΤΕΡΟΙ..................ενω ειναι τα ποιό ανασφαλή και κομπλεξικά ατομα .


φιλικά
Ιωσηφ. :hmmm:




υγ> Μία αστεία περιπτωση, θα ηταν αν καποιος ενοχλημένος σου ερχοταν και εσυ του απαντουσες,
"Οταν αγορασα αυτο το πραγμα ,μου ειπαν απο την εταιρία οτι μπορω να το χρησιμοποιώ παντου . "

Αποσυνδεδεμένος VirusPlus

  • **
  • 168
  • Φύλο: Άντρας
Απ: "Πόρτα" στο ηλεκτρονικό τσιγάρο
« Απάντηση #159 στις: Νοεμβρίου 29, 2011, 21:58 »
Εγώ φίλε αυτό που λέω είναι οτι αυτή τη στιγμή βάση νομού του Ελληνικού Κράτους το "νικοτινουχο" ΗΤ απαγορεύεται (με εαν 1000αρικακι πρόστιμο) κ δεν είναι κ τελείως αθώο για τους γύρω μας. Το πάμε να τους σπάσουμε τα νεύρα στον χώρο τους ατμιζοντας στα μούτρα τους και μετα να τους κράξουμε σε ενα δημόσιο forum δεν ξέρω τη καλό μπορεί να αποφέρει. Προσωπικά το θεωρώ απαράδεκτο το threat κ το σκεπτικό του. Δεν θεωρώ πως πρέπει να με αντιμετωπίζουν διαφορετικά απο έναν καπνιστή και σέβομαι τον άλλον που δεν του αρέσει να μυρίζει το ΗΤ ή να τρώει τον ατμό στον χώρο του.

Αποσυνδεδεμένος sebastian

  • **
  • 168
  • Φύλο: Άντρας
  • ΓΝΩΡΙΖΟΝΤΑΣ ΤΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΑΓΑΠΗΣΑ ΤΑ ΖΩΑ
Απ: "Πόρτα" στο ηλεκτρονικό τσιγάρο
« Απάντηση #160 στις: Νοεμβρίου 29, 2011, 22:24 »
Εγώ φίλε αυτό που λέω είναι οτι αυτή τη στιγμή βάση νομού του Ελληνικού Κράτους το "νικοτινουχο" ΗΤ απαγορεύεται (με εαν 1000αρικακι πρόστιμο)

καλησπέρα μήπως μπορείς να μου πεις που μπορώ να διαβάσω αυτόν τον συγκεκριμένο νόμο
ευχαριστώ

Αποσυνδεδεμένος Νικος

  • ****
  • 1124
  • Φύλο: Άντρας

Αποσυνδεδεμένος reefdiver

  • **
  • 135
  • Φύλο: Άντρας
  • Τρία πουλάκια καθονταν....ΚΑΝΑΒΕΡΑΛ γωνία...
    • santorini rooms
Απ: "Πόρτα" στο ηλεκτρονικό τσιγάρο
« Απάντηση #162 στις: Νοεμβρίου 29, 2011, 22:32 »
Εγώ φίλε αυτό που λέω είναι οτι αυτή τη στιγμή βάση νομού του Ελληνικού Κράτους το "νικοτινουχο" ΗΤ απαγορεύεται (με εαν 1000αρικακι πρόστιμο) κ δεν είναι κ τελείως αθώο για τους γύρω μας. Το πάμε να τους σπάσουμε τα νεύρα στον χώρο τους ατμιζοντας στα μούτρα τους και μετα να τους κράξουμε σε ενα δημόσιο forum δεν ξέρω τη καλό μπορεί να αποφέρει. Προσωπικά το θεωρώ απαράδεκτο το threat κ το σκεπτικό του. Δεν θεωρώ πως πρέπει να με αντιμετωπίζουν διαφορετικά απο έναν καπνιστή και σέβομαι τον άλλον που δεν του αρέσει να μυρίζει το ΗΤ ή να τρώει τον ατμό στον χώρο του.
Εγινε φιλε.

εχεις δικιο.

καλό βραδυ.


Αποσυνδεδεμένος Viliana

  • **
  • 229
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Άτομο παρφαί και περικολόζο :P
Απ: "Πόρτα" στο ηλεκτρονικό τσιγάρο
« Απάντηση #163 στις: Νοεμβρίου 29, 2011, 22:46 »
Θα διαφωνήσω μαζί σου όχι ως προς τα παιδιά που όταν είναι κάποιο δίπλα μου δεν ατμίζω όπως και για εγκύους αντίστοιχα. Όσο για τη μυρωδιά δεν νομίζω ότι είναι σωστό επιχείρημα καθότι το κάπνισμα δεν απαγορεύτηκε επειδή μύριζε άσχημα αλλά λόγω παθητικού καπνίσματος.Στο ίδιο θέμα πάλι με την ίδια λογική κανείς δεν πρέπει να τρώει τα παρακάτω
: παστουρμάν,γιαουρτοσκόρδιον καθότι και κρεμμύδιον γιατί ΒΡΩΜΑΝΕ.Εγώ τι φταίω η δόλια να επιτίθεσαι..αναπνευστικά καταπάνω μου ??Ή γιατί κύριε μου δεν πλένεις τις μασχάλες σου και όλο το λεωφορείο κοντεύει να λιποθυμήσει??Και εσύ κυρία μου με 100μλ κολώνια πάνω σου που πας που μας κάνεις να νιώθουμε λες και μας κάνουν βασανιστήρια σε θάλαμο αερίων???
Λοιπόν τώρα αν κάποιος έχει πρόβλημα με μπανάνες, κεράσια και λοιπά τί να του κάνω???
Και στο λέω προσωπικά που έιμαι άτομο που με τις μυρωδιές έχω πρόβλημα και ανακατεύομαι πανεύκολα!

Αποσυνδεδεμένος sebastian

  • **
  • 168
  • Φύλο: Άντρας
  • ΓΝΩΡΙΖΟΝΤΑΣ ΤΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΑΓΑΠΗΣΑ ΤΑ ΖΩΑ
Απ: "Πόρτα" στο ηλεκτρονικό τσιγάρο
« Απάντηση #164 στις: Νοεμβρίου 29, 2011, 22:48 »
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,3901.msg139284/topicseen.html#new

http://www.aueb.gr/pages/news/attachments/N3730_2008.pdf

....άκρη δεν πρόκειται να βγει
καλό θα είναι να μην προκαλείς,όπως κάνουμε και σε άλλες περιπτώσεις

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342150 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206403 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 541325 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 30983 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50078 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597145 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357639 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11445 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 192964 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1257 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1236 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 591701 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios