vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

92 επισκέπτες, 7 χρήστες
azografos, kourlis, pngtszs1976, Tem, tony1976, antiklitos140, camber

Twitter

"Πόρτα" στο ηλεκτρονικό τσιγάρο

Αποσυνδεδεμένος VirusPlus

  • **
  • 168
  • Φύλο: Άντρας
Απ: "Πόρτα" στο ηλεκτρονικό τσιγάρο
« Απάντηση #165 στις: Νοεμβρίου 29, 2011, 22:55 »
Οι Αγγλοι πάντως παιδιά με ότι κ να πάρεις σου στέλνουν οδηγίες σωστής χρήσης του ΗΤ. Που επιγραμματικά είναι:
Να το ατμιζεις διακριτικά, να ζητήσεις άδεια απο ενα μαγαζί για να ατμισεις κ.τ.λ. Όσοι έχουν παρει απο Αγγλία κτ θα το έχουν προσέξει και απ'οσο ξέρω κ εκεί το ίδιο μπάχαλο επικρατεί νομικά.

Αποσυνδεδεμένος Vangos

  • *****
  • 1896
  • Φύλο: Άντρας
  • "ΑΤΜΟΚΑΛΥΨΗ ΤΩΡΑ"
Απ: "Πόρτα" στο ηλεκτρονικό τσιγάρο
« Απάντηση #166 στις: Νοεμβρίου 29, 2011, 23:10 »
Το παρόν νήμα καθαρίστηκε από εκτός θέματος μηνύματα που λόγω της υπερβολικής τους έκτασης σε αριθμό, διαχωρίστηκαν από το αρχικό θέμα.

Παρακαλείσθε να μην "βγαίνετε εκτός" (off topic).

Από εδώ και στο εξής, τα άσχετα με το θέμα μηνύματα που θα δίνουν αφορμή για περαιτέρω ανάπτυξη, θα διαγράφονται χωρίς άλλη ειδοποίηση.

Από τη συντονιστική ομάδα του φόρουμ.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 30, 2011, 02:25 από Vangos »

Αποσυνδεδεμένος ariszvs

  • **
  • 236
  • Φύλο: Άντρας
Απ: "Πόρτα" στο ηλεκτρονικό τσιγάρο
« Απάντηση #167 στις: Νοεμβρίου 30, 2011, 19:41 »
Καλησπερα σε ολους. Οσον αφορα τη χρηση του η.τ. σε αεροπλανο, δυστυχως για εμας, ο νομος δινει το δικαιωμα στην εταιρια να αποφασισει αν θελει να το επιτρεψει η οχι. Η aegean πχ δεν το επιτρεπει,και στην προσπαθεια μου να μαθω το λογο βρεθηκα μπροστα σε...ομιχλωδεις απαντησεις οι οποιες εδειχναν νομικο κενο.Ιδωμεν...

Αποσυνδεδεμένος ArXoS

  • ***
  • 857
  • Φύλο: Άντρας
    • Συνταγές μαγειρικής και ζαχαροπλαστικής
Απ: "Πόρτα" στο ηλεκτρονικό τσιγάρο
« Απάντηση #168 στις: Νοεμβρίου 30, 2011, 19:47 »
Το παρόν νήμα καθαρίστηκε από εκτός θέματος μηνύματα που λόγω της υπερβολικής τους έκτασης σε αριθμό, διαχωρίστηκαν από το αρχικό θέμα.
:thumpup: :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Azuth

  • 1
  • Φύλο: Άντρας
Απ: "Πόρτα" στο ηλεκτρονικό τσιγάρο
« Απάντηση #169 στις: Δεκεμβρίου 02, 2011, 14:48 »
Καλησπέρα σε όλους.

Σαν νέος ατμιστής (εδώ και 10 μέρες περίπου) ενημερώνομαι απο το forum για το η.τ.

Σ'αυτό το νήμα ήθελα να τονίσω πως πουθενά δεν αναφέρει κανείς οτι το κάπνισμα - άτμισμα είναι μια πράξη που τα νεαρά άτομα και ιδίως τα παιδιά έχουν την τάση να μιμούνται.
Την επόμενη φορά που σε σινεμά ή σχολείο ή όπου αλλού βρίσκονται παιδιά ας σκεφτούμαι και ένα βήμα πέρα απο την άμεση ή όχι βλαπτικότητα της ενέργειάς μας.

Ιδιαίτερα για το η.τ. όταν ένα παιδί μας βλέπει να καπνίζουμε και το συνδέει στο μυαλό του με μία κουβέντα μας του στύλ ''είναι τελείως ακίνδυνο'' τότε δεν έχει κανένα ανασταλτικό παράγοντα για να μας μιμηθεί. Διότι ασχέτως αν κανει πολύ λιγότερη ζημιά απο το κ.τ. η νικοτίνη που συνήθως θέλουμε να περιέχει δεν ειναι αθώα και ας μην είναι θανατηφόρα στις δόσεις που την λαμβάνουμε. Στο κάτω κάτω είναι εθιστική και δεν μπορώ να θεωρίσω τον εθισμό καλό άσχετα με το αν βλάπτει ή όχι την υγεία μας.

Ας μην δίνουμε με την συμπεριφορά μας πάτημα σε παιδιά να ξεκινίσουν να κανουν αυτό που σχεδόν όλοι έχουμε μετανοιώσει που αρχίσαμε!

Ευχαριστώ   

Απ: "Πόρτα" στο ηλεκτρονικό τσιγάρο
« Απάντηση #170 στις: Δεκεμβρίου 02, 2011, 14:58 »
Με βρίσκεις απόλυτα σύμφωνο..... Καλό το άτμισμα, αλλά το ξεκινήσαμε για να κόψουμε το κανονικό. Το να ατμίζεις μπροστά σε έν παιδί, το θεωρώ εξίσου ανεύθυνο με το κάπνισμα. Και αν όχι ανεύθυνο τουλάχιστον άσχημο. Υπάρχουν χίλια άλλα πράγματα να του μεταδώσεις. Το άτμισμα δεν περιλαμβάνεται στη λίστα....

Αποσυνδεδεμένος ArXoS

  • ***
  • 857
  • Φύλο: Άντρας
    • Συνταγές μαγειρικής και ζαχαροπλαστικής
Απ: "Πόρτα" στο ηλεκτρονικό τσιγάρο
« Απάντηση #171 στις: Δεκεμβρίου 02, 2011, 15:34 »
να καταναλώνουμε αλκοόλ μπροστά στα παιδιά επιτρέπεται ?  :confused1:

ας μη πάμε την κουβέντα αλλου. Άσε που κανείς μας δεν διαμαρτυρήθηκε για το αν το η.τ. τρώει πόρτα στα σχολεία ή στους παιδικούς σταθμούς (αν και σε πολλά σχολεία αρχίζεις και βλέπεις σιγά σιγα η.τ).

Αποσυνδεδεμένος Λιάκουρας

  • ***
  • 638
  • Φύλο: Άντρας
  • smoke no more. vape no more. είμ' ελεύθερος!
    • Παραδοσιακά Προϊόντα "Κάμπου Γεύσεις"
Απ: "Πόρτα" στο ηλεκτρονικό τσιγάρο
« Απάντηση #172 στις: Δεκεμβρίου 02, 2011, 15:49 »
Με βρίσκεις απόλυτα σύμφωνο..... Καλό το άτμισμα, αλλά το ξεκινήσαμε για να κόψουμε το κανονικό. Το να ατμίζεις μπροστά σε έν παιδί, το θεωρώ εξίσου ανεύθυνο με το κάπνισμα. Και αν όχι ανεύθυνο τουλάχιστον άσχημο. Υπάρχουν χίλια άλλα πράγματα να του μεταδώσεις. Το άτμισμα δεν περιλαμβάνεται στη λίστα....
Εγώ συμφωνώ! Αλλά αν είναι να το συζητήσουμε ας πάμε εδώ...
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,4465.msg140492.html#msg140492


Αποσυνδεδεμένος Kris

  • **
  • 291
  • Φύλο: Άντρας
  • Θέλω κάποια να μ’αγαπήσει για τα λεφτά της... ツ
Απ: "Πόρτα" στο ηλεκτρονικό τσιγάρο
« Απάντηση #173 στις: Δεκεμβρίου 03, 2011, 20:01 »
ντουμανιαζω επιδεικτικα οπου βρεθω κι αν καποιος μου πει οτι απαγορευεται το καπνισμα συμφωνω απολυτως μαζι του και του επισημαινω το ποσο βλαβερο ειναι χωρις να αναφερθω ΚΑΘΟΛΟΥ στο η.τ. και απομακρυνομαι ντουμανιωδως ( :D) αφηνοντας τον μ@...κ@  ;D ;D ;D

 :thumpup:  ;D

Αποσυνδεδεμένος ego-witis

  • *
  • 59
  • Φύλο: Άντρας
Απίστευτο!!!
Αυτό είναι ντροπή. Ό'τι νόμοι και να υπάρχουν, τελικά πάντα μα πάντα μετράει πιο πολύ ο νόμος του...''εγω ειμαι το κατάστημα, εγω είμαι ο ιδιοκτήτης και οτι πω εγω θα γίνει''... :D
Οκ, ίσως να μην είναι για γέλια το θέμα, αλλά επειδή μερικά πράγματα δεν αλλάζουν ποτέ, είναι κρίμα να χαλάμε και τη ζαχαρένια μας...
Υπάρχουν βέβαια παραθυράκια για ''προσβολή προσωπικότητας'' κτλ, γιατι ο νόμος αναφέρει ο'τι καταστημάτα και εταιρείες που είναι για το κοινό, άν ο...κοινός, εμείς οι θνητοί δηλαδη, δεν παραβιάσουμε κανόνες όπως βανδαλισμούς κ.α. δεν μπορεί να σε διώξει κανένας!
Αλλα οκ, είπαμε, δεν αξίζει. Χαμένος χρονος, κόπος και χρήμα άδικα!

υ.γ. εδω τσεχία που είμαι, ατμίζω παντου. Σουπερ μαρκετ μεσα, σινεμά...παντου παντού! Για την ωρα τουλαχιστον..αργοτερα δεν ξερω... :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος vaporaki

  • ***
  • 526
  • Φύλο: Άντρας
στον κινηματογραφο εντος της αιθουσας απαγορυεται με την ιδια λογικη που απαγορευετε το καπελο ας πουμε. ο απο πισω εχει περιορισμενη ορατοτητα. ζητηστε να σας βγαλουν εισητιριο τελευταια σειρα και δεν θα εχετε προβλημα.

Γειά σας φίλοι μου, επειδή πολύς κόσμος ενδιαφέρεται, μήπως γνωρίζεται αν έχουν υπάρξει στην Ελλάδα πρόστιμα για το ηλεκτρονικο τσιγάρο σε ατμιστες σε δημόσιους χώρους;

Αποσυνδεδεμένος panosfl22

  • *
  • 80
  • Φύλο: Άντρας
Πλακα κανεις ? Δεν νομιζω οτι υπαρχει!!

Αποσυνδεδεμένος sirkonsta

  • **
  • 424
  • 20-1-12
στον κινηματογραφο εντος της αιθουσας απαγορυεται με την ιδια λογικη που απαγορευετε το καπελο ας πουμε. ο απο πισω εχει περιορισμενη ορατοτητα. ζητηστε να σας βγαλουν εισητιριο τελευταια σειρα και δεν θα εχετε προβλημα.

Και όχι μόνο τι θα γίνει αν αρχίζει να "τηγανίζει" ο ατμο μέσα στην ησυχία?

Αποσυνδεδεμένος ελιοτ

  • **
  • 166
  • Φύλο: Άντρας
οι περισσοτεροι, αν οχι ολοι οι ατμιστες, ειναι πρωην καπνιστες. ειναι δηλαδη τοσο δυσκολο να μην καπνισουμε για ενα μικρο χρονικο διαστημα? μηπως με την ιδιοτητα του ατμιστη εχουμε παψει να σεβομαστε τον διπλανο μας? εφ οσων για το αν προκαλειτε η οχι καποια βλαβη στον οργανισμο του ατμιστη η και των γυρω του δεν υπαρχουν ακομα μελετες παρα μονο θεωριες απο μη ειδικευμενα ατομα ¨μεσα σε αυτα και εγω¨ μηπως θα ηταν καλυτερα απο το να κραζουμε οσους δεν πανε με τα νερα μας να προσαμοστουμε σε αυτο που καναμε μεχρι πριν λιγο καιρο σαν καπνιστες? εκτος αν και τοτε τους γραφαμε ολους στα παπακια μας.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1878 248059 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 19:28
από ThioVag
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα ΑΡΩΜΑΤΑ. Βασικές πληροφορίες [Αρώματα] 1416 181195 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 29, 2024, 18:12
από tony1976
VOOPOO ARGUS P2 [AIO (Όλα σε ένα)] 2 255 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 29, 2024, 14:59
από tony1976
GEEK VAPE AEGIS LEGEND III MOD [Ηλεκτρονικά mods] 1 232 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 29, 2024, 09:22
από Tem
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 572979 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 24, 2024, 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 2190 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 8331 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1123092 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 897 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 570 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 327748 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 9039 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis