vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

98 επισκέπτες, 3 χρήστες
Mimhsdr, chkontog, sakissalonika

Twitter

Άρθρο της Ένωσης Ελευθεροεπαγγελματιών Πνευμονολόγων Κρήτης

Αποσυνδεδεμένος Georgestil

  • **
  • 244
  • Φύλο: Άντρας
  • ΤΟ ΚΟΨΑ ΤΟ ΡΙΜΑΔΙ
Απ: Ενωση Πνευμονολογων Κρητης
« Απάντηση #15 στις: Νοεμβρίου 24, 2011, 18:35 »
Λυπάμαι για αυτους τους ανθρώπους να λέγονται επιστήμονες
Πήραν κομμ'ατια από διάφορα άρθρα που κυκλοφορύν εδώ και τόσα χρόνια μόνο και μόνο για να διαφημίσουν τα κέντρα τους.

Αποσυνδεδεμένος jeke04

  • *****
  • 976
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιάννης
    • www.seatclub.gr/forum
Απ: Ενωση Πνευμονολογων Κρητης
« Απάντηση #16 στις: Νοεμβρίου 24, 2011, 18:38 »
Κύριοι και κυρίες, τα λέμε και τα ξαναλέμε.
Τα συμφέροντα, εφόσον δεν υπάρχουν επίσημες επιστημονικές έρευνες, θα οργιάζουν.
Οι άνθρωποι είδαν ότι πάνε για κλείσιμο και βγήκαν, από το βήμα που βρήκαν, να φοβίσουν τον κόσμο και να ψαρέψουν πελάτες.
Το θέμα και το κακό είναι ότι πολλοί θα τους πιστέψουν.

Εγώ, μέχρι να υπάρξουν χειροπιαστές επίσημες επιστημονικές έρευνες που θα λένε ότι σκοτώνω τον εαυτό μου, όπως έκανα με το κ.τ., θα συνεχίσω να ατμίζω.
Μόνο καλό έχω δει τους 3 μήνες κοντά που ατμίζω.

Τα παραπάνω είναι μόνο προσωπικές σκέψεις και δεν θα πρέπει να υιοθετηθούν από κανένα.
Γιάννης.

Αποσυνδεδεμένος Στράτος

  • *
  • 63
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ενωση Πνευμονολογων Κρητης
« Απάντηση #17 στις: Νοεμβρίου 24, 2011, 18:40 »
καλυτερα να αλλαξουν τα Ιατρεια τους και να τα μετατρεψουν σε ιατρεια διακοπης ατμισματος , γιατι σε λιγο καιρο, μονο ατμιστες θα κυκλοφορουν στον δρομο.......

Αποσυνδεδεμένος Georgestil

  • **
  • 244
  • Φύλο: Άντρας
  • ΤΟ ΚΟΨΑ ΤΟ ΡΙΜΑΔΙ
Απ: Ενωση Πνευμονολογων Κρητης
« Απάντηση #18 στις: Νοεμβρίου 24, 2011, 18:42 »
Κύριοι και κυρίες, τα λέμε και τα ξαναλέμε.
Τα παραπάνω είναι μόνο προσωπικές σκέψεις και δεν θα πρέπει να υιοθετηθούν από κανένα.
Γιάννης.

Φίλε Γιάννη είναι προσωπικές σκέψεις οι οποίες εκφράζουν πολλά παιδιά από εδώ μέσα.
 Μαζί σου

Αποσυνδεδεμένος crypton

  • ***
  • 987
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ενωση Πνευμονολογων Κρητης
« Απάντηση #19 στις: Νοεμβρίου 24, 2011, 18:49 »
παιδια ειναι πολλα τα λεφτα..... τι να λεμε τωρα, αφηστε τους να λενε εγω ξερω οτι σε οποιο μαγαζι με e cig. παω εχει ουρα απο κοσμο μηπως φταιει αυτο?

Αποσυνδεδεμένος Στράτος

  • *
  • 63
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ενωση Πνευμονολογων Κρητης
« Απάντηση #20 στις: Νοεμβρίου 24, 2011, 18:53 »
Δεν ξερω πολλα γράμματα και δεν ντρεπομαι να πω οτι ειμαι του Δημοτικου.......απο μικρος στην δουλεια οποτε δεν μπορεσα να σπουδασω.....τεσπα...ηθελα να συμπληρωσω οτι , αν υπηρχε εστω και μια αιτια η οποια θα μπορουσε να βλαψει τον ανθρωπινο οργανισμο οι καπνοβιομηχανιες δεν θα το ειχαν ανακαλυψει;;;;;;
Και μην μου πειτε οτι δεν θα εχουν ασχολειθει εδω και πολυ καιρο με ερευνες για να αποδειξουν οτι τελικα το η.τ βλαπτει....!!!!!!!
Σιγουρα το ψαχνουν μονο και μονο γιατι ειναι εναντια στο συμφερον τους και οχι γιατι ενδιαφερονται για την υγεια μας.....

Αποσυνδεδεμένος pkiriakos

  • **
  • 185
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ενωση Πνευμονολογων Κρητης
« Απάντηση #21 στις: Νοεμβρίου 24, 2011, 19:00 »
Γνωστή τακτική.Εδώ στον βωμό του χρήματος θυσιάζονται ζωές κι εμείς...............................Σαν νοήμων νούς και γνωρίζοντας οτι θίγονται παγκόσμια συμφέροντα περιμένω πόλεμο.Προσωπικά συστήνω το άτμισμα και μέχρις στιγμής εξαιτίας μου ατμίζουν 6 άτομα και ετοιμάζω άλλους 2.Ακουσον λέει 4 ευρώ το πακέτο.ΟΧΙ.

Αποσυνδεδεμένος crypton

  • ***
  • 987
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ενωση Πνευμονολογων Κρητης
« Απάντηση #22 στις: Νοεμβρίου 24, 2011, 19:05 »
και αμα το τραβηξουν και πολυ μας βλεπω Συνταγμα......  :)) :)) :)) :)) :))

Αποσυνδεδεμένος paitos

  • *
  • 99
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ενωση Πνευμονολογων Κρητης
« Απάντηση #23 στις: Νοεμβρίου 24, 2011, 19:38 »
Εμενα μου το ειπε φιλος ( Για το αρθρο Σιγα μην ενημερωνομουνα απο αυτη τη φυλαδα)  τον οποιο "εψηνα" για ΗΤ, θελει να κοψει το κτ αλλα δεν μπορει χωρις βοηθεια

Δυστηχω ο φιλος ψηθηκε οτι ειναι κακο το ΗΤ και θα ψαξει αλλου βοηθεια!  Του ειπα οτι αυτα που γραφει ειναι παλιες ιστοριες και οτι δεν ισχυουν 100% αλλα αρνηθηκε να με ακουσει. Αφου το ειδε στον τυπο ειναι και το σωστο  >:(

 Αυτη ειναι η Ελλαδα μας δυστηχως, αφου το γραφει......   :eyesplash: Φανταστειτε ποσοι ειναι σαν και αυτον!

Αποσυνδεδεμένος Λιάκουρας

  • ***
  • 638
  • Φύλο: Άντρας
  • smoke no more. vape no more. είμ' ελεύθερος!
    • Παραδοσιακά Προϊόντα "Κάμπου Γεύσεις"
Απ: Ενωση Πνευμονολογων Κρητης
« Απάντηση #24 στις: Νοεμβρίου 24, 2011, 20:32 »
...και απορούσαμε, ποιός έβγαλε εκείνες τις φήμες για τα 7 άτομα σε νοσοκομείο της Κρήτης με υγρό στον πνεύμονα από το άτμισμα;
Ποιός άραγε;


Αποσυνδεδεμένος sardanapalos

  • **
  • 148
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ενωση Πνευμονολογων Κρητης
« Απάντηση #25 στις: Νοεμβρίου 24, 2011, 20:33 »
Δε ντρεπονται καθολου αυτοι?
Εκατσα και το διαβασα.Αν πραγματικα η τελευταια παραγραφος δεν υπηρχε θα ψαρωνα λιγο.(ασχετα που δε μας ειπαν κατι νεο!).Αλλα απο τη στιγμη που λεει με λιγα λογια αν θελετε να το κοψετε ελατε σε εμας συγνωμη αλλα δε θα παρω.

Αποσυνδεδεμένος zoobi

  • ****
  • 1159
  • Φύλο: Άντρας
  • Όπου υπάρχει καπνός... μπορεί να είναι ατμός.
Απ: Ενωση Πνευμονολογων Κρητης
« Απάντηση #26 στις: Νοεμβρίου 24, 2011, 20:50 »
Οι αγαπητοί πνευμονολόγοι αν δεν ήταν τεμπέληδες, θα μπορούσαν να κάνουν κάτι καλύτερο από το να αντιγράφουν επιλεκτικά ότι διαβάζουν δεξιά κι αριστερά, αυτό μπορούμε να το κάνουμε όλοι... Έρευνα λέγεται και έχει νόημα όταν μπορούμε να διαβάσουμε όλα τα data όλοι, οχι απλά τα συμπεράσματα του εκάστοτε ερευνητή. Τα συμπεράσματα είναι πολύ πιθανό να περιλαμβάνουν προσωπικές απόψεις, προσωπικό συμφέρον η ακόμα και απλή ηλιθιότητα...

Να, για παράδειγμα, ξέρετε ότι το πόσιμο νερό είναι δηλητηριώδες; Αρκεί ένα απλό, επιλεκτικό copy paste σε μερικα από τα άρθρα που θα βρειτε στο link ώστε να το "αποδείξω".

Σοβαρευτείτε πνευμονολόγοι γιατί δεν είναι πλάκα εμείς να είμαστε πιο πληροφορημενοι από εσάς... Εκτός και αν φοβόσαστε μην πέσει η δουλειά...

Αποσυνδεδεμένος eftihis.k

  • ***
  • 678
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ενωση Πνευμονολογων Κρητης
« Απάντηση #27 στις: Νοεμβρίου 24, 2011, 21:00 »
και να μη ξεχναμε οτι εκπροσωπει τους ιδιωτες γιατρους... μαλλον επεσαν οι δουλειες.
εγω βλεπω οτι δεν βηχω,δεν εχω φλεγματα,δεν εχω δυσπνοια,αλλα δεν ειδα να αναφερει κατι για αυτα ο δωκτορ. λιγη παραπανω σοβαροτητα δεν θα τους εβλαπτε νομιζω,και βλεπω φριχτο το να παιζεις με τη ψυχολογια των ανθρωπων-ειδικα σε αυτη την περιοδο-για τοσο σοβαρα θεματα.
το καλο της υποθεσης ειναι οτι κανεις δεν εχει σοβαρα επιχειρηματα που να αποδεικνιουν οτι το ατμισμα βλαπτει περισσοτερο ή το ιδιο με το κ.τ

Αποσυνδεδεμένος parpen

  • ****
  • 1006
  • Φύλο: Άντρας
  • A-2 + PP by Craven.gr + VV +Rc_mizer by Sokin
    • Parpen's e-liquid calculator
Απ: Ενωση Πνευμονολογων Κρητης
« Απάντηση #28 στις: Νοεμβρίου 24, 2011, 21:02 »
Επειδή εκεί στη Κρήτη, όπως φαίνεται, ο κόσμος μυείται στο Η.Τ σε γοργούς ρυθμούς, εκεί πέφτει και οργανωμένη πλέον προπαγάνδα εναντίον του Η.Τ, αλλά και σπέκουλα.

Εγώ προτείνω στους συνατμιστές Κρητικούς, να δημιουργήσετε ένα σύλλογο ή σωματείο ή όπως θέλετε πείτε το, ώστε να αρχίσετε πλέον να αντιδράτε επίσης οργανωμένα στα όλα όσα...

Γαβριήλ , νομίζω πως ήρθε η ώρα να οργανώσετε κάτι.

Αποσυνδεδεμένος crimson_skorpio

  • *
  • 25
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ενωση Πνευμονολογων Κρητης
« Απάντηση #29 στις: Νοεμβρίου 24, 2011, 21:04 »
Δυστυχως απ οτι  φαινεται δεν εχει σημασια τι ιδιοτητα εχεις ,γιατρος,δικηγορος,μπογιατζης κτλ αλλα τι ανθρωπος εισαι!
Και πως αντιμετωπιζεις την κοινωνια...
Μου θυμιζουν τον μεσαιωνα που οταν δεν καταλαβαιναν καποιον τον καιγανε. :idiot1:
Μεχρι εκει φτανει το μυαλο τους.
Δυσκολοι καιροι...Αλλα δεν πειραζει,ετσι βλεπουμε πραγματικα ποιος ειναι ο διπλανος μας...
Εφοσον δεν εχουν αποδειξεις καλα κανουν  να μην μιλανε.
Υποτιθεται οτι εχουν και καποιο επιπεδο τρομαρα τους!!!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4698 504213 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 08:18
από Buliwyf
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 8440 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 153497 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 567440 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 242615 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 292687 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1315 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 761622 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 757 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 3677 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem
Σωλήνες (tube mods) με ηλεκτρονική πλακέτα [Ηλεκτρονικά mods] 85 13449 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 02, 2024, 15:38
από Sergios
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 21902 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis