vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

197 επισκέπτες, 3 χρήστες
Tem, camber, bloodlessz

Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?

Αποσυνδεδεμένος Nick74

  • ***
  • 845
  • Φύλο: Άντρας
  • Η γνωση ειναι δυναμη
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #780 στις: Ιανουαρίου 31, 2016, 20:03 »
για το διάφραγμα δεν το έχω κοιτάξει αν και υπάρχει πιθανότητα να οφείλεται σε αυτό .




τσεκαρε το και αν τ αποτελεσματα ειναι θετικα σηκωνεσαι και φευγεις απ τον ωρυλα και κανεις πως δεν ακουσες τιποτα απ τις συμβουλες του  :))  (εκτος αν εχεις προχωρημενο προβλημα που οντως σου εμποδιζει ενοχλητικα την αναπνοη οποτε νταξει εκει ειναι θεμα υγειας και δε τ αφηνεις). Εχω φιλο που εκανε τη συγκεκριμενη εγχειρηση και μου περιεγραψε το πως ακριβως γινεται, ετσι ξεχασα μια για παντα οτι εχω ενα μικροθεματακι -ας μεινει και κανα "κατασκευαστικο ελαττωμα", ας μην ειμαστε ολοι τελειοι-  :laugh1:   (οκ, η αληθεια ειναι πως απ οτι λεει μετα απ αυτο νοιωθει αλλος ανθρωπος, αλλα η περιγραφη ειναι ανατριχιαστικη, και να μεινεις 2 μερες με γαζες μεσα στα ρουθουνια... ας λειπει καλυτερα)

Αποσυνδεδεμένος apostolisk4

  • ***
  • 712
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #781 στις: Ιανουαρίου 31, 2016, 21:30 »
Εντάξει δεν είναι θέμα που να με ενοχλεί .δεν έχω καμία ενόχληση απλά νιώθω ότι από το στόμα παίρνω καλύτερη ποσότητα οξυγόνου ότι δουλεύουν πιο καλά τα πνευμόνια ένα πράγμα .αλλά αναπνέω κανονικά δεν έχω θέμα ή ενόχληση .ένα check up πάντως πρέπει να γίνει

Αποσυνδεδεμένος akisgr1

  • **
  • 307
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #782 στις: Φεβρουαρίου 01, 2016, 00:04 »

παιδιά όπως έχω αναφέρει σε άλλο θέμα έκανα σπανια 1-2 στριφτά τσιγάρα την ημερα με τον καφέ αλλα δεν μου άρεσε καθόλου η γεύση του τσιγάρου... έτσι κατέληξα στο ηλεκτρονικό ατμίζω λίγο καιρό... το είχα σταματήσει κάποιες μέρες επειδή πέρασα μια ίωση με πυρετό... ξεκίνησα και ατμισα σήμερα περίπου 1.5 ml σε διάστημα περίπου 2 ώρες με πνευμονικές εισπνοές.. παρατήρησα ξανά πως μετά από αρκετές ώρες άρχισα να έχω μια ελαφριά δύσπνοια απλά δεν είμαι σίγουρος αν φταίει το ηλεκτρονικό τσιγάρο η απλά ήτανε ψυχολογικός παράγοντας τις δύσπνοιας...


θα μπορούσε κάποιος να μου πει αν μπορώ να κάνω κάποια εξέταση σε κάποιο καλο πνευμονολόγο ώστε να μου πει αν μπορώ να ατμίζω με ασφάλεια? θέλω κάποιον που θα είναι γνωστης πάνω στο θέμα του ηλεκτρονικού τσιγάρου και θα ξέρει σίγουρα αν όντως με πειράζει το Η/Κ


Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #783 στις: Φεβρουαρίου 01, 2016, 01:44 »
Θα σου πούμε εμείς αν υπάρχει εξέταση πνευμονολόγου;  :o
Να πας σε κάποιον καλό πνευμονολόγο να σου πει αυτός αν υπάρχει κάποια καλή εξέταση!
Όμως, μας έχεις πει πως πήγες ήδη σε πνευμονολόγο... τώρα ζητάς να σου πούμε εμείς εξέταση γιατρού...
Δεν υπάρχει κανείς στον κόσμο να σε βεβαιώσει πως μπορείς να κάνεις μια σχετικά επιβαρυντική συνήθεια (που ακόμα ερευνάται) με "ασφάλεια".

Akisgr, δεν ξέρω τι απαντήσεις ζητάς εδώ. Σε ελάχιστο χρόνο έχεις ανησυχήσει για τους εξής λόγους:
1. Ταχυκαρδία
2. Δύσπνοια
3. Ενοχλήσεις στο στήθος
4. Σε κάνει να "νοιώθεις σαν μεθυσμένος"
5. Σε κάνει χάλια, σαν να πήρες ηρεμιστικό
5. Αλληλεπίδραση ΗΤ με αντικαταθλιπτικό

Προ τριών ημερών μας είπες πως το άτμισμα "ήταν μια τρέλα που δεν έπρεπε να ξεκινήσεις ποτέ". Τώρα συνεχίζεις λες και αυτό δεν ειπώθηκε ποτέ και επανέρχεσαι με άλλο πρόβλημα.
Δεν ξέρω αν παίζεις με εμάς ή με το εαυτό σου...
Μην ζητάς ιατρικές συμβουλές για σοβαρά πράγματα στο φόρουμ, δεν είμαστε ούτε το παίζουμε γιατροί!

Και για κάποια από αυτά ( (ή όλα) συζήτησε με αυτόν που σου έδωσε το cipralex. Ίσως έχει πιο χρήσιμες απαντήσεις. Αντί να μειώσεις το άγχος σου με το άτμισμα έχεις βρει χίλιες καινούριες αφορμές να αγχώνεσαι πολύ περισσότερο και να μην το γουστάρεις καν. Δεν χρειάζεσαι ΗΤ, χρειάζεσαι να ηρεμήσεις και -μάλλον- ένα καλό ψυχολόγο να σου πει αποτελεσματικότερους τρόπους να αποβάλλεις άγχος από το άτμισμα. Ακόμα και λίγο περπάτημα καλύτερο θα είναι!

Αποσυνδεδεμένος apostolisk4

  • ***
  • 712
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #784 στις: Φεβρουαρίου 01, 2016, 03:40 »
Παιδιά ο φίλος που λέει για πνευμονολογο που να έχει γνώση για το ηλεκτρονικό τσιγάρο έχει δίκαιο .Έχω ακούσει από γνωστό να μου λέει ότι ο πνευμονολογος του είπε ότι τα υγρά μέσα έχουν νέφτι.αμα δεν έχει γνώση ο γιατρός θα σου πει ότι όλα αυτά που έχεις οφείλονται στο η.τ .Υπάρχουν τέτοιοι άνθρωποι όπως επίσης υπάρχουν και γιατροί που θα σου πουν αν οφείλεται στο η.τ ή όχι .φυσικά εγώ προσωπικά θα προτιμήσω έναν γιατρό που θα μου πει ότι αυτό που έχεις είναι από το άγχος ή από την καθιστική ζωή πάρα έναν που μόλις του πω έβγαλα σπυράκια να μου πει κόψε το η.τ.

Αποσυνδεδεμένος Doubt

  • *****
  • 2814
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #785 στις: Φεβρουαρίου 01, 2016, 10:28 »
Παιδιά ο φίλος που λέει για πνευμονολογο που να έχει γνώση για το ηλεκτρονικό τσιγάρο έχει δίκαιο .Έχω ακούσει από γνωστό να μου λέει ότι ο πνευμονολογος του είπε ότι τα υγρά μέσα έχουν νέφτι.
http://www.kosvoice.gr/επικαιρότητα/item/10578-απορία-αναγνώστη-συμπολίτης-μας-κυκλοφορεί-πίνοντας-νέφτι-στο-δρόμο-τι-θα-κάνουμε-λυπάμαι-πολύ
Άντε, στην υγειά μας.  :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος akisgr1

  • **
  • 307
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #786 στις: Φεβρουαρίου 01, 2016, 11:58 »

που είναι το περίεργο? ο νευτης δεν είναι κάτι που πρέπει να φοβάται κανεις....


το υγρό του ηλεκτρονικου τσιγαρου είναι πολύ πιο τοξικό από κάθε αλλα που ακούγονται...



επιδει το λεω εγω... :P



Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Παιδιά ο φίλος που λέει για πνευμονολογο που να έχει γνώση για το ηλεκτρονικό τσιγάρο έχει δίκαιο .Έχω ακούσει από γνωστό να μου λέει ότι ο πνευμονολογος του είπε ότι τα υγρά μέσα έχουν νέφτι.αμα δεν έχει γνώση ο γιατρός θα σου πει ότι όλα αυτά που έχεις οφείλονται στο η.τ .Υπάρχουν τέτοιοι άνθρωποι όπως επίσης υπάρχουν και γιατροί που θα σου πουν αν οφείλεται στο η.τ ή όχι .φυσικά εγώ προσωπικά θα προτιμήσω έναν γιατρό που θα μου πει ότι αυτό που έχεις είναι από το άγχος ή από την καθιστική ζωή πάρα έναν που μόλις του πω έβγαλα σπυράκια να μου πει κόψε το η.τ.



αυτό ακριβώς είναι....


πέρασα ίωση με πυρετό και γιατρός μου λέει από το ηλεκτρονικό τσιγάρο είναι...


κάποιοι χωρίς να έχουνε ιδέα βγάζουνε συμπεράσματα....

Αποσυνδεδεμένος george kotsopoulos

  • **
  • 101
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #787 στις: Φεβρουαρίου 01, 2016, 19:53 »
Βέβαια, η κλασική δήλωση γιατρού ειναι να κόψουμε και το ηλεκτρονικο τσιγαρο. Όταν τους ρωτάς ομως γιατί, περιέργως πως κανείς δεν απαντά!!!!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #788 στις: Φεβρουαρίου 01, 2016, 20:46 »
Καλά ρε παιδιά να ρωτήσω το μπουκαλάκι του υγρού έχει μια νεκροκεφαλη και λέει ότι το υγρό είναι τοξικό αν έρθει σε επαφή με το δέρμα μας. Δεν είναι λίγο παράξενο να το ατμιζουμε και να λέμε ότι δεν έχουμε παρενεργιες?Το τοξικό συνήθως σε βάθος χρόνου κάνει τη ζημία όπως τα λιπάσματα για τα φυτά που τα περιέχουν. Τελσπα μια σκέψη μου σας παρέθεσα γιατί κοίταξα το μπουκαλάκι και κομπλαρα λίγο.

Αποσυνδεδεμένος dallaskdp

  • **
  • 287
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #789 στις: Φεβρουαρίου 01, 2016, 21:05 »
Ο λόγος που αναφέρεται με αυτόν τον ενδεικτικό τρόπο η επικινδυνότητα του υγρού αναπλήρωσης αφορά καθαρά την περιεκτικότητα αυτού σε νικοτίνη. Η επαφή του υγρού με το δέρμα και τα μάτια ή ακόμη και με βρώση αυτού οδηγεί σε ταχύτατη απορρόφηση της νικοτίνης από τον οργανισμό με τις όποιες συνέπειες έχει κάτι τέτοιο. Φυσικά ακόμη πιο ευαίσθητα είναι τα παιδιά και πρέπει να αποφεύγεται οποιαδήποτε επαφή μαζί τους.

Αποσυνδεδεμένος vaper

  • **
  • 108
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #790 στις: Φεβρουαρίου 01, 2016, 21:07 »
Γιατι, τα πυρωμένα σύρματα ειναι πιο υγιει?

Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #791 στις: Φεβρουαρίου 01, 2016, 21:15 »
Σωστό και αυτό.
Απλά και το σπρέι νικορετ περιέχει νικοτίνη αλλά δεν έχει κάποιο τέτοιο σήμα απέξω. Ούτε τα πατσακια που βάζεις στο δέρμα. Συν ότι έχει και πυρακτωμενα μέταλλα που λέει και ο φίλος από πάνω.
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 02, 2016, 09:28 από manolovas »

Αποσυνδεδεμένος akisgr1

  • **
  • 307
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #792 στις: Φεβρουαρίου 02, 2016, 17:49 »
Σωστό και αυτό.
Απλά και το σπρέι νικορετ περιέχει νικοτίνη αλλά δεν έχει κάποιο τέτοιο σήμα απέξω. Ούτε τα πατσακια που βάζεις στο δέρμα. Συν ότι έχει και πυρακτωμενα μέταλλα που λέει και ο φίλος από πάνω.

αυτό ακριβώς επειδή δεν είναι σε υγρή μορφή η νικοτίνη δεν είναι επικίνδυνη...





Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Γιατι, τα πυρωμένα σύρματα ειναι πιο υγιει?


γιατί τα κάρβουνα όταν ψήνουμε είναι οκ?



σκέψου πως κάθε μέρα εισπνέουμε τόσα καυσαέρια... τόσα αλλα χημικά που τρώμε... στο πυρωμένο σύρμα θα κολλήσουμε?


και αυτό καρκινογόνο θα είναι κατά 1% 
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 02, 2016, 17:54 από akisgr1 »

Αποσυνδεδεμένος remi0s

  • **
  • 257
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #793 στις: Φεβρουαρίου 02, 2016, 18:14 »
Ατμίζοντας περίπου δυο εβδομάδες δεν παρατήρησα κάτι ανησυχητικό. Παραμόνο όταν δοκίμασα το υγρό Berry mix της LiQua ένοιωσα ενα φούσκωμα , λίγο ενόχληση στην κοιλιά που ίσως και να οφείλεται κάπου αλλού ,ίσως απο το άγχος. Πάντως σταμάτησα το συγκεκριμένο υγρό και πλέον δεν νιώθω κάτι τέτοιο.
Αυτό που με παραξενεύει είναι οτι άρχισα να βλέπω όνειρα (δεν έβλεπα , ή τέλος πάντων δεν θυμόμουν να βλέπω για πολύ πολύ καιρό) και ίσως να οφείλεται στο οτι κάνω πιο άνετο ύπνο αφού σταμάτησα να καπνίζω.Βέβαια δεν το λές και παρενέργεια :P
Επίσης άρχισα να ατμίζω εν καιρό εξεταστικής  :wall: και αντί να διαβάζω για να περάσω κανένα μάθημα διαβάζω πάμπολες ώρες τα νήματα στο φόρουμ, review και τα λοιπά. Τελικά είναι να μην αρχίσεις, μετά κόλλησες  :))

Αποσυνδεδεμένος modivin

  • *****
  • 3672
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #794 στις: Φεβρουαρίου 02, 2016, 18:49 »

Σωστό και αυτό.
Συν ότι έχει και πυρακτωμενα μέταλλα που λέει και ο φίλος από πάνω.

Το μέταλλο δεν πυρακτώνεται σε κανονική λειτουργία.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342408 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206608 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 541712 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31148 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50284 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597386 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357891 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11594 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193158 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1359 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1360 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 592123 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios