vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

461 επισκέπτες, 1 χρήστης
sotosz5

Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?

Αποσυνδεδεμένος Tribal

  • **
  • 241
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #810 στις: Φεβρουαρίου 11, 2016, 16:12 »
Το παθαίνεις και με το istick όμως? Γιατί δεν νόμιζω να είναι η μπαταρία,δεν ξέρω τι αλλα λίγο δύσκολο να ξέρει η μπαταρία πότε ξυπνάω και πότε έχω φάει!!  :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος PsilosX

  • ****
  • 1004
  • Φύλο: Άντρας
  • instagram: @psilosx
    • IG
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #811 στις: Φεβρουαρίου 11, 2016, 16:27 »
Δεν νομίζω ότι έχει καμία σχέση η μπαταρία ρε παιδιά. Κι εγώ έκανα 2 μέρες σκετη vg και είχα φούσκωμα το οποίο οδηγούσε σε καούρες (γιατί προσωπικά έχω καούρες όταν σκάω από το φαί). Με λίγη κατανάλωση έιχα φούσκωμα ελαφρύ που δεν με ενοχλούσε, αλλά με μεγάλη κατανάλωση έιχα και τα 2. Το ίδιο θέμα είχα όταν έκανα μεγάλη κατανάλωση σε high vg υγρά (70/30, 80/20). Πλέον κάνω max 2ml τη μέρα high vg και τα υπόλοιπα 3-4 50/50 και είμαι οκ. 8)


ΥΓ. Διευκρίνιση, τα high vg τα έκανα σε πνευμονικές

Αποσυνδεδεμένος Tzenamo

  • ****
  • 1054
  • Φύλο: Άντρας
  • U can call me... ZAN
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #812 στις: Φεβρουαρίου 11, 2016, 16:32 »
Ειτε vg ειτε pg, ειτε mg ειτε no mg, ειτε more sex ειτε less sex... εχω τσιμπησει 8 κιλα πανω τον τελευταιο χρονο.

Στο σωστο νημα ειμαι αραγε  :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος giorgiokatr

  • **
  • 213
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #813 στις: Φεβρουαρίου 11, 2016, 16:51 »
δε το παθαινω με το istick γιατι παιζω με τα watt και ετσι το πρωι που ειναι πιο ευαισθητος ο λαιμος το ρυθμιζω στο πιο "απαλο"! Λαθος εγραψα κατι παιζει με μπαταρια. Ισως η δυναμη της να μην βγαζει για εμας το επιθυμητο αποτελεσμα...

Αποσυνδεδεμένος arxiloxos

  • ***
  • 524
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα αγαθα κο(λ)ποις κτωνται
    • arxiloxos.simplesait.com
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #814 στις: Φεβρουαρίου 11, 2016, 19:17 »
Τωρα τελευταια με το ατμισμα εχω τρελά φουσκώματα.Σε σημειο ανυπόφορο θα έλεγα,χωρις να αλλαξω κατι απο υγρα νικοτίνη κτλ εχει συμβεί κατι ανάλογο σε συμφουριτη;

Αποσυνδεδεμένος Scorpios

  • *
  • 58
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #815 στις: Φεβρουαρίου 11, 2016, 19:18 »
ξηροστομία ναι, αίμα στα ούλα ναι. εκείνο που μου έκανε μεγάλη εντύπωση όμως είναι ότι δεν είχα καθόλου φλέματα. από την επόμενη αμέσως μέρα βήχας μηδέν εδώ και τρείς μήνες, ενώ με το καταραμένο τσιγάρο ειχα σύντροφο τον βήχα καθημερινά.
να το πάρω για καλό ή κακό που δεν καθαρίζουν τα πνευμόνια οπως συνήθως ακούω οτι η μετάβαση έχει βήχα γιατί καθαρίζεις;

Αποσυνδεδεμένος Bocler

  • **
  • 254
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #816 στις: Φεβρουαρίου 11, 2016, 19:36 »
...Υπαρχουν ομως καποιες μερες η καποιες στιγμες μεσα στη μερα που κατα τη εισπνοη νιωθω τον εισοφαγο μου να γδερνεται και το στομα να στεγνωνει...

Μήπως, λέω μήπως, εχεις καμια μικρη υπό τροφοδοσία που δεν την καταλαβαίνεις και τρως ψιλό καμμένο τόσο όσο να σε γδερνει αλλά να μην σου αλλοιώνει την γεύση?

Αποσυνδεδεμένος giorgiokatr

  • **
  • 213
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #817 στις: Φεβρουαρίου 11, 2016, 20:33 »
Ναι συμβαίνει αυτό που περιγράφεις. Γεύση αλλα γδάρσιμο. Και τι φταίει για την υποτροφοδοσια? Ο τρόπος που τραβάω τη τζούρα?

Αποσυνδεδεμένος Bocler

  • **
  • 254
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #818 στις: Φεβρουαρίου 12, 2016, 00:05 »
Τι μπορεί να φταίει?!
Αφού τα υγρά σου είναι 50/50 μάλλον δεν έχεις υπό τροφοδοσία λόγο πηχτου υγρού...μήπως κανείς μακροσυρτες, συνεχόμενες, ή και τα δυο τζουρες? Τότε αυτό είναι το πρόβλημα!
Μήπως σου συμβαίνει όταν η αντίσταση είναι στα τελευταία της?
Μήπως όντος η μπαταρία σου δίνει περισσότερο ρεύμα και το υλικό δεν προλαβαίνει να τροφοδοτήσει την αντίσταση με υγρό?
Μήπως κρατάς το κουμπί πατημένο μέχρι να βγάλεις τον ατμοποιητη από το στόμα?
Και πολλά αλλά μήπως...
Δες αυτά για αρχή και...εδώ είμαστε :bye:

Αποσυνδεδεμένος ElQuico

  • **
  • 111
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #819 στις: Φεβρουαρίου 12, 2016, 01:01 »
Εγώ αρχικά είχα "τσούξιμο" στην γλώσσα και στον ουρανίσκο και γδάρσιμο στον λαιμό, αρκετό μάλιστα, έριξα νικοτίνη στο 6 και βελτιώθηκε κάπως η κατάσταση. Προσωπικά θεωρώ ότι για το γδάρσιμο στο λαιμό πέρα από διάφορους άλλους για αρκετούς από εμάς μεγάλο μερίδιο ευθύνης έχει η PG, στην οποία κάποιοι είναι ευαίσθητοι. Τελικά κατάλαβα ότι με χαλάει η PG. Με το που πήρα υγρό high VG τελείωσαν όλα... Δεν μπορώ να κάνω υγρό με περισσότερο από 40% PG. Οπότε παίζω 60-70% VG και πάνω...

Αποσυνδεδεμένος Tribal

  • **
  • 241
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #820 στις: Φεβρουαρίου 12, 2016, 03:23 »
δε το παθαινω με το istick γιατι παιζω με τα watt και ετσι το πρωι που ειναι πιο ευαισθητος ο λαιμος το ρυθμιζω στο πιο "απαλο"! Λαθος εγραψα κατι παιζει με μπαταρια. Ισως η δυναμη της να μην βγαζει για εμας το επιθυμητο αποτελεσμα...

Όντως μπορεί να είναι η δύναμη της μπαταρίας αλλά εγώ μάλλον για το υγρό το κόβω! Δοκίμασες με άλλο υγρό και σου έκανε τα ίδια?

ξηροστομία ναι, αίμα στα ούλα ναι. εκείνο που μου έκανε μεγάλη εντύπωση όμως είναι ότι δεν είχα καθόλου φλέματα. από την επόμενη αμέσως μέρα βήχας μηδέν εδώ και τρείς μήνες, ενώ με το καταραμένο τσιγάρο ειχα σύντροφο τον βήχα καθημερινά.
να το πάρω για καλό ή κακό που δεν καθαρίζουν τα πνευμόνια οπως συνήθως ακούω οτι η μετάβαση έχει βήχα γιατί καθαρίζεις;

Αίμα στα ούλα γιατί??
Ξηροστομία έχω και εγώ αλλά πολύ λιγότερη απ'ότι με το κ.τ. Αίμα στα ούλα επίσης όχι(ακόμα τουλάχιστον) αλλά με ψιλό ενοχλούν και  είναι "έτοιμα" να ανοίξουν!! Γιαυτό φταίει το άτμισμα??
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 12, 2016, 03:28 από Tribal »

Αποσυνδεδεμένος Bocler

  • **
  • 254
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #821 στις: Φεβρουαρίου 12, 2016, 03:40 »
Οχι βέβαια!! Για αυτό φταίει το κάπνισμα!

Το κάπνισμα ελαττώνει τη κυκλοφορία του αίματος στα ούλα,παράλληλα η νικοτίνη και οι άλλες χημικές ουσίες που υπαρχουν στον καπνό αποκρύπτουν τα συμπτώματα που σχετίζονται με τις νόσους του περιοδοντίου, όπως η αιμορραγία των ούλων.
Οι καπνιστές εμφανίζουν μικρότερη αιμορραγία των ούλων, σε σχέση με τους μη καπνιστές, πιθανώς λόγω της τοπικής αγγειοσυσπαστικής δράσης της νικοτίνης στα περιφερικά αγγεία. Αυτό έχει ως αποτέλεσμα να μη "φαίνεται" έγκαιρα η φλεγμονή των ούλων και η ουλίτιδα στους καπνιστές.
Ελπίζω να σε κάλυψα!!!
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 12, 2016, 03:50 από Bocler »

Αποσυνδεδεμένος Tribal

  • **
  • 241
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #822 στις: Φεβρουαρίου 12, 2016, 04:01 »
Ωραίος Bocler  :thumpup:  Για τα ούλα ναι με κάλυψες!! Εγώ όμως μετά παρασύρθηκα και αντί να γράψω χείλη,έγραψα ούλα.
Εγώ έχω ενοχλήσεις στα χείλη μου,σαν να είναι έτοιμα να ανοίξουν και τσούζουν λίγο!  ???

Αποσυνδεδεμένος Bocler

  • **
  • 254
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #823 στις: Φεβρουαρίου 12, 2016, 04:20 »
Να είμαι ειλικρινής δεν ξέρω αν αυτό έχει κάποια σχέσει με το η/τ...ίσως κάποιος άλλος φίλος να γνωρίζει κάτι παραπάνω!
Πάντος εγώ θα σου συνιστούσα περισσότερο νερό (τα χείλια αφυδατώνονται 10 φορες πιο γρήγορα απο το υπόλοιπο δέρμα), αν τα γλύφεις πολύ τελικά παλι τα αφυδατωνεις αρα σταματά το, πλύσιμο συχνό στο drip tip (μην παθεις καμια μόλυνση αν σκάσουν) και τέλος υπομονή... ο χειμονας τελειώνει!!!

Αποσυνδεδεμένος Nick74

  • ***
  • 845
  • Φύλο: Άντρας
  • Η γνωση ειναι δυναμη
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #824 στις: Φεβρουαρίου 12, 2016, 04:24 »


Αίμα στα ούλα γιατί??
Ξηροστομία έχω και εγώ αλλά πολύ λιγότερη απ'ότι με το κ.τ. Αίμα στα ούλα επίσης όχι(ακόμα τουλάχιστον) αλλά με ψιλό ενοχλούν και  είναι "έτοιμα" να ανοίξουν!! Γιαυτό φταίει το άτμισμα??

Τα ουλα ΠΡΕΠΕΙ να ματωνουν για να σου δειξουν πως υπαρχει προβλημα αλλα δυστυχως το ΚΤ  μας ειχε στερησει αυτο το αλαρμ με αποτελεσμα αντι για μια απλη θεραπεια ουλιτηδας να το καταλαβαινουμε οταν πια φτανουμε σε  εξαιρατικα επωδυνη και πανακριβη θεραπεια περιοδοντιτηδας και να χανονται και δυο τρια δοντια.
Επειδη το περασα ουτε στον εχθρο μου

Στάλθηκε από το SM-T705 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342332 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206544 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 541502 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31088 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50200 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597302 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357820 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11542 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193089 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1324 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1327 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 592036 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios