vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

202 επισκέπτες, 4 χρήστες
teo77, Βασίλης Γ, mathimatikos1966, Parolos

Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?

Αποσυνδεδεμένος Doubt

  • *****
  • 2814
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #435 στις: Ιουλίου 03, 2015, 19:31 »
Προφανώς έχεις δίκιο.  Εγώ είμαι πολύ παρακάτω, ευτυχώς, και δεν σκοπεύω να παραμείνω "νικοτινομανής" για πολύ ακόμα.

Αποσυνδεδεμένος Giannis.B

  • **
  • 369
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #436 στις: Ιουλίου 03, 2015, 20:25 »
Ως ωρας μετα απο 5 μηνες ολα καλα.Δεν εχω καθολου ενοχληση σε κατι,ξεκινησα γυμναστηριο,εκανα γενικες αιματος και ολα μια χαρα.Οταν κατεβασω λιγο ακομα νικοτινη απο το 1 που ειμαι τωρα πιστευω πως θα φλετράω (πεταω).ΩΩ γιες :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος ongakos

  • **
  • 238
  • Φύλο: Άντρας
  • Γηρασκω αει ατμιζομενος
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #437 στις: Ιουλίου 04, 2015, 00:55 »
απο 18 Ν για 3-4 μηνες μετα  στο 12 για 4-5 μηνες , μετα στο 9 για 3-4 μηνες και εδω και εναμιση μηνα στο 6.Παρενεργειες δεν εχω παρατηρησει και ειμαι ευτυχης που την κατεβαζω σταδιακα.Εμπειρια απο 3 ακομα δεν εχω και ισως καποια στιγμη να το φτασω στο 3 και μετα ισως να το φτασω στο 0.. Ποσο ευκολο ειναι δεν ξερω.Αν καποιος φιλος θελει ας πει τη γνωμη του . Στην 3αρα η μηδενικη η ελλειψη της δεν θα δημιουργησει νευρα κλπ ?

Αποσυνδεδεμένος Doubt

  • *****
  • 2814
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #438 στις: Ιουλίου 04, 2015, 10:44 »
Όχι, δεν έχει τέτοιες παρενέργειες, σε μένα τουλάχιστον. Από την άλλη όμως, έχω ανεβάσει αρκετά την κατανάλωση υγρού  :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος yannis8

  • **
  • 142
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #439 στις: Ιουλίου 04, 2015, 14:05 »
Μετα απο 11μηνες ατμισματος δεν εχω διαπιστωσει καποια παρενεργεια.Που κ που καποια αφτρα κανει την εμφανιση της,   αν κ πλενω καθημερινα τα driptips αλλα πιστευω οτι ειναι σχετικα μηδαμινο μπροστα στη πισσα κ τα τοσα αλλα δηλητηρια που καταπιναμε...

Αποσυνδεδεμένος angelscream

  • *
  • 51
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ατμίζω, δεν καπνίζω...
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #440 στις: Ιουλίου 06, 2015, 20:58 »
Πέρα από κάποια ξηροστομία αραιά και πού -και κυρίως όταν το κάνω  :baby: - δεν μου έχει δημιουργήσει άλλα προβλήματα, προς το παρόν. Τώρα βέβαια μου έχουν δημιουργηθεί διάφορα ψυχολογικά προβλήματα γιατί θέλω να τα πάρω όλα (υγρά, μπαταρίες, ατμοποιητές κτλ κτλ) και το πορτοφόλι μου δε συμφωνεί μαζί μου, αλλά μάλλον αυτό υπάγεται σε διαφορετική κατηγορία. Οπότε ότι είπα στην αρχή...

Α, ξέχασα και τη σιελόρροια όταν πετυχαίνω υγρό που είναι yummy...  :)) :tongue_smilie:  αλλά, για έναν περίεργο λόγο, αυτό δε με ενοχλεί καθόλου!!! ;)

Αποσυνδεδεμένος xxlclock

  • **
  • 153
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #441 στις: Ιουλίου 21, 2015, 03:25 »
θα σας καταθέσω τη σημερινή μου εμπειρία. έκλεισα ένα μήνα ατμίσματος και κόψιμο του τσιγάρου μετά από 10 χρόνια.
ξέμεινα σήμερα από υγρά αργά το βράδυ και ο κολλητός φιλοτιμήθηκε να έρθει να μου δώσει.
τα υγρά που κάνω είναι συνήθως 12mg νικοτίνης και ορισμένες φορές 18. το αναφέρω γιατί δε θεωρώ να μου δημιούργησε ενόχληση αυτό.
το υγρό που μου έδωσε ήταν σφραγισμένο και γνωστής εταιρείας.
στις 2 ώρες που περιστασιακά το κάνω μου φέρνει τάση για εμετό και ζαλάδα.
κοιτώντας τα συστατικά του πρόσεξα ότι δεν αναγράφει πουθενά την περιεκτικότητα σε pg και vg παρα μόνο γράφει pg/vg 20ml.
το δοχείο είναι συνολικά 20 ml.
αυτό που μου κάνει εντύπωση είναι ότι είναι καλής (ενδεχομένως λόγω φήμης) εταιρείας και πρώτη φορά μου συμβαίνει γενικά αυτό το συμβάν με υγρά! Η ημερομηνία λήξης του είναι 11/2015.
έχει ή είχε άλλος ανάλογη δυσάρεστη εμπειρία;
 :confused1: :-\


Αποσυνδεδεμένος mantzaros

  • **
  • 265
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #442 στις: Ιουλίου 21, 2015, 18:13 »
ιστορικη αναδρομη
πριν 3 χρονια διαγνωστικα με αρχη χαπ και για αυτο εκοψα το τσιγαρο(α,ρε princaki...)και ξεκινησα το ηλ.
περασε ενας χρονος δοκιμαζοντας μοντακια και υγρα
ενω εκανα και 6μηνιαιο ελεγχο στα πνευμονια να δω τι γινεται
στο 2ο εξαμηνο που το κοψα ημουν πολυ καλυτερα στη σπυρομετρηση
καθε εξαμηνο εκανα παντα επανελεγχο με ακτινογραφιες θωρακα και σπυρομετρηση
μετα απο καιρο περασα ενα αλεργικο με τζουρα υγρου(αρωμα και βαση γνωστης εταιριας)
πηρα 2 τζουρες εβηχα σαν να μην υπηρχε αυριο μιλαμε πηγα να πεθανω απο το βηχα
ενω δοκιμασα σκετη βαση μετα και ημουν μια χαρα,ξαναδοκιμασα το γνωστο υγρο και παλι τα ιδια.....οποτε και το πεταξα στη λεκανη
οταν ηρθε η ωρα του επανελεγχου τα πνευμονια ηταν χειροτερα και οι σπυρομετρησεις καλυτερες,μαλιστα ειχα παραπανω αερα ακομα και για τα κιλα μου ενω το οξυγονο μου επεφτε σε χαμηλα για την εποχη επιπεδα....ειχα 91-92 σε νορμαλ κατασταση ενω αν εκανα οτιδηποτε πχ περπατημα 5 λεπτων επεφτε στο 87-88
αμεσως αρχισαμε τις διαδικασιες αξονικες αιματολογικες υπερηχους κλπ κλπ
μετα απο ταλαιπωρια κανα μηνα και με 2 επεμβασεις η μια βρογχοσκοπηση η οποια δεν εδειξε κατι εκανα και μια θωρακοτομη για βιοψια σε πνευμονι και λεμφαδενες
περασε ο μηνας της αναμονης της βιοψιας και διαγνωστηκα με μια μορφη αυτοανουσου
οργανουμενη πνευμονια μαζι με boop αυτο ξεκινησε εκεινη την ημερα που πηρα την τζουρα απο το υγρο...καθως αναφερεται λογω αλεργικης αντιδρασης κλπ κλπ κλπ ιατρικα .....
κατι απλα triggαρισε το αυτοανοσο και αυτο ξυπνησε
πλεον το οξυγονο μου ειναι στο 97-98 εκτος αν μιλαω που πεφτει στο 91-92
με τη θεραπεια κορτιζονης που αρχισα και θα συνεχισω μεχρι νεωτερας παλι με συχνους ελεγχους

Αποσυνδεδεμένος yannis8

  • **
  • 142
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #443 στις: Ιουλίου 21, 2015, 19:57 »
Περαστικα φιλε.. Ευχομαι να ξεμπερδεψεις με ολα αυτα κ να συνεχισεις σιδερενιος. :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #444 στις: Ιουλίου 22, 2015, 13:15 »
Σιδερένιος, Μάντζαρε. Εύχομαι να μην σε ταλαιπωρήσει άλλο και να είσαι πάντα καλά.  :yes:
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 22, 2015, 14:00 από BigSur »

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #445 στις: Ιουλίου 22, 2015, 13:58 »
Σιδερενιος Φιλε μου ... και να πανε ολα καλα οπως εσυ τα θελεις !!!! ;)

Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #446 στις: Ιουλίου 22, 2015, 13:58 »
Οχι μεχρι στιγμησ δεν εχω κανενα προβλημα ουτε με ετοιμα αρωματα αλλα ουτε και με τα DIY ουτε στεριτικα εχω απο την απωλεια του ΚΤ ολα καλλα :bye:

Αποσυνδεδεμένος icedcloud

  • **
  • 287
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #447 στις: Ιουλίου 22, 2015, 14:54 »
Ημουν καπνιστής σχεδόν 10 χρόνια μικρο διαστημα αλλα τη ζημια την ειχε κανει στα πνευμονια..με αφορμη ενα αλλο ιατρικο προβλημα που ειχα εκλεισα ραντεβου για εξεταση πνευμονων. Ειναι ποιο καθαρα και απο μωρου παιδιου. ολα λειτουργου τελεια..και τωρα με χαρτια στα χερια μ οποιος τολμισει και πει τπτ θα του τα τριψω στη μουρη...!!!! :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #448 στις: Ιουλίου 22, 2015, 15:11 »
Φιλε και συνατμιστη icedcloud   δοξα των θεο μεχρι τωρα προβληματα υγειασ δεν ειχα  δεν ειναι αναγκη να κυκλοφωρησ με το χαρτι στην τσεπη για των καθε ασχετο οταν εσυ νιωθησ καλλα με των εαυτο σου τοτε ολα ειναι περιτα 
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 22, 2015, 16:45 από giorgos maniadakis »

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #449 στις: Ιουλίου 22, 2015, 16:20 »
ιστορικη αναδρομη
πριν 3 χρονια διαγνωστικα με αρχη χαπ και για αυτο εκοψα το τσιγαρο(α,ρε princaki...)και ξεκινησα το ηλ.
περασε ενας χρονος δοκιμαζοντας μοντακια και υγρα
ενω εκανα και 6μηνιαιο ελεγχο στα πνευμονια να δω τι γινεται
στο 2ο εξαμηνο που το κοψα ημουν πολυ καλυτερα στη σπυρομετρηση
καθε εξαμηνο εκανα παντα επανελεγχο με ακτινογραφιες θωρακα και σπυρομετρηση
μετα απο καιρο περασα ενα αλεργικο με τζουρα υγρου(αρωμα και βαση γνωστης εταιριας)
πηρα 2 τζουρες εβηχα σαν να μην υπηρχε αυριο μιλαμε πηγα να πεθανω απο το βηχα
ενω δοκιμασα σκετη βαση μετα και ημουν μια χαρα,ξαναδοκιμασα το γνωστο υγρο και παλι τα ιδια.....οποτε και το πεταξα στη λεκανη
οταν ηρθε η ωρα του επανελεγχου τα πνευμονια ηταν χειροτερα και οι σπυρομετρησεις καλυτερες,μαλιστα ειχα παραπανω αερα ακομα και για τα κιλα μου ενω το οξυγονο μου επεφτε σε χαμηλα για την εποχη επιπεδα....ειχα 91-92 σε νορμαλ κατασταση ενω αν εκανα οτιδηποτε πχ περπατημα 5 λεπτων επεφτε στο 87-88
αμεσως αρχισαμε τις διαδικασιες αξονικες αιματολογικες υπερηχους κλπ κλπ
μετα απο ταλαιπωρια κανα μηνα και με 2 επεμβασεις η μια βρογχοσκοπηση η οποια δεν εδειξε κατι εκανα και μια θωρακοτομη για βιοψια σε πνευμονι και λεμφαδενες
περασε ο μηνας της αναμονης της βιοψιας και διαγνωστηκα με μια μορφη αυτοανουσου
οργανουμενη πνευμονια μαζι με boop αυτο ξεκινησε εκεινη την ημερα που πηρα την τζουρα απο το υγρο...καθως αναφερεται λογω αλεργικης αντιδρασης κλπ κλπ κλπ ιατρικα .....
κατι απλα triggαρισε το αυτοανοσο και αυτο ξυπνησε
πλεον το οξυγονο μου ειναι στο 97-98 εκτος αν μιλαω που πεφτει στο 91-92
με τη θεραπεια κορτιζονης που αρχισα και θα συνεχισω μεχρι νεωτερας παλι με συχνους ελεγχους
Περαστικά Ιόνιε τύπε!

Στάλθηκε από το C1905 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2119 343099 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:32
από billaras
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206824 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 542129 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31290 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50463 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597810 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 358435 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11862 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193335 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1435 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1434 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 593920 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios