vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

390 επισκέπτες, 2 χρήστες
seniorize, karmakoma

Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?

Αποσυνδεδεμένος Doubt

  • *****
  • 2814
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #330 στις: Ιανουαρίου 06, 2015, 11:07 »
Εγώ προσωπικά δεν αντιμετώπισα το συγκεκριμένο θέμα με τα ούλα. Από περιέργεια και μόνο ασχολούμαι.
Ένα θέμα που είχα με το λαιμό, βελτιώθηκε με μείωση της νικοτίνης.

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΡΙΑ ΝΕΦΕΛΗ

  • *****
  • 2186
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #331 στις: Ιανουαρίου 06, 2015, 22:09 »
οτι αφηνει αφηνει ... οπως και οταν Καπ%^&***ζες  ΚΤ μεντα ... μπλιαξ  :shock_sick_02: ... αν το κανεις για χτύπημα καλως αν το κανεις για ευχαρίστηση καλώς .. αν το κανεις γιατι ετσι .. τοτε δεν σου χρειαζεται τοση μενθολη  :yes: :yes:
Παρόλο που δεν μου αρέσει η μέντα σε καμμία μορφή η fresco umami είναι αξεπέραστη... Εξάλλου , είναι το μοναδικό υγρό (μαζί με ροδάκινο) που μπορώ και το ατμίζω με μηδενική νικοτίνη. :yes:

Αποσυνδεδεμένος domaze

  • ***
  • 922
  • Φύλο: Άντρας
  • Say Hello to my little friend!
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #332 στις: Ιανουαρίου 08, 2015, 19:48 »
Εγώ είχα το θέμα με τα ούλα που ματώνουν και πήγα στον οδοντίατρο. Αφού με άκουσε και με κοίταξε με ρώτησε: " Μήπως έκοψες το τσιγάρο?". Ναι, του είπα κάνω Ηλεκτρονικό. Μου είπε ότι το ΗΤείναι αδιάφορο. Είναι πολύ συνηθισμένο τα ούλα να ματώνουν με τη διακοπή του καπνίσματος και μετά μου είπε κάτι για τον καπνό στο στόμα που καλύπτει κάποια κακώς κείμενα και μόλις σταματήσει αυτά αποκαλύπτονται αλλά πάει καιρός και δεν θυμάμαι ακριβώς τις λέξεις του.

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #333 στις: Ιανουαρίου 08, 2015, 20:22 »
 ακριβως ειχα και εγω την ιδια απαντηση για το ματωμα των ουλων απο τοιν δικο μου οδοντιατρο .. μαλιστα πηγα για απονευρωση και οταν με κοιταξε μου ειπε οτι εχω θεμα με ουλα και ματωματα .. του ειπα  ... τι ειναι αυτο και μου ειπε ή εχω θεμα με καποια ευαισθησια ή χρειαζεται περισσοτερα βουρτσισματα .. θυμηθηκα για το ητ και τον ρωτησα αν επηρεάζει αυτο και μου ειπε... ρε συ εκοψες επιτελους το τσιγαρο ?  ναι του λεω τοτε εχεις απο αυτο θεμα .. γιατι σταματησε η επηρια της νικοτινης μαζι με καποια αλλα που βγαζει το κτ και τωρα βγαινουν στο φως προβληματα που ειχες αλλα δεν τα εβλεπες εντονα .. θα βγουν μου ειπε και αλλα που δεν τα ειχες πριν ... ειναι σαν ναρκωση του οργανισμου απο το κτ και μετα οταν πια  το σταματας αυτα τα προβληματα ξυπνανε και σε επηρεάζουν .. αλλα σε ολα αυτα μου ειπε να ξερεις εφταιγε το κτ που τα αποκτησες ακομα και η κακη υγιεινή του στοματος παρολο και αν τα βουρτσιζες ... το κτ εκανε το κακο υπουλα

Αποσυνδεδεμένος themainman

  • *
  • 62
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #334 στις: Ιανουαρίου 09, 2015, 23:17 »
Προσωπικα το μονο συμπτωμα που ειχα μεχρι σημερα ηταν αυτο της ξηροστομιας. Σημερα το απογευμα ομως αντιμετωπισα ενα προβλημα που ποτε δεν φανταζομουν οτι θα μου τυχαινε. Παω να αναψω το τζακι λοιπον για να ζεστανω το σπιτι και αρχιζω να ψαχνω για αναπτηρα, 120 τετραγωνικα σπιτι και ουτε ενας, επι 20 λεπτα ψαχνω μανιωδως, αποτελεσμα μηδεν, ανοιγω το καπακι του aga και εκει που ειμαι ετοιμος να βαλω οινοπνευμα στο φυτιλι και να τα μπουρλωτιασω τα ρημαδοξυλα σκαει μυτη ο bro mpoygatsa kollias και σωνει την κατασταση. Συμπερασμα: πεταξτε τα παντα που εχουν σχεση με το κ.τ.,προς θεου ομως, οχι τους αναπτηρες

Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3449
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #335 στις: Ιανουαρίου 09, 2015, 23:18 »
νερο φιλοι μου πολυ νερο!

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΡΙΑ ΝΕΦΕΛΗ

  • *****
  • 2186
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #336 στις: Ιανουαρίου 09, 2015, 23:22 »
Προσωπικα το μονο συμπτωμα που ειχα μεχρι σημερα ηταν αυτο της ξηροστομιας. Σημερα το απογευμα ομως αντιμετωπισα ενα προβλημα που ποτε δεν φανταζομουν οτι θα μου τυχαινε. Παω να αναψω το τζακι λοιπον για να ζεστανω το σπιτι και αρχιζω να ψαχνω για αναπτηρα, 120 τετραγωνικα σπιτι και ουτε ενας, επι 20 λεπτα ψαχνω μανιωδως, αποτελεσμα μηδεν, ανοιγω το καπακι του aga και εκει που ειμαι ετοιμος να βαλω οινοπνευμα στο φυτιλι και να τα μπουρλωτιασω τα ρημαδοξυλα σκαει μυτη ο bro mpoygatsa kollias και σωνει την κατασταση. Συμπερασμα: πεταξτε τα παντα που εχουν σχεση με το κ.τ.,προς θεου ομως, οχι τους αναπτηρες
off topic: τους αναπτήρες και εμείς τους ψάχνουμε συνέχεια, τα τσιγάρα όμως έχουν μείνει 9 μήνες στο συρτάρι επίτηδες, για να θυμάμαι ότι είναι συνειδητή η απόφαση... :thumpup:
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 09, 2015, 23:28 από ΜΑΡΙΑ ΝΕΦΕΛΗ »

Αποσυνδεδεμένος acupuncturist

  • **
  • 242
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #337 στις: Ιανουαρίου 09, 2015, 23:23 »
Προσωπικα το μονο συμπτωμα που ειχα μεχρι σημερα ηταν αυτο της ξηροστομιας. Σημερα το απογευμα ομως αντιμετωπισα ενα προβλημα που ποτε δεν φανταζομουν οτι θα μου τυχαινε. Παω να αναψω το τζακι λοιπον για να ζεστανω το σπιτι και αρχιζω να ψαχνω για αναπτηρα, 120 τετραγωνικα σπιτι και ουτε ενας, επι 20 λεπτα ψαχνω μανιωδως, αποτελεσμα μηδεν, ανοιγω το καπακι του aga και εκει που ειμαι ετοιμος να βαλω οινοπνευμα στο φυτιλι και να τα μπουρλωτιασω τα ρημαδοξυλα σκαει μυτη ο bro mpoygatsa kollias και σωνει την κατασταση. Συμπερασμα: πεταξτε τα παντα που εχουν σχεση με το κ.τ.,προς θεου ομως, οχι τους αναπτηρες


καταλαβαινω ακριβως τι περασες.εψαχνα αναπτηρα να αναψω ρεσω και κερια για τραπεζι εκπληξη στη γυναικα μου και τελικα αναψα το bbq υγραεριου,εβγαλα μια σχαρα,τυλιξα ενα κομματι χαρτι και εβαλα φωτια για να αναψω το πρωτο.ειχα πεθανει στα γελια

Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3449
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #338 στις: Ιανουαρίου 09, 2015, 23:23 »
εγω τον πεταξα εντελως τον καπνο δεν πλησιαζεται πια!

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #339 στις: Ιανουαρίου 10, 2015, 00:05 »
εγώ εχω ενα να καίω τα σύρματα ...!!!  με βοηθαει στο στρίψιμο  :yes:

Αποσυνδεδεμένος Athan

  • *****
  • 2386
  • Φύλο: Άντρας
  • Read The Fuckin' Manual...
    • Athan
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #340 στις: Ιανουαρίου 10, 2015, 00:09 »
Για το οφφ τοπικ κ γω,γελαω οταν μου ζητανε οι φιλοι μου αναπτηρα,στις αρχες απο συνηθεια ψαχνομουν αμεσος,τωρα απλα φυσαω στα μουτρα τους τον ατμο,κ μπαινουν αμεσος ;D

Αποσυνδεδεμένος themainman

  • *
  • 62
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #341 στις: Ιανουαρίου 10, 2015, 01:07 »
off topic: τους αναπτήρες και εμείς τους ψάχνουμε συνέχεια, τα τσιγάρα όμως έχουν μείνει 9 μήνες στο συρτάρι επίτηδες, για να θυμάμαι ότι είναι συνειδητή η απόφαση... :thumpup:


ΜΑΡΙΑ ΝΕΦΕΛΗ αν η αποφαση δεν ηταν συνειδητη δεν υπηρχε περιπτωση να το κοψω :thumpup:

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων

καταλαβαινω ακριβως τι περασες.εψαχνα αναπτηρα να αναψω ρεσω και κερια για τραπεζι εκπληξη στη γυναικα μου και τελικα αναψα το bbq υγραεριου,εβγαλα μια σχαρα,τυλιξα ενα κομματι χαρτι και εβαλα φωτια για να αναψω το πρωτο.ειχα πεθανει στα γελια


πάλι καλά που είχες και το μπάρμπεκιου, εγω πήγα να κάνω dry burning με το φυτίλι του ατμοποιητή τινγκα στο οινόπνευμα
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 10, 2015, 01:24 από themainman »

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #342 στις: Ιανουαρίου 10, 2015, 02:33 »
 :OnTopicPlease:

Αποσυνδεδεμένος Eizomar

  • ***
  • 910
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #343 στις: Ιανουαρίου 21, 2015, 13:48 »
Δεν ξερω αν ειχε ποτε κανεις σας λιγο αιμα στη μυτη απο αλλαγη ισως υγρου απο PG σε VG ή το αντιστροφο. Τις τελευταιες 15 μερες μου χει παρουσιαστει το φαινομενο αυτο δυο φορες μετα απο ατμιση 15μλ περιπου PG ενω τοσα χρονια ατμιζα αποκλειστικά VG και το εβαλα στην ακρη το υγρο οποτε ξαναγυρισα σε φυτικη.

Είχε κανεις σας καποιο τετοιο συμπτωμα?

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #344 στις: Ιανουαρίου 21, 2015, 14:12 »
Έχει αναφερθεί, ειδικά από όσους συνηθίζουν την ρινική εκπνοή του ατμού.
Και οι δυο ουσίες ξηραίνουν τη μύτη και μπορεί να προκαλέσουν μικρο-αιμορραγίες. Η PG το κάνει λίγο πιο έντονα.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342510 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206657 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 541793 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31176 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50324 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597451 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357975 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11626 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193202 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1383 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1376 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 592452 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios