vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

322 επισκέπτες, 5 χρήστες
seniorize, karmakoma, mathimatikos1966, bloodlessz, Doubt

Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?

Αποσυνδεδεμένος Giorgos F

  • ****
  • 1228
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #345 στις: Μαρτίου 05, 2015, 20:07 »
Εμένα αυτό που με ενοχλεί είναι η διαρκής ανάγκη για Liposan στα χείλη μου. Συνεχώ τα νοιώθω να στεγνώνουν, χωρίς να είναι σκασμένα. Άλλες μέρες το αίσθημα είναι πιο έντονο, άλλες λιγότερο. Πάντα υπάρχει ένα Liposan στην τσέπη μου πάντως, γιατί είναι ενοχλήτικό να τα νοιώθω ξεραμένα. Τώρα τελευταία αναρρωτιέμαι αν και κατα πόσο είναι θέμα της νικοτίνης των υγρών, και όχι αυτού καθεαυτού του υγρού σαν VG ή PG (κάνω 12άρια). Εχει παρατηρήσει κανείς κάτι αντίστοιχο? Φεύγει με την μείωση της νικοτίνης?

Αποσυνδεδεμένος Nassos

  • *
  • 73
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #346 στις: Μαρτίου 05, 2015, 21:36 »
Τους πρώτους μήνες που είχα αρχίσει το ατμισμα (=είχα κόψει το κάπνισμα  ;D) είχα πολλά, μα πολλά, φλεγματα και ενοχλήσεις στο λαιμό. Μετά από κανα δίμηνο περίπου έχασα την αίσθηση της γεύσεις για 2 εβδομάδες περίπου και είχε μπουκώσει τελείως η μύτη μου  :angry_orange:. Αυτή ήταν πολύ δύσκολη περίοδος και ήμουν σχεδόν σίγουρος ότι φταίει το η.τ. Βέβαια δεν έφταιγε αλλά η μετάβαση από το κ.τ. στο η.τ. δεν ήταν εύκολη. Μετά από αυτά τα περιστατικά το ότι πρέπει να πίνω πιο πολλά υγρά, για να μην στεγνώνει το στόμα, έιναι η μόνη ένόχληση΄ ;D

Αποσυνδεδεμένος antonisk

  • **
  • 479
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #347 στις: Μαρτίου 09, 2015, 01:01 »
Τι θα γίνει με αυτές τις αύτρες;;;; κλείνει μια και πετάγεται άλλη!!!!  :angry_orange:
Κάθε μερα καθαρίζω 2-3 φορες τα drip tips με οινόπνευμα και αυτές εκεί, επιμένουν...
Καμία άλλη λύση ριζοσπαστική; θηκη πάντα και ο ατμό μέσα;;;;; ποτέ στην τσέπη;;;

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΡΙΑ ΝΕΦΕΛΗ

  • *****
  • 2186
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #348 στις: Μαρτίου 09, 2015, 08:54 »
Η τσέπη είναι ένα θέμα...  ???
Εγώ χρησιμοποιώ μία ή δύο φορές την ημέρα στοματικό διάλυμα και έχω απαλλαγεί από αύτρες (που έβγαζα και χωρίς το η.τ.). Δοκίμασε αφού σε ενοχλούν, δεν έχεις να χάσεις τίποτα..., αλλιώς ο στοματολόγος θα βοηθήσει  :yes:

Αποσυνδεδεμένος pilotos

  • **
  • 158
  • Φύλο: Άντρας
  • ΑτΜήτσος
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #349 στις: Μαρτίου 09, 2015, 12:26 »
Αν το βάζεις σε τσέπη, υπάρχουν κάτι μικρά λαστιχένια καλύματα, που κάθονται πάνω στο επιστόμιο, όταν αυτό αποθηκεύεται. Ειδικά για όσους το αποθηκεύουμε στην τσέπη, είναι μεγάλη βοήθεια. το βάλε βγάλε είναι λίγο εκνευριστηκό βέβαια, όταν κάθεσαι και ετοιμάζεσαι για την πρώτη τζούρα, αλλά βοηθάει στην διατήριση της υγιεινής κατά την αποθηκευση.

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΡΙΑ ΝΕΦΕΛΗ

  • *****
  • 2186
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #350 στις: Μαρτίου 09, 2015, 13:07 »
Καμμιά φωτογραφία ή e shop που να έχει τα προστατευτικά που περιέγραψες υπάρχει? :)

Αποσυνδεδεμένος kapapa

  • **
  • 251
  • Φύλο: Γυναίκα

Αποσυνδεδεμένος pilotos

  • **
  • 158
  • Φύλο: Άντρας
  • ΑτΜήτσος
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #352 στις: Μαρτίου 09, 2015, 13:38 »
Ακριβώς αυτό που έβαλε η φίλη απο επάνω. Σε χαμηλή τιμή βρίσκονται και σε καταστήματα στην Ελλάδα. Δεν βάζω κάποιο λινκ για να μην θεωρηθεί διαφήμιση. Μου το έδωσε δώρο μαζί με άλλα πραγματάκια, με το πρώτο μου σετάκι, το κατάστημα που με εξυπηρέτησε, και σταματησα να το χρησιμοποιώ όταν πήρα θήκη. Αν και κακώς.

Είναι εξυπηρετικό, αλλά, το έγραψα και παραπάνω, λίγο εκνευριστικό στο βάλε βγάλε. Ειδικά όταν θες να κάνεςι την πρώτη τζούρα μόλις έχει βγει ο καφές σου πχ  :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος LeonGR

  • *
  • 77
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #353 στις: Μαρτίου 09, 2015, 14:23 »
Κι εγω τον πρωτο καιρο εβγαζα αυτρες καπποιες φορες αλλα με τον καιρο σταματησαν.
Ειναι και θεμα συνηθειας κι αυτο... προφανως προσαρμοζεται ο οργανισμος μας, δημιουργει αντισωματα.
Δεν εχετε ακουσει που λεν για τα παιδια αν δε φανε χωμα πως θα γινουν ανθεκτικα?
Στα ορια της υπερβολης ισως αλλα τελικα μαλλον εχουν δικιο που το λενε.

Στάλθηκε από το SM-N9005 μου

Αποσυνδεδεμένος tsori

Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #354 στις: Μαρτίου 25, 2015, 11:11 »
ατμιζω 1μήνα 1-1.5ml την μέρα τις τελευταίες 3μέρες έχω κάποιες μικροενοχλησεις στο στήθος σαν τσιμπήματα έχει νιώσει κάποιος ανάλογα στις αρχές του?ίσως είναι η μετάβαση του οργανισμού πάντως καλού κακού θα βγάλω μια πλάκα υπάρχει περίπτωση να μην αντέχει το ητ ο οργανισμός μου ?

Αποσυνδεδεμένος c00kieR

  • **
  • 270
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #355 στις: Μαρτίου 25, 2015, 11:23 »
Κατα πασα πιθανοτητα ειναι απο τις αλλαγες που συμβαινουν λογω διακοπης του κανονικου τσιγαρου. Αφου ο οργανισμος σου αντεχε το κ.τ., που ειναι πολυ χειροτερο, αντεχει και το η.τ. Πηγαινε ομως σε ενα γιατρο να σε δει. Εμεις εδω μονο εμπειρικες εικασιες κανουμε.

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #356 στις: Μαρτίου 25, 2015, 11:47 »
ατμιζω 1μήνα 1-1.5ml την μέρα τις τελευταίες 3μέρες έχω κάποιες μικροενοχλησεις στο στήθος σαν τσιμπήματα έχει νιώσει κάποιος ανάλογα στις αρχές του?ίσως είναι η μετάβαση του οργανισμού πάντως καλού κακού θα βγάλω μια πλάκα υπάρχει περίπτωση να μην αντέχει το ητ ο οργανισμός μου ?

ειναιν πολυ παραγοντες που γινεται αυτο ...

1.) διακοπη κτ και πλεον σταματας να εχεις το σωμα σου ναρκωμενο απο αυτο
2.) αλλαγη απο κ.τ. σε η.τ  ... συμβαινει αυτο τους πρωτους μηνες ...
3.) δυσανεξια σε PG ή VG  σε καποιο απο αυτα συνηθως το βαρος και ενοχλησεις στο στηθος συμβαινει απο αλεργεια σε PG ( οπως εγω το παθαινω)


αλλα παρολα αυτα ενας γιατρος ειναι πιο ειδικος απο ολους εμας μαζι  :yes:

Αποσυνδεδεμένος tsori

Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #357 στις: Μαρτίου 25, 2015, 12:21 »
ευχαριστώ για τις απαντήσεις ελπίζω να μην είναι κάτι ιδιαίτερο γιατί την έχω καταβρει με το ατμισμα. δεν ξαναγυριζω στο κτ

Αποσυνδεδεμένος vmanoss

  • *
  • 22
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #358 στις: Μαρτίου 27, 2015, 15:36 »
Την ώρα του ατμίσματος ειδικα σε ψηλή νικοτίνη έχω εναν απίστευτα συνατό λόξυγγα.Εχει παρατηρηθεί σε κανεναν άλλον?

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #359 στις: Μαρτίου 27, 2015, 15:47 »
Για δες λιγο αυτο το νημα http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,20230.0.html.
Λογω της υψηλης νικοτινης ειναι.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342510 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206656 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 541793 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31176 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50317 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597451 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357973 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11625 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193197 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1383 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1376 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 592443 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios