vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

397 επισκέπτες, 5 χρήστες
goran, saltcity, Tem, ThioVag, antre

Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?

Αποσυνδεδεμένος APOSTOLOS KAL

  • ****
  • 1467
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #300 στις: Δεκεμβρίου 31, 2014, 11:58 »
υπαρχουν και υπουλα καμενα που δεν μπορεις να το καταλαβεις  ουτε απο τη μυτη αλλα ουτε τραβοντας απλα τζουρα....


δεν λεω να κανει μπαμ . αυτο εννοειται πως το καταλαβαινεις πριν καν τραβηξεις τζουρα


η διαρκειας πνευμονικη σου δειχνει το παραμικρο στο λαιμο ... τουλαχιστον σε εμενα πλεων ισχυει αυτο

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #301 στις: Δεκεμβρίου 31, 2014, 12:05 »
Και ελάχιστο καμμένο να παίρνεις, αν κάνεις πνευμονική το μόνο που θα καταφέρεις είναι να το αυξήσεις. Και επειδή έχω πρόσφατη εμπειρία με καμμένο στη μέση πνευμονικής, μην το κάνετε επ' ουδενί.

Βρε Απόστολε, να μας γεμίσεις κάρβουνο προσπαθείς?  ;D

Αποσυνδεδεμένος APOSTOLOS KAL

  • ****
  • 1467
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #302 στις: Δεκεμβρίου 31, 2014, 12:29 »
καμια τετοια προθεση ... δεν ειπα πως ειναι ο σωστος τροπος, ειπα τη κανω εγω για να τσεκαρω ενα νεο στησιμο στους ατμοποιητες μου , και μεχρι στιγμης δεν με απογοητευσε ο τροπος αυτος .

Αποσυνδεδεμένος Nick-The-Greek

  • **
  • 156
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #303 στις: Δεκεμβρίου 31, 2014, 12:30 »
 Θα δοκιμάσω και 100% VG έχω ήδη παραγγείλει ενα μπουκαλάκι.
 
 Δεν πρόκειται για καμένο γιατί το έχω από τη πρώτη μέρα και έξι πλέον ατμοποιητες μετά ακόμη μου συμβαίνει (επισκευάσιμους και μη)
Ή η δυνατή δόση νικοτίνης φταίει ή η PG. Σύντομα θα ξέρω. Εκτός και αν είνα το άρωμα όπως είπε και ενάς φίλος μερικά post πιο πριν.

 

Αποσυνδεδεμένος dikos

  • ***
  • 690
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν έχω χόμπι το Η.Τ.
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #304 στις: Δεκεμβρίου 31, 2014, 12:35 »
Η 18αρα νικοτίνη που κάνεις είναι πολύ, εγώ είμαι απο τους μεγάλους καπνιστές (άπαντα τα πάντα :laugh1: ) και στο η.τ. πάνω απο 6αρα δεν μπορώ να κάνω.

Αποσυνδεδεμένος Nick-The-Greek

  • **
  • 156
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #305 στις: Δεκεμβρίου 31, 2014, 12:36 »
Λέω να το ρίξω σε 9αρα και να δω πως θα πάει.

Αποσυνδεδεμένος ChRiS82

  • ***
  • 817
  • Φύλο: Άντρας
  • Που είναι το VaporShark μου;
    • Personal Website
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #306 στις: Δεκεμβρίου 31, 2014, 18:02 »
Ο τρόπος που εγώ διαχωρίζω το χτύπημα ανάμεσα σε PG και Νικοτίνη,είναι πως με την νικοτίνη νιώθω
πιο πολύ τσίμπημα θα το έλεγα στο λαιμό,η PG σε αντίθεση,νιώθεις πιο βαρύ τον ατμό.
Ο συνδυασμός και των 2 προσωπικά για μένα είναι να μην μπορώ να ατμίσω,έτσι ψάχνοντας
λίγο περισσότερο ανάμεσα σε υγρά,είδα ότι ο κύριος λόγος ήταν η νικοτίνη και έπεσα απο τα 18mg αρκετά
πιο κάτω και είμαι μια χαρά.
Να φανταστείτε οι επιλογές μου σε υγρά είναι συνήθως 9mg,Αν δεν έχει πάω σε 6mg αλλά ανάλογα
και το υγρό επιλέγω και 12άρι.Παράδειγμα στα Five Pawn ατμίζω πολύ εύκολα 12άρι και με καλύπτει
αρκετά περισσότερο.

Αποσυνδεδεμένος trn600

  • *
  • 73
  • Φύλο: Άντρας
    • Τα τραγουδια μου
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #307 στις: Ιανουαρίου 04, 2015, 21:29 »
Να πω κι εγω την εμπειρια μου.

Την πρωτη φορα πριν 2 χρονια εκανα για 37 μερες μονο ητ κι οι μονες παρενεργειες ηταν τελικα τα φλεματα και τις τελευταιες μερες ενα μονιμο φλεμματακι στο λαιμο. Εκανα υγρο 75/25 PG/VG

Τωρα στη Δευτερη προσπαθεια , ειμαι στις 58 μερες ....περασα το σταδιο με τα φλεμματα, το σταδιο με τα ματωμενα ουλα, το σταδιο με το φουσκωμα στο στομαχι (νταξ αυτο μπορει να το περναω ακομα αλλα δεν ειμαι σιγουρος γιατι τρωω τον αγλεουρα χρονιαρες μερες :P ). Κανω υγρο 50/50 σκετη βαση.

Κατα τ΄αλλα καμια αλλη ενοχληση και πλεον καμια ενοχληση :)

Αποσυνδεδεμένος xagios

  • **
  • 168
  • Φύλο: Άντρας
  • Μου αρέσει η μοναδικότητα και όχι η μαζικότητα
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #308 στις: Ιανουαρίου 04, 2015, 21:31 »
Κατι σαν να τρεχει λιγο η μυτη και να νοιωθεις τα ουλα λιγο παραξενα ειναι φυσιολογικο ?

Αποσυνδεδεμένος Athan

  • *****
  • 2386
  • Φύλο: Άντρας
  • Read The Fuckin' Manual...
    • Athan
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #309 στις: Ιανουαρίου 04, 2015, 21:34 »
Αν ατμιζεις υγρά με μενθολη,ναι είναι φυσιολογικό,το κάνω κ ωρες ωρες αισθάνομαι "άρρωστος" τώρα αν κανεις ανευ μενθολης,δεν ξέρω να σου απαντήσω.

Αποσυνδεδεμένος trn600

  • *
  • 73
  • Φύλο: Άντρας
    • Τα τραγουδια μου
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #310 στις: Ιανουαρίου 04, 2015, 21:40 »
Κατι σαν να τρεχει λιγο η μυτη και να νοιωθεις τα ουλα λιγο παραξενα ειναι φυσιολογικο ?

Χωρις να ειμαι ειδικος κι απο αυτα που διαβασα στο φορουμ , αυτο εννοουσα οταν ειπα το "σταδιο με τα ματωμενα ουλα".

Για καμια 10 μερες περιπου οταν κοντευα να κλεισω μηνα αρχισαν να με πονανε τα ουλα και να εχω καταροη απο τη μυτη ....με λιγο πιο συχνο κι επιμονο πλυσιμο δοντιων τελικα υποχωρησε και πλεον δεν εχω κανενα προβλημα ουτε με τα δοντια ουτε με τη μυτη.
Αν ψαξεις λιγο πιο πισω το τοπικ , νομιζω θα βρεις και πιο ολοκληρωνενες απαντησεις.

Αποσυνδεδεμένος ChRiS82

  • ***
  • 817
  • Φύλο: Άντρας
  • Που είναι το VaporShark μου;
    • Personal Website
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #311 στις: Ιανουαρίου 04, 2015, 22:09 »
Αν βγάζεις τον ατμο απο μύτη είναι λογικό να την "νιώθεις" υγρή.Όχι επειδή ατμίζεις να τρέχει η μύτη σου
κανονικά,αυτό δεν οφείλεται στο Η.Τ.Όσο για τα ούλα,είναι πιο ευπαθή έχει επισημανθεί αρκετές φορές
ακόμη και απο μένα τον ίδιο,κάτι όμως που σταματά μετά απο λίγο καιρό.

Αποσυνδεδεμένος xagios

  • **
  • 168
  • Φύλο: Άντρας
  • Μου αρέσει η μοναδικότητα και όχι η μαζικότητα
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #312 στις: Ιανουαρίου 04, 2015, 22:15 »
Χωρις να ειμαι ειδικος κι απο αυτα που διαβασα στο φορουμ , αυτο εννοουσα οταν ειπα το "σταδιο με τα ματωμενα ουλα".

Για καμια 10 μερες περιπου οταν κοντευα να κλεισω μηνα αρχισαν να με πονανε τα ουλα και να εχω καταροη απο τη μυτη ....με λιγο πιο συχνο κι επιμονο πλυσιμο δοντιων τελικα υποχωρησε και πλεον δεν εχω κανενα προβλημα ουτε με τα δοντια ουτε με τη μυτη.
Αν ψαξεις λιγο πιο πισω το τοπικ , νομιζω θα βρεις και πιο ολοκληρωνενες απαντησεις.
Ακριβως αυτο που περιγραφεις σαν να νοιωθω καπως τα ουλα μου ..πλενω τα δοντια συνεχεια ...  ;D

Αποσυνδεδεμένος ChRiS82

  • ***
  • 817
  • Φύλο: Άντρας
  • Που είναι το VaporShark μου;
    • Personal Website
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #313 στις: Ιανουαρίου 04, 2015, 22:19 »
Αν και πιστευω χρειάζεται ιατρική απάντηση για τα ούλα,προσωπικά πιστεύω ότι φταίει η νικοτίνη.

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΡΙΑ ΝΕΦΕΛΗ

  • *****
  • 2186
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #314 στις: Ιανουαρίου 04, 2015, 23:12 »
Θα βρεις πολλές απόψεις και εμπειρίες και εδώ :http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,542.1325.html

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342413 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206610 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 541724 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31151 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50300 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597388 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357891 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11595 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193171 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1359 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1360 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 592138 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios