vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

371 επισκέπτες, 2 χρήστες
Barbapaidi, xsad

Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?

Αποσυνδεδεμένος VAPOR TRAIN

  • **
  • 133
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #195 στις: Φεβρουαρίου 25, 2014, 19:44 »
Αυτη τη γλυτσα τη νοιωθω και γω αλλα παρα την πισσα-ασφαλτο που εβγαζα καθε πρωι .... παντως δε με ενοχλει φυγανε και τα γατακια απο τα πνευμονια οταν ανεπνεα, βηχες ολα αυτα .... ολα καλα!!!

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΡΙΑ ΝΕΦΕΛΗ

  • *****
  • 2186
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #196 στις: Μαΐου 09, 2014, 10:45 »
Κάθε φορά που ατμίζω, αισθάνομαι ένα "μπούκωμα" ή δυσπνοια. Μου είπαν ότι θα φταίει η νικοτίνη και την κατέβασα σε 9 . Ειδα κάποια διαφορά , αλλά δεν σταμάτησε η ενόχληση. Μου ταιριάζει πολύ το άτμισμα και δεν έχω κάμμιά διάθεση να ξαναγυρίσω στο τσιγάρο με το οποίο έχω μπουκτήσει.... Είχε κανένας άλλος την ίδια ενόχληση?

Αποσυνδεδεμένος eliaspage

  • **
  • 264
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #197 στις: Μαΐου 09, 2014, 11:07 »
έχεις δοκιμάσει να κάνεις κάποια υγρά με πιο ήπιο άρωμα μήπως και σε κάνει να νιώθεις ότι μπουχτίζεις γιατί το υγρό σου είναι από τα αρκετά αρωματικά :confused1: 

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #198 στις: Μαΐου 09, 2014, 11:13 »
Επισης μπορει να φτιαει καποιο αλλο συστατικο του υγρου σου, οπως μια απο τις γλυκερινες.
Πες μας ποιο υγρο ατμιζεις κι αν ξερεις ποια ειναι η αναλογια του σε PG/VG.

Αποσυνδεδεμένος domaze

  • ***
  • 922
  • Φύλο: Άντρας
  • Say Hello to my little friend!
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #199 στις: Μαΐου 09, 2014, 18:19 »
Δεν αποκλείεται να είναι και απλά από τη διακοπή του τσιγάρου...
Πάντως και το άρωμα μπορεί να παίζει ρόλο

Αποσυνδεδεμένος dimitris2000

  • **
  • 144
  • Φύλο: Άντρας
  • Μη μου τους κύκλους τάραττε.
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #200 στις: Μαΐου 09, 2014, 18:42 »
Δοκίμασε κάποιο καπνικό   χωρίς καθόλου άρωμα  :) :)

Αποσυνδεδεμένος TakisCavo

  • *
  • 70
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #201 στις: Μαΐου 10, 2014, 00:35 »
Μερικες μερες που βγαινω νυχτα και ατμιζω απο το πρωι πολυ, μπορει και 10ml, το αλλο πρωι εχω ενα πραγμα οπως οταν εχει στραβοκαταπιει καποιος νερο, δεν ξερω πως να το περιγραψω, αλλα ατμιζω λιγο εκεινη την μερα και συνηθωσε σε καποιες ωρες χανεται το συμπτωμα. Κατα τα αλλα ολα καλα

Αποσυνδεδεμένος sv1awi

  • *
  • 51
  • Φύλο: Άντρας
  • Vaper since 15/12/12
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #202 στις: Μαΐου 10, 2014, 07:28 »
Τον τελευταίο καιρό κατέβασα νικοτίνη , μήνα με τον μήνα και έχω φτάσει πλέον από 9 κάτω από 3 , καθώς μειωνόταν η νικοτίνη αυξανόταν τα ml που άτμιζα , από περίπου 6 έφτασα πάνω από 10 ημερησίως ,
κατανοητή η αύξηση των ml αλά πλέων παρατηρώ ότι δεν μπορώ να κοιμηθώ εύκολα αλλά κοιμάμαι και πολύ λίγες ώρες , κάτι σαν να είμαι μόνιμα σε υπερδιέγερση , να είναι άραγε τα ποιο πολλά ml που ατμίζω ???

Αποσυνδεδεμένος liakouras68

  • **
  • 461
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #203 στις: Μαΐου 10, 2014, 09:11 »
μηπως σε απασχολει κατι και το σκεφτεσαι συνεχια και δεν μπορεις  να κοιμηθεις  :hmmm: να μου ελεγες οτι πινεις πολους καφεδες θα το καταλαβενα αυτο με την νικοτινη και τα μλ δεν μπορω να το συνδιασω :confused1:

Αποσυνδεδεμένος globalzero

  • ***
  • 685
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #204 στις: Μαΐου 10, 2014, 09:35 »
Τον τελευταίο καιρό κατέβασα νικοτίνη , μήνα με τον μήνα και έχω φτάσει πλέον από 9 κάτω από 3 , καθώς μειωνόταν η νικοτίνη αυξανόταν τα ml που άτμιζα , από περίπου 6 έφτασα πάνω από 10 ημερησίως ,
κατανοητή η αύξηση των ml αλά πλέων παρατηρώ ότι δεν μπορώ να κοιμηθώ εύκολα αλλά κοιμάμαι και πολύ λίγες ώρες , κάτι σαν να είμαι μόνιμα σε υπερδιέγερση , να είναι άραγε τα ποιο πολλά ml που ατμίζω ???


Εγώ πάντως όταν το είχα κόψει για 5 μήνες έκανα 3-4 μήνες να κοιμηθώ το βράδυ.. insomnia γαρ..


Δε ξέρω πόσο και τι κάπνιζες, αλλά μετά απο χρόνια καπνίσματος τη μανία να κατεβασετε τη νικοτίνη γρήγορα σε όρια ψευδοφαρμάκου 3-6 δεν τη καταλαβαίνω.


Εγώ ατμίζω εδώ και 1 μήνα και είμαι σταθερά στα 18 mg αν και έχω και μερικά 12άρια με φρουτένιες γεύσεις για χαλαρωμα! :laugh1:
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 10, 2014, 21:54 από globalzero »

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #205 στις: Μαΐου 10, 2014, 15:56 »
Μερικες μερες που βγαινω νυχτα και ατμιζω απο το πρωι πολυ, μπορει και 10ml, το αλλο πρωι εχω ενα πραγμα οπως οταν εχει στραβοκαταπιει καποιος νερο, δεν ξερω πως να το περιγραψω, αλλα ατμιζω λιγο εκεινη την μερα και συνηθωσε σε καποιες ωρες χανεται το συμπτωμα. Κατα τα αλλα ολα καλα

Όταν καπνιζες 3 πακέτα τσιγάρα σε μια μέρα ενω συνήθως καπνιζεις 1 πακέτο (τυχαία είναι τα νούμερα)
δεν είχες μια παρομοια ενόχληση στο λαιμό σου;
Εγώ την είχα. Κι εγώ όταν καταναλώσω διπλάσια ποσότητα απο τη συνηθισμένη, το πρωι ξυπναω με ενόχληση στο λαιμό.
Φυσιολογικό το βρίσκω. Απο την υπερκατανάλωση είναι.

Αποσυνδεδεμένος sami81

  • 4
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #206 στις: Αυγούστου 11, 2014, 12:14 »
Πέρα από τα κιλά που πήρα και το φούσκωμα, που λογικά είναι από την διακοπή του καπνίσματος.
Εμφάνισα κάτι σπυράκια και κοκκινίλες στα μικρά δάκτυλα των χεριών. 
Όταν τα πείραζα έβγαινε υγρό και μετά ξηροδερμία και φαγούρα.
Πήγα σε δερματολόγο και διαπίστωσε έκζεμα που οφείλεται σε κάποιο στοιχείο που ήρθε
σε επαφή με το δέρμα μου. Τον ενημέρωσα για το ΗΤ αλλά δεν είναι ενημερωμένος και μου είπε
ότι μπορεί να είναι κι απ'αυτό.
Μου έδωσε μια αλοιφή και μια κρέμα και όλα πάνε φυσιολογικά από τότε.
Πάντως δεν ήταν λίγες οι φορές που είχα διαρροές στα χέρια κατά τα γεμίσματα.
Τα οφέλη είναι περισσότερα από τις παρενέργειες.

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #207 στις: Αυγούστου 11, 2014, 12:35 »
Ισως εχει καποια ευαισθησία το δέρμα σου στην νικοτίνη, ως το πιο ισχυρό συστατικο των υγρών σου. Μιας και εχεις την θεραπεία, τις κρέμες κλπ, μηπως κανεις ενα μικρό πειραματάκι σταξίματος υγρού σε μερος περαν των δακτύλων, που κανονικα δεν θα πηγαινε υγρό, να δεις αν οντως φταίνε τα υγρά? Για να ξερεις αν πρεπει να υποψιάζεσαι αυτά ή κατι αλλο.

Αποσυνδεδεμένος epyloxias

  • **
  • 274
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #208 στις: Αυγούστου 11, 2014, 13:56 »
Εγω παλι... Δεν... Ολα καλα μεχρι στιγμης. Βεβαια οταν πρωτοεκανα ητ (καθοτι ανιδεος τοτες) και εβαζα μονο vg, μπουκωνε η μυτη μου και με ενοχλουσε ο λαιμος. Τωρα που ειμαι στα 50-50, ολα καλα. :)

Στάλθηκε απο το Lg D320N


Αποσυνδεδεμένος sami81

  • 4
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #209 στις: Αυγούστου 12, 2014, 09:47 »
Ισως εχει καποια ευαισθησία το δέρμα σου στην νικοτίνη, ως το πιο ισχυρό συστατικο των υγρών σου. Μιας και εχεις την θεραπεία, τις κρέμες κλπ, μηπως κανεις ενα μικρό πειραματάκι σταξίματος υγρού σε μερος περαν των δακτύλων, που κανονικα δεν θα πηγαινε υγρό, να δεις αν οντως φταίνε τα υγρά? Για να ξερεις αν πρεπει να υποψιάζεσαι αυτά ή κατι αλλο.


Συνήθως το υγρό πήγαινε προς παλάμη και ανάμεσα από το μεγάλο δάκτυλο και δείκτη, όταν ρώτησα γιατί βγήκε το πρόβλημα μόνο στα μικρά, μου είπε ότι είναι πιο ευαίσθητα. Θα δοκιμάσω πάντως να κάνω αυτό το πείραμα και θα ενημερώσω. Ευχαριστώ

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342300 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206516 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 541458 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31068 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50189 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597264 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357785 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11533 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193073 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1315 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1308 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 591939 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios