vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

335 επισκέπτες, 0 χρήστες

Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?

Αποσυνδεδεμένος haigs

  • **
  • 159
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #180 στις: Ιανουαρίου 25, 2014, 11:53 »
Το drip το ξεπλενω/καθαριζω 2-3 φορες την μερα. Υγρο ειχα φαει λιγο οταν επεσα σε μια προβληματικη αντισταση. Λες να ειναι απο αυτο;

Αποσυνδεδεμένος WILDE

  • *****
  • 1786
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #181 στις: Ιανουαρίου 25, 2014, 11:54 »
Το πιο πιθανό
αλλά να ξεπλένεις και πιο συχνά το επιστόμιο ειδικα αν είναι και πλαστικό

Αποσυνδεδεμένος tasfot

  • **
  • 462
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #182 στις: Ιανουαρίου 25, 2014, 12:52 »
Το ενδεχόμενο να σε ενοχλεί η PG το έχεις εξετάσει; τι υγρό κάνεις; ξέρεις αναλογίες σε VG/PG ?

Αποσυνδεδεμένος haigs

  • **
  • 159
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #183 στις: Ιανουαρίου 25, 2014, 13:03 »
Το πιο πιθανό
αλλά να ξεπλένεις και πιο συχνά το επιστόμιο ειδικα αν είναι και πλαστικό


Thanks!


Το ενδεχόμενο να σε ενοχλεί η PG το έχεις εξετάσει; τι υγρό κάνεις; ξέρεις αναλογίες σε VG/PG ?


Κανω τα virginia/maxboro της natura που αν δεν κανω λαθος εχουν μονο γλυκερινη.





Αποσυνδεδεμένος WILDE

  • *****
  • 1786
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #184 στις: Ιανουαρίου 25, 2014, 13:07 »
σωστά μόνο γλυκερίνη


αλλα άλλαξε και εταιρία
 για δοκιμή

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #185 στις: Ιανουαρίου 25, 2014, 13:12 »
Δεν ξέρω αν είναι ιδέα μου αλλά τώρα με το άτμισμα έχω φλέματα τα οποία σπάνια είχα ακόμα και με το κ.τ

Αυτο που εχω μετα απο 15 μερες ατμισματος ειναι ερεθισμο στον ουρανισκο..Ειναι ενοχλητικο αλλα κανω υπομονη προς το παρον!

Παιδια μην αγχωνεστε. Αυτο που σου ειπε ο georgegeo ειναι. Συμπτωματα της μεταβασης απο το κανονικο στο η.τ.
Σε καποιους ειναι πιο ηπια, σε καποιους πιο εντονα. Σε καποιους κρατησαν 7-10 μερες, σε αλλους (μεταξυ αυτων κι εγω) κρατησαν σχεδον ενα μηνα.
Αυτα μπορει να περιλαμβανουν φλεματα, ξηροστομια, πονολαιμο, ελαβρυ βηχα, ματωμα στα ουλα κ.α.
Αυτα εξαφανιζονται μετα απο ενα μηνα το πολυ οπως ειπα παραπανω.

@ haigs
Ερεθισμο στον ουρανισκο επισης μπορει να παθεις απο τη συχνη εναλλαγη υγρων, οπως οταν αλλαζες μαρκα στο κανονικο τσιγαρο.

Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #186 στις: Ιανουαρίου 25, 2014, 13:13 »
Δεν ξέρω αλλά εμένα με πονάει αυτές τις μέρες ο λαιμός και σηκώνομαι σαν βραχνιασμένος.:-(

Στάλθηκε από το GT-I9300 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος haigs

  • **
  • 159
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #187 στις: Ιανουαρίου 25, 2014, 13:51 »
Στο μπουκαλακι που κοιταξα τωρα γραφει μονο γλυκερινη. Παντως θα αλλαξω σιγουρα μαρκα υγρων, απλα επειδη δεν εχω δυνατοτητα δοκιμης τους ψαχνω να βρω τι θα παραγγειλω..
Ευχαριστω παιδια για τις απαντησεις, λογικα ή τα συγκεκριμενα υγρα με πειραζουν ή ειναι θεμα εξοικειωσης του οργανισμου στο η.τ.

Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #188 στις: Ιανουαρίου 28, 2014, 23:22 »
Μετά από μία εβδομάδα με η.τ άρχισε να με ενοχλεί ο λαιμός και να έχω φλέματα.
Ύστερα βέβαια σηκώθηκα με πυρετό και το απέδωσα σε ίωση.Σταμάτησα λοιπόν για λίγο να ατμίζω μέχρι να συνέλθω.
Αφού λοιπόν ένιωσα καλύτερα και μετά από 1 μέρα που δεν είχα ατμίσει καθόλου σήμερα άρχισα να ατμίζω διαπιστώνοντας ότι ξαφνικά πάλι άρχισε να πονάει ο λαιμός και να πονάει το κεφάλι μου. :'(


Αποσυνδεδεμένος silmaril

  • *
  • 88
  • Φύλο: Άντρας
  • Βασανίζομαι....
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #189 στις: Ιανουαρίου 28, 2014, 23:34 »
ατμιζεις υγρα με αρκετη νικοτινη και δε τη σηκωνει ο οργανισμος σου
δοκιμασε να τη ριξεις για αρχη και θα υποχωρισουν οι πονοι ή αν ειναι εντονοι οι πονοι ατμισε βασεις μηδενικες ή και καθολου παρε και κανενα παυσιπονο
στην αρχη και εγω αν οχι οι περισσοτεροι ειχαμε τετοια θεματακια.
απλα θελει λιγο υπομονη μεχρι να βρεις αυτο που σου ταιριαζει νομιζω

Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #190 στις: Ιανουαρίου 28, 2014, 23:41 »
Μετά από μία εβδομάδα με η.τ άρχισε να με ενοχλεί ο λαιμός και να έχω φλέματα.
Ύστερα βέβαια σηκώθηκα με πυρετό και το απέδωσα σε ίωση.Σταμάτησα λοιπόν για λίγο να ατμίζω μέχρι να συνέλθω.
Αφού λοιπόν ένιωσα καλύτερα και μετά από 1 μέρα που δεν είχα ατμίσει καθόλου σήμερα άρχισα να ατμίζω διαπιστώνοντας ότι ξαφνικά πάλι άρχισε να πονάει ο λαιμός και να πονάει το κεφάλι μου. :'(

Πιθανόν δεν σου έχει περάσει η ίωση  :yes: και δεν έχει σχέση με το άτμισμα. Και γω όταν αρρωσταίνω από κάποια ίωση και πονάει ο λαιμός είναι καλύτερα να μην ατμίζω, αν και συνήθως δεν θα χεις γεύση οπότε ....... διακοπή όσο γίνεται  :)

Αποσυνδεδεμένος paolo21r

  • *
  • 80
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #191 στις: Φεβρουαρίου 25, 2014, 12:15 »
kαλημερα ,μια ερωτηση  θελω να κανω, εχω ξεκινησει το η.τ απο την προηγουμενη πεμπτη σημερα  ενιωσα καποιες ενοχλησεις στην γλωσσα κοιταξα στον καθρεφτη και εχω βγαλει 2 ασπρα στιγματα στην αριστερη πλευρα της γλωσσας,μηπως εχει συμβει σε κανεναν απο εσας?ξερετε τι παιζει?

Αποσυνδεδεμένος Σένια

  • ***
  • 827
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #192 στις: Φεβρουαρίου 25, 2014, 12:26 »
Πρέπει να προσέχεις και να κρατάς καθαρό το επιστόμιο. Να το πλένεις ανά διαστήματα με νερό. Φρόντιζε να μην ακουμπά το επιστόμιο σε επιφάνειες όπως τραπέζια και ιδίως όπου είναι κοινόχρηστοι χώροι. Επίσης απέφυγε να βάζεις το ητ σε τσέπες χύμα. Πάρε θήκη αν δεν έχεις και βάζε το εκεί.
Αυτό που γράφεις, ή έγινε από κάτι άσχετο με το ητ και θα γινόταν ούτως ή άλλως, ή έγινε από μικρόβια που ήταν στο επιστόμιο.
Κάνε καμιά μπούκα με φρέσκο χυμό λεμονιού. Τσούζει λίγο στην αρχή, αλλά περνάει πάρα πολύ γρήγορα.
Είναι ώσπου να συνηθίσεις το χειρισμό του ητ σου. Πώς και που θα το αφήνεις και πώς θα το φροντίζεις. Μετά από λίγο, γίνονται τέτοια συνήθεια, που γίνεται μηχανικά χωρίς να καταλαβαίνεις ότι κάνεις. Σαν όπως έπαιρνες μηχανικά τον αναπτήρα...


Επί τη ευκαιρία, γράψε κάτι κι εδώ...
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,1888.2085.html
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 25, 2014, 12:31 από Σένια »

Αποσυνδεδεμένος NiRo

  • *
  • 5
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #193 στις: Φεβρουαρίου 25, 2014, 18:00 »
Γεια σας. Ατμιζω τωρα 8 μηνες μετα απο 48 χρονια καπνισματος. Δεν εχω δει διαφορα στην οσφρηση και γευση που σιγουρα τις πηρε ο κατηφορος με το τσιγαρο, την πιπα και τον ναργιλε (optional). Επισης δεν παρατηρησα διαφορα στην αντοχη στο βαδισμα, τρεξιμο, κλπ. Επιπλεον, εκτος απο μια μικρη ξηροστομια (θελει νερα) βλεπω στον λαρυγκα και τη μυτη μου μια κολωδη επιστρωση - ισως το VG, ισως το PG, η ο συνδιασμος τους. Η φωνη μου δε ειναι ενιοτε λιγο πιο σοπρανο. Ασε που κονομισα σαμπρελιτσα στην μεσοχωρα (5 τα κιλα). Βεβαια, ατμιζω πανω απο 5 μλ την ημερα και καλα να παθω αν ολα αυτα ωφειλωνται στο ΗΤ. Αλλα οπως και να'ναι το πραμμα κανω το σπορ πολυ κεφι, αν και μου αδειαζει το πορτοφολι πιο γρηγορα και απο τον Στουρναρα.
 
Μετα τιμης y'all,
NiRo

Αποσυνδεδεμένος Johnnyd13gr

  • *
  • 76
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #194 στις: Φεβρουαρίου 25, 2014, 19:08 »
Μετά από 48 χρόνια καπνίσματος (αν βλέπω καλά και δεν χτύπησε ο δαίμονας του τυπογραφείου) θεωρώ ότι είναι αρκετά δύσκολο να αποβάλει ο ανθρωπινος οργανισμος μέσα σε 8 μήνες τις παρακαταθήκες που άφησε το βρωμοτσίγαρο. Κάλλιο αργά παρά ποτέ όμως.  :)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342262 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206472 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 541422 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31044 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50157 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597218 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357746 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11509 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193047 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1301 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1294 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 591881 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios