vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

61 επισκέπτες, 4 χρήστες
Mimhsdr, Parolos, stamatisgr, manoslykos

Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?

Αποσυνδεδεμένος asterw

  • *
  • 71
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #525 στις: Νοεμβρίου 12, 2015, 22:11 »
Το ίδιο θέμα με τα ούλα είχα κι εγώ στους δύο μήνες ατμίσματος. Ευαίσθητα και μάτωναν πολύ, σε σημείο που ανησύχησα αρκετά. Έκλεισα αμέσως ραντεβού με την οδοντίατρο, άρχισα να χρησιμοποιώ ευλαβικά τα μεσοδόντια βουρτσάκια μετά από κάθε βούρτσισμα και μέχρι να πάω στην οδοντίατρο μία εβδομάδα μετά το πρόβλημα είχε υποχωρήσει. Της εξήγησα τι είχα, με εξέτασε και μου είπε ότι προφανώς ήταν κάτι παροδικό γιατί δεν είχα κάποιο πρόβλημα, αλλά δεν μπόρεσε να το εξηγήσει. Δύο μέρες μετά τον καθαρισμό της οδοντιάτρου εξαφανίστηκε τελείως.

Αυτή όμως είναι η προσωπική μου εμπειρία. Θα σου πρότεινα να επισκεφτείς τον οδοντίατρό σου να το κοιτάξει και να το συζητήσετε.

ΥΓ: καλά θυμόμουν ότι κάπου την είχα ξαναγράψει την ιστορία... είναι 2-3 σελίδες πίσω Αν θέλεις, γύρνα λίγο πίσω και δες τι άλλο έχουν γράψει οι συμφορουμίτες για το θέμα των ούλων :) Αν και πάλι νομίζω ότι θα πρέπει να μιλήσεις με οδοντίατρο

Διαγραφή άμεσης παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 13, 2015, 11:02 από Cruiser79 »

Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #526 στις: Νοεμβρίου 12, 2015, 23:30 »
Το μάτωμα στα ούλα ωφειλετε στην διακοπή του καπνίσματος. Ο καπνός λειτουργεί αιματοστατικα όποτε μπορεί να "κρυψει" την ουλίτιδα κτλ..


Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #527 στις: Νοεμβρίου 12, 2015, 23:33 »
Οι μισές ερωτήσεις στο νήμα είναι για αίμα στα ούλα.
Έχουμε μια ερώτηση ανά σελίδα για το θέμα!
Λίγο διάβασμα θα λύσει τις απορίες.

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #528 στις: Νοεμβρίου 12, 2015, 23:50 »
Γι' αυτό στο λόγο μπήκε και στο πρώτο πρώτο μήνυμα του θέματος.

Αποσυνδεδεμένος Blackwolf

  • **
  • 107
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #529 στις: Νοεμβρίου 12, 2015, 23:51 »
συγνωμη εχεις δικιο... συνηθως διαβαζω καθε θεμα απο την αρχη ... απλα επειδη αγχωθηκα λιγο το εγραψα κατευθειαν .... ξερω οτι μπορει να κατανταει κοουραστικοοοο  :'( :))

Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #530 στις: Νοεμβρίου 13, 2015, 00:00 »
Τα forums γενικότερα ειναι για να βοηθανε.. Κάποιοι ειναι τόσο experts μάλλον που Δν ανέχονται τέτοιες ερωτήσεις κάν...


Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #531 στις: Νοεμβρίου 13, 2015, 00:28 »
Τις ανέχονται, συμφορουμίτη, για αυτό έκαναν τον κόπο να έχουν απαντήσει 20 φορές το ίδιο πράγμα.
Δεν εκτιμάνε όταν ο χρόνος τους θεωρείται τσάμπα ενώ ο χρόνος των ανυπόμονων υπερβολικά πολύτιμος.
Ο Blackwolf το'πιασε αμέσως και φέρθηκε σωστά. Εσύ τι πρόβλημα έχεις και μου απευθύνεσαι με ειρωνία; Είχες ποτέ ερώτηση που δεν σου απαντήθηκε στο φόρουμ και σου έμεινε παράπονο;

Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #532 στις: Νοεμβρίου 13, 2015, 00:48 »
Όχι ευτυχώς απορία Δν είχα αλλά απάντησες πολυ επιθετικά. Δν ξέρω αν ο φίλος ειναι παλιός αλλά σε περίπτωση που ειναι νέος στο φορούμ σίγουρα η απάντηση "ξεστραβωσου κ ψάξε" απωθεί. Ας γίνει και 40000 φορές η ίδια η ερώτηση!! Και;;! Κάποιος θα βρεθεί κ θα απάντησει! Χρησιμοποιούμε κάτι που ειναι υπερβολικά "ευαίσθητο" κ ψάχνουν οτιδήποτε ως αφορμή για να το πολεμήσουν. Εδώ ειναι που πρέπει να έχουμε υπομονή!


Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #533 στις: Νοεμβρίου 13, 2015, 02:50 »
Ποτέ δεν είπα "ξεστραβώσου και ψάξε" σε κανέναν. Αλλά σίγουρα θω πω σε οποιονδήποτε να ψάχνει μήπως έχει απαντηθεί η ερώτησή του πρόσφατα -γιατί αυτό πρέπει να κάνει και για τον εαυτό του και για το φόρουμ. Αν εσύ θεωρείς προσβολή να μαθαίνεις το σωστό, δεν το βλέπουμε όλοι έτσι. Την συγκεκριμένη ερώτηση που τέθηκε την έχω απαντήσει ο ίδιος πολλές φορές.
Οπότε πριν μιλήσεις για "κάποιους" που δεν ανέχονται ερωτήσεις αναρωτήσου αν εσύ θα είσαι εδώ σε τέσσερα χρόνια να δίνεις ξανά και ξανά απαντήσεις. Εγώ είμαι. Και δεν ανέχομαι ειρωνία από ανθρώπους που δεν έχω θίξει, για πράγματα που δεν είπα, επειδή κάποιου του "φάνηκε".

Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #534 στις: Νοεμβρίου 13, 2015, 03:54 »
Το λήγω εδώ γτ ήμαστε of topic απλά Δν ειναι σωστό ειδικά κ για θέμα υγείας να απαντάς πήγαινε πιο πίσω κ δες την απάντηση. (αφού πήρες της μετρητοίς την εντός εισαγωγικών απάντηση που έθεσα πριν). Αν κουράστηκες να απαντάς εσύ στη συγκεκριμένη ερώτηση θα απαντήσει κάποιος άλλος! Γι αυτό ειναι τα φόρουμ! Να βοηθάμε όλοι μας όλους μας! Καλό βράδυ.


Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος Yannis2810

  • *
  • 84
  • Φύλο: Άντρας
  • Μόνο άτμισμα από 1 Απριλίου 2015...
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #535 στις: Νοεμβρίου 13, 2015, 09:35 »
παιδια τα ουλα μου εχουν γινει πολυ ευαισθητα στο βουρτσισμα και ματωνουν.... μηπως να αρχισω να δοκιμαζω υγρα μονο vg based? ατμιζω εδω και 2 μηνες...

Εκτός από την επίσκεψη στον οδοντίατρο, που μπορεί να εκτιμήσει αν υπάρχει ουλίτιδα ή αν χρειάζεται καθαρισμός της πέτρας, σου προτείνω τα εξής:
1. καλύτερο βούρτσισμα μετά από κάθε γεύμα
2. στοματικό διάλυμα με χλωρεξιδίνη από φαρμακείο
3. βιταμίνη C 1 δισκίο καθημερινά

Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #536 στις: Νοεμβρίου 13, 2015, 15:27 »
Εδώ και δύο μήνες ατμιστης τις τελευταίες μέρες παρατήρησα ένα ελαφρύ  κιτρινισμα στο κάτω μέρος των νυχιών (στη ρίζα) στα δάκτυλα των χεριών μου. Έχει συμβεί σε κανέναν;

Στάλθηκε από το SM-N910F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Yannis2810

  • *
  • 84
  • Φύλο: Άντρας
  • Μόνο άτμισμα από 1 Απριλίου 2015...
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #537 στις: Νοεμβρίου 13, 2015, 20:54 »
Κανένα κιτρίνισμα δεν έχω δει με το άτμισμα... Ισα-ίσα που ξεφορτώθηκα τα αντιαισθητικά κίτρινα δάχτυλα από το κάπνισμα  :)

Αποσυνδεδεμένος Giorgos F

  • ****
  • 1224
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #538 στις: Νοεμβρίου 14, 2015, 09:09 »
Τα στερητικά σύνδρομα της αποχής καπνού, μπορεί να αφήσουν πολλά μπερδέματα στην αρχή. Τα περισσότερα έχουν να κάνουν με το μυαλό απο αυτά που είδα σε μένα, αλλά και απο αυτά που βλέπω καθημερινά εδώ στο φόρουμ και το νήμα. Οχι οτι δεν υπάρχουν και σωματικά απο το άτμισμα (πταίσματα) ΑΛΛΑ... Αν προσέξετε τους νέους ατμιστές, και θυμηθείτε και τους εαυτούς μας οταν πρωτοξεκινήσαμε το άτμισμα, και παράλληλα κόψαμε μαχαίρι το κάπνισμα, κυνηγούσαμε δράκους και χίμαιρες. Και το μυαλό είχε την τάση να ταυτίζει ως ...ίσως...υπεύθυνο το άτμισμα, για πάσαν νόσον και πάσα μ@##κίαν. Δεν πήγαινε ο νους μας οτι βρισκόμασταν στο κρίσιμο στάδιο του Junkie, και ο οργανισμός πολεμούσε με Θεούς και δαίμονες για να ξαναμυρίσει καπνό.
Για θυμηθείτε.

Απ: Έχετε παρενέργειες/ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος?
« Απάντηση #539 στις: Νοεμβρίου 21, 2015, 22:09 »
Ατμιζω σχεδόν ένα μήνα.Τις τελευταίες μέρες πέρασα μια ίωση και λόγω καταροης έχω κάποια φλεματα τα οποία έχουν λίγο περίεργο χρώμα σαν να έχουν καφετί χρώμα διάσπαρτο.Σόρι για την περιγραφή αλλά θέλω να μάθω αν έχει παρατηρήσει κάποιος κάτι τέτοιο.

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 142 41180 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 04, 2024, 23:55
από treloneritis
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1882 249680 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 04, 2024, 22:08
από Tem
Κλώνοι επισκευάσιμων - Ερωτήσεις εξπρές και νέες κυκλοφορίες [Κλώνοι επισκευάσιμων] 2916 420638 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 04, 2024, 20:48
από Tem
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 820 158473 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 04, 2024, 20:25
από Valantis04
Αστοχίες (ανάφλεξη-σκάσιμο) μπαταριών Ιόντων Λιθίου [Μπαταρίες για mod] 104 15797 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 03, 2024, 16:37
από netsplit
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 981 131331 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 03, 2024, 06:44
από Chris66
Aspire Gotek Nano [AIO (Όλα σε ένα)] 0 191 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 21:46
από zamploutos
Aspire Veynom Air [AIO (Όλα σε ένα)] 0 210 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 19:19
από zamploutos
Aspire Revolto [Ηλεκτρονικά mods] 0 215 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 18:09
από zamploutos
Aspire Boxxer [Ηλεκτρονικά mods] 1 316 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 15:35
από Tem
Aspire Rover Plus [Ηλεκτρονικά mods] 0 198 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 15:04
από zamploutos
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3453 767731 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 01, 2024, 19:22
από mathimatikos1966