vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

373 επισκέπτες, 2 χρήστες
thanos1071, jim356

Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG

Αποσυνδεδεμένος Εktelonistrator

  • **
  • 369
  • I'm Mr.Nobody,a man who does not exist.
Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #225 στις: Αυγούστου 16, 2011, 09:55 »
Συμπολίτη, μήπως την ξέσκισες τη φάση το 3ήμερο??!!  :))
Ξύδια, ξενύχτια και κομμάτιασμα και σου φταίει το Η.Τ. ??!!  :tongue_smilie:

 :bye:

Αποσυνδεδεμένος geo

  • **
  • 289
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #226 στις: Αυγούστου 16, 2011, 10:28 »
Συνάνθρωποι - συνατμιστές, καλημέρα, δεν ξέρω αν είμαι εκτός θέματος  ( sorry ) αλλά ρίξτε μια ματιά εδώ: http://www.e-cig.com/shopping/shopcontent.asp?type=eliquid-base-comparison , οικονομικά και πολύ ενημερωτικά.

Αποσυνδεδεμένος kwstan

  • *
  • 16
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #227 στις: Αυγούστου 16, 2011, 20:41 »
Λοιπόν παιδιά συμβουλεύτικα γιατρό και μου είπε πως τα συμπτώματα πονοκέφαλου, ναυτίας, κρύου ιδρώτα, ταχυκαρδίας, τάση εμετού είναι αποτέλεσμα μεγάλης δόσης νικοτίνης έγω δεν είχα ακριβώς αυτά αλλά στον καθένα αντιδράνε κάπως διαφορετικά
Τέλος μου συνέστησε να ελατώσω τη χρήση του η.λ και να μην καπνίσω σήμερα καθόλου για αποτοξίνοση
Υ.Γ. της τελευταίες δύο μέρες πριν πάθω το πρόβλημα το είχα το η.λ. σαν πιπίλα στο στόμα όλη μέρα και άτμιζα vg σε περιεκτικότητα 18mg

Αποσυνδεδεμένος Yiannis Rasta

  • *****
  • 1411
  • Φύλο: Άντρας
  • keep walking
    • YIANNIS STAMATIOU
Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #228 στις: Αυγούστου 16, 2011, 20:50 »
Συνάνθρωποι - συνατμιστές, καλημέρα, δεν ξέρω αν είμαι εκτός θέματος  ( sorry ) αλλά ρίξτε μια ματιά εδώ: http://www.e-cig.com/shopping/shopcontent.asp?type=eliquid-base-comparison , οικονομικά και πολύ ενημερωτικά.
....καλυτερα να το εβαζες καπου εδω

Αποσυνδεδεμένος Kir Fanis

  • *
  • 862
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #229 στις: Αυγούστου 16, 2011, 22:04 »
Λοιπόν παιδιά συμβουλεύτικα γιατρό και μου είπε πως τα συμπτώματα πονοκέφαλου, ναυτίας, κρύου ιδρώτα, ταχυκαρδίας, τάση εμετού είναι αποτέλεσμα μεγάλης δόσης νικοτίνης έγω δεν είχα ακριβώς αυτά αλλά στον καθένα αντιδράνε κάπως διαφορετικά
Τέλος μου συνέστησε να ελατώσω τη χρήση του η.λ και να μην καπνίσω σήμερα καθόλου για αποτοξίνοση
Υ.Γ. της τελευταίες δύο μέρες πριν πάθω το πρόβλημα το είχα το η.λ. σαν πιπίλα στο στόμα όλη μέρα και άτμιζα vg σε περιεκτικότητα 18mg

Ευχαριστούμε για την ενημέρωση.Σήμερα από το πρωί δοκίμαζα υγρά κ έκανα μίξεις :wall:.Δεν το έβγαλα από το στόμα μου.Επίσης με 18Mg όλες οι δοκιμές.Περίπου 3 το μεσημέρι σαν να άρχισα να ''χάνομαι''. O0 :laugh_cool_jump:.Τα συμπτώματα που αναφέρεις παραπάνω..Ξάπλα 1 ωρίτσα,βιταμίνες,Σπιρουλίνες κ τώρα όλα οκ.Θέλει προσοχή.Σήμερα η αλήθεια είναι ότι ξέφυγα

Αποσυνδεδεμένος Εktelonistrator

  • **
  • 369
  • I'm Mr.Nobody,a man who does not exist.
Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #230 στις: Αυγούστου 16, 2011, 22:12 »
Από περιέργια και μόνο, εσείς που είχατε "συμπτώματα", τι τσιγάρα καπνίζατε και πόσο?

Ρωτάω γιατί εγώ 4 μήνες τώρα, από 3 ως 5 ml κάθε μέρα, όλα στα 24mg, εκτός από μία σκέτη VG στα 36mg που πήρα τώρα τελευταία να δοκιμάσω (και μου άρεσε πολύ), και ποτέ δεν μου παρουσιάστηκε το παραμικρό, ίσα-ίσα που "πετάω" σε πολλούς τομείς!!  :)) ;)

Κάπνιζα prince, 0,9mg/τσιγάρο αν θυμάμαι καλά.
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 16, 2011, 22:18 από Demis »

Αποσυνδεδεμένος Vrs5

  • *****
  • 2526
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #231 στις: Αυγούστου 16, 2011, 22:18 »
Εγω παντος με 50+ OLD NAVY κοκκινο την ημερα, δεν μου εχει παρουσιαστη κανενα συμπτωμα, εκτος μιας μικρης ουλιτιδας απο την διακοπη του ΚΤ.  8)

Αποσυνδεδεμένος Kir Fanis

  • *
  • 862
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #232 στις: Αυγούστου 16, 2011, 22:23 »
Από περιέργια και μόνο, εσείς που είχατε "συμπτώματα", τι τσιγάρα καπνίζατε και πόσο?

Ρωτάω γιατί εγώ 4 μήνες τώρα, από 3 ως 5 ml κάθε μέρα, όλα στα 24mg, εκτός από μία σκέτη VG στα 36mg που πήρα τώρα τελευταία να δοκιμάσω (και μου άρεσε πολύ), και ποτέ δεν μου παρουσιάστηκε το παραμικρό, ίσα-ίσα που "πετάω" σε πολλούς τομείς!!  :)) ;)

Κάπνιζα prince, 0,9mg/τσιγάρο αν θυμάμαι καλά.

Κάπνιζα 25-30 στριφτά.Golden Virginia.Στην δική μου περίπτωση νομίζω ότι ίσως με πειράξαν περισσότερο τα αρώματα που έβαζα για τις δοκιμές.

Αποσυνδεδεμένος kwstan

  • *
  • 16
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #233 στις: Αυγούστου 16, 2011, 23:26 »
Από περιέργια και μόνο, εσείς που είχατε "συμπτώματα", τι τσιγάρα καπνίζατε και πόσο?

Ρωτάω γιατί εγώ 4 μήνες τώρα, από 3 ως 5 ml κάθε μέρα, όλα στα 24mg, εκτός από μία σκέτη VG στα 36mg που πήρα τώρα τελευταία να δοκιμάσω (και μου άρεσε πολύ), και ποτέ δεν μου παρουσιάστηκε το παραμικρό, ίσα-ίσα που "πετάω" σε πολλούς τομείς!!  :)) ;)

Κάπνιζα prince, 0,9mg/τσιγάρο αν θυμάμαι καλά.
Φίλε συμπολίτη, καπνίζουμε την ίδια μάρκα, υγρά απο την flavourart. Μην ξεχνάς όμως οτι είναι και ανάλογα τον οργανισμό. κάποιοι αντέχουν το αλκοόλ κάποιοι οχι.
Σημειωτέον, πως η νικοτίνη αποροφάται εύκολα απο το δέρμα, και πολλές φορές είχα υγρά στα χείλη και μόνο έφτυνα αντί να καθαρίζω με αφθονο νερό.
Και σίγουρα μπορεί να παίζουν ρόλο και τα αρώματα... εγώ εξάλου δεν πείγα να κάνω κάποια εξέταση ρώτησα το γιατρό απο το τηλ αν είναι αυτα συπτώματα απο την υπερβολική νικοτίνη, και αφού με διαβεβαίωσε το διαπίστωσα και μόνος μου, γιατί σήμερα μιας μέρας αποχής απο το άτμισμα τα συπτώματα αποχώρησαν
Παρ' όλα αυτά θεώρω ακόμη πως το η.λ. είναι πολύ καλήτερο απο το κ.τ. απλά θέλει προσοχή η χρήση του :yes:

Αποσυνδεδεμένος ΣΑΡΑΝΤΟΣ

  • *
  • 44
  • Φύλο: Άντρας
  • ......................
Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #234 στις: Σεπτεμβρίου 03, 2011, 23:41 »
 :idiot1:σας συγνωμη προκαταβολικα αν κανω καποιο λαθος αλλα ειναι η πρωτη μου μερα στο φορουμ ;D
θα ηθελα να ρωτησω τι εννοειτε οταν γραφετε pg και τι vg για να καταλαβω τι ατμιζω και εγω 15 μερες τωρα :confused1:

Αποσυνδεδεμένος trap

  • ***
  • 698
  • Φύλο: Άντρας
  • Υπ'ατμόν
Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #235 στις: Σεπτεμβρίου 03, 2011, 23:46 »

Αποσυνδεδεμένος ΣΑΡΑΝΤΟΣ

  • *
  • 44
  • Φύλο: Άντρας
  • ......................
Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #236 στις: Σεπτεμβρίου 04, 2011, 00:21 »
 :thumpup:σας ευχαριστω πολυ και καλος σας βρηκα :respect:
τελικα pg ατμιζω και θα την ψαξω αρκετα την συγκεκριμενη ουσια αν και σιγουρα μπροστα στο κτ ειναι σαν το τσαι vs jackdaniels :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος atmomixani

  • *
  • 698
  • Φύλο: Άντρας
  • το μεγεθος μετραει
Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #237 στις: Σεπτεμβρίου 05, 2011, 22:48 »
Aθτο με την ουλιτιδα ειναι σιγουρα απο την διακοπη του κτ  ???

Αποσυνδεδεμένος Drakos

  • **
  • 324
  • Φύλο: Άντρας
  • Ας ήτανε ο πόνος ένα τσιγάρο δρόμος..
Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #238 στις: Σεπτεμβρίου 11, 2011, 00:29 »
Καλησπέρα παιδιά.
Ατμίζω για 2η μέρα αλλά αντιμετωπίζω φοβερές καούρες που διακόπτονται μόλις σταματήσω
να ατμίζω. Ατμίζω PG. Το έχει αντιμετωπίσει και κάποιος άλλος αυτό το στομαχικό σύμπτωμα?
Και αν ναι, τι πρέπει να κάνω?? Σταματάω το η.τ?? Δοκιμάζω VG? Έχω ακούσει ότι κι αυτή φέρνει φουσκώματα. Δε θέλω να το σκέφτομαι ότι μπορεί να μου δημιουργεί τέτοια θέματα η PG πάνω που άρχισα να το ψιλοσυνηθίζω.. Να πάρει κι έλεγα πως θα το πετάξω το κ.τ.
Κάθε εμπειρία και συμβουλή ευπρόσδεκτη παιδιά.

Αποσυνδεδεμένος spectrum

  • *****
  • 2577
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευχαριστώ την Παναγία και τα παιδιά μου
    • Iδεογράφος
Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #239 στις: Σεπτεμβρίου 11, 2011, 00:39 »
Φίλε drakos...

Δεν είμαι ειδικός και γι αυτό η γνώμη μου δεν είναι υπεύθυνη, όμως...

Από ό,τι έχω διαβάσει εδώ, τα όποια συμπτώματα χρήσης της pg κρατάνε τρεις μέρες το πολύ.

Αν, πάλι, συνεχιστούν, αξίζει τον κόπο να δοκιμάσεις vg. Εγώ την προτιμώ 100%.
Τα φουσκώματα που αναφέρονται δεν φαντάζομαι να είναι μεγαλύτερα από τα φουσκώματα της μπύρας, η οποία περιέχει αρκετή γλυκερίνη (και από μπύρες, δόξα τω θεώ)

Αν, και πάλι, υπάρχει πρόβλημα, καλύτερα να συμβουλευτείς γιατρό, ιδιαίτερα αν έχεις ευαίσθητο στομάχι.

Αλλά, πάντα η ταπεινή μου γνώμη, το κ.τ. δεν αξίζει τον κόπο.

Καλώς ήρθες...  :bye:

Α!!! και το πιο βασικό...
Έλεγχος στο πόση νικοτίνη ατμίζεις.
Εγώ, στην αρχή, και από τον φόβο μου μήπως ξαναγυρίσω στο κ.τ., άτμιζα ημερησίως την νικοτίνη που θα έπαιρνα από 8 πακέτα βαρειά κ.τ. Δεν είχα καούρες, είχα όμως φοβερές ταχυπαλμίες. Μόλις μείωσα τη δόση, όλα πήγαν μια χαρά.
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 11, 2011, 01:05 από spectrum »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 356169 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 10929 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 191990 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 911 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 772 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 589779 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3455 797919 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 16, 2024, 16:10
από ThioVag
Ανοιχτά μπουκάλια; Να μη με νοιάζει; ΥΓΡΑ (γενικά) 22 7444 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 12, 2024, 22:55
από ZiovanioS
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1817 313731 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 10, 2024, 20:08
από Methodios
ΓΛΥΚΑ SnV ΧΩΡΙΣ ΚΑΤΑΛΟΙΠΑ Shake and Vape 18 6974 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 07, 2024, 16:40
από ZiovanioS
Innokin Coolfire Ζ80 [Ηλεκτρονικά mods] 37 12303 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 01, 2024, 11:54
από tapantari
Minimalistic shake and vape Shake and Vape 26 13557 Τελευταίο μήνυμα Αυγούστου 24, 2024, 14:03
από Tsai1711