vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

319 επισκέπτες, 5 χρήστες
aalex, e-akapnos, thanos1071, mathimatikos1966, pngtszs1976

Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #195 στις: Ιουλίου 19, 2011, 15:51 »
Την υπερενεργητικότητα την είχα και εγώ για κάποιο διάστημα (και ούτως ή άλλως ο ύπνος μου εδώ και πολλά χρόνια είναι λίγος)
Να υποθέσω ότι η γυμναστική δεν σε εξαντλεί αρκετά τώρα που δεν έχεις το τσιγάρο οπότε αν αυξήσεις λίγο την ένταση ή τη διάρκεια της προπόνησης
θα ξοδέψεις την παραπάνω ενέργεια?
Επίσης και ο ενθουσιασμός απο το σταμάτημα του τσιγάρου δίνει λίγη υπερένταση όπως και να έχει...


Επίσης, κάπου είχα ακούσει ότι κάποιες απο τις χιλάδες ουσίες του κ.τ. ίσως έχουν και κατευναστικές ιδιότητες σε κάποιους καπνιστές.

Αποσυνδεδεμένος legend7gr

  • **
  • 316
  • The decisions you make define you as a person.
Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #196 στις: Ιουλίου 29, 2011, 18:53 »
εχει παρατηρησει κανεις να του βγανει αιμα απο τα ουλα? (σορρυ αν εχει απαντηθει το ερωτημα αλλα δεν εχω τον χρονο να διαβασω ολοκληρω το νημα) Τα δοντια μου και τα ουλα μου ειναι υγειεστατα, αφου τα βουρτσιζω καθημερινως, και τα ουλα μου εχουν αυτο το ροζ-υγειες  χρωμα, και οχι κοκκινο οπως συνανταμε συχνα στην ουλιτιδα. Εχω παρατηρησει το φαινομενο εδω και μια βδομαδα σχεδον. Ποια ειναι η αποψη σας?

Αποσυνδεδεμένος Βασίλης

  • *****
  • 2116
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #197 στις: Ιουλίου 29, 2011, 19:21 »
Να σου πω πως και εγω το έχω παρατηρησει αυτο με τα ούλα αλλά δεν βλέπω πάντα αίμα τωρα δεν ξέρω και δεν νομίζω να ευθύνεται το Η.Τ για αυτό.

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #198 στις: Ιουλίου 29, 2011, 20:09 »
εχει παρατηρησει κανεις να του βγανει αιμα απο τα ουλα? (σορρυ αν εχει απαντηθει το ερωτημα αλλα δεν εχω τον χρονο να διαβασω ολοκληρω το νημα) Τα δοντια μου και τα ουλα μου ειναι υγειεστατα, αφου τα βουρτσιζω καθημερινως, και τα ουλα μου εχουν αυτο το ροζ-υγειες  χρωμα, και οχι κοκκινο οπως συνανταμε συχνα στην ουλιτιδα. Εχω παρατηρησει το φαινομενο εδω και μια βδομαδα σχεδον. Ποια ειναι η αποψη σας?
Εχει κουβεντιαστει αρκετές φορές.
Ο πιθανότερος λόγος είναι ότι ως πρωην καπνιστής το τσιγάρο λειτουργούσε ως αιμοστατικό. Προφανώς έκρυβε κάποια ουλίτιδα, κάνε μια επίσκεψη σε οδοντίατρο για να το αποκλείσεις και αν θες ξαναγράψε εδω για το αποτέλεσμα.

Αποσυνδεδεμένος bazexa

  • **
  • 271
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #199 στις: Ιουλίου 30, 2011, 15:46 »
Σας βλέπω που λέτε για 70% pg  20% vg 10% νερο.  (παράδειγμα έφερα).

Εγώ που ατμίζω 2 μέρες τώρα και πέρνω έτοιμα υγρά. Εχω πάρει το USA MIX nobacco 16mg  και caramel nobacco 11mg.
Kai τα 2 γράφουν μεταξύ άλλων κύριο στατιστικό  pg >70% . 
Δηλαδή περιέχουν μόνο pg + τα υπόλοιπα??  περιέχουν ΚΑΙ vg ??
Εχω παραγγείλει επίσης και αυτά...
http://www.ivape.eu/e-liquid/halo-purity/halo-purity-5ml/freedom-juice-halo-eliquid-5ml.html?options=cart
http://www.funstore.gr/index.php?target=products&product_id=179
http://www.funstore.gr/index.php?target=products&product_id=180
http://www.funstore.gr/index.php?target=products&product_id=182
http://www.funstore.gr/index.php?target=products&product_id=237  προφανώς εδώ το παρασκευάζεις ΜΟΝΟΣ??

Ολα αυτά τελικά που πείρα τι είναι??pg h vg ??  εκτός από το τελευταιο που από οτι κατάλαβα το φτιάχνεις μόνος.
Σόρρυ για την ασχετοσύνη απλά δεν κατέχω ακόμα.

Αποσυνδεδεμένος oldseaman

  • **
  • 364
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #200 στις: Ιουλίου 30, 2011, 21:21 »
εχω παρατηρησει οτι ενω δεν εχω πολλα φλεμματα και οταν συμβαινει
ειναι καθαρα,αραια και που,βγαζω πχυρευστα φλεματα τα οποια ειναι κιτρινα,εως βαθυ σκουρο...
δεν εχω παρατηρησει αιμα σε αυτα
εν τω μεταξυ πριν 3 μηνες εκανα εξετασεις θωρακα λαιμου κλπ και δεν βρηκα τιποτα
Ειναι πιθανον τα φλεματα αυτα να προερχοντε απο υπολοιματα του ατμου στον οργανισμο?

Αποσυνδεδεμένος loop80

  • **
  • 196
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #201 στις: Αυγούστου 01, 2011, 01:05 »
 :bye: Καλησπέρα και από μένα, είμαι νέος στην παρέα, ατμίζω εδώ και 5 μέρες και μπορώ να πω ότι σε γενικές γραμμές είμαι αρκετά ικανοποιημένος, έχω όμως ένα θέμα με τα υγρά μάλλον, ατμίζω το Decadent Virginia 18mg και δεν ξέρω γιατί αλλά νιώθω χάλια, δλδ, έχω ένα μόνιμο πονοκέφαλο (νιώθω το κεφάλι μου πολύ βαρύ) και επίσης έχω απίστευτο γδάρσιμο στο λαιμό κάθε φορά που παω να κατεβάσω τον ατμό. Το ίδιο ακριβώς έχει και ο αδερφός μου με το Decadent tobacco 11mg.
Ξέρετε γιατί γίνετε αυτό;
Πραγματάκια από τότε που άρχισα να ατμίζω δεν μπορώ να πω πως έχω απολαύσει τζούρα με αποτέλεσμα να έχω ξενερώσει λίγο. Το καλό είναι πως ευτυχώς δεν έχω καμία επιθυμία για κτ.
Προχθές έκανα 5-10 τζούρες από ένα φίλο ο οποίος ατμίζει το ecopure regular 24mg  και αν και  24αρι  δεν είχα κανένα θέμα ίσα ίσα που το ένιωθα πολύ ωραία στον λαιμό μου. Τι λετε ότι μπορεί να φταιει;
Υπάρχει περίπτωση να μην αντέχω την pg και να πρέπει να κάνω μόνο vg; Ρωτάω γιατί ψάχνοντας λίγο το ecopure  δεν λεει τι περιέχει αλλά λεει σίγουρα ότι δεν περιέχει καθόλου γλυκόλη προπυλενίου. 8) 8) 8)

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #202 στις: Αυγούστου 01, 2011, 01:33 »
Καλησπέρα.
Δεν είναι παράξενο. Και με τα κλασικά τσιγάρα συμβαίνει αυτό. Άλλον τον πονάει ο λαιμός με τη μία μάρκα ενώ ο άλλος το έχει για το καλύτερο.

Πες μας και δυο λόγια για σένα αν θέλεις εδώ: http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,1888.0.html για να γνωριστούμε καλύτερα.  ;)

Αποσυνδεδεμένος Charas60

  • **
  • 279
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #203 στις: Αυγούστου 01, 2011, 07:35 »
ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΜΑΙ ΝΕΟΣ ΑΤΜΙΣΤΗΣ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΑΘΩ ΑΠΟ ΤΙΣ ΕΠΩΝΥΜΕΣ ΜΑΡΚΕΣ ΕΤΟΙΜΩΝ ΥΓΡΩΝ ΤΙ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΥΝ. VG Ή PG?. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9640
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #204 στις: Αυγούστου 01, 2011, 09:17 »
ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΜΑΙ ΝΕΟΣ ΑΤΜΙΣΤΗΣ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΑΘΩ ΑΠΟ ΤΙΣ ΕΠΩΝΥΜΕΣ ΜΑΡΚΕΣ ΕΤΟΙΜΩΝ ΥΓΡΩΝ ΤΙ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΥΝ. VG Ή PG?. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!
Οι περισσότερες χρησιμοποιούν PG αποκλειστικά ή μεγαλύτερη αναλογία PG και μικρότερη VG.
Τα ecopure χρησιμοποιούν VG.

Αποσυνδεδεμένος Yiannis Rasta

  • *****
  • 1411
  • Φύλο: Άντρας
  • keep walking
    • YIANNIS STAMATIOU
Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #205 στις: Αυγούστου 01, 2011, 11:28 »
ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΜΑΙ ΝΕΟΣ ΑΤΜΙΣΤΗΣ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΑΘΩ ΑΠΟ ΤΙΣ ΕΠΩΝΥΜΕΣ ΜΑΡΚΕΣ ΕΤΟΙΜΩΝ ΥΓΡΩΝ ΤΙ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΥΝ. VG Ή PG?. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!
<<..........Αν είστε ένα μέλος που μόλις εγγράφηκε στο φόρουμ μας, εφόσον θέλετε να συμμετέχετε στη συζήτησή μας, καλό θα ήταν να συστηθείτε πρώτα κάνοντας κλικ στο κουμπί "Απάντηση" στο παρόν θέμα. Μπορείτε να γράψετε δυο λόγια για εσάς σε ό,τι αφορά το κάπνισμα ή το άτμισμα, τι σας έφερε εδώ, πώς μας βρήκατε, αν είχατε κάποιες εμπειρίες σχετικά με το θέμα, πόσο καιρό είστε χρήστης ηλεκτρονικού τσιγάρου (αν είστε) ή πόσο βαρύς καπνιστής ήσασταν. Ίσως ακόμα κάτι για τα χόμπι σας ή ό,τι άλλο θα θέλατε να μοιραστείτε μαζί μας ώστε να γνωριστούμε καλύτερα......>>
Καλως ηρθες charas60,καλη αρχη με το ατμισμα !!!!!
Αν θες ξεκινα απο εδω...........

http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,1888.0.html

Αποσυνδεδεμένος anadran

  • 2
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #206 στις: Αυγούστου 03, 2011, 15:57 »
Καλησπέρα σε όλους. Ξεκίνησα να ατμίζω εδώ και μια εβδομάδα περίπου. Ποτέ δεν κάπνιζα κανονικά (κοινωνικός καπνιστής).  Εδώ και πάρα πολλά χρόνια (>10) καταφέρνω και καπνίζω όποτε εγώ θέλω. Υπάρχουν μέρες που μπορεί να κάνω και 10 κτ αλλά και μπορεί να περάσει μία εβδομάδα χωρίς να καπνίσω καθόλου.
Έτσι λοιπόν αποφάσισα να δοκιμάσω το ητ μήπως και ικανοποιήσω την μικρή αλλά πολύ απολαυστική συνήθεια μου.   Τα αποτελέσματα είναι θεαματικά. Συνεχίζω να κάνω το κέφι μου και δεν βάζω τον καρκίνο μέσα μου. Το μόνο πρόβλημα που έχω παρατηρήσει είναι το φούσκωμα. Έχω ξεκινήσει με R-Evo από esmoke με υγρο vg χωρίς νικοτίνη. Μέσα από το forum είδα ότι το φούσκωμα είναι αρκετά σύνηθες για αυτούς που κάνουν vg. Τι γίνεται όμως; Με τον καιρό ξεπερνιέται ή θα πρέπει να δοκιμάσω pg; Να σας πω την αλήθεια θα προτιμούσα να συνεχίσω με vg.

Αποσυνδεδεμένος LoOk

  • **
  • 390
  • Φύλο: Άντρας
  • BasilisL
    • greekecigreviews
Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #207 στις: Αυγούστου 03, 2011, 19:43 »
Καλησπέρα σε όλους. Ξεκίνησα να ατμίζω εδώ και μια εβδομάδα περίπου. Ποτέ δεν κάπνιζα κανονικά (κοινωνικός καπνιστής).  Εδώ και πάρα πολλά χρόνια (>10) καταφέρνω και καπνίζω όποτε εγώ θέλω. Υπάρχουν μέρες που μπορεί να κάνω και 10 κτ αλλά και μπορεί να περάσει μία εβδομάδα χωρίς να καπνίσω καθόλου.
Έτσι λοιπόν αποφάσισα να δοκιμάσω το ητ μήπως και ικανοποιήσω την μικρή αλλά πολύ απολαυστική συνήθεια μου.   Τα αποτελέσματα είναι θεαματικά. Συνεχίζω να κάνω το κέφι μου και δεν βάζω τον καρκίνο μέσα μου. Το μόνο πρόβλημα που έχω παρατηρήσει είναι το φούσκωμα. Έχω ξεκινήσει με R-Evo από esmoke με υγρο vg χωρίς νικοτίνη. Μέσα από το forum είδα ότι το φούσκωμα είναι αρκετά σύνηθες για αυτούς που κάνουν vg. Τι γίνεται όμως; Με τον καιρό ξεπερνιέται ή θα πρέπει να δοκιμάσω pg; Να σας πω την αλήθεια θα προτιμούσα να συνεχίσω με vg.


εμένα δεν μου πέρασε  και τώρα αν βαλω πάνω απο 40% vg έχω φούσκωμα ,  γιατι δεν δοκιμάζεις μίξη 50-50%?

Αποσυνδεδεμένος ATMISTHS

  • ***
  • 813
  • Φύλο: Άντρας
  • JUSTICE IS COMING........Vape or.......
Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #208 στις: Αυγούστου 03, 2011, 20:39 »
Δηλαδη VG=εγκυμοσύνη  :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #209 στις: Αυγούστου 05, 2011, 01:40 »
Κάποια μηνύματα για μείξη υγρών μεταφέρθηκαν εδώ: http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,2813.0.html

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 356139 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 10924 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 191958 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 909 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 770 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 589738 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3455 797813 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 16, 2024, 16:10
από ThioVag
Ανοιχτά μπουκάλια; Να μη με νοιάζει; ΥΓΡΑ (γενικά) 22 7440 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 12, 2024, 22:55
από ZiovanioS
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1817 313682 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 10, 2024, 20:08
από Methodios
ΓΛΥΚΑ SnV ΧΩΡΙΣ ΚΑΤΑΛΟΙΠΑ Shake and Vape 18 6971 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 07, 2024, 16:40
από ZiovanioS
Innokin Coolfire Ζ80 [Ηλεκτρονικά mods] 37 12294 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 01, 2024, 11:54
από tapantari
Minimalistic shake and vape Shake and Vape 26 13547 Τελευταίο μήνυμα Αυγούστου 24, 2024, 14:03
από Tsai1711