vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

395 επισκέπτες, 3 χρήστες
ΛΥΚ, thanos1071, πολυς

Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG

Αποσυνδεδεμένος Yiannis Rasta

  • *****
  • 1411
  • Φύλο: Άντρας
  • keep walking
    • YIANNIS STAMATIOU
Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #180 στις: Ιουλίου 13, 2011, 20:15 »
......και μεtα λεs Αtμοs εμαs tουs κοινουs θνηtουs εκtοs θεμαtοs  ;D
Μια ωρα εκανα να καtαλαβω οtι ειμαι <<παρενεργειεs VG  >> ,
γιαtι ηθελα για να γραψω ενtοs θεμαtοs,
 tο προβλημα που ανtιμεtωπιζω  :laugh1:
Λοιπον,
tο tελευtαιο 20ημερο αtμιζω αποκλειstικα VG - παραtηρηsα οtι tα κουνουπια με αγαπανε και με προtιμουν 24 ωρεs - ακομα και οtαν αtμιζω μερα μεsημερι......να πω οtι ποtε δεν με θελαν ιδιαιtερα οι κονοπεs,
καθωs επιsηs ανtιθεtωs πηγαιναν stη
γυναικα μου......χtεs με tαραξαν και ουtε 1 stη sυζυγο   :sign_kraniooo:
.....αλλοs που να tον κυνηγανε tα μοsκιtο λογο αtμου....... :angry_red:

Αποσυνδεδεμένος trap

  • ***
  • 698
  • Φύλο: Άντρας
  • Υπ'ατμόν
Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #181 στις: Ιουλίου 13, 2011, 20:25 »
Ετσι ειναι Γιάννη και διάφορα άλλα πετούμενα θα σε επισκέπτονται τακτικά.. :yes:

Αποσυνδεδεμένος Yiannis Rasta

  • *****
  • 1411
  • Φύλο: Άντρας
  • keep walking
    • YIANNIS STAMATIOU
Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #182 στις: Ιουλίου 13, 2011, 20:32 »
Ετσι ειναι Γιάννη και διάφορα άλλα πετούμενα θα σε επισκέπτονται τακτικά.. :yes:
....αθωο tsιγαρακι  :baby: :baby:
...μαs προstαtευε tοsα χρονια απο  tα αδιstακtα stουκαs.....και πανω stο μαtι δεχtηκα επιθεsη  :shock_sick_01: :P :sign_voithiaaaa:

Αποσυνδεδεμένος steven_creta2

  • **
  • 187
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #183 στις: Ιουλίου 16, 2011, 01:48 »
Τι λετε τωρα!!! και πάνω που έλεγα οτι έγινα γλυκοαίματος !!!
Με έχουν καταφάει τα γ...
 :hmmm: βρε λες???

Αποσυνδεδεμένος Vangos

  • *****
  • 1896
  • Φύλο: Άντρας
  • "ΑΤΜΟΚΑΛΥΨΗ ΤΩΡΑ"
Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #184 στις: Ιουλίου 16, 2011, 10:00 »
Καλά βρε παιδιά , μην το...παίρνετε κι απάνω σας ότι ξαφνικά σας προτιμάνε οι κώνωπες κι ότι παραγλυκάνατε  το αίμα σας με την VG :laugh1:


Κι η κόρη μου ήταν διάτρητη από τσιμπήματα και κόντεψε να πάθει μόλυνση (με αλοιφές κι αντιβίωση την έχουμε) και την VG δεν τη ξέρη ούτε ...ονομαστικά!!!


Μάλλον τα κουνούπια έχουν αλλάξει ...γούστα. :idiot1: Εγώ είχα κάθε χρόνο πρόβλημα (με τσακίζανε), ενώ φέτος (κι ενώ ατμίζω VG) στραφήκανε στην υπόλοιπη οικογένεια.
Το κακό είναι ότι τελευταία κυκλοφορούν διάφορες "κακές" ράτσες κουνουπιών, τίγρεις, κροταλίες, ελέφαντες κτλ. που είναι και φορείς διαφόρων μικροβίων, που τα διαβάζαμε παλιά μόνο στις εγκυκλοπαίδειες !!! :o 

Αποσυνδεδεμένος steven_creta2

  • **
  • 187
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #185 στις: Ιουλίου 17, 2011, 08:18 »
 :laugh1: Παιδιά για τα κουνούπια καλή δουλειά κάνει ο βασιλικός  (οχι να τον ατμίσουμε  :idiot1: αλλά σε γλάστρες) . Βάλτε δυο τρείς γλάστρες στο σπίτι, κουνήστε τον λίγο να μυρίσει και τα κουνούπια θα εξαφανιστούν!

 :laugh1:Δεν ξέρω αν διώχνει τίγρεις, κροταλίες, ελέφαντες αλλά για τα απλά κουνούπια κάνει δουλειά. :yes:
Εσύ Βαγγέλη μάλλον θα χρειαστείς καραμπίνα  :fight_shot_auto:  :lotpot:

Αποσυνδεδεμένος atmistis

  • ****
  • 1462
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #186 στις: Ιουλίου 17, 2011, 11:56 »
:laugh1: Παιδιά για τα κουνούπια καλή δουλειά κάνει ο βασιλικός  (οχι να τον ατμίσουμε  :idiot1: αλλά σε γλάστρες) .
Και γιατί όχι να μην τον ατμίσουμε? Καλή ιδέα :yes: Υπάρχει? ??? 2 σε ένα και θα ατμίζουμε και θα κρατάμε τα κουνούπια μακριά :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος panosfc

  • ***
  • 763
  • I am a Steam Machine Κιτσο μου!
    • OUR PRIDE!!!
Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #187 στις: Ιουλίου 18, 2011, 18:32 »
Δεν ειμαι σιγουρος αν εκανα καλα που ποσταρα εδω αλλα θελω να με βοηθησετε σε κατι αν ξερετε.

Τα τελευταια χρονια εχω εθισμο περα απο το καπνισμα και στο ποτο και στους φραπεδες.2 πακετα 25αρια τσιγαρα,4 με 5 φραπεδες και 4 με 5 λιτρα μπυρα σε καθημερινη βαση!Η καταχρηση στο μεγαλειο της!Ολα αυτα οπως ειναι φυσικο με κουραζανε κι οι αντοχες μου μεσα στην μερα μειωνονταν διαρκως σε σημειο να ειμαι μεχρι τις 11 το βραδυ σα νεκρος απο την κουραση.Δεν εχω ιδιαιτερα δυσκολη δουλεια αλλα με κουραζει και το γυμναστηριο που επισης παω καθημερινως.
Το οποιο ερχετε σε αντιθεση με τις υπολοιπες 3 κακες συνηθειες...Να σημειωσω πως αντιθετα με την ζωη που κανω εχω αθλητικο κορμι και ειμαι ιδιαιτερα γυμνασμενος αφου λατρευω την γυμναστικη απο μικρο παιδι.Σε γενικες εξετασεις που εκανα βγηκα υγιεστατος!!!(φτου φτου!)

Απο την ωρα που ξεκινησα το η.τ. εδω και 5 μερες ομως εχω μια απιστευτη ορεξη!Διαθεση συνεχης,ακουραστος σε οτι κι αν κανω,μονιμως σε υπερενταση και συνεχεια στην τσιτα!Ισως το βρειτε θετικο αυτο αλλα εδω αρχιζει και το προβλημα μου...

Απο την υπερενταση και την συνεχη εγρηγορση του οργανισμου μου εχω χασει τον υπνο μου.Δεν μπορω να κοιμηθω πανω απο 4 ωρες τις τελευταιες 5 μερες.Για την ωρα δεν νιωθω κοπωση,αλλα αμα συνεχιστει για πολυ αυτο καποια στιγμη θα καταρρευσω λογικα...
Και ρωταω,φταινε οι καφεδες;Φταιει το η.τ.;Το ποτο;Εχει συμβει και σε αλλον;Μηπως να παω σε γιατρο;

Υγ.Ισως σας φανει χαζο αυτο που ρωταω,αλλα εμενα με προβληματιζει...

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #188 στις: Ιουλίου 18, 2011, 19:12 »
Μόνο εικασίες μπορεούμε να κάνουμε.
Λέω εγώ τώρα: ίσως ο κφές να "δυνάμωσε" τις γνωστές του παρενέργειες μετά το γύρισμα σε η.τ.
Τώρα το αν ευθύνεται η "καλύτρη" παρέα με την PG ή την VG ή αν άλλαξε κάτι με την απουσία της πίσσας και κάποιων άλλων συστατικών του κ.τ....  :dontknow:

Εγώ θα έλεγα να ελαττώσεις τους καφέδες.

Πάντως έχουν αναφερθεί και αλλα μέλη σε αϋπνίες αλλά ήταν μόνο τον πρώτο καιρό.

Αποσυνδεδεμένος craven.gr

  • *
  • 1238
  • Φύλο: Άντρας
  • Αν δεν είμαι εδώ... μάλλον κάτι μαστορεύω..
Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #189 στις: Ιουλίου 18, 2011, 19:13 »
Εγώ ρε φίλε panosfc, δεν πίνω μπύρες, και έχω κάνει μια κοιλούμπα τεράστια.. :laugh1: :laugh1:

Για τις "αυπνίες", το είχα και εγώ στην αρχή..  Κοιμόμουν το βράδυ 4-5 ώρες, και μετά δεν έκλεινε το μάτι με τίποτα το πρωί..  Εξι η ώρα το πρωί, ήμουν στον υπολογιστή.. :eyesplash:  Το έχω γράψει και σε ποιό παλιό μήνυμα..

Ομως αυτή η χαρά....  δεν θα κρατήσει για πολύ.. :nope:  Σιγά σιγά θα συνηθίσει ο οργανισμός τα καινούργια δεδομένα, και θα ξανά-γυρίσεις στους παλιούς ρυθμούς, αλλά χωρίς την απαίσια συνήθεια.. :yes:

Αποσυνδεδεμένος Yiannis Rasta

  • *****
  • 1411
  • Φύλο: Άντρας
  • keep walking
    • YIANNIS STAMATIOU
Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #190 στις: Ιουλίου 18, 2011, 19:15 »
....μηπως να δεις πως θα παει πρωτα.....καθε αρχη και δυσκολη-καθε οργανισμος και διαφορετικος !....αλλα δεν μου ακουγεται κακο....στρες λογω αλλαγης συνηθειας θα το ελεγα.
Παντως,
 οι πρωτες μερες ειναι παραξενες και ιδιαιτερες για πολλους πρωην καπνιστες,
που αρχιζουν το ατμισμα - με ποικιλια αντιδρασεων.....
........καλως ηρθες και καλη συνεχεια panosfc !  :bye:

Αποσυνδεδεμένος panosfc

  • ***
  • 763
  • I am a Steam Machine Κιτσο μου!
    • OUR PRIDE!!!
Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #191 στις: Ιουλίου 18, 2011, 19:21 »
Σας ευχαριστω παρα πολυ ολους και καλως σας βρηκα!
Θα κανω υπομονη λιγο καιρο μπας και το συνηθισει ο οργανισμος μου κι αν οχι θα το ελεγξω σε γιατρο.
Αν συνεχιστει θα σας ενημερωσω.
Μ'αρεσει παρα πολυ ομως που δεν λεω να κουραστω με τιποτα!Ειχα απο 20 χρονων να το νιωσω!

Αποσυνδεδεμένος m.a.x.

  • ***
  • 710
  • Φύλο: Άντρας
  • το ΠΑΟΚίζειν εστί φιλοσοφείν
Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #192 στις: Ιουλίου 18, 2011, 19:33 »
Μ'αρεσει παρα πολυ ομως που δεν λεω να κουραστω με τιποτα!Ειχα απο 20 χρονων να το νιωσω!

εσύ φίλε μου είσαι η χαρά της συζύγου/φίλης/γκόμενας/γειτόνισσας/αραβωνιαστικιάς/..../..... :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος marbass

  • ****
  • 1139
  • Φύλο: Άντρας
  • Smoke free since 24/9/2009
Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #193 στις: Ιουλίου 18, 2011, 20:46 »
Εγώ ρε φίλε panosfc, δεν πίνω μπύρες, και έχω κάνει μια κοιλούμπα τεράστια.. :laugh1: :laugh1:

Για τις "αυπνίες", το είχα και εγώ στην αρχή..  Κοιμόμουν το βράδυ 4-5 ώρες, και μετά δεν έκλεινε το μάτι με τίποτα το πρωί..  Εξι η ώρα το πρωί, ήμουν στον υπολογιστή.. :eyesplash:  Το έχω γράψει και σε ποιό παλιό μήνυμα..

Ομως αυτή η χαρά....  δεν θα κρατήσει για πολύ.. :nope:  Σιγά σιγά θα συνηθίσει ο οργανισμός τα καινούργια δεδομένα, και θα ξανά-γυρίσεις στους παλιούς ρυθμούς, αλλά χωρίς την απαίσια συνήθεια.. :yes:

Λογοδιάρροια σε έπιασε σήμερα ρε Γιάννη?   :thumpup:
Συγνώμη για το οff topic αλλά είναι άξιον αναφοράς το γεγονός.
 :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος makk

  • **
  • 116
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #194 στις: Ιουλίου 19, 2011, 15:27 »
Τα τελευταια χρονια εχω εθισμο περα απο το καπνισμα και στο ποτο και στους φραπεδες.2 πακετα 25αρια τσιγαρα,4 με 5 φραπεδες και 4 με 5 λιτρα μπυρα σε καθημερινη βαση!Η καταχρηση στο μεγαλειο της!Ολα αυτα οπως ειναι φυσικο με κουραζανε κι οι αντοχες μου μεσα στην μερα μειωνονταν διαρκως σε σημειο να ειμαι μεχρι τις 11 το βραδυ σα νεκρος απο την κουραση.Δεν εχω ιδιαιτερα δυσκολη δουλεια αλλα με κουραζει και το γυμναστηριο που επισης παω καθημερινως.
Το οποιο ερχετε σε αντιθεση με τις υπολοιπες 3 κακες συνηθειες...Να σημειωσω πως αντιθετα με την ζωη που κανω εχω αθλητικο κορμι και ειμαι ιδιαιτερα γυμνασμενος αφου λατρευω την γυμναστικη απο μικρο παιδι.Σε γενικες εξετασεις που εκανα βγηκα υγιεστατος!!!(φτου φτου!)
Αδερφέ πες μας ΑΚΡΙΒΩΣ τι έκανες για το κάνουμε κι εμείς...!!!  :))

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 356111 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 10924 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 191955 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 908 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 768 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 589719 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3455 797790 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 16, 2024, 16:10
από ThioVag
Ανοιχτά μπουκάλια; Να μη με νοιάζει; ΥΓΡΑ (γενικά) 22 7439 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 12, 2024, 22:55
από ZiovanioS
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1817 313656 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 10, 2024, 20:08
από Methodios
ΓΛΥΚΑ SnV ΧΩΡΙΣ ΚΑΤΑΛΟΙΠΑ Shake and Vape 18 6964 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 07, 2024, 16:40
από ZiovanioS
Innokin Coolfire Ζ80 [Ηλεκτρονικά mods] 37 12291 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 01, 2024, 11:54
από tapantari
Minimalistic shake and vape Shake and Vape 26 13544 Τελευταίο μήνυμα Αυγούστου 24, 2024, 14:03
από Tsai1711