vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

433 επισκέπτες, 2 χρήστες
thanos1071, George Pap

Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG

Αποσυνδεδεμένος gorillas

  • *
  • 33
  • Φύλο: Άντρας
    • Ελάτε στο πλευρό της Ελλάδας
Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #210 στις: Αυγούστου 05, 2011, 08:24 »
:bye: Καλησπέρα και από μένα, είμαι νέος στην παρέα, ατμίζω εδώ και 5 μέρες και μπορώ να πω ότι σε γενικές γραμμές είμαι αρκετά ικανοποιημένος, έχω όμως ένα θέμα με τα υγρά μάλλον, ατμίζω το Decadent Virginia 18mg και δεν ξέρω γιατί αλλά νιώθω χάλια, δλδ, έχω ένα μόνιμο πονοκέφαλο (νιώθω το κεφάλι μου πολύ βαρύ) και επίσης έχω απίστευτο γδάρσιμο στο λαιμό κάθε φορά που παω να κατεβάσω τον ατμό. Το ίδιο ακριβώς έχει και ο αδερφός μου με το Decadent tobacco 11mg.
Ξέρετε γιατί γίνετε αυτό;
Πραγματάκια από τότε που άρχισα να ατμίζω δεν μπορώ να πω πως έχω απολαύσει τζούρα με αποτέλεσμα να έχω ξενερώσει λίγο. Το καλό είναι πως ευτυχώς δεν έχω καμία επιθυμία για κτ.
Προχθές έκανα 5-10 τζούρες από ένα φίλο ο οποίος ατμίζει το ecopure regular 24mg  και αν και  24αρι  δεν είχα κανένα θέμα ίσα ίσα που το ένιωθα πολύ ωραία στον λαιμό μου. Τι λετε ότι μπορεί να φταιει;
Υπάρχει περίπτωση να μην αντέχω την pg και να πρέπει να κάνω μόνο vg; Ρωτάω γιατί ψάχνοντας λίγο το ecopure  δεν λεει τι περιέχει αλλά λεει σίγουρα ότι δεν περιέχει καθόλου γλυκόλη προπυλενίου. 8) 8) 8)

Eγώ έχω δοκιμάσει και τα 2 υγρά. Τό πρώτο το κράτησα 1 ημέρα και έχει απαίσια γεύση ενώ το ecopure το χρησιμοποιώ σχεδόν ένα μηνα τώρα. Δοκίμασε κάποιο άλλο υγρό.

Αποσυνδεδεμένος nikolasmar

  • *
  • 13
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #211 στις: Αυγούστου 09, 2011, 01:18 »
Να παραθεσω μια δικια μου εμπειρια πανω στο θεμα..
Αρχικα να αναφερω οτι σε θεματα υγειας το μυαλο μου μου παιζει παιχνιδακια, ειναι βασικα να μην φανταστω οτι εχω κατι..η αυθυποβολη σε ολο της το μεγαλειο! :)
Παρατηρωντας λοιπον κι εγω τα ουρα μου να ειναι αφρωδη(το οποιο στην δικια μου περιπτωση γινοταν απο διαφορα υγρα που χρησιμοποιουσε η κοπελα μου στην λεκανη για απολυμανση) και με κανα δυο πονακια (λογω του υπερβολικου καθισιου στο πισι  :tongue_smilie:) στην μεση, εφαγα φρικη και νομιζα οτι κατεστρεψα τα νεφρα μου  :idiot1:
Εποικοινωνησα και με ατομα του φορουμ που ειχαν ασχοληθει με το θεμα τα οποια με καθησυχασαν και τους ευχαριστω..
Εν τελει εκανα το σωστο και αυτονοητο και πηγα για αναλυση και ολα βγηκαν στο μειον.. :D
Ελπιζω το post μου να παρηγορησει καποιον που μπορει στο μελλον να φαει σκαλωμα με μερικες παραπανω φυσαλιδες..

Αποσυνδεδεμένος Gabriel74

  • ****
  • 1482
  • Φύλο: Άντρας
  • Plaudite, amici, comedia finita est!
    • Violin love
Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #212 στις: Αυγούστου 09, 2011, 01:22 »
Να παραθεσω μια δικια μου εμπειρια πανω στο θεμα..
Αρχικα να αναφερω οτι σε θεματα υγειας το μυαλο μου μου παιζει παιχνιδακια, ειναι βασικα να μην φανταστω οτι εχω κατι..η αυθυποβολη σε ολο της το μεγαλειο! :)
Παρατηρωντας λοιπον κι εγω τα ουρα μου να ειναι αφρωδη(το οποιο στην δικια μου περιπτωση γινοταν απο διαφορα υγρα που χρησιμοποιουσε η κοπελα μου στην λεκανη για απολυμανση) και με κανα δυο πονακια (λογω του υπερβολικου καθισιου στο πισι  :tongue_smilie:) στην μεση, εφαγα φρικη και νομιζα οτι κατεστρεψα τα νεφρα μου  :idiot1:
Εποικοινωνησα και με ατομα του φορουμ που ειχαν ασχοληθει με το θεμα τα οποια με καθησυχασαν και τους ευχαριστω..
Εν τελει εκανα το σωστο και αυτονοητο και πηγα για αναλυση και ολα βγηκαν στο μειον.. :D
Ελπιζω το post μου να παρηγορησει καποιον που μπορει στο μελλον να φαει σκαλωμα με μερικες παραπανω φυσαλιδες..

E είσαι και λίγο κατά φαντασίαν ασθενής...αλλά πέρα από την πλάκα πολύ καλά έκανες και το ήλεγξες...με αυτά τα πράγματα δεν παίζουμε... ;)

Αποσυνδεδεμένος nikolasmar

  • *
  • 13
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #213 στις: Αυγούστου 09, 2011, 01:29 »
E είσαι και λίγο κατά φαντασίαν ασθενής...αλλά πέρα από την πλάκα πολύ καλά έκανες και το ήλεγξες...με αυτά τα πράγματα δεν παίζουμε... ;)

Ειμαι, ναι...
Να χωθω, να κανω ντου σε 10 ατομα μοναχος, δεν θα κολωσω..
Αλλα σε θεματα υγειας ειμαι χεστης..δυστυχως  :(

Αποσυνδεδεμένος Gabriel74

  • ****
  • 1482
  • Φύλο: Άντρας
  • Plaudite, amici, comedia finita est!
    • Violin love
Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #214 στις: Αυγούστου 09, 2011, 01:45 »
Ειμαι, ναι...
Να χωθω, να κανω ντου σε 10 ατομα μοναχος, δεν θα κολωσω..
Αλλα σε θεματα υγειας ειμαι χεστης..δυστυχως  :(

Καθόλου χέστης...η πολλή άνεση και η πολλή μαγκιά σε θέματα υγείας δεν οδηγεί σε καλό...
Κρατερον το προλαμβανειν του θεραπεύειν...

Αποσυνδεδεμένος kwstan

  • *
  • 16
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #215 στις: Αυγούστου 16, 2011, 00:13 »
Eγω πάντως ατμίζω και vg και pg 1,5 μήνα τώρα και δεν είχα κανένα πρόβλημα. τις τελευταίες δυο μέρες με vg μέ πιάνουν ζάλες, πονοκέφαλοι και ναυτίες και ένας πόνος στα μάτια. όταν σταματούσα το άτμισμα περνούσε λίγο μέτα αρχιζε πάλι γιαυτό και θα σταματίσω λίγο να δω τι παίζει... :confused1:

Αποσυνδεδεμένος Gabriel74

  • ****
  • 1482
  • Φύλο: Άντρας
  • Plaudite, amici, comedia finita est!
    • Violin love
Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #216 στις: Αυγούστου 16, 2011, 00:18 »
Αυτό συμβαίνει χωρίς να αυξήσεις τα mg σου ή την συχνότητα ατμίσματος;;

Αποσυνδεδεμένος kwstan

  • *
  • 16
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #217 στις: Αυγούστου 16, 2011, 01:52 »
Δεν έκανα καμια αλλαγή ουτε στα mg ουτε στην μάρκα απο τα υγρά. Ισως να αύξησα την συχνότητα ατμίσματος κάπνιζα μεγαλήτερες τζούρες γιατι ακολούθησα και τις οδηγίες του φόρουμ για να βγάζουν καλήτερα ντουμάνια τα ητ.

Αποσυνδεδεμένος Gabriel74

  • ****
  • 1482
  • Φύλο: Άντρας
  • Plaudite, amici, comedia finita est!
    • Violin love
Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #218 στις: Αυγούστου 16, 2011, 01:59 »
Μεγαλύτερες τζούρες σημαίνει περισσότερη νικοτίνη..
Αν σε ενοχλεί ρίξε τα mg και ανεβασε την περιεκτικοτητα σε vg ή ρίξε τα Μg  και παρε ένα καλό εργαλείο να απολαμβάνεις ντουμανι, γευση και χτύπημα σε μεγαλύτερα βολτ

Αποσυνδεδεμένος kwstan

  • *
  • 16
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #219 στις: Αυγούστου 16, 2011, 02:06 »
και πως το ξέρεις όμως πως είναι τα mg? έχεις πάθει το ίδιο ή έχεις ακούσει πως σε μεγάλη περιεκτικότητα παθαίνεις ζαλάδες?

Αποσυνδεδεμένος Gabriel74

  • ****
  • 1482
  • Φύλο: Άντρας
  • Plaudite, amici, comedia finita est!
    • Violin love
Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #220 στις: Αυγούστου 16, 2011, 02:12 »
και πως το ξέρεις όμως πως είναι τα mg? έχεις πάθει το ίδιο ή έχεις ακούσει πως σε μεγάλη περιεκτικότητα παθαίνεις ζαλάδες?

Το έχω αισθανθει προσωπικά σε πολλά mg και συχνό ατμισμα ειδικα τις πρωτες φορες...
Εκτός αν υπονοείς οτι κάποιο συγκεκριμένο έτοιμο υγρό σε ενοχλεί ή κάποιο άρωμα...

Αποσυνδεδεμένος kwstan

  • *
  • 16
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #221 στις: Αυγούστου 16, 2011, 02:17 »
Οχι δεν υπονοώ κάτι και μάλλον αυτο είναι αλλά γιατι τόσο καιρό που άτμιζα τπτ και τώρα ξαφνικά αυτος ο πονοκέφαλος και ο πόνος στα μάτια που σημειωτέων ειναι μεγάλος

Αποσυνδεδεμένος Gabriel74

  • ****
  • 1482
  • Φύλο: Άντρας
  • Plaudite, amici, comedia finita est!
    • Violin love
Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #222 στις: Αυγούστου 16, 2011, 02:22 »
Οχι δεν υπονοώ κάτι και μάλλον αυτο είναι αλλά γιατι τόσο καιρό που άτμιζα τπτ και τώρα ξαφνικά αυτος ο πονοκέφαλος και ο πόνος στα μάτια που σημειωτέων ειναι μεγάλος

Εισαι σίγουρος οτι φταιει το ατμισμα για όλα αυτά;
Μπορεί και να φταίει οπότε σκέψου τι έχεις αλλάξει από πριν που δεν σε ενοχλούσε ώστε να το διορθώσεις...
Σου το λέω διότι ειδικά οι νέοι ατμιστές έχουν την τάση να συνδέουν (και μεχρι ενός σημείου καλά κάνουν) ο,τιδήποτε τους συμβεί με το άτμισμα...
Τα συμπτώματα που αναφέρεις καλό είναι να τα αναφέρεις σε κάποιον γιατρό διότι παραπέμπουν σε πολλά και ίσως σοβαρά θέματα...
Και αν σου πει να κόψεις το άτμισμα κόψτο μαχαίρι...
Δεν παίζουμε με αυτά...

Αποσυνδεδεμένος kwstan

  • *
  • 16
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #223 στις: Αυγούστου 16, 2011, 02:24 »
Προς το παρών σταμάτισα το άτμισμα και είμαι καλήτερα δεν ειμαι 100% σίγουρος αν ειναι απο αυτό. αν συνεχιστή και αύριο θα απευθηνθό σε γιατρό...

Αποσυνδεδεμένος Gabriel74

  • ****
  • 1482
  • Φύλο: Άντρας
  • Plaudite, amici, comedia finita est!
    • Violin love
Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #224 στις: Αυγούστου 16, 2011, 02:25 »
Προς το παρών σταμάτισα το άτμισμα και είμαι καλήτερα δεν ειμαι 100% σίγουρος αν ειναι απο αυτό. αν συνεχιστή και αύριο θα απευθηνθό σε γιατρό...
Εύγε
 :thumpup:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 356155 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 10926 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 191965 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 911 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 770 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 589761 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3455 797897 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 16, 2024, 16:10
από ThioVag
Ανοιχτά μπουκάλια; Να μη με νοιάζει; ΥΓΡΑ (γενικά) 22 7444 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 12, 2024, 22:55
από ZiovanioS
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1817 313702 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 10, 2024, 20:08
από Methodios
ΓΛΥΚΑ SnV ΧΩΡΙΣ ΚΑΤΑΛΟΙΠΑ Shake and Vape 18 6972 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 07, 2024, 16:40
από ZiovanioS
Innokin Coolfire Ζ80 [Ηλεκτρονικά mods] 37 12300 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 01, 2024, 11:54
από tapantari
Minimalistic shake and vape Shake and Vape 26 13553 Τελευταίο μήνυμα Αυγούστου 24, 2024, 14:03
από Tsai1711