vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG

Αποσυνδεδεμένος Drippakias

  • *
  • 91
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #735 στις: Ιουλίου 22, 2013, 00:54 »
αμα κανει  βαση με 0 νικοτινη δε θα εχει χτυπημα και θα παει να αναψει τσιγαρο παλι....
 
ειμαι της γνωμης να κανει βαση με pg και εστω 6 νικοτινη , χωρις αρωμα

Αποσυνδεδεμένος Vamire

  • *****
  • 1539
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #736 στις: Ιουλίου 22, 2013, 00:58 »

Και ορκίζεσαι εσυ οτι στα 6mg δεν θα το κανει πρόβλημα; :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4514
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #737 στις: Ιουλίου 22, 2013, 01:00 »
Οταν κανουμε σκετη vg χωρις nic. το κανουμε για να δουμε αν ειναι η αιτια του κακου και οχι για να εχουμε χτυπημα και γευση ;) ;)

Αποσυνδεδεμένος Drippakias

  • *
  • 91
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #738 στις: Ιουλίου 22, 2013, 01:04 »
ναι αλλα αμα το προβλημα ειναι η νικοτινη , δεν θα του δημιουργουσε προβλημα και με το τσιγαρο ?  λεει οτι μονο οταν ατμιζει το παθαινει και οταν καπνιζει δεν εχει τα ιδια συμπτωματα ,  αρα η vg φταιει η το αρωμα

Αποσυνδεδεμένος Vamire

  • *****
  • 1539
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #739 στις: Ιουλίου 22, 2013, 01:05 »
Καμια σχεση.

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4514
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #740 στις: Ιουλίου 22, 2013, 01:18 »
Αν δεν θα εχει καποιο προβλημα,παει να πει οτι δεν ειναι το η.τ. η αιτια.Αυτο θελουμε να δουμε.Τωρα για την νικοτηνη......ειναι δυνατον να ειναι αθωα;
Η νικοτηνη στον οργανισμο μας ειναι καταπρα'ι'ντηκη πολλες φορες.Παιζει να μην την καταλαβαινει κιολας λογο της διασπασης που υποκειτε λογο θερμοκρασιας της καφτρας του κ.τ. (800 βαθμους) και μαζι με τα υπολοιπα συστατικα του τσιγαρου να μουδιαζει και ο λαιμος του και να μην το παιρνει χαμπαρι
Το θεμα ομως ειναι,αν το η.τ. (δεν το νομιζω) ειναι η αιτια του κακου

Αποσυνδεδεμένος Vamire

  • *****
  • 1539
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #741 στις: Ιουλίου 22, 2013, 01:29 »
Ετσι.
Σε υψηλά mg νικοτίνης υπάρχει πρόβλημα και το "υψηλά", εξαρτάτε απο τον οργανισμό αλλα και τη καθαρότητα αυτής.

Οπότε για τεστ έχουμε.
1) 0mg βάση vg
2) 0mg βάση pg
3) 6mg βαση vg ή pg
4) 12mg βάση vg ή pg και αν θελει αργότερα τεστάρει για περισσότερο.
Άρωμα τις αρεσκείας του με μια απο τις παραπάνω.

Αν τα προβλήματα συνεχίζουν σε καθε βήμα τοτε τεστάρουμε ατμοποιητές.Αλλα μη τα γράψω τζάμπα.

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4514
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #742 στις: Ιουλίου 22, 2013, 01:46 »
Ο φιλος λεει οτι εχει φουσκωμα με την vg,αλλα πονο με την pg
Μπορει και η ιδια η pg να ειναι αρνιτηκη απο τον οργανισμο του,μπορει.
Η vg ειναι......πως να το πω.......ας πουμε πιο βαρια σαν υλικο,γιαυτο και νιωθει φουσκωμα και σε συνδιασμο με πολλα ml,να συμβαινει το παραπανω φαινομενο
Ψαχνοντας θα βρει την ακρη,παντα ομως απεχοντας απο προσθετα νικοτηνης,αρωματος.Αυτα τα ψαχνει στην συνεχεια

Αποσυνδεδεμένος Vamire

  • *****
  • 1539
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #743 στις: Ιουλίου 22, 2013, 01:52 »
Στη vg το φούσκωμα ειναι κατι το φυσιολογικό και εγω ειχα αλλά τη συνηθίζει ο οργανισμός μετα απο λίγο καιρό.
Επίσης οταν κόβουμε το τσιγάρο έχουμε και παρενέργειες πρήξιμο,αιμα στα ούλα,άφτρες στο στόμα  και αρκετά αλλα. Βάζουμε και 4-5 κιλά συνήθως.

Αποσυνδεδεμένος sensk3

  • ***
  • 858
  • Φύλο: Άντρας
  • Η πραγματικότητα ξεπερνάει την ανθρώπινη φαντασία!
Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #744 στις: Ιουλίου 22, 2013, 02:49 »
Ωωωωωωωωωωωωωωωπ! Φρένο!  :laugh1:
Στη vg το φούσκωμα ειναι κατι το φυσιολογικό δεν είναι κανόνας για όλους και εγω ειχα αλλά τη συνηθίζει ο οργανισμός μετα απο λίγο καιρό. εμένα ο οργανισμός μου δεν συνήθισε και πλέον τα φτιάχνω 85/15 (PG/VG)
Επίσης οταν κόβουμε το τσιγάρο έχουμε και παρενέργειες ΚΑΜΜΙΑ!!! πρήξιμο,αιμα στα ούλα, επειδή το τσιγάρο έχει αιμοστατικές ιδιότητες, με την διακοπή του εμφανίζεται το πρόβλημα της ουλίτιδας, αν κάποιος έχει και δεν το έχει πάρει είδηση. ΣΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΥΓΙΗ ΔΕΝ ΕΜΦΑΝΙΖΕΤΑΙ ΑΙΜΑ! άφτρες στο στόμα Άφθες εμφανίζονται όταν δεν πλένονται τα επιστόμια και δεν υπάρχει σχολαστική στοματική υγιεινή (υπάρχουν και άλλοι λόγοι βέβαια, αλλά δεν έχουν να κάνουν με τη διακοπή του καπνίσματος) και αρκετά αλλα.Δεν νομίζω οτι υπάρχει κάτι άλλο Βάζουμε και 4-5 κιλά συνήθως. Δεν είναι συνήθως. Εγώ και 7 φίλοι που τους "μύησα", δεν βάλαμε κανένα!
Θεωρείς οτι αν διαβάσει κάποιος υποψήφιος αυτά που γράφεις, θα κόψει το τσιγάρο?  :wall:
Εγώ θα έκοβα τις φλέβες μου  :laugh1: :lotpot: :heat:

Πες τα θετικά να δώσεις δύναμη και κουράγιο! Αντοχή, γεύση, όσφρηση, ΑΝΑΣΑ!!!, δεν υπάρχει βήχας κλπ  :)

Αποσυνδεδεμένος Vamire

  • *****
  • 1539
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #745 στις: Ιουλίου 22, 2013, 04:10 »
Γιατι μετοχες εχεις; :P
Συμβαινουν αυτα σε αρκετους πως να το κανουμε.
Αν διαβασει καποιος υποψηφιος αυτα που γραφω θα ειναι για να σωσει το τομαρι του απο το καρκινοτσίγαρο.
Ολα θετικα ειναι συνεπειες τις αποτοξινωσης ειναι φιλε μου.
Στα θετικα μονο ενα εχω να πω.
ητανε ετσι \ και τωρα ειναι συνεχεια ετσι /  οποιος καταλαβε,καταλαβε :P


btw καλο ειναι να τα γραφεις εκτος παραθεσης μιας και διαβασα τωρα τι εγγραψες μεσα τις.
Φουσκωμα: εννοειτε για τον εαυτο μου μιλησα.
Ουλα :Αιμοστατικες ιδιοτητες οπως το ειπες.
Αφτρες στο στομα θα βγαλω μετα απο δυο μερες αν καπνισω τσιγαρο που καπνιζω μια φορα το μηνα κατα μεσω ορο. (Ενα τσιγαρο)
Εσυ και 7 φιλοι σου μαλλον δεν βαλαν κιλα γιατι ατμιζουν νικοτινη. Στη περιπτωση που εισαι με μηδενικη ή καθαρος απολα θα βαλεις και 15 αν δεν αλλαξεις συνηθειες.
Ξεχασες να βαλεις bolt στο Οταν κοβουμε το τσιγαρο. :bye:
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 22, 2013, 04:39 από Vamire »

Αποσυνδεδεμένος nas1

  • **
  • 391
  • Φύλο: Άντρας
  • Vaping.gr Blacksheep
Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #746 στις: Ιουλίου 22, 2013, 18:32 »
δεν φταιει το ηλεκτρονικο ,ατμιζα 4 μηνες χωρις προβλημα ,οτι κατι με πειραζει ναι οπως και ολοι προσπαθουνε να βρουνε το καταλληλο μηγμα ,και το βρισκω εντελως λογικο ,το θεμα ειναι οτι μεσα στην ολη φαση εχει πεσει και το ψυχολογικο απλα !!

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4514
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #747 στις: Ιουλίου 22, 2013, 18:46 »
Δοκιμασε σκετη VG απο φαρμακειο αραιομενη με απιονισμενο νερο φαρμακευτικης καθαροτητας/χρησης
8ml vg + 2ml νερο

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #748 στις: Ιουλίου 22, 2013, 19:36 »
Επίσης οταν κόβουμε το τσιγάρο έχουμε και παρενέργειες πρήξιμο,αιμα στα ούλα,άφτρες στο στόμα  και αρκετά αλλα. Βάζουμε και 4-5 κιλά συνήθως.
Εντάξει, αντίθετα από τα φουσκώματα -που αναφέρεις σαφώς πως τα είχες ο ίδιος- τα άλλα τα λες σαν στάνταρ και αναμενόμενα ενώ δεν είναι. Επίσης, άλλο "κόβουμε το τσιγάρο" που γράφεις κι άλλο "κόβουμε την νικοτίνη" που εννοούσες (το οποίο αφορά μια μικρή μειοψηφία όσων μετέχουν στο φόρουμ). Κάποιοι βάζουν βάρος, αλλά δεν ισχύει το συνήθως.
Αν ήταν δεδομένα και το πρήξιμο και το αίμα και οι άφτρες και τα κιλά και άλλα, πολλοί δεν θα συνηθίζαμε ποτέ το ΗΤ. Αλλά δεν είναι και είναι κρίμα κάποιος αρχάριος να αρχίσει να φοβάται πως θα του συμβούν.

Αποσυνδεδεμένος nas1

  • **
  • 391
  • Φύλο: Άντρας
  • Vaping.gr Blacksheep
Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #749 στις: Ιουλίου 22, 2013, 19:39 »
Δοκιμασε σκετη VG απο φαρμακειο αραιομενη με απιονισμενο νερο φαρμακευτικης καθαροτητας/χρησης
8ml vg + 2ml νερο
η μοναδικη μηδενικη που υπαρχει αυτη την στιγμη στο σπιτι ειναι pg thunder της ατμος δεν ξερω αν κανει για αυτο που μου ειπες,,,

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 356105 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 10922 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 191942 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 907 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 766 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 589652 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3455 797781 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 16, 2024, 16:10
από ThioVag
Ανοιχτά μπουκάλια; Να μη με νοιάζει; ΥΓΡΑ (γενικά) 22 7437 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 12, 2024, 22:55
από ZiovanioS
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1817 313629 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 10, 2024, 20:08
από Methodios
ΓΛΥΚΑ SnV ΧΩΡΙΣ ΚΑΤΑΛΟΙΠΑ Shake and Vape 18 6964 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 07, 2024, 16:40
από ZiovanioS
Innokin Coolfire Ζ80 [Ηλεκτρονικά mods] 37 12289 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 01, 2024, 11:54
από tapantari
Minimalistic shake and vape Shake and Vape 26 13540 Τελευταίο μήνυμα Αυγούστου 24, 2024, 14:03
από Tsai1711