vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4514
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #750 στις: Ιουλίου 22, 2013, 19:48 »
Παρε απο φαρμακειο VG φαρμακευτηκης καθαροτητας/χρησης  99,5% - 99,9%  4,75-6 ευρο
Νερο απο φαρμακειο απιονισμενο φαρμακευτικης καθαροτητας/χρησης               1,5      ευρο
Βαλε 8ml VG και αραιωσε με 2ml νερο   για 10 ml  ατμισε το και πες μας το αποτελεσμα
Οχι PG.Σου λεω για VG καθαρη χωρις νικοτινη,απο φαρμακειο.Χαμενη δεν παει.Μπορεις να την ανακατεψεις με τις υπολοιπες βασεις

Αποσυνδεδεμένος KINGGREECE

  • *****
  • 1670
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΤΟΠ ΣΤΗΝ ΜΟΥΦΑ....................
Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #751 στις: Ιουλίου 22, 2013, 20:42 »
φιλε μου λογικο ειναι το ηλεκτρονικο τσιγαρο χωρις υγρο δεν πειραζει να περιμενεται πρωτα και μετα συμπερασματα.
κανενα νεο απο τον γιατρο?
τελικα τι ηταν?

Αποσυνδεδεμένος peter derek

  • *
  • 98
  • Φύλο: Άντρας
  • "da mihi factum, dabo tibi ius"
    • ΕΛΛΗΝΑΣ ΔΙΚΗΓΟΡΟΣ
Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #752 στις: Ιουλίου 22, 2013, 20:49 »
Η κάθε περίπτωση είναι και μοναδική, όλοι έδωσαν τις σωστές προτάσεις,  δυστυχώς δεν είμαι γιατρός μόνο 4 χρόνια έκανα ιατρική, οπότε συμφωνώ με ότι είπαν τα παιδιά μηδενική και εκεί θα διαπιστωθεί για τον πόνο στο στέρνο. Όσον αφορά το να ατμίζουμε και παράλληλα να καπνίζουμε έιναι θέμα οργανισμού πως το αντέχει, εγώ πριν ένα μήνα το έκανα και όντως είχα ζαλάδες και πόνο στο στήθος αλλά όχι έντονο, σαν δυσκολία κατάποσης και αναπνοής. θεωρώ ότι είναι σφάλμα να ατμίζουμε όλη την ημέρα και ενδιάμεσα να κάνουμε τσιγάρο. Πνευμόνια έχουμε όχι ατμομηχανή τρένου. Το άτμισμα είναι μοναδική απόλαυση, με ότι γεύσεις θέλουμε , προφανώς και θα σύστηνα στον συνατμιστή μας όταν ατμίζει να μην το κατεβάζει όλο κάτω αλλά να το βγάζει εάν μπορεί από την μύτη, με ελάχιστη Νικοτίνη ή μηδενική. Διαφαίνεται εδώ υπερνικοτίνωση με την ταυτόχρονη χρήση η.τ. και κτ. , αυτή είναι η ταπεινή μου γνώμη και την παραθέτω  :respect:

Αποσυνδεδεμένος Vamire

  • *****
  • 1539
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #753 στις: Ιουλίου 22, 2013, 23:26 »
Εντάξει, αντίθετα από τα φουσκώματα -που αναφέρεις σαφώς πως τα είχες ο ίδιος- τα άλλα τα λες σαν στάνταρ και αναμενόμενα ενώ δεν είναι. Επίσης, άλλο "κόβουμε το τσιγάρο" που γράφεις κι άλλο "κόβουμε την νικοτίνη" που εννοούσες (το οποίο αφορά μια μικρή μειοψηφία όσων μετέχουν στο φόρουμ). Κάποιοι βάζουν βάρος, αλλά δεν ισχύει το συνήθως.
Αν ήταν δεδομένα και το πρήξιμο και το αίμα και οι άφτρες και τα κιλά και άλλα, πολλοί δεν θα συνηθίζαμε ποτέ το ΗΤ. Αλλά δεν είναι και είναι κρίμα κάποιος αρχάριος να αρχίσει να φοβάται πως θα του συμβούν.
Οταν γράφω πως κόβουμε το τσιγαρο δεν εννοω πως γινόμαστε ατμιστες.
Ισως λογο γραπτού λόγου να διαβάζετε ως κατι στάνταρ οποτε να με συγχωρείτε. Ελπιζω να μη απολογηθώ ξανα.
Τίποτα δεν ειναι δεδομένο και με γκόμενα που εχει aids να κανεις sex δεν ειναι 100% στάνταρ πως θα κολλήσεις (μπορεί να εχεις τα αντισώματα)αλλα εχεις μεγάλες πιθανότητες :)



Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #754 στις: Ιουλίου 23, 2013, 12:54 »
Καλά, δεν παίρνουμε κεφάλια!  :)
Απλά εδώ είναι από τα πρώτα θέματα που θα ψάξει ένας νέος ατμιστής ή και ένας παλιός με προβλήματα και οι τυχόν ασάφειες μπορεί να μας φοβίσουν (ή να μας ανακουφίσουν) χωρίς ουσιαστικό λόγο.
 

Αποσυνδεδεμένος gastonegr

  • *
  • 56
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #755 στις: Ιουλίου 24, 2013, 01:37 »
εγω πιστευω ειναι θεμα υγρων,  καποιο υγρο το αντεχει καποιος και καποιος αλλος οχι . Ειναι σαν το τσιγαρο οταν αρχιζουμε το καπνισμα ψαχνουμε να βρουμε πια μαρκα μας κανει και μολις την βρουμε καθομαστε.

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #756 στις: Ιουλίου 24, 2013, 12:29 »
Μετά από πολύωρο άτμισμα κ με έντονο υγρό (άρωμα) έχω προσέξει κ εγώ κάποια δυσκολία (βάρος ) με την αναπνοή το
οποίο περνάει αμέσως όταν διακόψω το άτμισμα για λίγα λεπτά είτε συνεχίσω με VG δίχως άρωμα κ χαμηλή νικοτίνη.

Είμαι σίγουρη ότι όποια προβλήματα μας παρουσιάζονται με το άτμισμα είναι στο δικό μας χέρι να τα αντιμετωπίσουμε
δίχως να χάσουμε αυτήν την απόλαυση!


Έχουμε αμέτρητες επιλογές κ τρόπους ώστε  να ξέρουμε τι μας πειράζει κ τι μας κάνει.
Μέσα σε δυο μήνες το πολύ ένας ατμιστής ξέρει τι του ταιριάζει.  :yes: :yes:
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 24, 2013, 12:38 από DARK ANGEL »

Αποσυνδεδεμένος Giannis166

  • *
  • 24
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #757 στις: Ιουλίου 24, 2013, 18:30 »
μα δεν ειναι ακριβως μπουκωμα ,σου λεω το αισθανομαι σαν μουδιασμα στην περιοχη στο στερνο και στην γυρω περιοχη ,μονο οταν ατμιζω ,με οτι υγρο και να ατμισω πλεον ,ατμιζα 12 αρα ,πριν που ειχα περισσοτερη vg ειχα εντονο φουσκωμα στο στομαχι ,τωρα που το γυρισα σε 50/50 ετοιμο αρωμα η σε 80 πγ και 20 βγ εχω αυτο ,κατι που δεν το αισθανομαι με το κανονικο ,,,παραξενο ναι ,μου συμβαινει ομως ,και δεν λεω οτι το ηλεκτρονικο ειναι προβληματικο ,απλα επειδη μου αρεσε και δεν θελω το κανονικο ,αλλα αφου με το κανονικο δεν εχω τετοια ,θα μου πεις εχεις αλλα το ξερω ... :-\ :-\ απλα προσπαθω να βρω τι συμβαινει ,
Φιλε Nasios αν θελεις ελα σε καποια απο τις συχνες ατμοσυναντησεις μας στα Γιαννενα.Απο κοντα ,ισως να μπορεσουμε να σε βοηθησουμε δοκιμαζοντας διαφορα.Μπορεις να στειλεις pm η και να γραψεις στο νημα των συναντησεων στα Γιαννενα.Υπαρχουν πολλα και διαφορετικα που γραφεις και θα πρεπει να το οργανωσουμε δια εξ¨αποκλεισμου

Αποσυνδεδεμένος flash

  • *
  • 24
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #758 στις: Ιουλίου 25, 2013, 14:38 »
Το μόνο που έχω παρατηρήσει είναι μερικές φορές που τραβάω τζούρα όταν με πιάνει λόξιγκας... :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #759 στις: Ιουλίου 25, 2013, 15:27 »
Αυτό έχει να κάνει με το πόσο έντονα/απότομα ρουφάς.
Το πάθαινα με το τσιγάρο όταν είχα πολλή ώρα να καπνίσω και τραβούσα τον καπνό απότομα.
Με το ΗΤ το παθαίνω σπανιότερα και περνάει όταν ρουφάω ηπιότερα, πιο χαλαρά.

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4514
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #760 στις: Ιουλίου 25, 2013, 15:43 »
Αυτα που λεει ο BigSur,αλλα και κατι αλλο.
Οταν ανεβασα λιγο την νικοτηνη στα 9-10 mg,μετα απο λιγη wρα με την συχνοτητα που ατμιζw μαλλον επαθα υπερνικοτηνιαση ;D :))  και αρχησε ο λοξιγκας
Γενικα σε 'μενα αυτο το βλεπw συνεχεια οτι συμβαινει στα mg αυτα.Αν παλι παw παραπανw,δεν παιρνw ουτε μια τζουρα κανονικα.Ολες με λοξιγκα.
 
Δοκιμασε με λιγοτερη νικοτηνη και μας λες.
Μπορει να εχεις και συ ευγενικο λαιμουδακι,καλλιτεχνικο και ευαισθιτουλι σαν και 'μενα
 ;D ;D ;D   :)) :)) :))   :laugh1: :laugh1: :laugh1:
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 25, 2013, 16:26 από shadockan »

Αποσυνδεδεμένος flash

  • *
  • 24
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #761 στις: Ιουλίου 25, 2013, 17:07 »
Όντως δοκίμασα χαλαρότερες τζούρες οταν χρησιμοποιώ 1,8 mg και είναι μια χαρά. Με 0,9 δεν με πιάνει σχεδόν ποτέ.

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4514
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #762 στις: Ιουλίου 25, 2013, 17:30 »
Μα καλα μονο εγw εχw ευγενικο καταπιονα εδw μεσα...... :)) :)) :))
 
Παντος ο.κ. αν  βρηκες την ακρη τοτε εχουμε ακομη εναν που βοηθηθηκε απο το φορουμ...... :thumpup: :thumpup: :thumpup: :D :D :D ;) ;) ;)

Αποσυνδεδεμένος flash

  • *
  • 24
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #763 στις: Ιουλίου 25, 2013, 17:33 »
Πειραματίστικα  να δω τι γίνετε.. Γιατι το με το κιχ κιχ δεν πήγαινε άλλο.. :wall:

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4514
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #764 στις: Ιουλίου 25, 2013, 17:41 »
Mακαρι να το βρεις το σημειο σου και να απολαμυανεις αυτο το wραιο χομπι φιλε

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 356105 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 10922 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 191945 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 907 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 766 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 589652 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3455 797781 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 16, 2024, 16:10
από ThioVag
Ανοιχτά μπουκάλια; Να μη με νοιάζει; ΥΓΡΑ (γενικά) 22 7437 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 12, 2024, 22:55
από ZiovanioS
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1817 313629 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 10, 2024, 20:08
από Methodios
ΓΛΥΚΑ SnV ΧΩΡΙΣ ΚΑΤΑΛΟΙΠΑ Shake and Vape 18 6964 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 07, 2024, 16:40
από ZiovanioS
Innokin Coolfire Ζ80 [Ηλεκτρονικά mods] 37 12289 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 01, 2024, 11:54
από tapantari
Minimalistic shake and vape Shake and Vape 26 13540 Τελευταίο μήνυμα Αυγούστου 24, 2024, 14:03
από Tsai1711