vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

370 επισκέπτες, 2 χρήστες
thanos1071, jim356

Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #885 στις: Σεπτεμβρίου 17, 2014, 22:53 »
Θα μπορουσε να οφειλεται σε υγρο στα χειλη και τη γλωσσα απο τον ατμοποιητη.
Ποιον ατμοποιητη χρησιμοποιεις? Νιωθεις σταγονιδια υγρου να πεταγονται στο στομα σου την ωρα της τζουρας?

Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #886 στις: Σεπτεμβρίου 17, 2014, 23:07 »
τώρα το κοιτάζωτον ατμοποιητή  ΕΊΝΑΙ διαφανής  και γράφει Epsilon BDC  NOBACCO.
την μπαταρία την ειχα αγοράσει πριν 3 χρόνια, τότε δεν συνέχισα, και τώρα πήρα την απόφαση να κόψω το τσιγάρο και αγόρασα ατμοποιητή και υγρα. μέχρι τώρα παω καλά δεν εχω ανάψει ουτε ενα κ.τ, 12 μέρες, αλλα με αυτό το πρόβλημα
ειλικρινά θα το σταματήσω πάλι. δεν μπορώ με ποναει η γλωσσα μου.
αν μπορεις να με βοηθησεις


Αποσυνδεδεμένος Christel

  • *
  • 11
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #887 στις: Σεπτεμβρίου 17, 2014, 23:09 »
το επαθα και εγω μην αγχωνεσαι μαλλον εχουν υγροποιηθει οι ατμοι στο στομιοο ... βγαλε την πιπα και καθαρισε με μια χαρτοπετσετα ..

Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #888 στις: Σεπτεμβρίου 17, 2014, 23:29 »
τώρα που μου το είπες έβγαλα το στόμιο και καθάρισα με μια χαρτοπετσέτα,
και οντως είχε μέσα υγρό.
ελπιζω να φταιει αυτό. Τωρα θυμάμαι οτι μερικέ φορες ενοιωθα μια γευση στο στόμα
 οταν ατμιζα μαλλον ηταν το υγρό .
σε ευχαριστώ παρα πολυ.
αλλα τώρα τι να κάνω με την γλωσσα πως θα μου περάσει ?
να ρωτήσω αυτό( δηλαδή το οτι τραβαει και υγρό ) οφειλεται στον ατμοποιητή η ολοι οι ατμοποιητες το κάνουν και η εγω καθοτι πρωτάρα δεν το χρησιμοποιώ καλά ?
η θέλουν καθε μέρα σκουπισμα ?

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #889 στις: Σεπτεμβρίου 17, 2014, 23:33 »
Δεν το κανουν ολοι, αλλα το κανουν οι περισσοτεροι.
Οποιον ατμοποιητη και να χρησιμοποιεις, μεσα στη μερα πρεπει να καθαριζεις αρκετες φορες το επιστομιο
μιας και μπορει να γινει εστια μικροβιων ακουμπωντας στο τραπεζι, στην τσαντα, στην τσεπη κτλ κι αυτα να μεταφερθουν στο στομα.
Πλυσιμο με νερο ή οινοπνευμα, αν ειναι πλασικο, και σκουπισμα ειναι αρκετο.

Οσο για το καψιμο στη γλωσσα, δε χρειαζεται να κανεις τιποτα το ιδιαιτερο, μεσα σε 1-2 μερες θα εχει φυγει. :)

Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #890 στις: Σεπτεμβρίου 17, 2014, 23:39 »
ευχαριστώ για την βοηθειά σας.
ελπιζω να περάσει , μπορώ μεχρι να περάσει το καψιμο, να ατμίζω
η να περιμένω πρώτα να μου περάσει.
μπορείς η ξερεις καποιον ατμοποιητή που δεν το κάνει αυτό , θα ηθελα
αν μπορείς να μου πεις. επειδή πιστευω οτι δεν θα μπορούσες απο εδω να μου πεις
για να μην θεωρηθει διαφημιση αν ειναι να σου δωσω καποιο email

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #891 στις: Σεπτεμβρίου 17, 2014, 23:49 »
Θα σου προτεινα, απο τη στιγμη που εισαι ευχαριστημενη με το συγκεκριμενο ατμοποιητη και το μονο προβλημα ηταν το καψιμο στη γλωσσα,
να μεινεις για μερικες ακομα μερες με αυτον, με σωστο καθαρισμα, κι αν συνεχιζει να σου ερχεται υγρο στο στομα, κοιτας για καποιον αλλον.
Μια καλη επιλογη για απλες eGo μπαταριες, σαν τη δικη σου, ειναι ο Kangertech Aerotank Mini. Ριξτου μια ματια.
Τελος, διαφημιση θα ηταν να σου πω "παρτον απο εκει" κι αυτο δε θα το κανω.
Αυτον, οπως και πολλους αλλους, τους εχουν πολλα μαγαζια στην Ελλαδα. Διαλεγεις ποιο προτιμας μονη σου. :)

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #892 στις: Σεπτεμβρίου 18, 2014, 01:27 »
Επειδή η μπαταρία είναι παλιά, τριών χρόνων από ό,τι μας λες, υπάρχει περίπτωση να μη δίνει το απαραίτητο ρεύμα και να μη γίνεται σωστά η ατμοποίηση. Αν πας σε ένα κατάστημα, δοκίμασε εκεί με μια άλλη μπαταρία. Αν δεις μεγάλη διαφορά, τότε μάλλον αυτός είναι ο λόγος.

Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #893 στις: Οκτωβρίου 14, 2014, 23:00 »
Ξεκίνησα εδώ και 2 εβδομάδες το ηλεκτρονικό τσιγάρο κι εδώ και 10 ημέρες περίπου νοιώθω αίσθημα παλμών. Είναι κάποια από τις πιθανές παρενέργειες;

Αποσυνδεδεμένος BABIS1098

  • *****
  • 1981
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #894 στις: Οκτωβρίου 14, 2014, 23:01 »
τι νικοτινη εχεις?

Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #895 στις: Οκτωβρίου 14, 2014, 23:05 »
Ξεκίνησα με 12 και τώρα έχω 6. Κάπνιζα 15 περίπου τσιγάρα την ημέρα, και τώρα μόνο ένα το πρωί

Αποσυνδεδεμένος BABIS1098

  • *****
  • 1981
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #896 στις: Οκτωβρίου 14, 2014, 23:14 »
Εγω το ειχα παθει οταν εκανα υγρα απο 18 και πανω ,τωρα το 6 που λες ειναι χαμηλα....
αλλαξε το υγρο με καποιο αλλο απο αλλη εταιρια και δες αν αλλαξει τιποτα....

Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #897 στις: Οκτωβρίου 15, 2014, 00:21 »
Ξεκίνησα εδώ και 2 εβδομάδες το ηλεκτρονικό τσιγάρο κι εδώ και 10 ημέρες περίπου νοιώθω αίσθημα παλμών. Είναι κάποια από τις πιθανές παρενέργειες;
Κανεις pg; Που και που με επιανε κι εμενα αυτο ειδικα μετα απο κουραστικη μερα.. Το γυρισα σε vg κι ολα καλα!

Sent from my Nexus 5 or iPhone 6


Αποσυνδεδεμένος snowflake

  • **
  • 164
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #898 στις: Οκτωβρίου 15, 2014, 01:42 »
Η παρενέργεια την οποια ειχα απο την πρωτη κιολας εβδομαδα ειναι η ακμη κ ξερω οτι οφείλεται στο υγρό καθως κανω κατα μεγαλο ποσοστο vg κ
 ειλικρινά ειναι ισως το μονο π με ενοχλεί ..ελπιζω να μαθω καλα νεα απο τον κ.Φαρσαλινο κ να ειναι το μονο αρνητικο του η.τ

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #899 στις: Οκτωβρίου 15, 2014, 03:36 »
Ξεκίνησα εδώ και 2 εβδομάδες το ηλεκτρονικό τσιγάρο κι εδώ και 10 ημέρες περίπου νοιώθω αίσθημα παλμών. Είναι κάποια από τις πιθανές παρενέργειες;
Δεν είναι από τις αναμενόμενες παρενέργειες.
Όμως μπορεί να συμβεί αν παίρνεις περισσότερη νικοτίνη από όση είχε συνηθίσει ο οργανισμός σου. Δύσκολο με υγρό 6άρι...
Μηπως κάνεις πολλά ml την ημέρα; Μια δοκιμή με χαμηλότερα υγρά θα σου δείξει αν είναι αυτό.
[Παίρνεις 6άρι και μηδενικό και ανακατεύεις για να το κάνεις χαμηλότερο.]
Επίσης δεν είναι απίθανο να σου περάσει με άλλο υγρό, άλλη εταιρία ή προτιμώντας VG ή PG. Πειραματίσου.

Το πιθανότερο που συμβαίνει:
Η διακοπή του τσιγάρου είναι σημαντική αλλαγή. Σώμα και ψυχή διαμαρτύρονται, ειδικά όταν ταυτόχρονα περνάς και άλλα ζόρια. Το άγχος συχνά φέρνει αρρυθμίες -ακόμα κι αν δεν συνειδητοποιείς πως είσαι σε ένταση και ανησυχία.
[Έχω πάθει και ξέρω!]
Αν έχεις πολύ σφιχτή τζούρα και αναγκάζεσαι να ρουφάς δυνατά και για πολύ ώρα, η αίσθηση παλμών μπορεί να γίνει εντονότερη. Σαν να εμποδίζεις τον κανονικό ρυθμό της ανάσας και ζορίσεσαι. Αν ρουφάς άνετα μην σε απασχολεί, αν η τζούρα είναι σφιχτή αναζήτησε πιο χαλαρό ατμοποιητή.

Αν η ενόχληση επιμείνει πήγαινε σε καρδιολόγο. Δεν θα σου βρει κάτι, αλλά θα έχεις το κεφάλι σου ήσυχο -συχνά αυτό αρκεί για να φύγουν και οι παλμοί!
 
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 15, 2014, 13:06 από BigSur »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 356169 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 10929 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 191990 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 911 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 772 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 589779 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3455 797919 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 16, 2024, 16:10
από ThioVag
Ανοιχτά μπουκάλια; Να μη με νοιάζει; ΥΓΡΑ (γενικά) 22 7444 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 12, 2024, 22:55
από ZiovanioS
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1817 313731 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 10, 2024, 20:08
από Methodios
ΓΛΥΚΑ SnV ΧΩΡΙΣ ΚΑΤΑΛΟΙΠΑ Shake and Vape 18 6974 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 07, 2024, 16:40
από ZiovanioS
Innokin Coolfire Ζ80 [Ηλεκτρονικά mods] 37 12303 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 01, 2024, 11:54
από tapantari
Minimalistic shake and vape Shake and Vape 26 13557 Τελευταίο μήνυμα Αυγούστου 24, 2024, 14:03
από Tsai1711