vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

238 επισκέπτες, 0 χρήστες

Orion mod από Γερμανία

Αποσυνδεδεμένος singular

  • **
  • 142
  • Θέλω ένα XL τώρα!!!
    • Αγγελίες ακινήτων
Απ: Ωραίο mod από Γερμανία
« Απάντηση #315 στις: Δεκεμβρίου 21, 2011, 01:25 »
Δεν πάτε να πάρετε κανένα πολύμετρο λέω γω που μου θέλετε και mods!  :)) :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος Leo

  • *
  • 359
  • Φύλο: Άντρας
  • Customizing is my hobby
Απ: Ωραίο mod από Γερμανία
« Απάντηση #316 στις: Δεκεμβρίου 21, 2011, 01:34 »
Αν είναι LR η αντίστασή σου τότε σου καταναλώνει περισότερη μπαταρία. Αλλά κι έτσι ακόμα καλλά πάει αφου σε καλύπτει για τουλάχιστον ένα tank.
Από ντουμάνι και ποιότητα πως είσαι:



Τα orings μου ετοιμάζονται να τα φτύσουν, Ξέρει κανείς που θα βρώ από Ελλάδα?
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 21, 2011, 02:09 από Leo »

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: Ωραίο mod από Γερμανία
« Απάντηση #317 στις: Δεκεμβρίου 21, 2011, 03:39 »
Ζε σελω πολύμετλο! Πλακα πλακα καπου πρεπει να εχω δύο, αλλα εχω ενα εργαστήριο κώλος που δεν αξιωθηκα να φτιαξω μετα απο τη μετακόμιση του Σεπτεμβρίου.
Απο ντουμάνι ειμαι μετρια με σκετη PG οπως ειναι αναμενομενο και τελεια με βάση 70/30 PG/VG που προτιμώ να φτιάχνω. Απο γεύση ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΗ, τόσο που σκέφτομαι να αδυνατίσω φυτίλι γι να μην τραβαει τόσο, γιατι καταλήγω να τρώω και ολίγον. που θα παει θα το βρούμε το καλο το σεταπ.
Ο ρίνγκς, με μια σύντομη ματιά βρήκα τα παρακάτω:
http://www.mobiak.gr/products.aspx?id=335&lang=el
http://www.e-hatzopoulos.gr/products7.php?wh=1&side=1&lang=1&the1id=1&the2id=95&theid=95&open1=1&open2=95
http://www.theabyss.gr/community/index.php?topic=3373.0

Αλλα θα πρεπει να ρωτήσουμε τον Τζέρμαν ακριβείς διαστάσεις, να μην πηγαίνουμε και να λέμε, "τσάκο ενα τέτοιο για εδώ μάστορα"
Εναλλακτικά ρωτάμε Imeo αποπ που προμηθέυεται αυτος για τα Τζιτζιά.

Αποσυνδεδεμένος aaitken

  • *
  • 61
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ωραίο mod από Γερμανία
« Απάντηση #318 στις: Δεκεμβρίου 21, 2011, 14:03 »
Δεν έχω δοκιμάσει την επέκταση αλλά υπάρχει και λειτουργεί
http://ukvapers.com/index.php?app=core&module=attach&section=attach&attach_rel_module=post&attach_id=4226

Αποσυνδεδεμένος adams_nik

  • **
  • 140
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ωραίο mod από Γερμανία
« Απάντηση #319 στις: Δεκεμβρίου 21, 2011, 14:22 »
@ aaitken

μπορεις να ποστάρεις και το link με τη συζήτηση απο το ukvapers...?
Πως και που τα βρίσκουμε τα extensions?

Αποσυνδεδεμένος aaitken

  • *
  • 61
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ωραίο mod από Γερμανία
« Απάντηση #320 στις: Δεκεμβρίου 21, 2011, 14:24 »
Δεν υπάρχει διαθέσιμο ακόμη...
αν και όταν αποφασίσει ο τύπος να το φτιάξει και για εμάς θα ενημερώσω
http://ukvapers.com/topic/8506-nosmoker-best-mod-for-sale/

Αποσυνδεδεμένος adams_nik

  • **
  • 140
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ωραίο mod από Γερμανία
« Απάντηση #321 στις: Δεκεμβρίου 21, 2011, 14:27 »
Ααα Ok, άδικα χαρηκα δηλαδη... :)) ;D
Σε ευχαριστώ και πάλι....!

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: Ωραίο mod από Γερμανία
« Απάντηση #322 στις: Δεκεμβρίου 21, 2011, 16:28 »
Κομπογιαννίτικο update.
Εβαλα μια AW IMR 550 mA στις 10:45 το πρωί.
Ψόφησε ολοσχερώς στις 15:16 με το τελευταίο μισάωρο με πεσμένη καπως απόδοση αλλα μονο το τελευταίο πενταλεπτο απαράδεκτη.
Σε αυτόν τον χρόνο είχα κανει το μισό τανκ, αλλα με το eGo θα είχα γεμισει τρία τανκάκια.
Αυριο παω να ψάξω στο εργαστήριο (δύσκολο), ή να παω σε μαγαζί (εύκολο) να παρω ενα κινεζοπολυμετρο να δω αν η αντισταση μου ειναι οντως καπου 2Ω οπως το υπολογίζω.
Εχω τώρα πανω μια AW οχι IMR sta 750mΑ. Nα δουμε ποσο θα παει.

Αποσυνδεδεμένος Leo

  • *
  • 359
  • Φύλο: Άντρας
  • Customizing is my hobby
Απ: Ωραίο mod από Γερμανία
« Απάντηση #323 στις: Δεκεμβρίου 21, 2011, 17:06 »
Alex είσαι πρώτος. :respect: :respect: :respect: Η δεύτερη διεύθυνση που μου πόσταρες για o rings ήταν πολύ κοντά μου πήγα το πρωΐ και προμηθεύτικα.
Μου είπαν ότι τα κινεζοπολύμετρα δείχνουν ότι νάνε και οτι πρέπει να τα σκάσεις για να δεις πραγματικότητες. Δέν θέλω να το πιστέψω γιατι όλα λειτουργούν με microchips.
Ψώνισα αντίσταση και φιτίλι (γιατί τα άλλα τα ξέκανα) και ξανάρχισα τα πειράματα. Έκανα μερικά και κατέληξα πάλι στη διπλή στριμένη αντίσταση και 3 σπείρες.
Κάτι πρέπει να κάνουμε με τις μπαταρίες. Μήπως να βάλουμε πυρινικές?
Alex δηλαδή IMR σου έκαψε μόνο 1 ml? Απαράδεκτο. Πρέπει να βρούμε λύση γρήγορα γιατι κι εγώ έχω μείνει με δυο σούργελα ultrafire 880 mah ?????? και περιμένω συνέχεια το φορτιστή.

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: Ωραίο mod από Γερμανία
« Απάντηση #324 στις: Δεκεμβρίου 21, 2011, 17:41 »
Λοιπόν εγω περιμενω να δω ποσο θα μου κρατησει και η υποτιθεμενη 750ρα για να βγαλω συμπερασματα.! παντως εχω να πω οτι το 1 ml που εκανα με το ORION ηταν αντιστοιχο 2 με το eGo. και λογω διαρροών που εδω δεν υπαρχουν, και ικανοποίησης.
Σημειώνω εγω, οτι το χω πιπίλα, περιμενα να εχω κανει αρκετά παραπανω απο το 1 ml που εκανα σε 4 ωρες, και παταω πολυ κουμπι!! ολα παιζουν ρόλο.
Αναρωτιέμαι και γω τι αντισταση εχω μιας και ειναι μονο το συρμα. μαλλον χαμηλη και ειναι λογικο να τρωει μπαταρία γρήγορα. Θελω να δοκιμασω και την πατεντια του γαλλου με το mesh αντι για συρμα!!!
Οσο για το extention ισως θα πρεπει να φωναξουμε κατι σε craven.gr ή όποιον άλλον εχει κανει μοντιές σε τόρνο να μας κατατοπίσει. Εχεις κανεις σχέση με τους κυρίους? Εγω νούμπας!

Αποσυνδεδεμένος Leo

  • *
  • 359
  • Φύλο: Άντρας
  • Customizing is my hobby
Απ: Ωραίο mod από Γερμανία
« Απάντηση #325 στις: Δεκεμβρίου 21, 2011, 18:12 »
O http://atomizer.gr/show_pro.asp?cat=42 μου είπε ότι περιμένει κάποιες ultrafire 16340 me 1800 mah!!!!! σε καμια 10ρια μέρες.
Όσο ψεύτικα και να είναι τα 1800 κάτι παραπάνω από τα 880 μου θα έχουν. Θα περιμένω να δώ.
Κι εγώ πιπίλα μέχρι παρεξηγήσεως. Αλλά extention στο πιτσιρίκι? Αφού έτσι είναι όλα τα λεφτά. Θα μου πείς για το σπίτι για να μη σου τα σπάει καλό είναι. Εξάλου δεν μας χαλάει και ένα αξεσουάρ παραπάνω για να γουστάρουμε.

Αποσυνδεδεμένος starcctv

  • *
  • 64
  • Φύλο: Άντρας
  • GGTB-ORION-BULLI ELITE-LAVA TUBE-A2-T-M SS-CE4
Απ: Ωραίο mod από Γερμανία
« Απάντηση #326 στις: Δεκεμβρίου 21, 2011, 18:14 »
γεια σας παιδες. θα ηθελα ν ρωτησω αν μπωρο να βρω τον ατμοποιητη και το τανκ του οριον mod ξεχωριστα για το ggtb που εχω.
ευχαριστω

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: Ωραίο mod από Γερμανία
« Απάντηση #327 στις: Δεκεμβρίου 21, 2011, 18:22 »
Για το GGTB που εχεις πας και παίρνεις είτε Οδυσσέα, είτε iAtty. Νομιζω iAtty τωρα θα βγουν μερικοι στις αγγελίες απ οσους πηραν Οδυσσέα! Το Οράιον, είναι ένα κομμάτι όλο εκτός του καπακιού. δεν ειναι ξεχωριστός ο Ατμο. Το πιό κοντινο νομίζω προφανώς είναι ο Bulli A1 ή A2. κανε ενα σερτς στο φόρουμ για τον Α2 και θα βρεις παρα πολλα τοπικ.

Αποσυνδεδεμένος starcctv

  • *
  • 64
  • Φύλο: Άντρας
  • GGTB-ORION-BULLI ELITE-LAVA TUBE-A2-T-M SS-CE4
Απ: Ωραίο mod από Γερμανία
« Απάντηση #328 στις: Δεκεμβρίου 21, 2011, 18:26 »
Για το GGTB που εχεις πας και παίρνεις είτε Οδυσσέα, είτε iAtty. Νομιζω iAtty τωρα θα βγουν μερικοι στις αγγελίες απ οσους πηραν Οδυσσέα! Το Οράιον, είναι ένα κομμάτι όλο εκτός του καπακιού. δεν ειναι ξεχωριστός ο Ατμο. Το πιό κοντινο νομίζω προφανώς είναι ο Bulli A1 ή A2. κανε ενα σερτς στο φόρουμ για τον Α2 και θα βρεις παρα πολλα τοπικ.
σε ευχαριστω αλλα θελω κατι διαφανες για να φενεται η ποσοτητα του υγρου.

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: Ωραίο mod από Γερμανία
« Απάντηση #329 στις: Δεκεμβρίου 21, 2011, 18:27 »
Όσο ψεύτικα και να είναι τα 1800 κάτι παραπάνω από τα 880 μου θα έχουν.

μα εσυ ο ίδις ειχες ποσταρει το http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,2730.0.html !!!
Απ ότι καταλαβαίνω υπάρχει πιθανότητα να είναι ακριβως το ίδιο με τις IMR 550mA. Αποκλείεται να κατσω να κανω την πράξη τώρα, δεν το χω με τα νούμερα.
Εγω τωρα που μιλαμε ειμαι στην τρίτη ώρα με την 750ρα. (Λάηβ ενημερωση να σου πετύχει!!!)
πες μου ΑΚΡΙΒΩΣ πως εκανες το δικό σου φιτίλι, (μονο-διπλο συρμα, τί διατομής ποσες σπείρες κλπ) να το κανω αυριο να δουμε ποσο κρατανε ετσι.

Συγχώνευση μηνυμάτων: Δεκεμβρίου 21, 2011, 20:46
σε ευχαριστω αλλα θελω κατι διαφανες για να φενεται η ποσοτητα του υγρου.

Θυμαμαι ειχα δεί κάτι στο thread των ατμοποιητών, για ένα που έφτιαχνε ενας γάλλος, αλλα είχαν πει οτι ηταν αναξιόπιστος, οτι δεν τα εχτειλε τελικά και τέτοια! Για ρίξε μια ματιά εκει!
Νάτο
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,2644.0.html
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 21, 2011, 20:46 από Vrs5 »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342117 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206379 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 541291 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 30965 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50066 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597104 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357610 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11431 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 192930 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1239 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1217 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 591634 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios