vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

218 επισκέπτες, 2 χρήστες
Tem, Xxristos

Twitter

Joyetech Cuboid Lite

Αποσυνδεδεμένος camber

  • *****
  • 3876
  • Φύλο: Άντρας
    • camber
Απ: Joyetech Cuboid Lite
« Απάντηση #165 στις: Νοεμβρίου 14, 2017, 11:09 »
Όπως και στις άλλες πλακετες joyetech, με κλειστό το mod πατάς το fire 20 φορές

Αποσυνδεδεμένος alexoyiorgis

  • *****
  • 1576
  • Φύλο: Άντρας
  • perception is reality
Απ: Joyetech Cuboid Lite
« Απάντηση #166 στις: Νοεμβρίου 14, 2017, 11:16 »
Σ' ευχαριστώ. Το 1.01 έχει πάνω από την αγορά του

Αποσυνδεδεμένος kostasfender

  • **
  • 386
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech Cuboid Lite
« Απάντηση #167 στις: Νοεμβρίου 26, 2017, 22:24 »
Καλησπέρα! Έχουμε καμιά άποψη για το πως συμπεριφέρεται το mod με ατμοποιητές που έχουν αέρα από κάτω; Βλέπω πως δεν υπάρχουν "αυλάκια" για τον αέρα στην επιφάνεια του πόλου. Δοκιμάζω με τον Apollo τώρα, και μου φαίνεται ότι δεν αποδίδει σωστά. Έχει κάποιος παρόμοια εμπειρία;

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Joyetech Cuboid Lite
« Απάντηση #168 στις: Δεκεμβρίου 03, 2017, 11:59 »
[justify]Καλημέρα σε όλους τους φίλους. Πριν πω οτιδήποτε, να σημειώσω κι εγώ πως αξίζει να διαβάσει κάποιος την υπέροχη παρουσίαση του αγαπητού Stepeha. Λοιπόν, δεν έχω κανένα λόγο να κάνω καμία μα καμία διαφήμιση, όμως ήθελα να το πω. Τις προάλλες πήγα σε ένα κατάστημα eCig γιατί αναζητούσα συγκεκριμένες μπαταρίες και μερικά άλλα αναλώσιμα, (δεν τα βρήκα όλα), ε, εκεί είδα για πρώτη φορά το συγκεκριμένο μοντ. Απλά, πανέμορφο και μικροσκοπικό. Δεν το έχω και δεν γνωρίζω ούτε τα βασικά χαρακτηριστικά του ή τι άτμισμα βγάζει, όμως, βρε παιδιά, δείτε το από κοντά, αυτό. [/justify]

Αποσυνδεδεμένος kostas naxioths

  • **
  • 102
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech Cuboid Lite
« Απάντηση #169 στις: Δεκεμβρίου 03, 2017, 12:06 »
Σε ομορφιά και εργονομία δεν παίζεται από εκεί και περα με mtl στα 15w δεν βγάζει μέρα και ξαναφορτιζω είναι όμως pass throught και φορτίζει πολύ γρήγορα και σημαντικό δεν παίζεις με μπαταρίες φορτιστές και τέτοια εγώ το προτείνω ανεπιφύλακτα στα 60 ευρώ που κάνει είναι πολύ τίμιο. Επίσης ιδανικος ατμοποιητης στα 22mm.και αν βάλετε πολύ ψηλό ατμοποιητη είναι λίγο άκομψο με doggystyle είναι το βασικό μου σετ

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Διαγραφή άμεσης παράθεσης <--Click
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 03, 2017, 14:01 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Joyetech Cuboid Lite
« Απάντηση #170 στις: Δεκεμβρίου 03, 2017, 12:13 »
[justify]Ναι, δεν έχω προσωπική άποψη για το πώς αποδίδει, όμως κυριολεκτικά εντυπωσιάστηκα, σε σημείο χαζομάρας ("το θέλω κι ας μην ατμίσω"). Αυτό περί μεγάλων ατμοποιητών επάνω στο συγκεκριμένο μοντ, ήταν το πρώτο που σκέφτηκα όταν το έπιασα στα χέρια, είναι τόσο μικρό που αυτόματα γίνεται και ως αρνητικό. Όπως κι αν έχει, εγώ εντυπωσιάστηκα. [/justify]

Αποσυνδεδεμένος kostas naxioths

  • **
  • 102
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech Cuboid Lite
« Απάντηση #171 στις: Δεκεμβρίου 03, 2017, 12:48 »
Το θέμα είναι τώρα θέλω και το διμπαταρο πολύ όμορφο και καλό επισης

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Διαγραφή άμεσης παράθεσης <--Click
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 03, 2017, 14:02 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος alexoyiorgis

  • *****
  • 1576
  • Φύλο: Άντρας
  • perception is reality
Απ: Joyetech Cuboid Lite
« Απάντηση #172 στις: Δεκεμβρίου 03, 2017, 15:56 »
Σε stealth mode και με screen saver off, αντέχει η μπαταρία καλύτερα από μια 18650 (στα ίδια watts με τον ίδιο άτμο) σε pico, primo mini, swag, pico 25 (αυτά έχω δοκιμάσει μόνο). Αλλά μιλάω για λίγα watts (μέχρι 10).

Το ρεύμα του με προδιαθέτει για ήρεμο, αγχωλυτικό άτμισμα.

Κάποια θεματάκια που έχω ήδη αναφέρει με την λειτουργικότητα της οθόνης μόνο (και που έχουν διαπιστώσει και μερικοί από τους ιδιοκτήτες του εδώ μέσα), θα δω σύντομα αν λύνονται (το έστειλα στην αντιπροσωπεία) και θα ενημερώσω.
Το ένα είναι ότι με το screen saver off, δεν "ξυπνάει" η οθόνη στο πρώτο-δεύτερο στιγμιαίο πάτημα του fire button (όταν είναι κάπως ζεστό το mod).
Το δεύτερο είναι η λευκή οθόνη με τις έγχρωμες κατακόρυφες γραμμές που εμφανίζεται όταν έχεις αφήσει το mod στην "ησυχία" του για κανένα 5λεπτο και μετά πατήσεις το fire button.

Κατά τα άλλα, το σημαντικότερο από πλευράς ευκολίας είναι ότι το βάζω για φόρτιση κάθε βράδυ και το πρωί το παίρνω έτοιμο (χωρίς νυχτερινή επιτήρηση 8))

Αποσυνδεδεμένος no_O2

Απ: Joyetech Cuboid Lite
« Απάντηση #173 στις: Δεκεμβρίου 14, 2017, 00:52 »
Καλησπεριζω την παρεα. Ενα update στο μικρο μας μοντακι που μου το εκανε χτες και σημερα. Το ειχα φορτισει φουλ, το παιρνω χτες το πρωι, και κανω καποιες αρκετουτσικες τζουρες και η μπαταρια ειχε φτασει καπου στα 3/4 . Το βγαζω απο την τσεπη μου σε καποια φαση, παταω το fire , δεν ατμιζει, κοιταζω την οθονη κ στιγμιαια εδειχνε αδεια τελειως την μπαταρια. Επανηλθε στα επιπεδα που ηταν η μπαταρια αμεσως κ μετα δουλευε κανονικα. Οταν το εκανε αυτο εχασε/μηδενισε κ την μετρηση των seconds που ειχα ατμισει μεχρι εκεινη την στιγμη.
Τα ιδια ακριβως που περιγραφω πιο πανω εγιναν ξανα σημερα το πρωι με την διαφορα οτι η μπαταρια ηταν περιπου στα 2/4.

Πως το βλεπετε; τα φτυνει σιγα σιγα ακομα δεν το πηρα; το εχει κανει σε κανεναν αλλον;

Αποσυνδεδεμένος octavia

  • **
  • 224
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech Cuboid Lite
« Απάντηση #174 στις: Δεκεμβρίου 14, 2017, 05:46 »
Αν ατμιζεις σε πολλά watt ,είναι λογικό να σου δείχνει πεσμένη η μπαταρία, στα ποσά watt ατμιζεις ;;;;;;
Τι μπαταρία έχεις;;;;;
Αν η μπαταρία δεν έχει την δύναμη που της ζητάς τότε είναι λογικό να σβήνει το μοντακι

Στάλθηκε από το JY-S3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Doubt

  • *****
  • 2812
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech Cuboid Lite
« Απάντηση #175 στις: Δεκεμβρίου 14, 2017, 10:28 »
Απάντηση για την απάντηση.

Ενσωματωμένη είναι η μπαταρία.

Αποσυνδεδεμένος bill the kid

  • **
  • 144
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech Cuboid Lite
« Απάντηση #176 στις: Δεκεμβρίου 14, 2017, 10:37 »
παιδια πού το βρίσκουμε ενοψει γιορτών να γραψω γραμμα στον Αι Βασίλη?

στο ecig δεν το βλέπω διαθέσιμο

Αποσυνδεδεμένος cloak

  • ***
  • 606
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα ρεί και ουδέν μένει
Απ: Joyetech Cuboid Lite
« Απάντηση #177 στις: Δεκεμβρίου 14, 2017, 11:05 »

Αποσυνδεδεμένος alexoyiorgis

  • *****
  • 1576
  • Φύλο: Άντρας
  • perception is reality
Απ: Joyetech Cuboid Lite
« Απάντηση #178 στις: Δεκεμβρίου 14, 2017, 19:57 »
Καλησπεριζω την παρεα. Ενα update στο μικρο μας μοντακι που μου το εκανε χτες και σημερα. Το ειχα φορτισει φουλ, το παιρνω χτες το πρωι, και κανω καποιες αρκετουτσικες τζουρες και η μπαταρια ειχε φτασει καπου στα 3/4 . Το βγαζω απο την τσεπη μου σε καποια φαση, παταω το fire , δεν ατμιζει, κοιταζω την οθονη κ στιγμιαια εδειχνε αδεια τελειως την μπαταρια. Επανηλθε στα επιπεδα που ηταν η μπαταρια αμεσως κ μετα δουλευε κανονικα. Οταν το εκανε αυτο εχασε/μηδενισε κ την μετρηση των seconds που ειχα ατμισει μεχρι εκεινη την στιγμη.
Τα ιδια ακριβως που περιγραφω πιο πανω εγιναν ξανα σημερα το πρωι με την διαφορα οτι η μπαταρια ηταν περιπου στα 2/4.

Πως το βλεπετε; τα φτυνει σιγα σιγα ακομα δεν το πηρα; το εχει κανει σε κανεναν αλλον;
Αν είσαι εντός τριών μηνών από την αγορά (περίοδος εγγύησης), πήγαινέ το στο μαγαζί με το κουτί του και την απόδειξη αγοράς (περιγράφοντας σε ένα χαρτί τα συμπτώματα), για να το στείλουν στην αντιπροσωπεία.

Αποσυνδεδεμένος no_O2

Απ: Joyetech Cuboid Lite
« Απάντηση #179 στις: Δεκεμβρίου 14, 2017, 23:03 »


Αν ατμιζεις σε πολλά watt ,είναι λογικό να σου δείχνει πεσμένη η μπαταρία, στα ποσά watt ατμιζεις ;;;;;;
Τι μπαταρία έχεις;;;;;
Αν η μπαταρία δεν έχει την δύναμη που της ζητάς τότε είναι λογικό να σβήνει το μοντακι

Στάλθηκε από το JY-S3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Απάντηση για την απάντηση.

Ενσωματωμένη είναι η μπαταρία.
Οπως εγραψε και ο φιλος, η μπαταρια ειναι ενσωματωμενη. Τα watt που ατμιζω ειναι χαμηλα, στα 13 με 14.
Αν είσαι εντός τριών μηνών από την αγορά (περίοδος εγγύησης), πήγαινέ το στο μαγαζί με το κουτί του και την απόδειξη αγοράς (περιγράφοντας σε ένα χαρτί τα συμπτώματα), για να το στείλουν στην αντιπροσωπεία.
Εναμιση μηνα το εχω. Θα το αφησω λιγο καιρο ακομα να δω αν το ξανακανει. Δεν εχω και κανα δευτερο μοντακι αξιολογο να ατμιζω για να μου ειναι πιο ευκολο να το στειλω στο μαγαζι που το πηρα.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8828 1115744 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 15, 2024, 06:58
από Sergios
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 824225 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 507252 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 8912 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 154700 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 568693 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 243768 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 294115 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1732 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 762677 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1101 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 3998 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem