vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

304 επισκέπτες, 3 χρήστες
Tem, Sergios, kostapapa8971

Twitter

Joyetech Cuboid Lite

Αποσυνδεδεμένος alexoyiorgis

  • *****
  • 1576
  • Φύλο: Άντρας
  • perception is reality
Απ: Joyetech Cuboid Lite
« Απάντηση #150 στις: Νοεμβρίου 11, 2017, 21:30 »
Μια ερωτησούλα: Σε stealth mode ON, σας ανάβει η οθόνη αμέσως στο στιγμιαίο πάτημα του fire; 
Γιατί στο δικό μου συχνότατα δεν... με την πρώτη. Τις περισσότερες φορές θέλει μερικά πατήματα του fire για να "ξυπνήσει" η οθόνη. Δεν μιλάω για την περίπτωση που έχει μείνει λίγο στην ηρεμία του και έχει "κρυώσει".

Αποσυνδεδεμένος no_O2

Απ: Joyetech Cuboid Lite
« Απάντηση #151 στις: Νοεμβρίου 11, 2017, 23:42 »

Το εχω απενεργοποιημενο το stealth mode. Το δοκιμασα για λιγη ωρα οταν πριν που ειδα το post σου , δεν ειδα να το κανει.

In other news, ηρθαν οι αντιστασεις που παρηγγειλα. Ελυσα τον ατμοποιητη, πεταξα την παλια, επλυνα και καθαρισα ολα τα κομματια του και εβαλα την καινουρια αντισταση. Στις τρυπουλες που εχει περιμετρικα οι αντισταση εσταξα απο δυο σταγονες υγρο. Μου φυγανε και δυο σταγονες μεσα στην αντισταση,στην τρυπουλα που εχει για να βγαινει ο ατμος, ελπιζω να μην εκανα χαζομαρα και την εκαψα και αυτην.

Και μια ερωτηση : Στην οθονη κατω στην μεση γραφει πανω απο την ενδειξη COIL γραφει 1.23Ω. Καταλαβαινω οτι ειναι της αντιστασης. Αυτην η ενδειξη, οσο ατμιζω, θα αρχισει να μειωνεται για να δειξει ποτε τα φτυνει η αντισταση, ή ειναι ανευ ουσιας;

Αποσυνδεδεμένος alexoyiorgis

  • *****
  • 1576
  • Φύλο: Άντρας
  • perception is reality
Απ: Joyetech Cuboid Lite
« Απάντηση #152 στις: Νοεμβρίου 12, 2017, 00:08 »
Η τιμή της αντίστασης (coil) δεν αλλάζει στην διάρκεια του ατμίσματος κανονικά.
Η "ένδειξη", για το πότε θα αλλάξεις την αντίσταση, είναι το υγρό του ατμοποιητή σου να αρχίσει να σκουραίνει (έχει μαζέψει "καραμέλα" η αντίσταση και το βαμβάκι και μεταφέρεται και σ' όλο το υγρό του τανκ). Αν ξαναγεμίσεις το τανκ και συνεχίσεις να ατμίζεις με την ίδια αντίσταση, τότε χαλάει η γεύση και σε λίγο το υγρό στο τανκ γίνεται σκούρο παχύρευστο (καραμελώνει).

Αποσυνδεδεμένος no_O2

Απ: Joyetech Cuboid Lite
« Απάντηση #153 στις: Νοεμβρίου 12, 2017, 00:19 »


Αν ξαναγεμίσεις το τανκ και συνεχίσεις να ατμίζεις με την ίδια αντίσταση, τότε χαλάει η γεύση και σε λίγο το υγρό στο τανκ γίνεται σκούρο παχύρευστο (καραμελώνει).

Αυτο με την προυποθεση να ειναι στα τελευταια της η αντισταση υποθετω. Σωστα; Εννοω οτι αν δεν εχει δειξει σημαδια "κοπωσης" η αντισταση, αναπληρωνω το τανκ χωρις να ανησυχω μηπως αλλαξει γευση το υγρο.

Αποσυνδεδεμένος alexoyiorgis

  • *****
  • 1576
  • Φύλο: Άντρας
  • perception is reality
Απ: Joyetech Cuboid Lite
« Απάντηση #154 στις: Νοεμβρίου 12, 2017, 11:46 »
Αν και το θέμα είναι offtopic, αλλάζεις την αντίσταση μόλις γίνει σκούρο το υγρό. Ατμίζεις αυτό το τελευταίο τανκ και δεν το ξαναγεμίζεις. Άμα τότε βγάλεις το deck, θα δεις μαύρη μαυρίλα. Διάβασε τα σχετικά νήματα για το πότε αλλάζεις αντίσταση και σε εργοστασιακούς και σε επισκευάσιμους.

Αποσυνδεδεμένος no_O2

Απ: Joyetech Cuboid Lite
« Απάντηση #155 στις: Νοεμβρίου 12, 2017, 17:24 »
Ευχαριστω για τις απαντησεις. Ψαχνω και διαβαζω αυτες τις μερες σε ολα τα νηματα για γενικες πληροφοριες, οχι μονο για τον ατμοποιητη τον συγκεκριμενο. Απλα ρωταγα εδω γιατι δεν εχω βρει και ξεχωριστο δικο του νημα. Θενκς και παλι για την βοηθεια. Τελος με τα offtopic.

Αποσυνδεδεμένος zerom

  • **
  • 260
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Αι αμ ε γκερλ νταμ ιτ!
Απ: Joyetech Cuboid Lite
« Απάντηση #156 στις: Νοεμβρίου 13, 2017, 15:08 »
Μια ερωτησούλα: Σε stealth mode ON, σας ανάβει η οθόνη αμέσως στο στιγμιαίο πάτημα του fire;
Γιατί στο δικό μου συχνότατα δεν... με την πρώτη. Τις περισσότερες φορές θέλει μερικά πατήματα του fire για να "ξυπνήσει" η οθόνη. Δεν μιλάω για την περίπτωση που έχει μείνει λίγο στην ηρεμία του και έχει "κρυώσει".


Nαι ανάβει. Αλλά αν έχει "κρυώσει" όπως λες, ξεκινάει ως κάτι abstract σε άσπρο κ μετά εμφανίζεται κανονικά

Αποσυνδεδεμένος kostas naxioths

  • **
  • 102
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech Cuboid Lite
« Απάντηση #157 στις: Νοεμβρίου 13, 2017, 18:10 »
Επιβεβαιώνω το abstract κάποιες φορές αλλά ξυπνάει αμεσως

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος alexoyiorgis

  • *****
  • 1576
  • Φύλο: Άντρας
  • perception is reality
Απ: Joyetech Cuboid Lite
« Απάντηση #158 στις: Νοεμβρίου 13, 2017, 20:20 »
Άρα το δικό μου έχει το θεματάκι του.
Το "παρακαλάω" να ανάψει η οθόνη, με 2-4 στιγμιαία πατήματα του fire button (όταν είναι ζεστό) ή θα πρέπει να το περιμένω να "ριλαξάρει" λίγο (μετά από κάποια συνεχή χρήση) για μερικά δεύτερα (όσο πιο ζεστό είναι, τόσο περισσότερο πρέπει να το περιμένω να "ξυπνήσει" η οθόνη).
Τι να κάνουμε... θα ζήσουμε και μ' αυτό... το bug!

Όταν είναι "κρύο" μου βγάζει κι εμένα το "abstract" με το πάτημα του fire

Αποσυνδεδεμένος no_O2

Απ: Joyetech Cuboid Lite
« Απάντηση #159 στις: Νοεμβρίου 14, 2017, 08:03 »
^^
Δοκιμασες να του περασεις το update 1.01 που υπαρχει στο site της joyetech μηπως διορθωθει;

Στο δικο μου χτες διαπιστωσα κατι αλλο. Οταν ειναι απενεργοποιημενη η συσκευη, την εχω κλεισει δηλαδη με τα 5 γρηγορα πατηματα, οταν παταω το fire κουμπι, ολοκληρη η οθονη φωτιζεται ελαχιστα για λιγα δευτερολεπτα. Το κανει και σε εσας αυτο;

Αποσυνδεδεμένος kostas naxioths

  • **
  • 102
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech Cuboid Lite
« Απάντηση #160 στις: Νοεμβρίου 14, 2017, 09:06 »
Βέβαια και το κάνει. Όχι πάντα βέβαια αυτό λέμε και πιο πανω

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος no_O2

Απ: Joyetech Cuboid Lite
« Απάντηση #161 στις: Νοεμβρίου 14, 2017, 09:29 »
Πιο πανω συζητανε για το αν αναβει η οθονη οταν ειναι ανοιχτη η συσκευη, σε stand by δηλαδη και ειναι ενεργοποιημενο το stealth mode.

Εγω λεω για το οταν ειναι εντελως απενεργοποιημενη η συσκευη με τα 5 πατηματα του πληκτρου fire.

Αποσυνδεδεμένος kostas naxioths

  • **
  • 102
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech Cuboid Lite
« Απάντηση #162 στις: Νοεμβρίου 14, 2017, 09:36 »
Εμένα δεν το κανει αν κατάλαβα καλαhttp://cloud.tapatalk.com/s/5a0a9cf1efea9/VID_20171114_093516.mp4

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος no_O2

Απ: Joyetech Cuboid Lite
« Απάντηση #163 στις: Νοεμβρίου 14, 2017, 09:56 »
Τραβηξες και βιντεο βρε θηριο; Απο οτι βλεπω δεν το κανει. Κανε μια δοκιμη και το βραδυ στα σκοταδια γιατι και εγω το διαπιστωσα βραδυ σε σκοταδι.

Αποσυνδεδεμένος alexoyiorgis

  • *****
  • 1576
  • Φύλο: Άντρας
  • perception is reality
Απ: Joyetech Cuboid Lite
« Απάντηση #164 στις: Νοεμβρίου 14, 2017, 10:33 »
^^
Δοκιμασες να του περασεις το update 1.01 που υπαρχει στο site της joyetech μηπως διορθωθει;
Δεν έκανα update, καθώς στην περιγραφή του στη σελίδα της εταιρείας δεν λέει τίποτα διαφορετικό από αυτό που κάνει ήδη το mod με το αρχικό του firmware. Έτσι, υποθέτω ότι το αναφερόμενο στη σελίδα της εταιρείας 1.01 update είναι μάλλον το αρχικό firmware. Και στο manual δεν γράφει πώς μπορώ να δω τον αριθμό του firmware που είναι φορτωμένο στο mod. 
Μήπως το έχει ψάξει κανείς, πώς μπορώ να το δω; Μήπως τον δείχνει κατά την σύνδεση στον υπολογιστή για update;

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1119994 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 259 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 143 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 325453 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 8297 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 296728 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 826805 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 510447 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 9440 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 156348 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 570822 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 245560 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios