vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)

Αποσυνδεδεμένος Dep-ON

  • ***
  • 900
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμί-Ζω ProVari+Iatty+GG Stealth+Zeus+DVW
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #570 στις: Σεπτεμβρίου 09, 2011, 13:47 »
[spoiler]Ειμαστε σε λάθος θέμα
αλλά ειναι ggts+iatty[/spoiler]




[spoiler] :thumpup: :thumpup:  :respect:[/spoiler]

zannia

Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #571 στις: Σεπτεμβρίου 09, 2011, 18:30 »
....... θα σου πω απλά ότι έχει αγοράσει αρκετός κόσμος απο τον προσωπικο και εργασιακό μου κύκλο hydrib και ego-t μετά απο δικές μου προτάσεις.

[spoiler]Πρεπει να ομολογησω οτι η κολλητη μου επισημα απο σημερα ειναι συνατμιστρια. Την παραγγελια για το η.τ της, την εκανα εγω η ιδια και μαντεψε.......... δεν της πηρα hybrid αλλα ego-T απο funstore!!! Και καλυτερα να μην συζητησουμε για την εξυπηρετηση τησ nobacco προσ εμενα γιατι θα συγχυστω παλι!!![/spoiler]

Αποσυνδεδεμένος Εktelonistrator

  • **
  • 369
  • I'm Mr.Nobody,a man who does not exist.
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #572 στις: Σεπτεμβρίου 09, 2011, 18:38 »
[spoiler]Και καλυτερα να μην συζητησουμε για την εξυπηρετηση τησ nobacco προσ εμενα γιατι θα συγχυστω παλι!!![/spoiler]

[spoiler]
Προτείνω Αναστασία (ζάνια) !!  ;) Νέο ενθουσιασμένο μέλος, με τη γνωστή ιστορία με την εταιρια αυτή. Ευκαιρία για "συμφιλίωση". Φυσικά αν μπορεί και θέλει.  :)
[/spoiler]

 ;) ;) :tongue_smilie:

zannia

Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #573 στις: Σεπτεμβρίου 09, 2011, 18:42 »
[spoiler][/spoiler]

 ;) ;) :tongue_smilie:

[spoiler]Συμφιλιωση;;; Δεν υπαρχει λογος. Εγω δεν εχω να κερδισω κατι απο αυτο. Δεν τους χρειαζομαι, εκεινοι με χρειαζονται.  ;D[/spoiler]

Αποσυνδεδεμένος gfk

  • *
  • 31
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #574 στις: Σεπτεμβρίου 12, 2011, 13:41 »
Μετα απο ενα μηνα ατμισματος το hybrid, τις πρωτες 2 εβδομαδες αποκλειστικα με αυτο, πιστευω οτι ηρθε η ωρα να πω την αποψη μου. Πρωτα απ ολα να αναφερθω στην ευκολια χρησης του... Γεμιζεις σκουπιζεις βιδωνεις ατμιζεις. Για εναν αρχαριο σαν εμενα ηταν μια πολυ καλη συσκευη για την μεταβαση μου στο η.τ. Απο πλευρας ατμου ηταν ικανοποιητικος λιγο υποτονικο χτυπημα. Πολυ ανετη τζουρα που εμενα προσωπικα δεν μου αρεσε ιδιαιτερα. Αυτο που μου αρεσε ειναι οτι σε απανωτες τζουρες η θερμοκρασια του ατμου κ κατα συνεπεια η αισθηση στο λεμο κ στα πνευμονια θυμιζε το κ.τ. Απο θεμα γευσεων τοσο με την καραμελα οσο κ με το  tobacco καθως κ με μια καπνικη μειξη δικια μου, τις απεδωσε πολυ καλα. Το γεγονος οτι δεν αδειαζει, δεν καθαριζεται( εγω τουλαχιστον οσο το δοκιμασα με οινοπνευματα οξυζενε κ νεροξυδα δν καταφερα τιποτα) δεν επιτρεπει την εναλλαγη γευσεων παρα μονο εαν αγορασουμε κ αλλους ατμοποιητες εκτος εαν δεν εχουμε προβλημα με το μπερδεμα των γευσεων. Ενα αλλο μειον ειναι το οτι μαζευει υδρατμους στον ατμοποιητη οι οποιοι υγροποιουνται κ εαν τον αφησουμε ξαπλα βγαινουν απο το επιστομιο με αποτελεσμα να ειναι παντα απαραιτητο λιγο χαρτι ευκαιρο για να το σκουπιζουμε.
 
Ως αναφορα τις μπαταριες τωρα εμενα με ταλαιπωρισαν αρκετα... Υπερβολικα αργο φορτισμα (4 ωρες η 650 κ 6-7 η 1100) οσο ξεφορτιζαν οι μπαταριες επεφτε η αποδωση του Ατμοποιητη, ιδιαιτερα ευαισθητες λογο του οτι ειναι αυτοματες ( η μια την πρωτη εβδομαδα πηρε υγρο μεσα κ παπαλα)κ ασυμβατες με αλλους ατμοποιητες ακομα κ της ιδιας εταιριας χωρις την χρηση ανταπτορα. Η διαρκεια τους τωρα εξαρταται απο την χρηση, η κοπελα μου που καπνιζει 10 τσιγαρα την ημερα με την μεγαλη μπαταρια εβγαζε ολη την ημερα εγω που ειμαι φουγαρο την τελειωνα σε 6 ωριτσες...
Ενδεικτικα να πω για την μικρη μπαταρια(650mah) μεσο ορο 5-6 ωρες χρησης ενω η μεγαλη(1100mah) 6-8 ωρες.

Γενικα σαν νεος ατμιστης ηταν ενα ικανοποιητικο 'μηχανηματακι' ακριβο μεν, ποιοτικο κ καλαισθητο δε. Θα το συνηστουσα ανεπιφυλακτα σε καποιον που θελει να μεταβει στο η.τ απο τα 15-20 τσιγαρα την ημερα κ που δεν θελει να δοκιμαζει νεες γευσεις. 
Συνοψιζω τα υπερ κ τα κατα συμφωνα με την προσωπικη μου παντα αποψη!
Υπερ: 
Ευκολια στην χρηση,
Καμενο δεν μου εβγαλε παραμονο οταν ο ατμοποιητης εφτασε στα τελευταια του κ αυτο ελαχιστο,
Μεγαλη χωριτηκοτητα υγρου που σε συνδιασμο με μια μεγαλη μπαταρια καλυπρουν μια βραδυνη εξοδο, 
Ποιοτικη κατασκευη
Ικανοποιητικη παραγωγη ατμου με καλη αποδωση της γευσης.

Κατα:
Πολυ αργη φορτηση
Ασυμβατοτητα των μπαταριων
Υποτονικο χτυπημα
Δυσκολια καθαρισμου του ατμοποιητη κ εναλλαγη γευσεων
Θα προσθεσω κ την σχετικα υψηλη τιμη του καθως γενικα την τσιμπημενη τιμουλα των προιοντων-αναλλωσημων-ανταλλακικων της nobacco που παρ'ολης της ποιοτητος που προσφερει ειναι δυσκολες εποχες!

Να σημειωσω οτι λατρεψα το επιστομιο του, αφου κ στο ice που εχω το πατενταρισα κ αντικατεστησα το δικο του. 

Αποσυνδεδεμένος fanis86

  • 4
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #575 στις: Σεπτεμβρίου 12, 2011, 20:56 »
Να πω και γω την αποψη μου μετα απο 2 μηνες ατμισματος.

Σε γενικες γραμες ειμαι ευχαριστημενος αν και αρχαριος στον ατμο μιας και ειναι το πρωτο μου αλλα αντιμετωπισα καποια προβληματα.

Το ενα εχει να κανει με την μπαταρια οπου μετα απο μια πτωση που ειχε(μικρη σχετικα) επαψε να δουλευει η μπαταρια.
Ευτυχως μιλησα με εναν αρκετα ευγενικο μπορω να πω απο την nobacco και το πρωτο πραμα που με ρωτησε ειναι εαν κουνησω την μπαταρια εαν την ακουω.
Η αληθεια ειναι οτι κατι ακουγωταν σε σχεση με αυτη που μου δουλευε και μου ειπε να την παω απο τα γραφεια τους και οτι ειναι γνωστο το προβλημα.
Με μια μικρη επισκεψη λυθηκε το προβλημα. Ειχε ξεκωλησει απο μεσα απο την μπαταρια ενας ακρωδεκτης και το παλικαρι εκει την ελυσε και της εβαλε κολα και ολλα κομπλε.
Το θετικο ειναι οτι μου ζητησε και την αλλη μπαταρια να της βαλει εξτρα κολα και εκει για καλο και για κακο. Με ενημερωσε βεβαια οτι οι επομενες παρτιδες δεν ειχαν προβλημα.
Επισης υπερβολικος χρονος για να φορτισουν η μπαταριες.

Το αλλο εχει να κανει με τον ατμοποιητη.
Αν και δεν μου εχει καει μεχρι στιγμης καμια αντισταση θεωρω οτι μπουκωνουν σχετικα ευκολα. Αυτη την στιγμη μολις καθαρισα με οινοπνευμα και στεγνωμα(αν και ο καθαρισμος των συγκεκριμενων ατμο μαλλον δεν βοηθα και πολυ) εναν ατμοποιητη και αφου το γεμισα με υγρο συνηδητοποιω οτι ο ατμο ειναι για πεταμα γιατι απλα μπουκωσε.
Το αλλο ειναι οτι πρεπει να περιμενω να αδειασει και να καθαρισω εναν ατμοποιητη για να βαλω αλλη γευση. και γενικα οτι με την λειτουργεια του ατμο πεφτει η αποδοση του διαρκως.
Η αναλογια μου σε αυτους τους 2 μηνες ατμου ειναι οτι εχω χαλασει 4 μπουκαλακια υγρου 20μλ απο τα οποια το 1 περιπου εχει παει τσαμπα για το λογω οτι γεμιζω τον ατμοποιητη και μου μπουκωνει.

Οπως ειπα σε γενικες γραμμες ειμαι ευχαριστημενος αλλα μαλλον πιο μετα θα προτιμησω καποιον ατμο οπου να ειναι με μπουκαλακι(δε θυμαμαι πως λεγονται αυτα) και οχι με το σφουγγαρακι οπως το Ηybrid

Αποσυνδεδεμένος alex74

  • ***
  • 543
  • Φύλο: Άντρας
  • Assumption is the mother of all fuck ups
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #576 στις: Σεπτεμβρίου 12, 2011, 21:07 »
Παιδια, ενα σχόλιο μόνο, μην θεωρήτε τον αργό χρόνο φόρτισης πρόβλημα, αν θέλετε αυτές οι μπαταρίες να αντέξουν για πάνω απο 6-7 μήνες χρειάζεται αργή φόρτιση.
Αυτό δεν έχει να κάνει με την nobacco αλλά με την τεχνολογία των συγκεκριμένων στοιχείων, πιθανή επιλογή άλλων στοιχειών που να επιτρέπουν 1C φόρτιση (δηλαδή 1 ώρας) χωρίς να μειώνουν την ζωή της μπαταρίας σε αυτή την φάση δεν υπάρχει.
Το δικαίωμα της επιλογής όμως υπάρχει, οπότε αποφασίστε αν σας ενδιαφέρει η ταχύτητα με παράλληλη μείωση της ωφέλιμης ζωής η όχι.
Στην πράξη καθότι παλιότερος χρήστης του hydrib, ακόμα και η 650mah μου έβγαζε μια μέρα, οπότε δεν βλέπω κάποιο ιδιαίτερο μειονέκτημα εδώ, μιας και αυτή που χρησιμοποιούσα την ημέρα την φόρτιζα το βράδυ και είχα πάντα δύο μαζί μου.

Αποσυνδεδεμένος legend7gr

  • **
  • 316
  • The decisions you make define you as a person.
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #577 στις: Σεπτεμβρίου 12, 2011, 21:10 »
Eτσι ακριβως, και μενα οι 650αρες μου κρατανε ανετα μια μερα, αν μεινω σπιτι και δεν βγω, αν βγω μου κραταει και μιαμιση μερα (διοτι θα ατμισω λιγοτερο)

Αποσυνδεδεμένος alex74

  • ***
  • 543
  • Φύλο: Άντρας
  • Assumption is the mother of all fuck ups
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #578 στις: Σεπτεμβρίου 12, 2011, 21:18 »
Ειδικά στις πρώτες 20 φορτίσεις είναι καλή ιδέα να μην τις αφήνεις να ξεφορτίζονται πάνω από το 30-35%
Αυτές οι μπαταρίες δεν παρουσιάζουν φαινόμενο μνήμης οπότε δεν είναι πρόβλημα να φορτίζονται πριν αδειάσουν η να διακόπτεται η φόρτιση τους και να συνεχίζετε σε άλλο χρόνο.

Αποσυνδεδεμένος fanis86

  • 4
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #579 στις: Σεπτεμβρίου 12, 2011, 21:22 »

Προσωπικα θεωρω πολυ καλη αποδοση της μπαταριας για εμενα και για τον τροπο που ατμιζω.
Η μια 1100αρα μου κραταει 1μιση μερα και ισως παραπανω. οποτε με 2 μπαταριες θα περασει αρκετος καιρος μεχρι να εχω προβλημα(οταν πεσει η αποδοση της μπαταριας ισως).
Απλα επειδη στην οικογενεια μου αυτην την στιγμη υπαρχουν 4 χρηστες hybrid οι 2 (οπου ειναι οι γονεις μου και δε σκαμπαζουν γρι για μπαταριες κλπ.) μου ανεφεραν σα προβλημα την αργη φορτιση τους.

Αποσυνδεδεμένος alex74

  • ***
  • 543
  • Φύλο: Άντρας
  • Assumption is the mother of all fuck ups
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #580 στις: Σεπτεμβρίου 12, 2011, 21:33 »
Το καταλαβαίνω αυτό που λες και είναι απόλυτα λογικό μιας και τελικός χρήστης το βλέπει σαν ένα προϊόν και όχι σαν φορτιστή με μπαταρία.
Δεν έκανα παρατήρηση, απλά εξήγησα τον τρόπο λειτουργίας με το σκεφτικό ότι όντως δεν το ήξερες.
Αλλά από εκεί και πέρα δεν παύει να είναι μπαταρία και να θέλει μια συγκεκριμένη συμπεριφορά για να δουλέψει σωστά.
Όπως είπα και πριν, ειναι πολύ εύκολο και φθηνό να βρεθεί ταχυφορτιστής για αυτές αλλά όποιος το κάνει να ξέρει ότι θα τις αντικαταστήσει γρήγορα, το σύμπτωμα που θα του παρουσιάσουν είναι ότι θα αρχίσουν να τελειώνουν πολύ ποιο γρήγορα.

Αποσυνδεδεμένος fanis86

  • 4
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #581 στις: Σεπτεμβρίου 12, 2011, 21:41 »
Το καταλαβαίνω αυτό που λες και είναι απόλυτα λογικό μιας και τελικός χρήστης το βλέπει σαν ένα προϊόν και όχι σαν φορτιστή με μπαταρία.
Δεν έκανα παρατήρηση, απλά εξήγησα τον τρόπο λειτουργίας με το σκεφτικό ότι όντως δεν το ήξερες.
Αλλά από εκεί και πέρα δεν παύει να είναι μπαταρία και να θέλει μια συγκεκριμένη συμπεριφορά για να δουλέψει σωστά.
Όπως είπα και πριν, ειναι πολύ εύκολο και φθηνό να βρεθεί ταχυφορτιστής για αυτές αλλά όποιος το κάνει να ξέρει ότι θα τις αντικαταστήσει γρήγορα, το σύμπτωμα που θα του παρουσιάσουν είναι ότι θα αρχίσουν να τελειώνουν πολύ ποιο γρήγορα.

Οχι alex το καταλαβα με ποιο τροπο το ειπες και σε ευχαριστω. :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος verdeangelo

  • *
  • 81
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #582 στις: Σεπτεμβρίου 12, 2011, 21:51 »
Να προσθέσω κι εγώ με την σειρά μου ότι κι εμένα στην αρχή οι 650άρες μπαταρίες μου κρατούσαν 2 μέρες και τώρα μετά από σχεδόν 40 μέρες χρήσης του Hybrid,μου κρατάνε 1 μέρα έκαστη.
Η χρήση παραμένει η ίδια με αυτή της 1ης μέρας αλλά η αυτονομία τους έχει πέσει στο μισό πλέον (εύχομαι να μην πέσει κι άλλο). ;)
Απλά θα αναγκαστώ εκ των πραγμάτων να αγοράσω και μία 1100 mAh ώστε να είναι ακόμα πιο εύκολη η σκάντζα μου και να μην είμαι με την ψυχή στο στόμα. ;)

Αποσυνδεδεμένος arisgn

  • *
  • 40
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #583 στις: Σεπτεμβρίου 17, 2011, 11:34 »
θα ηθελα να ρωτησω (εαν υπαρχει καπου στις 40 σελιδες να με συγχωρεσετε, διαβασα μονο τις 5-6 πρωτες και 3-4 διαπαρτες) ποιος ειναι ο σωστος τροπος, ή ακομα καλυτερα ποιον τροπο δινει η Nobaco, για να καταλαβουμε πως τελειωσαν τα 3ml.

Και εξηγουμε απο προχθες το βραδυ που γεμισα το καρτο ακομα τραβαω κανονικα!
Δλδ ενα βραδυ, μια ολοκληρη ημερα, και ενα πρωι δυνατου ατμισματος.

Θα πρεπει να σταματησει ο "καπνος" για να ξαναγεμισω?

Αποσυνδεδεμένος parpen

  • ****
  • 1006
  • Φύλο: Άντρας
  • A-2 + PP by Craven.gr + VV +Rc_mizer by Sokin
    • Parpen's e-liquid calculator
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #584 στις: Σεπτεμβρίου 17, 2011, 11:49 »
θα ηθελα να ρωτησω (εαν υπαρχει καπου στις 40 σελιδες να με συγχωρεσετε, διαβασα μονο τις 5-6 πρωτες και 3-4 διαπαρτες) ποιος ειναι ο σωστος τροπος, ή ακομα καλυτερα ποιον τροπο δινει η Nobaco, για να καταλαβουμε πως τελειωσαν τα 3ml.

Και εξηγουμε απο προχθες το βραδυ που γεμισα το καρτο ακομα τραβαω κανονικα!
Δλδ ενα βραδυ, μια ολοκληρη ημερα, και ενα πρωι δυνατου ατμισματος.

Θα πρεπει να σταματησει ο "καπνος" για να ξαναγεμισω?

Άρη. Να ξέρεις πως η αναπλήρωση δεν είναι στα 3 ml. Μόνο στην αρχή μου πήρε τόσο. Έπειτα, περισσότερο από 1,5-1,8 ml δεν χωρούσε.
Όταν διαπιστώσεις πτώση της απόδοσης του ατμού σου, τότε συμπληρώνεις. Άλλος τρόπος δεν υπάρχει να το καταλάβεις.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8842 1151776 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 05, 2024, 19:44
από treloneritis
Τι βαμβακι σας εδωσε την καλυτερη γευση σε mtl ατμοποιητη; Περιοχή νέων μελών 54 11151 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 05, 2024, 19:39
από treloneritis
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2123 345752 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 05, 2024, 06:24
από Κώστας Σιδέρης
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 1004 147415 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 04, 2024, 20:20
από Chris66
Vandy Vape BSKR Mini V3 MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 5 8150 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 03, 2024, 19:24
από Tem
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 209019 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 545310 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 33000 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 52590 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 600589 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 361052 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 13443 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos