vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)

Αποσυνδεδεμένος teo1188

  • *
  • 97
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari+A2
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #585 στις: Σεπτεμβρίου 17, 2011, 11:59 »
Όταν διαπιστώσεις πτώση της απόδοσης του ατμού σου, τότε συμπληρώνεις.

Επίσης όταν σου ρθει γεύση καμμένου.

Αποσυνδεδεμένος arisgn

  • *
  • 40
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #586 στις: Σεπτεμβρίου 17, 2011, 12:08 »
Άρη. Να ξέρεις πως η αναπλήρωση δεν είναι στα 3 ml. Μόνο στην αρχή μου πήρε τόσο. Έπειτα, περισσότερο από 1,5-1,8 ml δεν χωρούσε.
Όταν διαπιστώσεις πτώση της απόδοσης του ατμού σου, τότε συμπληρώνεις. Άλλος τρόπος δεν υπάρχει να το καταλάβεις.

Μαλιστα!
Λοιπον, συμπληρωσα περιπου 1-1,5ml (δεν το αφησα να ξεχυλησει) και η τζουρα ειναι ακριβως ιδια σε πυκνοτητα καπνου! Εντυπωσιακο θα ελεγα!
Σχεδον μεχρι τελους η αποδοση συνεχιζεται και αν πεφτει ειναι τοσο σταδιακα που δεν το καταλαβαινεις.
Συνυπολογιστε πως εγω εχω ακομα την αισθηση του κ.τ και το μετρο συγκρισης μου ειναι αυτο!

Πραγματικα εντυπωσιασμενος!
Καμμενο σε καμια περιπτωση δεν αισθανθηκα!

Αποσυνδεδεμένος teo1188

  • *
  • 97
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari+A2
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #587 στις: Σεπτεμβρίου 17, 2011, 12:24 »
Κάποια στιγμή θα σου ρθει κι αυτό.Κι αν έχει περάσει η βδομάδα χρήσης του,αντε δέκα μέρες, και δεις οτι ενώ θεωρούσες ότι είναι άδειο προσθέτεις υγρό αλλά αυτό στις 10-20 σταγόνες στάζει από κάτω,δηλαδή γεμίζει,τότε εφαγε τα ψωμιά του
 :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος Geraki

  • *****
  • 977
  • Φύλο: Άντρας
  • Pico-Cloud-Doggy-Gotank
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #588 στις: Σεπτεμβρίου 17, 2011, 12:42 »
Καμμενο σε καμια περιπτωση δεν αισθανθηκα!

Προσπάθησε να ρίχνει μερικές σταγόνες κάθε λίγες ώρες γιατί όταν αισθανθείς καμένο σημαίνει ότι κάηκε το πανάκι
γύρω από την αντίσταση οπότε καλό είναι να μην συνεχίσεις να χρησιμοποιείς το ίδιο κάρτο.

Αποσυνδεδεμένος teo1188

  • *
  • 97
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari+A2
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #589 στις: Σεπτεμβρίου 17, 2011, 12:50 »
Προσπάθησε να ρίχνει μερικές σταγόνες κάθε λίγες ώρες

 :thumpup:
ούτε να τιγκάρει,ούτε να στεγνώνει

Αποσυνδεδεμένος arisgn

  • *
  • 40
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #590 στις: Σεπτεμβρίου 17, 2011, 13:22 »
Προσπάθησε να ρίχνει μερικές σταγόνες κάθε λίγες ώρες γιατί όταν αισθανθείς καμένο σημαίνει ότι κάηκε το πανάκι
γύρω από την αντίσταση οπότε καλό είναι να μην συνεχίσεις να χρησιμοποιείς το ίδιο κάρτο.

Χμ...!
Καλο ακουγεται αυτο, αλλα μονο αν συνεχιζω με ιδιο αρωμα, γιατι αλλιως θα γινει mix-grill τουριστικο!  :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος teo1188

  • *
  • 97
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari+A2
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #591 στις: Σεπτεμβρίου 17, 2011, 13:55 »
Χμ...!
Καλο ακουγεται αυτο, αλλα μονο αν συνεχιζω με ιδιο αρωμα, γιατι αλλιως θα γινει mix-grill τουριστικο!  :laugh1:

εννοείται
αλλαγή γεύσης μόνο με αλλαγή καρτό,εκτός κι αν γίνεις νευροχειρούργος  ;)

Αποσυνδεδεμένος manolishatz

  • *
  • 27
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #592 στις: Σεπτεμβρίου 19, 2011, 13:28 »
Καλη σας μερα, ειμαι καινουριος στο φορουμ, εγραψα βεβαια για τα υγρα ενα θεματακι που ειχα με τον ατμοποιητη του υβριδικου. αλλα φταιω εγω που ανακατεψα δυο υγρα και εγινε μαπα, το ενα πανω στο αλλο...

θελω να πω οτι ειμαι ευχαριστημενος με το υβριδικο, τωρα χρησιμοποιω καινουριο ατμοποιητη παλι τον εργοστασιακο της nobacco και τα παει σουπερ.
υγρο δεν αλλαζω, συνεχεια royal steam 9μγρ.
η μπαταρια κραταει 2 μερες, φορτιζω στο λαπτοπ το βραδυ και το πρωι την εχω στο τσαντακι στανταρ για παν ενδεχομενο.
βεβαια μαζι μου εχω παντα και το υγρο και ειμαι ευχαριστημενος.
 

Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #593 στις: Σεπτεμβρίου 25, 2011, 13:14 »
εδω και μια εβομαδα εχω το cartomizer hybrid ths tobacco ,θετικα στοιχεια = τερμα οι διαροες ,τερμα οι χαρτοπετσετες ,τερμα οι χριστοπαναγιες οταν οδηγουσα και γεμιζαν υγρα τα χερια μου ,το τιμονι τα παντα εχω πεταξει ατμοποιητη απ το παραθυρο εν ωρα οδηγησης  μειονεκτηματα ενα και σοβαρο οτι υγρο και να βαλω περνω την ιδια γευση ,οχι καμμενο, σκεφτηκα οτι οι συνεχεις τζουρες σε κανουν να χανεις τη γευση ,ισχυει ,ως ενα σημειο.το τσεκαρισα με τον εξης τροπο εχω το ιδιο υγρο στο cartomizer hybrid ths tobacco και σε ενα κλασσικο ατμο παιρνω τζουρες απτο hybrid οταν χανω τη γευση τραβαω απ τον ατμο ..... τεραστια διαφορα !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! εννοειτε οτι εχω κανει εναν καλο καθαρισμο στον hybrid .συμπερασμα ΜΠΡΟΣ  cartomizer ΚΑΙ ΠΙΣΩ ατμο

Αποσυνδεδεμένος gc9n

  • *
  • 16
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #594 στις: Σεπτεμβρίου 28, 2011, 15:48 »
Γειά σας , απο χθές ξεκίνησα να ατμίζω το Hybrid της Nobacco (απο χθές έκοψα τον καπνό στριφτά)

Εχω κάποιες ερωτήσεις ..
Κάθε πότε πρέπει να αλλάζουμε τα Cartomizers ?
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 28, 2011, 16:43 από Atmos »

Αποσυνδεδεμένος Yiannis Rasta

  • *****
  • 1411
  • Φύλο: Άντρας
  • keep walking
    • YIANNIS STAMATIOU
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #595 στις: Σεπτεμβρίου 28, 2011, 16:02 »
Οταν ερθει η ωρα να αλλαξεις καρτο,
το καταλαβαινεις απο την αλλαγη στην γευση.....εντονα ασχημη με καμενο,
αρκει να μην ξεχνας να βαζεις αρκετο υγρο.
Συμβουλη για να κρατησει ενα καρτο πολυ καιρο (5 μερες εως και πανω απο μηνα αμα εισαι τυχερος),
να μην αφηνεις να τελειωσει ποτε το υγρο απο το σφουγγαρακι εως εξαντλησεως,
αλλα να προσθετεις και να ειναι νωπο. :yes:

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #596 στις: Σεπτεμβρίου 28, 2011, 17:16 »
εδω και μια εβομαδα εχω το cartomizer hybrid ths tobacco ,θετικα στοιχεια = τερμα οι διαροες ,τερμα οι χαρτοπετσετες ,τερμα οι χριστοπαναγιες οταν οδηγουσα και γεμιζαν υγρα τα χερια μου ,το τιμονι τα παντα εχω πεταξει ατμοποιητη απ το παραθυρο εν ωρα οδηγησης  μειονεκτηματα ενα και σοβαρο οτι υγρο και να βαλω περνω την ιδια γευση ,οχι καμμενο, σκεφτηκα οτι οι συνεχεις τζουρες σε κανουν να χανεις τη γευση ,ισχυει ,ως ενα σημειο.το τσεκαρισα με τον εξης τροπο εχω το ιδιο υγρο στο cartomizer hybrid ths tobacco και σε ενα κλασσικο ατμο παιρνω τζουρες απτο hybrid οταν χανω τη γευση τραβαω απ τον ατμο ..... τεραστια διαφορα !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! εννοειτε οτι εχω κανει εναν καλο καθαρισμο στον hybrid .συμπερασμα ΜΠΡΟΣ  cartomizer ΚΑΙ ΠΙΣΩ ατμο

Αν περιμένεις από το συγκεκριμένο κάρτο να πάρεις γεύση και χτύπημα, σώθηκες! (προσωπική μου άποψη πάντα) Επίσης, σύντομα θα αρχίσεις να τους πετάς κι αυτούς από το παράθυρο αν ανακαλύψεις ότι τα ωραία 7 ευρουλάκια σου μπορεί να σου εξασφαλίσουν κάρτο μόνο για μια ημέρα ή και 3! (προσωπική μου εμπειρία) Σε πρώτη φάση πέτα το επιστόμιο. Θα καταλάβεις μεγάλη διαφορά στη γεύση και το χτύπημα, λόγω μικρότερης απόστασης που διανύει ο ατμός. Σε δεύτερη φάση... τι να σου πω. Εγώ άλλαξα μάρκα κάρτο και ευχαριστιέμαι πλέον η.τ. και από πλευράς ποιότητας και οικονομίας. Αλλά αυτά ειναι προσωπικές επιλογές του καθενός.

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #597 στις: Σεπτεμβρίου 28, 2011, 17:19 »
Κάποια μηνύματα διορθώθηκαν ή διαγράφηκαν. Ο λόγος (αν και ίσχυσε αναδρομικά για λόγους ισονομίας) είναι ο παρακάτω:

Παρακαλώ, στο εξής, στα θέματα των επίσημων reviews να αποφεύγονται οι αναφορές και τα link σε άλλα sites εκτός της εταιρίας που τα διέθεσε.
Από τη στιγμή που τα πακέτα δόθηκαν στο φόρουμ από μια εταιρία για τη δοκιμή του δικού της προϊόντος δεν είναι σωστό κάτι τέτοιο.
Επειδή η διαδικασία της απόσπασης των μηνυμάτων και της μεταφοράς τους δεν είναι μια εύκολη υπόθεση, τέτοια μηνύματα θα διαγράφονται.
Μπορείτε να δημοσιεύσετε τέτοια μηνύματα που αναφέρονται σε ίδια προϊόντα κάθε εταιρίας σε άλλα θέματα του φόρουμ που ασχολούνται με αυτά.

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #598 στις: Σεπτεμβρίου 28, 2011, 18:38 »
Κανονικά τα θέματα τύπου "Επίσημο Review" θα έπρεπε,νομίζω,να μένουν καθαρά και κλειδωμένα μετά το τέλος των Review.Άλλωστε θέματα για τα προϊόντα της εκάστοτε εταιρείας για τα η/τ των review έχουν ανοιχτεί και γίνονται ανοιχτές συζητήσεις.Και ένας λόγος γι αυτό που προτείνω είναι το χάος στις σελίδες καθώς και οι άσκοπες επαναλαμβανόμενες ερωτήσεις για τα εν λόγο η/τ.
Έτσι θα μπορεί κάποιος που ενδιαφέρεται για το προίόν είτε νέος ή είδη χρήστης η/τ απλά να παρακολουθεί το review και νομίζω πως αυτό αρκεί.Τα υπόλοιπα όπως είπα σε ερωτήσεις,παρεμφερή προίόντα,link,κλπ υπάρχουν ήδη θέματα και ανοιχτά(χωρίς περιορισμούς).

Αποσυνδεδεμένος teo1188

  • *
  • 97
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari+A2
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #599 στις: Σεπτεμβρίου 28, 2011, 19:37 »
Θα συμφωνήσω με τον steam,χωρίς να θέλω να κάνω υποδείξεις βέβαια και μην εννοώντας οτι έκανε ο προλαλήσαντας θεωρώ οτι,
REVIEW-τελεία-λουκέτο.
Με όλο τον σεβασμό στους Ad(t)mins

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8842 1151777 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 05, 2024, 19:44
από treloneritis
Τι βαμβακι σας εδωσε την καλυτερη γευση σε mtl ατμοποιητη; Περιοχή νέων μελών 54 11152 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 05, 2024, 19:39
από treloneritis
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2123 345752 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 05, 2024, 06:24
από Κώστας Σιδέρης
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 1004 147415 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 04, 2024, 20:20
από Chris66
Vandy Vape BSKR Mini V3 MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 5 8150 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 03, 2024, 19:24
από Tem
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 209019 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 545312 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 33000 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 52591 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 600590 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 361053 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 13448 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos