vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

140 επισκέπτες, 7 χρήστες
saltcity, tapantari, Tem, Milarepa, trabaman, camber, teo77

Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)

Αποσυνδεδεμένος crisx

  • ***
  • 567
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #540 στις: Σεπτεμβρίου 02, 2011, 04:19 »
Στην χρήση του κάρτο του hybrid παρατήρησα ότι αυτός έχει πολύ καλύτερη συμπεριφορά όταν δεν τον γεμίζουμε μέχρι να αρχίσει να στάζει από κάτω αλλά απλά του συμπληρώνουμε (η συχνότητα εξαρτάται ανάλογα το πως ατμίζουμε) κατά διαστήματα υγρό. Η τζούρα του εξακολουθεί να παραμένει χαλαρή κ δεν αναγκαζόμαστε να βγάζουμε τα πνευμόνια μας στο ρούφηγμα (που λέει ο λόγος)

Αποσυνδεδεμένος verdeangelo

  • *
  • 81
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #541 στις: Σεπτεμβρίου 03, 2011, 03:13 »
Καλησπέρα κι από εμένα σε όλα τα μέλη του e-kapnisma.
Πρώτο μου μήνυμα στο φόρουμ και θα ήθελα κι εγώ να καταθέσω την άποψη μου περί Nobacco Hybrid.
Μέχρι στιγμής,άκρως ενθουσιασμένος από την χρήση του και τα αποτελέσματα αυτής.
Ξερόβηχες - πλακώματα στο στήθος κλπ,ανήκουν στο παρελθόν.

Φυσικά ο λόγος που γράφω αυτό το post είναι για να αναφέρω 2 προβλήματα και 2 μικροπροβλήματα που είχα και έχω.
Στις 15 μέρες επάνω ο ένας από τους 2 ατμοποιητές μου μύριζε καμμένο και στις 20 μέρες μύριζε έντονα καμμένο και δεν τραβούσε τζούρα (ενώ τους χρησιμοποιούσα εναλλάξ-πράγμα που σημαίνει ότι δούλεψε 10 μέρες ουσιαστικά).
Φυσικά να σας προλάβω και να σας πω ότι σε ΚΑΜΜΙΑ περίπτωση δεν έσταξα υγρό μέσα στην τρύπα του ατμοποιητή καθώς και ο ατμοποιητής όταν τον γέμιζα ήταν εκτός μπαταρίας και πάντα σε κυρτή θέση.
Έτσι (καλώς ή κακώς) δεν έκανα χρήση της εγγύησης και αγόρασα καινούργιο ατμοποιητή.
Τον παλιό τον έκανα φύλλο & φτερό και είδα ότι είχε καεί το "φυτίλι" με τα συρματάκια/αντιστάσεις που είναι εντός του πυρίμαχου "μακαρονιού"/τρύπας του ατμοποιητή.
Πάει αυτό.
Σήμερα 1 μήνα ακριβώς μετά την χρήση του Hybrid,η 2η μπαταρία δεν λειτουργεί (ενώ είναι πλήρως φορτισμένη).
Όταν την προσαρμόζω στον ατμοποιητή και "τραβάω τζούρα,το μπλε λαμπάκι ανάβει κανονικά αλλά από ατμό,μηδέν.
Η δε μπαταρία εσωτερικά ακούγεται να κουνιέται (ενώ στην άλλη μπαταρία που έχω,όχι) κι αυτό μου δείχνει ότι,σαν να έχει φύγει από την θέση της και να μην κάνει εσωτερικά σωστή επαφή ή να έχει κοπεί κάποια επαφή/καλώδιο της.
Μπορώ να κάνω κάτι εγώ ή να την επιστρέψω στο κατάστημα απ`όπου την πήρα για να μου την στείλουν στο service της εταιρείας ;;;.
Τέλος να αναφέρω το ένα μικροπρόβλημα που είπα στην αρχή που απ`ότι βλέπω,το έχουν και άλλοι.
Καλό θα ήταν να κοιτάξετε να βελτιώσετε το προιόν σας ώστε να μην έχουμε μικροεξαγωγή υγρής νικοτίνης προς το στόμα.
Να πω μια ιδέα ..... αν μπορούσε να γίνει κάποιο είδος "σιφωνιού" πριν την τελική εξαγωγή του ατμού προς το στόμα ώστε να παρακρατείτε εκεί η υγρή νικοτίνης και με κάποια μικρή τρυπούλα που θα υπάρχει σε μία από τις εσωτερικές καμπύλες του,να επιστρέφει πάλι προς τον ατμοποιητή κι όχι προς το στόμα μας. ;)
Το άλλο μικροπρόβλημα που είχα είναι ότι τις μέρες που είστε κλειστοί λόγω διακοπών,η αγορά στέγνωσε από κάποια είδη υγρών κι έτσι αναγκάστηκα (προκειμένου να μην πέσω πάλι στο βούρκο του τσιγάρου),να πάρω άλλη γεύση και να με χαλάσει απεριόριστα.
Εδώ και 2 εβδομάδες (σε 2 καταστήματα που πήγα & κ ξαναπήγα/ονόματα φυσικά δεν λέμε),δεν υπάρχει ίχνος Tobacco Plan B.
Κοιτάχτε να το δείτε το θέμα.
Προσωπικά από εδώ και στο εξής θα ξέρω ...... 2 μπουκαλάκια της αγαπημένης μου γεύσης καβάντζα και θα είμαι ήσυχος. ;)
Ευχαριστώ και πάλι για την φιλοξενία και θα τα λέμε τακτικά από εδώ και στο εξής.

Υ.Γ Ένα μεγάλο ευχαριστώ σε όλα τα παιδιά για τις πολύ καλές συμβουλές που δίνουν (και ήδη έχω διαβάσει αρκετές πολύ καλές) και για την Nobacco για το προιόν της.
Εύχομαι τα προβλήματα που αναφέρουμε να τους δώσουν τροφή για σκέψη ώστε στο άμεσο μέλλον να βελτιώσουν το προιόν τους κι έτσι να αποκτήσουν ακόμα πιο φανατικούς και ευχαριστημένους πελάτες.
Φιλικά πάντα,
verdeangelo.

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #542 στις: Σεπτεμβρίου 03, 2011, 03:29 »
Καλώς ήρθες,αν και φουργιόζος αγαπητέ.Κανε και μια αυτοπαρουσίαση εδω http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,1888.0.html

Αποσυνδεδεμένος Gabriel74

  • ****
  • 1482
  • Φύλο: Άντρας
  • Plaudite, amici, comedia finita est!
    • Violin love
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #543 στις: Σεπτεμβρίου 03, 2011, 03:40 »
[spoiler]Ωραίο σεντονάκι...και πάνω που έκανε ψυχρούλα...  ;)[/spoiler]

zannia

Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #544 στις: Σεπτεμβρίου 03, 2011, 04:05 »
[spoiler]Ωραίο σεντονάκι...και πάνω που έκανε ψυχρούλα...  ;)[/spoiler]

[spoiler] :laugh_cantstop: :laugh_cantstop: :laugh_cantstop: :laugh_cantstop: :laugh_cantstop:[/spoiler]

Αποσυνδεδεμένος Angelos

  • ****
  • 1045
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #545 στις: Σεπτεμβρίου 03, 2011, 11:20 »
Σήμερα 1 μήνα ακριβώς μετά την χρήση του Hybrid,η 2η μπαταρία δεν λειτουργεί (ενώ είναι πλήρως φορτισμένη).
Όταν την προσαρμόζω στον ατμοποιητή και "τραβάω τζούρα,το μπλε λαμπάκι ανάβει κανονικά αλλά από ατμό,μηδέν.
Η δε μπαταρία εσωτερικά ακούγεται να κουνιέται (ενώ στην άλλη μπαταρία που έχω,όχι) κι αυτό μου δείχνει ότι,σαν να έχει φύγει από την θέση της και να μην κάνει εσωτερικά σωστή επαφή ή να έχει κοπεί κάποια επαφή/καλώδιο της.
Μπορώ να κάνω κάτι εγώ ή να την επιστρέψω στο κατάστημα απ`όπου την πήρα για να μου την στείλουν στο service της εταιρείας ;;;.
..............
Φιλικά πάντα,
verdeangelo.
Μήπως σου έπεσε κάτω και έφυγε το καπάκι της από την θέση του. Δεν ξέρω βέβαια πως ακριβώς είναι η μπαταρία του hybrid, αντιμετώπισα όμως και εγώ αυτό το πρόβλημα σε ego μπαταρία και πάνω που ήμουν έτοιμος να την πετάξω είδα ότι το καπάκι της (κάτω μέρος) είχε φύγει από την θέση του πιθανόν από πέσιμο. Το έβαλα στην θέση του και λειτουργεί μια χαρά αν και γερασμένη.
Βαγγέληηηηηηηηη  :wall: :wall:

Αποσυνδεδεμένος panosfc

  • ***
  • 763
  • I am a Steam Machine Κιτσο μου!
    • OUR PRIDE!!!
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #546 στις: Σεπτεμβρίου 03, 2011, 11:39 »
Εγω να σου πώ την αλήθεια το μέγεθος το έχω συνηθίσει μετα από μερες και έχω ξεχαστεί αφου απολαμβάνω την καλή του απόδοση....Εγω το πέρνω απο εκεί

http://www.nobacco.gr/product/668/cartomizer-giant-lr-egot-hybrid

και μένω ησυχος.... :D

Παιζει να ειναι ο πιο ασχημος ατμοποιητης για Ego-T ,αλλα και ο καλυτερος μαζι!Πολυ ντουμανι!Και ειναι και ο πιο φτηνος!Εγω αυτον χρησιμοποιω 4 μερες τωρα και ειμαι απολυτα ικανοποιημενος.

Αποσυνδεδεμένος verdeangelo

  • *
  • 81
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #547 στις: Σεπτεμβρίου 03, 2011, 15:38 »
Μήπως σου έπεσε κάτω και έφυγε το καπάκι της από την θέση του. Δεν ξέρω βέβαια πως ακριβώς είναι η μπαταρία του hybrid, αντιμετώπισα όμως και εγώ αυτό το πρόβλημα σε ego μπαταρία και πάνω που ήμουν έτοιμος να την πετάξω είδα ότι το καπάκι της (κάτω μέρος) είχε φύγει από την θέση του πιθανόν από πέσιμο. Το έβαλα στην θέση του και λειτουργεί μια χαρά αν και γερασμένη.
Βαγγέληηηηηηηηη  :wall: :wall:

Κατ`αρχήν,σ`ευχαριστώ πολύ για την ανταπόκριση.
Κοίτα,το Hybrid έχει κάποιο καπάκι στην κάτω πλευρά το οποίο πιθανόν να είναι πρεσαριστό και φυσικά είναι στην θέση του.
Απλά από την αρχή η εν λόγω μπαταρία ψιλοχτυπούσε εσωτερικά αλλά δεν είχα δώσει σημασία σ`αυτό ... ίσως να μην φταίει κι αυτό,δεν γνωρίζω.
Απλά η άλλη μπαταρία μου,δεν χτυπάει εσωτερικά. ;)
Το ωραίο είναι ότι τραβώντας τζούρα ανάβει το λαμπάκι αλλά φαίνεται σαν να μην κάνει σώμα/επαφή με τους ατμοποιητές. ;)
Τι λέτε να κάνω ;;;.
Να πάω καρφί για αντικατάσταση ;;;;.

"Σεντόνι" ;;;;.  :thumpdown:
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 03, 2011, 15:45 από verdeangelo »

Αποσυνδεδεμένος bazexa

  • **
  • 271
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #548 στις: Σεπτεμβρίου 03, 2011, 15:41 »
Κατ`αρχήν,σ`ευχαριστώ πολύ για την ανταπόκριση.
Κοίτα,το Hybrid έχει κάποιο καπάκι στην κάτω πλευρά το οποίο πιθανόν να είναι πρεσαριστό και φυσικά είναι στην θέση του.
Απλά από την αρχή η εν λόγω μπαταρία ψιλοχτυπούσε εσωτερικά αλλά δεν είχα δώσει σημασία σ`αυτό ... ίσως να μην φταίει κι αυτό,δεν γνωρίζω.
Απλά η άλλη μπαταρία μου,δεν χτυπάει εσωτερικά. ;)
Το ωραίο είναι ότι τραβώντας τζούρα ανάβει το λαμπάκι αλλά φαίνεται σαν να μην κάνει σώμα/επαφή με τους ατμοποιητές. ;)
Τι λέτε να κάνω ;;;.
Να πάω καρφί για αντικατάσταση ;;;;.

ΧΧμμμμμμ...  "φαίνεται να τραβάει , αλλά δεν κάνει σώμα"......πάρε μια οδοντογλυφίδα και "παίξε" λίγο με τον πόλο (μικρό στρογγυλό στην μπαταρία στο μέρος που ενώνει με ατμο, τράβα και λίγο προς τα έξω τον πόλο...

Αποσυνδεδεμένος verdeangelo

  • *
  • 81
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #549 στις: Σεπτεμβρίου 03, 2011, 15:50 »
ΧΧμμμμμμ...  "φαίνεται να τραβάει , αλλά δεν κάνει σώμα"......πάρε μια οδοντογλυφίδα και "παίξε" λίγο με τον πόλο (μικρό στρογγυλό στην μπαταρία στο μέρος που ενώνει με ατμο, τράβα και λίγο προς τα έξω τον πόλο...

Τα ξημερώματα πριν κάνω το post μου,κάθισα και διάβασα μερικές σελίδες μήπως και βρω λύση στο συγκεκριμένο πρόβλημα και κάπου διάβασα κι αυτή την λύση με την οδοντογλυφίδα.
Έτσι το έκανα και τότε αλλά και τώρα και το αποτέλεσμα το ίδιο ακριβώς ... το λαμπάκι ανάβει - η μπαταρία είναι γεμάτη - οι ατμοποιητές γεμάτοι και ατμός,ούτε για δείγμα. :(

Αποσυνδεδεμένος verdeangelo

  • *
  • 81
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #550 στις: Σεπτεμβρίου 06, 2011, 15:49 »
Τελικά το πρόβλημα,λύθηκε.
Έλεγα να το πάω στο κατάστημα που το πήρα (ώστε να το στείλουν εκείνοι στην Nobacco) αλλά τελικά προτίμησα να πάω αυτοπροσώπως στην αντιπροσωπεία.
Τελικά τα παιδιά με εξυπηρέτησαν ΑΜΕΣΟΤΑΤΑ και μου επισκεύασαν την μπαταρία σε ΧΡΟΝΟ ΜΗΔΕΝ χωρίς πως και γιατί και επιπλέον άκουσαν κάποιες ερωτήσεις & προτάσεις μου με απόλυτο σεβασμό.
Ένα έχω να πω:Φοβεροί επαγγελματίες & πάνω απ`όλα,Άνθρωποι.
Συνεχίστε έτσι .....

Υ.Γ Κι ένα μεγάλο ΣΥΓΓΝΩΜΗ στα παιδιά τις Nobacco αν τυχόν τους έπρηξα τις αμυγδαλές με τις πολλές ερωτήσεις μου.
Να`στε πάντα καλά και καλή συνέχεια για το μέλλον !!!.

Αποσυνδεδεμένος sirkonsta

  • **
  • 424
  • 20-1-12
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #551 στις: Σεπτεμβρίου 06, 2011, 16:01 »
+1
Οποτε τους τηλ για κάποια προβλήματα με τον hybrid, οι άνθρωποι είχανε υποδειγματική συμπεριφορά και εξυπηρέτηση.
Οταν τους επισκέφθηκα και από κοντά, επιβεβαίωσαν τα παραπάνω πανηγυρικά

Αποσυνδεδεμένος heritsa

  • *
  • 48
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #552 στις: Σεπτεμβρίου 08, 2011, 10:13 »
πραγματικά άψοιγη συμπεριφορά και after sales!!!
να κάνω μια ερώτηση/παρατήρησ: χρησιμοποιώντας τι hybrid εδώ και ένα μήνα, παρατήρησα μεγάλη διαφορά στο άτμισμα με την 650 και τη 1100 μπαταρία: με την "μικρή" η εισπνοή είναι πιο δύσκολη και αργή, ενω με τη μεγάλη έχω ευκολότερη και πιο "γεμάτη" τζούρα! το έχετε παρατηρήσει??? :confused1:

Αποσυνδεδεμένος Yiannis Rasta

  • *****
  • 1411
  • Φύλο: Άντρας
  • keep walking
    • YIANNIS STAMATIOU
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #553 στις: Σεπτεμβρίου 08, 2011, 12:00 »
Η δυναμη που εχει η μπαταρια,
καθοριζει και την ποσοτητα παραγωγης ατμου,
οσο και το χτυπημα στο λαιμο - συγκριτικα παντα  :yes:

Αποσυνδεδεμένος heritsa

  • *
  • 48
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #554 στις: Σεπτεμβρίου 08, 2011, 12:03 »
 :) thanks, δηλαδη δεν έχουν μόνο στη "χωρητικότητα" διαφορά? (πως φαινεται πως δεν έχω ιδέα!!!! :-[)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα ΑΡΩΜΑΤΑ. Βασικές πληροφορίες [Αρώματα] 1416 190562 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:36
από chkontog
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8842 1151839 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 05, 2024, 19:44
από treloneritis
Τι βαμβακι σας εδωσε την καλυτερη γευση σε mtl ατμοποιητη; Περιοχή νέων μελών 54 11165 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 05, 2024, 19:39
από treloneritis
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2123 345760 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 05, 2024, 06:24
από Κώστας Σιδέρης
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 1004 147420 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 04, 2024, 20:20
από Chris66
Vandy Vape BSKR Mini V3 MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 5 8159 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 03, 2024, 19:24
από Tem
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 209045 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 545324 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 33005 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 52619 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 600610 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 361068 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed