vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

150 επισκέπτες, 0 χρήστες

Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #600 στις: Σεπτεμβρίου 29, 2011, 00:28 »
Υπάρχουν ερωτήσεις προς τους δοκιμαστές, ερωτήσεις για το συγκεκριμένο πακέτο, για τη συγκεκριμένη εταιρία κτλ. Πιστεύω ότι καλό είναι να μένουν ανοιχτά. Όποιος θέλει να ρωτήσει για παρεμφερή μοντέλα σε άλλα καταστήματα μπορεί να το κάνει στα άλλα θέματα.

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #601 στις: Σεπτεμβρίου 29, 2011, 01:30 »
Ότι νομίζει το συντονιστικό team...πάω πάσο :)
Απλώς ξαναδιαβάστε σε όλα τα θέματα τύπου "επίσημο review" και σίγουρα θα καταλάβετε γιατί το είπα.Δε βρήσκω καμια χρησιμότητα σε μηνύματα τύπου "Μολίς το πήρα και είναι καλό" ή "Και γω το έχω και είμαι ευχαριστημένος" είτε "3μέρες τώρα και πάει καλά..." κλπ κλπ κλπ και να 41 σελίδες δύχως νόημα....
Με σεβασμό και φιλικά
 :) :bye:

Αποσυνδεδεμένος gc9n

  • *
  • 16
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #602 στις: Σεπτεμβρίου 29, 2011, 10:02 »
Δεν θέλω να κανιβαλίσω το thread, απλά ψάχνω την φτηνότερη λύση για την τσέπη μου
Κατα τα άλλα το Hybrid είναι παρα πολύ καλό για έναν αρχάριο σαν και εμένα.

Μήπως ξέρει κάποιος  τι threading έχει το NoBacco Hybrid?  901 ή 808
η μπαταρία είναι τύπου DSE901 ?
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 29, 2011, 10:13 από gc9n »

Αποσυνδεδεμένος heritsa

  • *
  • 48
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #603 στις: Σεπτεμβρίου 29, 2011, 11:22 »
η μπαταρια εχει σπέιρωμα 901!

μια ερώτηση/ παρατήρηση: ισως ισχύει θεωρητικά, οι γκουρού θα απαντησουν (ελπίζω): υπάρχει πιθανότηατ η χρήση της 1100αρας να "καιει" τον καρτο γρηγορότερα από την χρήση της 650αρας? (γιατί κέτι τέτοιο νομίζω μετά από 2μηνη χρήση και των δυο μπαταριών εναλλαξ)  τα φώτα σας στην τριτοδεσμίτισσα!!! :respect:

Αποσυνδεδεμένος atmomixani

  • *
  • 698
  • Φύλο: Άντρας
  • το μεγεθος μετραει
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #604 στις: Σεπτεμβρίου 29, 2011, 11:27 »
η μπαταρια εχει σπέιρωμα 901!

μια ερώτηση/ παρατήρηση: ισως ισχύει θεωρητικά, οι γκουρού θα απαντησουν (ελπίζω): υπάρχει πιθανότηατ η χρήση της 1100αρας να "καιει" τον καρτο γρηγορότερα από την χρήση της 650αρας? (γιατί κέτι τέτοιο νομίζω μετά από 2μηνη χρήση και των δυο μπαταριών εναλλαξ)  τα φώτα σας στην τριτοδεσμίτισσα!!! :respect:
γκουρου δεν ειμαι (ακομα ) αλλα σηντομα με βλεπω στην ινδια  :laugh1: το σηγουρο ειναι οτι με την μεγαλη μπαταρια ο ατμο λιτουργει καλιτερα λογο μεγαλητερις εκφορτισης τορα βεβεα ισος να μιονετε η διαρκια ζοης του ατμο αλλα οσο δουλευει εχουμε καλιτερο αποτελεσμα που ειναι και το ζιτουμενο  ;)

Αποσυνδεδεμένος cyberknight

  • 2
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #605 στις: Σεπτεμβρίου 30, 2011, 20:29 »
Καλησπέρα κι από μένα.
Μόλις παρέλαβα και χρησιμοποίησα το Hybrid. Είναι το πρώτο μου Η.Τ. και η πρώτη μου μέρα ατμίσματος.
Έχω την 1100αρα μπαταρία και χρησιμοποιώ το RY3 της NOBACCO.
Θέλω να ρωτήσω εάν είναι φυσιολογικός ο "θόρυβος" όταν ρουφάω, γιατί μου φαίνεται λίγο υπερβολικός.

Αποσυνδεδεμένος jeke04

  • *****
  • 976
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιάννης
    • www.seatclub.gr/forum
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #606 στις: Σεπτεμβρίου 30, 2011, 23:21 »
Έχει ξανά αναφερθεί, το σκάσιμο (σαν να ακούς ποπ-κορν) και ο ήχος της τζούρας είναι φυσιολογικοί θόρυβοι.
Καλώς ήρθες στην παρέα του η.τ. και καλά ατμίσματα. ;)

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #607 στις: Οκτωβρίου 01, 2011, 06:04 »
Αυτό γίνεται στην αρχή που ο ατμοποιητής δεν έχει ακόμα στρώσει.Μετά το πέρας περίπου μιας και καμιά φορά 2 ημερών (max) σταματάει να ακούγεται ο θώρυβος.Οφείλεται στο ότι το φιτίλι/αντίσταση έρχεται σε επαφή με το υγρό αναπλήρωσης για πρώτη φορά και οπότε μέχρι να ποτήσει καλά ακούγεται αυτός ο περίεργος θώρυβος μικρής σκάστρας.
Συμβαίνει σχεδόν σε όλους τους ατμοποιητές αυτό,δεν είναι λόγος ανησυχίας.  :)
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 01, 2011, 06:04 από Steamboy »

Αποσυνδεδεμένος cyberknight

  • 2
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #608 στις: Οκτωβρίου 01, 2011, 10:38 »
OK. Αυτό φαντάστηκα κι εγώ.
Ευχαριστώ

Αποσυνδεδεμένος gc9n

  • *
  • 16
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #609 στις: Οκτωβρίου 04, 2011, 13:03 »
απο το σαββατο με νέο cartomizer σήμερα είχα γεύση καμμενου, αμέσως το γέμησα με υγρό , μέχρι να ξεχυλίσει ελαφρός... όμως αν και γεμάτο έχω γεύση καμμένου.. το αφησα κάθετα αρκετή ώρα τίποτα...

Αποσυνδεδεμένος verdeangelo

  • *
  • 81
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #610 στις: Οκτωβρίου 04, 2011, 13:26 »
Καλησπέρα φίλε μου.Όπως έχουν απαντήσει και άλλα μέλη σ`αυτό το θέμα,έτσι θα απαντήσω κι εγώ (με κάτι παραπάνω).Όλα τα παιδιά λένε "να μην αφήνετε να αδειάσει τελείως το cartomizer από υγρό αλλά να του συμπληρώνεται καθημερινά μερικές σταγόνες γιατί καίγεται η αντίσταση" αλλά εγώ θα προσθέσω κάτι παραπάνω.
Προσωπικά και σε καθημερινή βάση,όχι μόνο συμπληρώνω μερικές σταγόνες αλλά κάθε βράδυ,του βάζω υγρό νικοτίνης μέχρι τα τιγκάρει.
Έτσι έχω το cartomizer εδώ και 7 μέρες και δεν έχω καμμία αίσθηση καμμένου (δουλεύει κανονικότατα !!!!.
Αυτό είναι το μυστικό,να είναι κάθε μέρα τίγκα (γιατί δεν μπορείς βάζωντας μόνο μερικές σταγόνες να υπολογίσεις σωστά πόσα ml υγρού του λείπουν) ;)
Έτσι θα αποφύγεις το πρόβλημα του "αρπάγματος" της αντίστασης και θα έχεις cartomizer με την μεγαλύτερη δυνατή διάρκεια σωστής λειτουργίας του.

Υ.Γ Από την στιγμή που σου "άρπαξε",είναι πολύ δύσκολο να επανέλθει στην αρχική του κατάσταση και μάλλον πάει για πέταμα.Αν έχεις κανείς καμμιά λύση να σου δώσει (να το ανοίξεις και να κάνεις πειράματα),δεν ξέρω.
Εγώ σε αντίστοιχη περίπτωση με την δικιά σου και επειδή με "χαλούσε" ιδιαίτερα η αίσθηση του καμμένου,του έδωσα σουτ και ακολουθώ με ευλάβεια την καθημερινή και πλήρη πλήρωση του cartomizer με υγρό. ;)
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 04, 2011, 13:28 από verdeangelo »

Αποσυνδεδεμένος arisgn

  • *
  • 40
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #611 στις: Οκτωβρίου 04, 2011, 13:38 »
Μιας και λεμε για καρτο και μπαταριες, με την 650αρα εδω και 20 μερες λειτουργει το καρτο το πρωτο το μαμισιο σουπερ!

Αποσυνδεδεμένος gc9n

  • *
  • 16
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #612 στις: Οκτωβρίου 04, 2011, 13:47 »
Καλησπέρα φίλε μου.Όπως έχουν απαντήσει και άλλα μέλη σ`αυτό το θέμα,έτσι θα απαντήσω κι εγώ (με κάτι παραπάνω).Όλα τα παιδιά λένε "να μην αφήνετε να αδειάσει τελείως το cartomizer από υγρό αλλά να του συμπληρώνεται καθημερινά μερικές σταγόνες γιατί καίγεται η αντίσταση" αλλά εγώ θα προσθέσω κάτι παραπάνω.
Προσωπικά και σε καθημερινή βάση,όχι μόνο συμπληρώνω μερικές σταγόνες αλλά κάθε βράδυ,του βάζω υγρό νικοτίνης μέχρι τα τιγκάρει.
Έτσι έχω το cartomizer εδώ και 7 μέρες και δεν έχω καμμία αίσθηση καμμένου (δουλεύει κανονικότατα !!!!.
Αυτό είναι το μυστικό,να είναι κάθε μέρα τίγκα (γιατί δεν μπορείς βάζωντας μόνο μερικές σταγόνες να υπολογίσεις σωστά πόσα ml υγρού του λείπουν) ;)
Έτσι θα αποφύγεις το πρόβλημα του "αρπάγματος" της αντίστασης και θα έχεις cartomizer με την μεγαλύτερη δυνατή διάρκεια σωστής λειτουργίας του.

Υ.Γ Από την στιγμή που σου "άρπαξε",είναι πολύ δύσκολο να επανέλθει στην αρχική του κατάσταση και μάλλον πάει για πέταμα.Αν έχεις κανείς καμμιά λύση να σου δώσει (να το ανοίξεις και να κάνεις πειράματα),δεν ξέρω.
Εγώ σε αντίστοιχη περίπτωση με την δικιά σου και επειδή με "χαλούσε" ιδιαίτερα η αίσθηση του καμμένου,του έδωσα σουτ και ακολουθώ με ευλάβεια την καθημερινή και πλήρη πλήρωση του cartomizer με υγρό. ;)

δηαλαδή θέλω 15 με 18 μλ την εβδομάδα...?

Αποσυνδεδεμένος verdeangelo

  • *
  • 81
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #613 στις: Οκτωβρίου 04, 2011, 13:55 »
Όχι βρε`σύ.
Φαντάσου αν στο 1ο σου γέμισμα ήθελες περίπου 90 σταγόνες ..... όταν στεγνώνει τελείως θέλει 70 περίπου σταγόνες ενώ με την καθημερινή επανασυμπλήρωση θέλεις περίπου 30-40 σταγόνες.
Μην νομίζεις όταν λέω "το τιγκάρεις καθημερινά" ότι θα παίρνει τις ίδιες σταγόνες που έβαλες την 1η φορά. ;)
Θα το δεις αυτό που λέω και στην πράξη .... πειραματιζόμενος όπως κι εγώ. ;)

Αποσυνδεδεμένος Geraki

  • *****
  • 977
  • Φύλο: Άντρας
  • Pico-Cloud-Doggy-Gotank
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #614 στις: Οκτωβρίου 04, 2011, 14:09 »
δηαλαδή θέλω 15 με 18 μλ την εβδομάδα...?
Τα 15-18 ml τη βδομάδα δε θεωρούνται πολλά.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8842 1151742 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 05, 2024, 19:44
από treloneritis
Τι βαμβακι σας εδωσε την καλυτερη γευση σε mtl ατμοποιητη; Περιοχή νέων μελών 54 11119 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 05, 2024, 19:39
από treloneritis
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2123 345716 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 05, 2024, 06:24
από Κώστας Σιδέρης
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 1004 147399 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 04, 2024, 20:20
από Chris66
Vandy Vape BSKR Mini V3 MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 5 8131 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 03, 2024, 19:24
από Tem
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 209000 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 545274 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 32984 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 52567 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 600565 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 361019 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 13421 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos