vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)

Αποσυνδεδεμένος Βασίλης

  • *****
  • 2116
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #225 στις: Ιουνίου 27, 2011, 23:53 »
Ναι μόνο στο πιπάκι κ εγώ είχα αλλα πολύ αραιά....παντως καλή συμπεριφορά τυο μεχρι τώρα απλά ακόμα δοκιμάζουμε γευσεις οπότε πιστεύω οι πρώτοι μας ατμοποιητές θα πάνε για φούντο προς χαρη της δοκιμής....

Αποσυνδεδεμένος npapaduke

  • *
  • 37
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #226 στις: Ιουνίου 28, 2011, 00:04 »
Σχετικα με την διαρροη εχω την αισθηση οτι ελαχιστες φορες μου ηρθε μια γευση απο το υγρο και γενικα στην ακρη του επιστομιου ορισμενες φορες μου φαινεται οτι μενει λιγο υγρο. Επαναλαμβανω ομως οτι δεν ειμαι αξιοπιστος κριτης γιατι δεν εχω την εμπειρια ατμισματος ακομα, ποσο μαλλον και με αλλα Η.Τ για να ειμαι σιγουρος.
 Μια σημαντικη ερωτηση ( αν υπαρχει αλλου σχετικο θεμα παρακαλω διορθωστε με) ειναι αν θελω να καθαρισω τον ατμοποιητη του Hybrid για αλλαγη υγρου-γευσης πως θα το κανω χωρις να προκαλεσω καποια βλαβη η μειωση της αποδοσης ????
 :confused1:
Νομιζω οτι αυτο ειναι ενα - του Hybrid, σε σχεση με τους αλλους τυπους με τα φιαλιδια.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 28, 2011, 00:54 από npapaduke »

Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #227 στις: Ιουνίου 28, 2011, 01:12 »
Αν και offtopic τα περι υγρών, θα σου έλεγα να δοκιμάσεις κατ ευθείαν freedom και Torqe από HALO (υπάρχει διαφήμιση IVAPE στο φόρουμ, θα την δεις - παραγγέλνεις με αντικαταβολή και την άλλη μέρα έρχεται) Τσιγαρίσιες και γενικά αποδεκτές από τους περισσότερους με πολλούς φανατικούς φίλους.

Θα με ενδιέφερε να μάθω αν άσχετα με τον τρόπο ατμίσματός σας, είχατε την παραμικρή διαρροή...

Επίσης, από σήμερα διατίθεται από nobacco το hybrid-e. Δεν πρόλαβα να το πάρω πριν κλείσουν και αναρωτιέμαι αν το πήρε κανείς από εσάς και ποιές οι εντυπώσεις του...
Συνατμιστες με χαρα σας ενημερωνω οτι πηρα σημερα το hybrid-e απο την nobacco.Πηγα στην εταιρια για αντικατασταση μπαταριων που τα ειχαν παιξει και με την ευκαιρια παρελαβα και 2 cartomizer hybrid-e.Λοιπον:διαρροες 0,απιστευτη χωρητικοτητα 3ml,ξεχασα απο το απογευμα χαρτοπετσετες κτλ.Απλα πρεπει να το συνηθισεις(ειχα δοκιμασει μονο ατμο ego-T 1,1ml,2ml kai joyetech LR 2 ml).πολυ βολικο αφου δεν εχει διαρροες,δεν χρειαζεται συχνο γεμισμα και δεν πινεις ευκολα υγρο ;)

Αποσυνδεδεμένος Vangos

  • *****
  • 1896
  • Φύλο: Άντρας
  • "ΑΤΜΟΚΑΛΥΨΗ ΤΩΡΑ"
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #228 στις: Ιουνίου 28, 2011, 13:05 »
Λοιπόν, τα νέα από το μέτωπο:
Σήμερα έπεσε εγχείρηση και στους δύο καρτο.


Ποτέ μην ατμίζετε τους καρτο στεγνούς από υγρά, είναι ίσως το μόνο τους (λειτουργικό) μειονέκτημα.
Αρχίζουν και καίνε το μικροσκοπικό φιτιλάκι της αντίστασής τους, και αν επιμείνετε το κάψιμο προχωράει και στο υφασματάκι που περιβάλλει την αντίσταση και κατόπιν καψαλίζει και τον πολυεστέρα.
Απ'ότι καταλαβαίνετε , δεν είναι ότι το υγιεινότερο να ατμίζετε καμένα συνθετικά υλικά.
Πάντα υγρό το καρτο λοιπόν και θα έχετε απροβλημάτιστα ατμίσματα για αρκετό καιρό. ;)


Υ.Γ. φωτό από την εγχείρηση το βράδυ, είμαι στη δουλειά αυτή τη στιγμή, σόρρυ :(
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 28, 2011, 14:00 από Vangos »

Αποσυνδεδεμένος makk

  • **
  • 116
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #229 στις: Ιουνίου 28, 2011, 14:11 »
Το Hybrid-e είναι πλέον και στα δικά μου χέρια...
Θα συμφωνήσω για μηδέν διαρροές αλλά επειδή το θεωρώ too good to be true, θα περιμένω ως το βράδυ σε πιο hard core καταστάσεις άτμισμα για να έχω πιο εμπεριστατωμένη άποψη...
Οι πρώτες εντυπώσεις πάντως είναι άριστες αφού νιώθω περισσότερο ατμό από το eGo-T - αλλά όχι τον type Β φυσικά.
Το χτύπημα πολύ καλό με την 16άρα που ατμίζω πλέον.
Η γεύση φέρνει αρκετά σε αυτό που έχω συνηθίσει κάτι που μάλλον με ευχαριστεί αλλά περιμένω πρώτα - είπαμε - να δουλέψει λίγο το "βραστήρι" για να δούμε αν και πόσο θα αλλάξει.
Γενικά οι εντυπώσεις μου είναι πολύ καλές. Τόσο καλές που σκοπεύω να το πάω αποκλειστικά με hybrid-e - εκτός αν ο χρόνος μου βάλει πάλι στο χέρι τους eGo-T μου...
Δυστυχώς όμως, αν και τα παιδιά στη nobacco μου έδειξαν ότι στην δική τους 1350mah κούμπωνε μια χαρά ο hybrid-e, στην δική μου 1350άρα δεν...
ΕΠίσης είναι γεγονός ότι "γεμίζω" καλύτερα και το αφήνω επιτέλους και από το χέρι μου...
Μπράβο! Άντε και σε hybrid type B!!!!!
(update το βράδυ)

Υ.Γ. Παιδιά δώστε info για τα καψίματα να μην κάνουμε καμιά πατατιά... :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Geraki

  • *****
  • 977
  • Φύλο: Άντρας
  • Pico-Cloud-Doggy-Gotank
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #230 στις: Ιουνίου 28, 2011, 14:19 »
Υ.Γ. Παιδιά δώστε info για τα καψίματα να μην κάνουμε καμιά πατατιά... :thumpup:
Απλά είναι τα πράγματα.
Όταν πάει να μειωθεί το κτύπημα και η παραγωγή ατμού προσθέτεις υγρό και δεν το αφήνεις μέχρι να σου έρθει γεύση καμένου γιατί τότε θα είναι αργά.

Αποσυνδεδεμένος spiros

  • **
  • 341
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #231 στις: Ιουνίου 28, 2011, 16:19 »
εχει σφιχτη ή χαλαρη τζουρα?

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #232 στις: Ιουνίου 28, 2011, 16:25 »
Γενικα σαν ατμο το Hybrid εχει χαλαρη τζουρα(δε σου βγαινει το πνευμονι για να εισπνευσεις)

Αποσυνδεδεμένος Vangos

  • *****
  • 1896
  • Φύλο: Άντρας
  • "ΑΤΜΟΚΑΛΥΨΗ ΤΩΡΑ"
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #233 στις: Ιουνίου 28, 2011, 17:11 »
...
Ποτέ μην ατμίζετε τους καρτο στεγνούς από υγρά, είναι ίσως το μόνο τους (λειτουργικό) μειονέκτημα.
Αρχίζουν και καίνε το μικροσκοπικό φιτιλάκι της αντίστασής τους, και αν επιμείνετε το κάψιμο προχωράει και στο υφασματάκι που περιβάλλει την αντίσταση και κατόπιν καψαλίζει και τον πολυεστέρα.
Απ'ότι καταλαβαίνετε , δεν είναι ότι το υγιεινότερο να ατμίζετε καμένα συνθετικά υλικά.
Πάντα υγρό το καρτο λοιπόν και θα έχετε απροβλημάτιστα ατμίσματα για αρκετό καιρό. ;)
...
...εννοείται, φυσικά , ότι οποιαδήποτε απόπειρα dry burning απλά απαγορεύεται δια ροπάλου... :thumpdown:

Αποσυνδεδεμένος makk

  • **
  • 116
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #234 στις: Ιουνίου 28, 2011, 19:24 »
... επειδή το θεωρώ too good to be true, θα περιμένω ως το βράδυ σε πιο hard core καταστάσεις άτμισμα για να έχω πιο εμπεριστατωμένη άποψη...

Οι hard core καταστάσεις ήρθαν και μαζί τους έφεραν... τα γνωστά σταγονίδιααααααααααα....

Διαρροές από το πιπάκι και μόνο αλλά σε πολύ (πάρα πολύ πιστέψτε με!) μικρότερη εκτάση από τους δύο τύπους eGo-T. Οι διαρροές δεν τελείωσαν λοιπόν, απλά περιορίστηκαν αλλά όπως κι αν το κάνεις είναι πρόοδος...

Μερικές φορές έχω την εντύπωση πως δεν τραβάει με τίποτα όμως. Αν και αυτό διορθώνεται εύκολα (σχετικό...) με τρεις συνεχόμενες εισπνοές και βάλε... Κάπως έτσι είναι οι δικές μου hard core τζούρες. Κουμπάκι πατημένο για 4 - 5 ρουφηξιές με πάθος, μετά επαναλαμβανόμενες με ελάχιστη παύση (μικρότερη από 1 sec) για καμιά δεκαριά ακόμη και επανάληψη από την αρχή μετά από καμιά 20αριά δευτερόλεπτα...

Ο άτμο (ή κάρτο - δεν είμαι και σίγουρος :idiot1:) δεν πυρακτώθηκε πάντως όπως οι γνωστοί μου eGo...

Αποσυνδεδεμένος alex74

  • ***
  • 543
  • Φύλο: Άντρας
  • Assumption is the mother of all fuck ups
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #235 στις: Ιουνίου 28, 2011, 19:30 »
Στο πιπάκι δεν είναι διαρροή, υγροποιήσει είναι του εναπομείναντος ατμού και αυτό μόνο όταν είναι πολύ έντονες και συνεχόμενες οι τζούρες...

Αποσυνδεδεμένος trap

  • ***
  • 698
  • Φύλο: Άντρας
  • Υπ'ατμόν
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #236 στις: Ιουνίου 28, 2011, 19:34 »
Αν βγάζεις το επιστόμιο 1-2 φορές την ημέρα και το σκουπίζεις με μια χαρτοπετσέτα
απο μέσα, θα είσαι καλύτερα. :yes:

Αποσυνδεδεμένος alex74

  • ***
  • 543
  • Φύλο: Άντρας
  • Assumption is the mother of all fuck ups
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #237 στις: Ιουνίου 28, 2011, 20:15 »
Αγορασμένος στις 9/6, έχει κάνει περίπου ~30ml μέχρι και χτές που έπεσε η απόδοση του ήταν ο βασικός μου,
οπότε είπα να τον διαλύσω για να τον χαζέψω.
Ο συγκεκριμένος δεν έχει δουλέψει στεγνός ποτέ οπότε και δεν είχε και καψίματα στο εσωτερικό πανάκι και τον υαλοβάμβακα
υποθέτω ότι η απόδοση έπεσε λόγω των κατάλοιπων του υγρού επάνω στην αντίσταση




Uploaded with ImageShack.us

Αποσυνδεδεμένος trap

  • ***
  • 698
  • Φύλο: Άντρας
  • Υπ'ατμόν
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #238 στις: Ιουνίου 28, 2011, 20:31 »
Αισιόδοξο αυτό,αν θέλεις βάλε και καμιά φώτο τα υπόλοιπα πανάκια για να έχουμε και ενα ακόμη μέτρο σύγκρισης.

Αποσυνδεδεμένος Βασίλης

  • *****
  • 2116
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #239 στις: Ιουνίου 28, 2011, 22:24 »
Καλησπέρα.....εγω σαν νέος έχω ακολουθήσει τις συμβουλές για συνεχες υγρό ατμοποιητη και εχω καλα αποτελεσματα κ ικανοποιητικό καπνό.Οπως προηγουμενως είπε κ ο makk οντως μερικές φορες ρουφάω τζουφιες τζουρες αλλα οπως είπε με 2-3 συνεχόμενες παιρνει τα πάνω του.Τωρα χρησιμοποιω τον πρωτο κ μετραω ακριβως 1 βδομαδα και έχει ο θεός για το τέλος του.....

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα ΑΡΩΜΑΤΑ. Βασικές πληροφορίες [Αρώματα] 1418 190936 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 06, 2024, 15:17
από chkontog
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8843 1152288 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 06, 2024, 13:52
από BigRed
Τι βαμβακι σας εδωσε την καλυτερη γευση σε mtl ατμοποιητη; Περιοχή νέων μελών 54 11415 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 05, 2024, 19:39
από treloneritis
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2123 346055 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 05, 2024, 06:24
από Κώστας Σιδέρης
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 1004 147631 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 04, 2024, 20:20
από Chris66
Vandy Vape BSKR Mini V3 MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 5 8368 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 03, 2024, 19:24
από Tem
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 209327 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 545782 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 33227 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 52876 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 600912 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 361451 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed