vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

205 επισκέπτες, 5 χρήστες
gstamatos, Tem, lounik, dimitrisd, cstavcr

Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)

Αποσυνδεδεμένος aiwnios_foithths

  • ***
  • 578
  • Keep Vaping
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #240 στις: Ιουνίου 28, 2011, 23:02 »
Αγορασμένος στις 9/6, έχει κάνει περίπου ~30ml μέχρι και χτές που έπεσε η απόδοση του ήταν ο βασικός μου,
οπότε είπα να τον διαλύσω για να τον χαζέψω.
Ο συγκεκριμένος δεν έχει δουλέψει στεγνός ποτέ οπότε και δεν είχε και καψίματα στο εσωτερικό πανάκι και τον υαλοβάμβακα
υποθέτω ότι η απόδοση έπεσε λόγω των κατάλοιπων του υγρού επάνω στην αντίσταση




Uploaded with ImageShack.us
Δεν είναι υαλοβάμβακας, είναι πολυεστέρας.

Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #241 στις: Ιουνίου 28, 2011, 23:04 »
Δεν είναι υαλοβάμβακας, είναι πολυεστέρας.
Δεν σας ανησυχει αυτο ομως????? :-\

Αποσυνδεδεμένος Βασίλης

  • *****
  • 2116
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #242 στις: Ιουνίου 28, 2011, 23:08 »
Δηλαδή για εμάς τους νέους ατμιστές θα πρέπει να προσέχουμε να συμπληρώνουμε
τι ρουφάμε μην ατμιζουμε πολυεστέρα......!!!!

Αποσυνδεδεμένος alex74

  • ***
  • 543
  • Φύλο: Άντρας
  • Assumption is the mother of all fuck ups
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #243 στις: Ιουνίου 28, 2011, 23:10 »
Αισιόδοξο αυτό,αν θέλεις βάλε και καμιά φώτο τα υπόλοιπα πανάκια για να έχουμε και ενα ακόμη μέτρο σύγκρισης.
Τα χρησιμοποίησα για να αντικαταστήσω ενός ποιο καινούργιου που έκαψα με dry burning μετά απο καθάρισμα και μετά σκέφτηκα να το φωτογραφήσω!!!!
Δεν το ξανανοιγώ τώρα γιατί τον έχω γεμίσει και τον ατμίζω
Παρόλα αυτά
αυτό ειναι του αρχικού


Uploaded with ImageShack.us

και αυτά είναι απο αυτόν που έφαγε το dry burning και του τα άλλαξα με τον πρώτο ( φέρνει λίγο καμμένο ακόμα αλλά υποθέτω ότι μέσα σε 10 λεπτά θα το στρώσει αλλιώς θα τον πετάξω...)


Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us

Αποσυνδεδεμένος Vangos

  • *****
  • 1896
  • Φύλο: Άντρας
  • "ΑΤΜΟΚΑΛΥΨΗ ΤΩΡΑ"
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #244 στις: Ιουνίου 28, 2011, 23:47 »
Λοιπόν, τα νέα από το μέτωπο:
Σήμερα έπεσε εγχείρηση και στους δύο καρτο.


Ποτέ μην ατμίζετε τους καρτο στεγνούς από υγρά, είναι ίσως το μόνο τους (λειτουργικό) μειονέκτημα.
Αρχίζουν και καίνε το μικροσκοπικό φιτιλάκι της αντίστασής τους, και αν επιμείνετε το κάψιμο προχωράει και στο υφασματάκι που περιβάλλει την αντίσταση και κατόπιν καψαλίζει και τον πολυεστέρα.
Απ'ότι καταλαβαίνετε , δεν είναι ότι το υγιεινότερο να ατμίζετε καμένα συνθετικά υλικά.
Πάντα υγρό το καρτο λοιπόν και θα έχετε απροβλημάτιστα ατμίσματα για αρκετό καιρό. ;)


Υ.Γ. φωτό από την εγχείρηση το βράδυ, είμαι στη δουλειά αυτή τη στιγμή, σόρρυ :(
Όπως υποσχέθηκα:


Αποσυνδεδεμένος xristosxat

  • *
  • 84
  • Φύλο: Άντρας
  • Οτι του φανει του λολοστεφανη....
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #245 στις: Ιουνίου 30, 2011, 17:53 »
Μετα απο 15 περιπου μερες χρησης του hybrid ο ενας καρτο εχει ηδη αρχισει να φερνει εντονα την γευση καμμενου. Δεν εμεινε ουτε μια φορα αδειος. Οπως εχω πει και σε αλλα ποστ το γεμιζω γιατι πρεπει καποια στιγμη και οχι γιατι τελειωνει. Ουδεποτε ομως εχει παρει πανω απο 1-1,5 μλ περαν του πρωτου γεμισματος με 3 μλ.
Εδω και δυο μερες που εχω τη γευση καμμενου με τον πρωτο ανοιξα και τον δευτερο. Χαμηλη ποσοτητα ατμου και υπερθερμανση με τις πρωτες τζουρες. Αρχικα επειδη του εβαλα υγρο μικροτερης περιεκτικοτητας σε νικοτινη ειπα οτι ισως φταει αυτο γιατι εκανα πιο δυνατες τζουρες για να τις καταλαβω. Σημερα ομως εβαλα και το υγρο που ειχα και στο πρωτο καρτο και συνεχιζει τα ιδια.
Εχω μιλησει με τη nobacco και περιμενω τηλεφωνο τους για να δουμε το προβλημα. Το πρωτο καρτο δε χρησιμοποιηθηκε για περισσοτερα απο 25-30 μλ. Το δευτερο καρτο ειναι δεδομενο πως ειναι ελλατωματικο. Για το πρωτο θα δουμε αν ισχυει και η εγγυηση των 28 ημερων αφου το χρησιμοποιω μολις τις μισες μερες με σωστη χρηση....

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #246 στις: Ιουνίου 30, 2011, 18:14 »
Καλα εκανες,φιλε xristosxat,παρ τους τηλεφωνο αν ειναι ρτσι γιατι μαλλον θες αλλαγη κ στους δυο cartomizer...κριμα ομως γιατι φαινεται μια αξιοπιστη λυση,αλλα οπως ολα/οι κανεις δεν ειναι τελειος.Ευχομαι να τελειωσει ανωδεινα η περιπετεια σου με τους καρτο.. :P
Κ γω ειχα μια μικρη περιπετεια αλλα οχι με χαλασμενο ή ελλατωματικο απλως ενω παρηγγειλα Hybrid-e μου στειλαν το κλασσικο Hybrid αλλα τους μειρα τηλ κ χωρις χρεωση μεταφορικων θα μου στειλουν αυριο αυτο που ηθελα...κριμα να παει η μια κ μοναδικη μου "μπαταριουλα" eGO-T που απεμεινε  :)) :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος xristosxat

  • *
  • 84
  • Φύλο: Άντρας
  • Οτι του φανει του λολοστεφανη....
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #247 στις: Ιουνίου 30, 2011, 18:29 »
Απλα ειναι ενα προβλημα αυτο με τα ελλατωματικα καρτο. Θα μου πεις ποσα θα τυχουν σε σενα; Αλλα να που το ενα χαλασε πιο γρηγορα απο οσο υπολογιζα και το αλλο ηταν κατευθειαν ελλατωματικο. Σε αυτη τη περιπτωση ξεμενεις τελειως απο καρτο και επειδη το δικτυο πωλησεων της nobacco δεν ειναι εξοπλισμενο με ολα τα αναλωσιμα πας παλι περιπτερο και παιρνεις κανονικα τσιγαρα...

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5899
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #248 στις: Ιουνίου 30, 2011, 18:43 »
Φιλε μου καλε ενας πραγματικος υποψηφιος ατμιστης πανω απο ολα θα ηξερε αν ειχε διαβασει πιο μπροστα καποια ενδιαφεροντα ποστ που προτεινουν σε καθε νεο χρηστη εκτος τους ατμο του πακετου να εχει παντα στην ακρη κανα δυο ατμο 510-901-401 LR - REGULAR ΚΤΛ.
Αυτα ισχυουν και για ολα τα πακετα και οχι μονο τα carto ;)

Αποσυνδεδεμένος xristosxat

  • *
  • 84
  • Φύλο: Άντρας
  • Οτι του φανει του λολοστεφανη....
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #249 στις: Ιουνίου 30, 2011, 18:51 »
Φιλε μου καλε ενας πραγματικος υποψηφιος ατμιστης πανω απο ολα θα ηξερε αν ειχε διαβασει πιο μπροστα καποια ενδιαφεροντα ποστ που προτεινουν σε καθε νεο χρηστη εκτος τους ατμο του πακετου να εχει παντα στην ακρη κανα δυο ατμο 510-901-401 LR - REGULAR ΚΤΛ.
Αυτα ισχυουν και για ολα τα πακετα και οχι μονο τα carto ;)

Σωστα τα λες αλλα οταν εισαι στα πρωτα σου βηματα και πας σε μια συσκευη που διαφημιζετε με το μοτο αντιο προβληματα και η οποια εχει μεσα δυο ανταλακτικα ε οσο να ναι λες οτι θα εισαι για καμποσες μερες καλυμενος. Ασχετος αυτου δεν ειδα πουθενα εδω καποιο carto περαν αυτου που δινει η συσκευη το οποιο να ειναι συμβατο. Και οπως λες να εχω στην ακρη κανα δυο. Ε τοσα ειχα :)
ΥΓ: δε πηγα στο περιπτερο για κανονικα τσιγαρα. απλα μια παρατηρηση εκανα...

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5899
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #250 στις: Ιουνίου 30, 2011, 18:55 »
Συμβατα ειναι ολα με του καταλληλους ανταπτορες και ασχετως εμφανισης ειναι μια λυση ;)
Οσο για το αντιο προβληματα αυτο συμβαινει παντου ;)

Αποσυνδεδεμένος aiwnios_foithths

  • ***
  • 578
  • Keep Vaping
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #251 στις: Ιουνίου 30, 2011, 18:59 »
dse 901

Αποσυνδεδεμένος xristosxat

  • *
  • 84
  • Φύλο: Άντρας
  • Οτι του φανει του λολοστεφανη....
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #252 στις: Ιουνίου 30, 2011, 19:01 »
Συμφωνω. Αλλωστε επειδη λεει αντιο προβληματα δε σημαινει οτι το πιστεψα κιολας. Απλα αν θελουμε να λεμε τα πραγματα με το ονομα τους ετσι οπως τα λεω ειναι. Αλλωστε οταν παιρνω μια συσκευη την παιρνω γιατι μου αρεσει και εχω καποιες απαιτησεις απο αυτη. Αν ειναι να αρχισω τις μοντες και τις παραμετροποιησεις δεν γινεται δουλεια. Ηδη εχω γραψει οτι ειναι πολυ καλη συσκευη σε γενικες γραμμες. Απλα λεμε και τα καλα και τα ασχημα που εχει... :)

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5899
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #253 στις: Ιουνίου 30, 2011, 19:07 »
Αλλωστε οταν παιρνω μια συσκευη την παιρνω γιατι μου αρεσει και εχω καποιες απαιτησεις απο αυτη. Αν ειναι να αρχισω τις μοντες και τις παραμετροποιησεις δεν γινεται δουλεια.  :)
:laugh1: :laugh1: :laugh1: Και εγω ηθελα πορσε με 85 ευρω αλλα επειδη  δεν βρηκα πηρα το GG με 200 για να γλυτωσω τις μοντες ...............αν με καταλαβαίνεις ;)

Αποσυνδεδεμένος xristosxat

  • *
  • 84
  • Φύλο: Άντρας
  • Οτι του φανει του λολοστεφανη....
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #254 στις: Ιουνίου 30, 2011, 19:17 »
:laugh1: :laugh1: :laugh1: Και εγω ηθελα πορσε με 85 ευρω αλλα επειδη  δεν βρηκα πηρα το GG με 200 για να γλυτωσω τις μοντες ...............αν με καταλαβαίνεις ;)

Να γινω και γω τοτε λιγο offtopic και να σε στειλω στο συγκεκριμενο site για να αγορασεις επιτελους μια φθηνη porche. Και ακρως ελληνικη παρακαλω και με διεθνη βραβεια. http://www.replicarhellas.com/pages_gr/models/models.htm

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα ΑΡΩΜΑΤΑ. Βασικές πληροφορίες [Αρώματα] 1418 190919 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 06, 2024, 15:17
από chkontog
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8843 1152244 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 06, 2024, 13:52
από BigRed
Τι βαμβακι σας εδωσε την καλυτερη γευση σε mtl ατμοποιητη; Περιοχή νέων μελών 54 11407 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 05, 2024, 19:39
από treloneritis
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2123 346050 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 05, 2024, 06:24
από Κώστας Σιδέρης
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 1004 147625 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 04, 2024, 20:20
από Chris66
Vandy Vape BSKR Mini V3 MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 5 8363 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 03, 2024, 19:24
από Tem
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 209325 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 545776 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 33224 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 52865 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 600900 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 361436 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed