vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

145 επισκέπτες, 8 χρήστες
lounik, George Pap, vasim, manoslykos, πολυς, webtool, dallaskdp, Milarepa

Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)

Αποσυνδεδεμένος cobolt

  • **
  • 329
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #210 στις: Ιουνίου 27, 2011, 21:21 »
Εκπλήσσομαι γιατί θα έπαιρνα όρκο ότι έφαγε καλή τάση  :o
Ή ότι δούλεψε για αρκετή ώρα "στεγνός"

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5899
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #211 στις: Ιουνίου 27, 2011, 21:25 »
Ή ότι δούλεψε για αρκετή ώρα "στεγνός"
Η κατι τετοιο γιατι εχω  σφαξει πολλα carto δικα μου για να παρω τα σπειρωματα και δεν ηταν ετσι........και στα 5 βολτ που δουλευω τα παντα. :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος docma

Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #212 στις: Ιουνίου 27, 2011, 21:25 »
Ας περιμένουμε να δούμε και έναν δεύτερο ανοιχτό,θα βγάλουμε πιο ασφαλή συμπεράσματα.Εγώ το θέλω περισσότερο να φταίω εγώ ,έχω αγαπήσει την ευκολία του hybrid.

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5899
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #213 στις: Ιουνίου 27, 2011, 21:28 »
Μονο μην ξεχνάς να το ποτίζεις :laugh1:
Οχι σαν τον φιλο μας( δεν θυμαμαι το ονομα του) που το ειχε τρεις μερες με 3 ml και του έβγαζε καμένο  :yes:

Αποσυνδεδεμένος cobolt

  • **
  • 329
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #214 στις: Ιουνίου 27, 2011, 21:48 »
Μονο μην ξεχνάς να το ποτίζεις :laugh1:
Οχι σαν τον φιλο μας( δεν θυμαμαι το ονομα του) που το ειχε τρεις μερες με 3 ml και του έβγαζε καμένο  :yes:
Και καθόλου να μην άτμιζε, θα είχε εξ-ατμιστεί το υγρό... :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος sideritis1

  • 3
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #215 στις: Ιουνίου 27, 2011, 21:56 »
Μετα απο 10-11 μερες με 20 ml χρησιμοποιοντας το ενα μονο καρτομαιζερ, αρχισε αισθητα να πεφτει η αποδοση του.Δοκιμασα το 2ο καρτομαιζερ και καταλαβα οτι πρεπει να παμε για μπανακι ή αγορα 3ου καρτομαιζερ.Απο βιντεος που ειδα στο γιου τιουμπ εκανα μπανακι με νερο που βραζει μεσα σε μπρικι  για 10-11 λεπτα,φροντιζοντας να σηκωνω ορθιο το καρτομαιζερ κ απο τις 2 πλευρες.Αφου του αλλαξα νερο επανελαβα.Το στεγνωμα -αφου το φυσιξα καλα με το στομα- το εκανα με σεσουαρ για 1-2 λεπτα(με ζεστο αερα).Γεμισα με υγρο 16 mg tobaco της nobaco και μετα απο 10-15 τζουρες ολα πανε καλα.Το μονο που θελω να δω ειναι στην γευση(θα συμπληρωσω πιο αργα λιγο red bull) γιατι το tobaco ειναι αγευστο,και μου φαινεται οτι εχει κ λιγοτερο χτυπημα απο red bull και virginia που εχω δοκιμασει ως τωρα.Α! βασικο που δεν ανεφερα  :idiot1: :Ξεχαστε το μαυρο χρωμα του καρτομαιζερ.Θα γινει ασημι-μαυρο σαν αφηρημενη τεχνη ενα πραμα  :eyesplash: Την επομενη φορα θα δοκιμασω αλλο τροπο-καθε συμβουλη δεκτη  :angel:

Αποσυνδεδεμένος npapaduke

  • *
  • 37
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #216 στις: Ιουνίου 27, 2011, 22:33 »
Kαλησπερα παιδια, ειμαι καινουργιος στο ατμισμα και μολις πριν λιγες ωρες παρελαβα το Hybrid και εγω και οφειλω να ομολογησω οτι μετα απο σχεδον μιση μερα χωρις Κ.Τ δεν μου λειπει καθολου! Μαλιστα επειδη το παρελαβα απεθυειας απο την αντιπροσωπεια μετα απο συζητηση με τα παιδια εκει πηρα για αρχη καπνο RY3  16mg για να ειμαι πιο κοντα στο Κ.Τ ( Τουλαχιστον για την πρωτη εμπειρια).
Ειναι αληθεια οτι μου φερνει μια παραξενη γευση καποιες στιγμες, και λιγο βηχα, αλλα μαλλον φταιει το συγκεκριμενο υγρο. Θελω να σας ρωτησω για αρχη ποιος ειναι ο μεσος ορος ζωης του ατμοποιητη με χρηση αναλογη των 2,5 πακετων Κ.Τ ανα ημερα? Και ειναι καλυτερα να συμπληρωνεις υγρο παντα πριν τελειωσει, η να το αφηνεις και να βαζεις μετα? Ευχαριστω εκ των προτερων!!   

Αποσυνδεδεμένος Βασίλης

  • *****
  • 2116
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #217 στις: Ιουνίου 27, 2011, 22:44 »
Καλησπέρα npapaduke....Εγω που το χρησιμοποιω εδω κ 1 βδομαδα νεος στο αθλημα θα ελεγα πως καθε βραδυ του αναπληρωνω υγρο να κρατιεται υγρο μεχρι να στάξει από κάτω στασγόνα χωρις να το αφήνω να με κάψει επειδή όντως δεν ξερεις ποτε θα τελειώσει το ρημάδι το υγρό .......και επειδή είμαι κ ολη μερα στο αυτοκίνητο κ λογω ζέστης θα έλεγα πως μπορεί να υπάρχει κ πιθανότητα να στεγνώνει εσωτερικά.Την παράξενη γευση που λες μου την εφερνε κ εμενα στην αρχη αυτο το χτυπημα στο λαιμό αλλά από οτι μου είπαν στην nobacco ειναι πως επειδη με το Κ.Τ η πίσσα κάλυπτε την νικοτίνη δεν την καταλάβαινες στον λαιμό,και τωρα που την κάνεις καθαρή την καταλαβαίνεις....Αν κάνω λάθος ας με διορθώσει κάποιος.
Ο κουμπάρος μου ξεκίνησε απο RY2 για αρχη αν θες δοκίμασε την.

Αποσυνδεδεμένος parpen

  • ****
  • 1006
  • Φύλο: Άντρας
  • A-2 + PP by Craven.gr + VV +Rc_mizer by Sokin
    • Parpen's e-liquid calculator
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #218 στις: Ιουνίου 27, 2011, 22:49 »
Μακριά από RY2!!!!!!!!!!!!!!! μπρ...μπρ..μπρ!!!!!! Η πιο άσχημη μέχρι σήμερα εμπειρία μου στο άτμισμα!!!

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #219 στις: Ιουνίου 27, 2011, 22:53 »
είναι αυτό με γεύση τηγανόλαδου? Κάτι θυμάμαι απο παλιά....
Λάθος, το RY3 ήταν....

Αποσυνδεδεμένος npapaduke

  • *
  • 37
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #220 στις: Ιουνίου 27, 2011, 23:04 »
Τι να πω παιδια μιας και ξεκινησα μολις σημερα δεν μπορω να εκφερω γνωμες αλλα μονο να διαβαζω απο εσας τους παλιοτερους, παντως ειναι η πρωτη προσπαθεια απομακρυνσης απο Κ.Τ υστερα απο 20 σχεδον χρονια και πιανω τον εαυτο μου σημερα να κανει την κινηση να τιναξει η να ακουμπησει στο τασακι το Η.Τ. Σιγουρα αυτο καταγραφεται στα + του Hybrid μεχρι στιγμης ! Ναι φιλε πανο θα μπορουσες να το πεις και τηγανολαδο!!! Βεβαια ειναι πως το αντιλαμβανεται ο καθενας, αλλα με στριφτο Old holborn που μου ειπαν οτι μοιαζει δεν θα το ελεγα!!!

Αποσυνδεδεμένος Βασίλης

  • *****
  • 2116
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #221 στις: Ιουνίου 27, 2011, 23:07 »
Και εγω εκανα old holborn και μου είπαν να πάρω virginia παντως καλύτερος απο τον RY3 του κουμπάρου χι χι χι.....και npapaduke μην δοκιμασεις το red cow των 11 mg ειναι σαν amoxil των 500 :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος alex74

  • ***
  • 543
  • Φύλο: Άντρας
  • Assumption is the mother of all fuck ups
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #222 στις: Ιουνίου 27, 2011, 23:16 »
Δυστυχώς το συγκεκριμένο δεν καθαρίζει απο τον ατμοποιητή σχεδόν με τίποτα !!!
οποτε πέτα το μαζί με τον ατμοποιητή και πάρε τρεις - τέσσερις καινούργιους ατμοποιητές να έχεις καβάτζα μαζί με ένα φρουτώδες για βραδυνές ώρες (ότι προτιμάς ) και το Royal Steam η το CEO, σε αρκετή περιεκτικότητά νικοτίνης εγώ θα πρότεινα το δεύτερο.
Είναι πολύ καλύτερες γεύσεις και όσο περισσότερο κάνεις τόσο περισσότερο θα σου αρέσουν αντίθετα απο το RY3 που εμένα τουλάχιστον μετά το πρώτο μπουκαλάκι με χάλασε αρκετά στη γεύση.
Οι παραπάνω ατμοποιητές τώρα είναι πάντα καλή ιδέα να υπάρχουν...


Αποσυνδεδεμένος makk

  • **
  • 116
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #223 στις: Ιουνίου 27, 2011, 23:36 »
Αν και offtopic τα περι υγρών, θα σου έλεγα να δοκιμάσεις κατ ευθείαν freedom και Torqe από HALO (υπάρχει διαφήμιση IVAPE στο φόρουμ, θα την δεις - παραγγέλνεις με αντικαταβολή και την άλλη μέρα έρχεται) Τσιγαρίσιες και γενικά αποδεκτές από τους περισσότερους με πολλούς φανατικούς φίλους.

Θα με ενδιέφερε να μάθω αν άσχετα με τον τρόπο ατμίσματός σας, είχατε την παραμικρή διαρροή...

Επίσης, από σήμερα διατίθεται από nobacco το hybrid-e. Δεν πρόλαβα να το πάρω πριν κλείσουν και αναρωτιέμαι αν το πήρε κανείς από εσάς και ποιές οι εντυπώσεις του...

Αποσυνδεδεμένος alex74

  • ***
  • 543
  • Φύλο: Άντρας
  • Assumption is the mother of all fuck ups
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #224 στις: Ιουνίου 27, 2011, 23:44 »
Διαρροές δεν είχε σε καμια περίπτωση πέρα απο κάποιες ίσως υγροποιήσεις στο πιπάκι που είναι λογικές πιστεύω

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα ΑΡΩΜΑΤΑ. Βασικές πληροφορίες [Αρώματα] 1418 190936 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 06, 2024, 15:17
από chkontog
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8843 1152288 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 06, 2024, 13:52
από BigRed
Τι βαμβακι σας εδωσε την καλυτερη γευση σε mtl ατμοποιητη; Περιοχή νέων μελών 54 11415 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 05, 2024, 19:39
από treloneritis
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2123 346055 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 05, 2024, 06:24
από Κώστας Σιδέρης
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 1004 147631 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 04, 2024, 20:20
από Chris66
Vandy Vape BSKR Mini V3 MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 5 8368 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 03, 2024, 19:24
από Tem
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 209327 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 545782 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 33227 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 52876 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 600912 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 361451 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed