vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

299 επισκέπτες, 5 χρήστες
spanorg, camber, manoslykos, grag, zamploutos

Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)

Αποσυνδεδεμένος parpen

  • ****
  • 1006
  • Φύλο: Άντρας
  • A-2 + PP by Craven.gr + VV +Rc_mizer by Sokin
    • Parpen's e-liquid calculator
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #120 στις: Ιουνίου 17, 2011, 11:25 »
Σε λίγες ώρες, συμπληρώνεται μια εβδομάδα χρήσης του Hybrid.
Στο διάστημα αυτό, δεν έχω χρησιμοποιήσει ακόμη την 2η μπαταρία, αφού δεν ξέμεινα ποτέ από ενέργεια. Ατμίζω περίπου 3-4 ml ημερησίως.
Ο ατμοποιητής δεν έχει δείξει κανένα απολύτως σημάδι κόπωσης.
Ίσως το μοναδικό "μειονέκτημα" είναι η βαρεμάρα και ανία που μου έχει δημιουργήσει, αφού δεν έχω να κάνω ή να δοκιμάσω τίποτα(μου έλειψαν οι δοκιμές με τα φιτίλια του Τ)  :)) :))


Αποσυνδεδεμένος alex74

  • ***
  • 543
  • Φύλο: Άντρας
  • Assumption is the mother of all fuck ups
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #121 στις: Ιουνίου 17, 2011, 11:42 »
Σε λίγες ώρες, συμπληρώνεται μια εβδομάδα χρήσης του Hybrid.
Στο διάστημα αυτό, δεν έχω χρησιμοποιήσει ακόμη την 2η μπαταρία, αφού δεν ξέμεινα ποτέ από ενέργεια. Ατμίζω περίπου 3-4 ml ημερησίως.
Ο ατμοποιητής δεν έχει δείξει κανένα απολύτως σημάδι κόπωσης.
Ίσως το μοναδικό "μειονέκτημα" είναι η βαρεμάρα και ανία που μου έχει δημιουργήσει, αφού δεν έχω να κάνω ή να δοκιμάσω τίποτα(μου έλειψαν οι δοκιμές με τα φιτίλια του Τ)  :)) :))

Ο ατμοποιητής σου έπαιξε απο την αρχή κανονικά φίλε μου?
Γιατί εμένα απο τους τρείς που άνοιξα όλοι με παίδεψαν αρκετά
Να σημειώσω ότι απο υγρά είναι φουλαρισμένοι

Αποσυνδεδεμένος parpen

  • ****
  • 1006
  • Φύλο: Άντρας
  • A-2 + PP by Craven.gr + VV +Rc_mizer by Sokin
    • Parpen's e-liquid calculator
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #122 στις: Ιουνίου 17, 2011, 11:45 »
Αν διαβάσεις το θέμα από την αρχή, θα διαπιστώσεις πως κανένας μας δεν ανέφερε πρόβλημα στους ατμοποιητές, μάλιστα όλοι μας γράψαμε πως δούλεψαν από την αρχή και έπειτα από μερικές ώρες χρήσης, έπιασαν το βέλτιστο αποτέλεσμα.

Αποσυνδεδεμένος alex74

  • ***
  • 543
  • Φύλο: Άντρας
  • Assumption is the mother of all fuck ups
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #123 στις: Ιουνίου 17, 2011, 11:47 »
Το έχω διαβάσει απο την αρχή, και κάποιος απο τους τέσσερεις αναφέρε αν θυμάμαι καλά ότι ήθελε 7-8 ώρες στρώσιμο

Αποσυνδεδεμένος parpen

  • ****
  • 1006
  • Φύλο: Άντρας
  • A-2 + PP by Craven.gr + VV +Rc_mizer by Sokin
    • Parpen's e-liquid calculator
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #124 στις: Ιουνίου 17, 2011, 11:51 »
Το "στρώσιμο" δεν σημαίνει απαραίτητα κακή ή προβληματική λειτουργία. Σημαίνει πως έπειτα από το χρόνο αυτό, επιτυγχάνεται η μέγιστη απόδοση.

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #125 στις: Ιουνίου 17, 2011, 11:53 »
Ίσως το μοναδικό "μειονέκτημα" είναι η βαρεμάρα και ανία που μου έχει δημιουργήσει, αφού δεν έχω να κάνω ή να δοκιμάσω τίποτα(μου έλειψαν οι δοκιμές με τα φιτίλια του Τ)  :)) :))

αν σου πω ότι κι εμένα με προβλημάτισε το ίδιο σημείο....
Μάλλον τελικά μου αρέσει να τα "σκαλίζω"





Ο ατμοποιητής σου έπαιξε απο την αρχή κανονικά φίλε μου?
Γιατί εμένα απο τους τρείς που άνοιξα όλοι με παίδεψαν αρκετά
Να σημειώσω ότι απο υγρά είναι φουλαρισμένοι
Σχεδόν κανονικά, όμως εγώ δεν του κάνω ήρεμη χρήση, κάνω πολλές απανωτές τζουρες που τον ζεσταίνουν και γρήγορα απόδωσε καλά, τουλάχιστον αυτός που έχω.

Αποσυνδεδεμένος Vangos

  • *****
  • 1896
  • Φύλο: Άντρας
  • "ΑΤΜΟΚΑΛΥΨΗ ΤΩΡΑ"
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #126 στις: Ιουνίου 17, 2011, 11:53 »
Το έχω διαβάσει απο την αρχή, και κάποιος απο τους τέσσερεις αναφέρε αν θυμάμαι καλά ότι ήθελε 7-8 ώρες στρώσιμο


...και όχι μόνο, χτές έγραψα ότι
Ο ατμοποιητής (σε νορμάλ συνθήκες) έχω την εντύπωση ότι μέρα με τη μέρα βελτιώνεται σε απόδοση αρωμάτων και χτύπημα. :thumpup:   


Σήμερα συμπληρώνω μία βδομάδα χρήσης και των δύο καρτο (διαφορετικές γεύσεις ο ένας απ'τον άλλο).
Μέσος όρος χρήσης δλδ 3,5 μέρες περίπου για καθέναν και πιστεύω ότι σήμερα έχουν πιάσει το "ταβάνι" τους σε απόδοση. (σημ.: έχουν πλυθεί από μία φορά, την τέταρτη μέρα)

Αποσυνδεδεμένος alex74

  • ***
  • 543
  • Φύλο: Άντρας
  • Assumption is the mother of all fuck ups
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #127 στις: Ιουνίου 17, 2011, 12:04 »
@parpen
Να σημειώσω ότι η δυσκολία στην αρχική χρήση δεν χαρακτηρίζετε αποκλειστικά σαν κακή λειτουργία αλλά απο τη στιγμή που εδώ γίνετε review του προιόντως  είναι και αυτός ένας παράγοντας που έχει διαφορετική βαρύτητα στην προσωπική επιλογή του καθενός.

@Vangos
Και εγώ στην μια βδομάδα είμαι,
για τον πρώτο και εγώ μπορώ να πώ ότι μετά απο 4 μέρες έστρωσε πάρα πολύ για τον δεύτερο στις τρείς μέρες και μετά απο το πλύσιμο με χλιαρό απιωνισμένο υγρό είναι σε αποδεκτά επίπεδα, σίγουρα θα στρώσει και άλλο, για τον τρίτο μετά απο μιση μέρα και κάτι μου έρχετε να τον πετάξω στα σκουπιδιά μαζί με την συσκευή απο τα νεύρα μου που πρέπει να ρουφάω και να φυσάω για άλλες τρείς μέρες μέχρι να καταφέρω να ευχαριστηθώ το άρωμα και τον ατμό.

Αποσυνδεδεμένος talavera

  • *
  • 13
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #128 στις: Ιουνίου 17, 2011, 14:42 »
Προσωπική εμπειρία:

Είμαι έτοιμος να το πετάξω! Τόσο υγρό δεν έχω ξαναπιεί! Επίσης 0 χτύπημα! Το ego-t είναι 1000 καλύτερο παρά τις ψιλο-διαρροές του.

Αποσυνδεδεμένος Vangos

  • *****
  • 1896
  • Φύλο: Άντρας
  • "ΑΤΜΟΚΑΛΥΨΗ ΤΩΡΑ"
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #129 στις: Ιουνίου 17, 2011, 16:01 »
Προσωπική εμπειρία:

Είμαι έτοιμος να το πετάξω! Τόσο υγρό δεν έχω ξαναπιεί! Επίσης 0 χτύπημα! Το ego-t είναι 1000 καλύτερο παρά τις ψιλο-διαρροές του.
Επειδή καταλαβαίνω ότι έχεις πιθανόν "ξενερώσει" με τα προβλήματα των η.τ. που δοκίμασες και θέλω να σε βοηθήσω (όσο γίνεται, δλδ):
Η συσκευή σου ατμίζει κανονικά ή έχει μειωμένη απόδοση;
Το φαινόμενο των υγρών στο στόμα εμφανίζεται και στα δύο καρτο/μπαταρίες σου;
Αν το πρόβλημά σου δεν το θέσεις και στην εταιρία που το εισάγει, το πιθανότερο είναι να είσαι άλλος ένας απογοητευμένος χρήστης του η.τ. (γενικότερα) και να ξαναγυρίσεις στο κ.τ. τσάμπα και βερεσέ.
Μη με παρεξηγήσεις, αλλά νόμιζα ότι το eGo-T το έχεις "ξεφορτωθεί" όπως έγραψες : (κακώς κ.τ.τ.μ.γ.)

Τον δικό μου τον πέταξα στα σκουπίδια! To πήρα και εγώ κ ένας φίλος μου. Και στους δυο τρέχει υγρό από εκεί που βιδώνει με την μπαταρία. Πεταμένα λεφτά!
Εννοώ ότι ήδη έχεις δοκιμάσει δύο πολύ καλές συσκευές που (κατά γενική ομολογία) έχουν μεν τα "θεματάκια" τους, αλλά έχουν καταφέρει τους περισσότερους από εδώ μέσα να μας κρατήσουν μακριά από το κ.τ. Μήπως πρέπει να βρεθείς κι από κοντά με κάποιους παλιότερους για να πάρεις όση δυνατή βοήθεια γίνεται στο θέμα η.τ.;(ίσως σε μια μελλοντική συνάντηση συνφορουμιστών π.χ.)
Σίγουρα τα η.τ. που κυκλοφορούν εμφανίζουν ακόμα "παιδικές αρρώστιες" , παρ'όλ'αυτά δεν έχουν καμιά σχέση με το παρελθόν. Ακόμη κι εμείς σαν νέοι χρήστες (εννοώ χωρίς πολυετή χρήση) ουσιαστικά δοκιμάζουμε τον οργανισμό μας σε "κάτι άλλο" που, κατά τα φαινόμενα, είναι λιγότερο επιβλαβές από το κ.τ.


(Εάν η διαχείρηση/συντονιστές του φόρουμ νομίζουν ότι είναι οφφ τόπικ το παραπάνω, ας μετακινηθεί και ζητώ συγγνώμη προκαταβολικά)


Αποσυνδεδεμένος talavera

  • *
  • 13
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #130 στις: Ιουνίου 17, 2011, 16:36 »
Ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σου!

Το "πεταμένα λεφτά" το είπα συγκεκριμένα για τον κυλινδρικό ατμοποιητή τύπου Β. Από τον αρχικό ατμοποιητή του nobacco ego-t δεν είχα ιδιαίτερα προβλήματα.

Σχετικά με το hydrid, έχω πιει πολλές φορές υγρό. Τρέχει επανειλημμένα από το πιπάκι. Με το γέμισμα και την μπαταρία δεν είχα πρόβλημα μέχρι τώρα. Γενικά έχω όντως λίγο απογοητευτεί με τα μέχρι τώρα η/τ.

Νομίζω θα περιμένω να έρθει στην Ελλάδα το ploom...

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9649
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #131 στις: Ιουνίου 17, 2011, 18:03 »
και βέβαια προκειμένου να μη δημιουργούνται λανθασμένες εντυπώσεις , παραμένω  λίγο Off topic αναφέροντας ότι το eGo-T δεν παρουσιάζει ουσιαστικά προβλήματα διαρροών.

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5899
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #132 στις: Ιουνίου 17, 2011, 18:09 »
Μέχρι σήμερα ψάχνω κάτι ενοχλητικό στο Hybrid αλλα δυστυχώς τπτ. :hmmm:
Το ότι μπόρεσα να δοκιμάσω την συσκευή τόσες μέρες εγκαταλείποντας τον αγαπημένο μου Α2  λέει πολλά (όχι για όλους ;) ).
Με τον ένα ατμοποιητη είμαι  μέχρι σήμερα και που ακομα αρνείται να δημιουργήσει προβλήματα αντίθετα από τους -Τ(όλων των εταιριών)  που στην τρίτη μέρα όλοι θέλανε το  δαχτυλάκι τους  ;D
Εξακολουθώ να επιμένω ότι οι ατμο του Hybrid και γενικά η συσκευή δουλεύει απροβλημάτιστα από την πρώτη μέρα και με VG και με PG.
Τώρα για το θέμα του χτυπήματος το είπα  ότι είναι άπο τα μειον της συσκευής άλλα πιστεύω οτι αν δεν πέρασε απαρατήρητα απο την NOBACCO  η διακριτική πρόταση μου να αντικατασταθεί η αντίσταση με αυτην που εχουν τα MEGA EGO CARTO τότε πιστεύω λύθηκε το μοναδικό προβλημα(για μενα) της συσκευής. :yes:

Αποσυνδεδεμένος lionor

  • ****
  • 1167
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #133 στις: Ιουνίου 17, 2011, 18:13 »
Αμα δεν της 'ακους' και λιγο ομως τι να το κανεις;  :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5899
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #134 στις: Ιουνίου 17, 2011, 18:16 »
Φίλε lionor άμα είμαι πόσους μήνες στα 5 βολτ με 36αρα σκέτη VG στον Α2 το βρισκω λογικο να μην την ακουω ;)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Geek Vape WENAX Q PRO [AIO (Όλα σε ένα)] 0 16 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:46
από zamploutos
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2709 600999 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 12:45
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα ΑΡΩΜΑΤΑ. Βασικές πληροφορίες [Αρώματα] 1418 190975 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 06, 2024, 15:17
από chkontog
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8843 1152364 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 06, 2024, 13:52
από BigRed
Τι βαμβακι σας εδωσε την καλυτερη γευση σε mtl ατμοποιητη; Περιοχή νέων μελών 54 11428 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 05, 2024, 19:39
από treloneritis
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2123 346090 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 05, 2024, 06:24
από Κώστας Σιδέρης
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 1004 147646 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 04, 2024, 20:20
από Chris66
Vandy Vape BSKR Mini V3 MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 5 8372 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 03, 2024, 19:24
από Tem
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 209355 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 545820 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 33229 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 52898 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem