vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

75 επισκέπτες, 9 χρήστες
PsykieG, manoslykos, camber, bloodlessz, gfilip, maprix, fratz8, Buliwyf, dallaskdp

Twitter

Aspire Nautilus 2 Προεπισκόπηση όχι Επισκόπηση

Απ: Aspire Nautilus 2 Προεπισκόπηση όχι Επισκόπηση
« Απάντηση #285 στις: Μαρτίου 19, 2017, 13:56 »
Κατά την ταπεινή μου άποψη είναι τόσο καλός και απροβλημάτιστος που πήρα 2 για να μην παιδεύομαι με τους προηγούμενους και να μπορώ να παραγγέλνω μαζικά αντιστάσεις... Τους 1.8 δλδ που είναι και η προτίμηση μου...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος Micha3L

  • **
  • 491
  • Φύλο: Άντρας
  • IT ℑℑ by ℠
    • vaping ... 8years
Απ: Aspire Nautilus 2 Προεπισκόπηση όχι Επισκόπηση
« Απάντηση #286 στις: Μαρτίου 19, 2017, 16:37 »
Είχα να ατμίσω εργοστασιακό, αν θυμάμαι καλά, από τον πρώτο μου Ναυτιλο πριν από δυο χρόνια.
Ο Μάκης όμως με τα γραφόμενά του :thumpup: με έκανε να ξαναδοκιμάσω και έτσι αγόρασα τον 2 κυρίως βέβαια γιατί μου αρέσει οπτικά και για τα ντριπτιπάκια του, χεχε
Τελικά όμως αυτό που έχω να πω με δυο μόνο λέξεις είναι ότι ''τα σπάει''


ps
Το setup της φωτογραφίας θα υπάρχει πια μόνιμα για μια ώρα ανάγκης και όχι μόνο, στο backpack μου!

Αποσυνδεδεμένος afrodite

  • **
  • 115
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Aspire Nautilus 2 Προεπισκόπηση όχι Επισκόπηση
« Απάντηση #287 στις: Μαρτίου 19, 2017, 16:57 »
Σε λιγοτερο απο 24 ωρες θα ειμαι κατοχος του ναυτιλου μινι 2. Απο τα γραφομενα σας με πεισατε  να το δοκιμασω. Δεν ειμαι οπαδος της τσιγαρισιας τζουρας αλλα της πνευμονικης (θελω να πιστευω πως αυτο που κανω ειναι πνευμονικη τζουρα... τοσο ασχετη ειμαι. Τραβαω μια γερη ρουφηξια και μετα εκπνεω... αυτο δεν ειναι? Αλλα μενει λιγο στο στομα κανα δευτερολεπτο) αλλα μιας και ποτε δεν ειμαι φανατικη παντα μου αρεσει να δοκιμαζω καινουρια πραμματα. Να δω και πως ειναι το αλλο το διαφορετικο.
Απο οτι καταλαβαινω θα παιξω στην αρχη με την 0.7 αντισταση... για πειτε μου εσεις οι ειδικοι  τι αλλο να προσεξω? Τι αλλο κολπο πρεπει να κανω για να το ευχαριστηθω... 

Αποσυνδεδεμένος kostasmoke

  • *****
  • 1606
  • Φύλο: Άντρας
  • η ζωη ειναι ενα αγγουρι......δικο σας!!!
Απ: Aspire Nautilus 2 Προεπισκόπηση όχι Επισκόπηση
« Απάντηση #288 στις: Μαρτίου 19, 2017, 18:17 »
να προσεξεις βασικα αυτο με την γερη ρουφιξια..δεν ειναι φουλ πνευμονικος και με τετοιες τζουρες μπορει να δημιουργηθει υπερτροφοδοσια.κατα ταλλα περιμενουμε να μας πεις αν σαρεσει!!

Απ: Aspire Nautilus 2 Προεπισκόπηση όχι Επισκόπηση
« Απάντηση #289 στις: Μαρτίου 20, 2017, 00:37 »
Παιδιά καλώς σας βρήκα, πρώτο μου post.

Το ότι θα πετύχαινα τον Μάκη σε συζήτηση για τους αγαπημένους ναυτιλους δεν το περίμενα ποτέ.
Πρώτος λόγος ήταν αυτός που γράφτηκα.
Δεύτερος ήταν το φοβερό κλίμα εδώ μέσα.
Λοιπόν η ταπεινή μου άποψη για τον ναυτιλο 2. Παρότι είμαι λάτρης της πολύ σφιχτης τζουρας,έκανα το λάθος και με το που άνοιξα τον 2 τόν εβαλα με την 0.7 και έβαλα μέσα Tobacco aromatico της highwlheelers. Το δούλεψα στα 20 watt.Αν δεν με απατα η μνημη μου η εταιρια συνιστα  μέχρι 23.Πολύ άρωμα. Σαν να κάπνιζα camel σκέτο της δεκαετίας του 80.
Πολύ γεύση. Ακριβεστατη.
Απανωτές προσπάθειες μου να τόν ξελιγωσω,  ατμιζοντας με μισή τρύπα και τα μάγουλα να ακουμπάνε το ένα τα αλλο πέτυχαν τελικά αλλά μετά από παααρα πολύ προσπάθεια, και αφού είχα κυριολεκτικά ντουμανιασει την κουζίνα. Στα γρήγορα μερικές με Φούλ αέρα ανοιχτό και όλα καλά.
Καμμένο εγώ από Ναυτίλο δεν έχω πάρει ποτέ, καί ούτε κι από τον 2.
Σπειρώματα και O-rings αρκετά πάνω από τον μέσο όρο, όπως κι οι προηγούμενοι.
Όσο για τις διαρροές που αναφέρθηκαν, η δική μου συμβουλή σε κάποιον που τον παίρνει τώρα, είναι όταν βιδωνει οποιοδήποτε κομμάτι πάνω σε κάποιο άλλο, να μη σφίγγει καθόλου. Όταν σταματήσει σταμάτα κι εσύ.
Κατά την αναπλήρωση αν το θυμηθώ κλείνω τον αέρα, αλλά έτσι κι αλλιώς, όπως βιδωνεις το πανω μέρος κλείνεις  και τον αέρα ταυτόχρονα.
Όπως και οι προηγούμενοι 2, ( ο x δεν ήταν ναυτίλος) είναι ότι πιο καλό μπορείς να αγοράσεις με 30€ όσον αφορά την απόδοση της γεύσης,την ευκολία χρήσης, την απροβληματιστη λειτουργία και πρακτικότητα.
Vàlue for money στο κάτω κάτω της γραφής.
Τελειώνοντας να σας πω ότι προσωπικά εξακολουθώ να προτιμώ τους μεγάλους των 5ml.
Όλους τούς δουλεύω με 1.6 ή 1.8, στα 12 watt. με διαφορετικούς συνδυασμούς κάθε φορά.
Είμαι οπαδός της πολύ σφιχτης τζουράς και των εργοστασιακών ατμο και των έτοιμων αντιστάσεων.

Sent from my Tab2A7-10F using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος drdninja

  • **
  • 193
  • Φύλο: Άντρας
  • The eyes chico. They never lie.
Απ: Aspire Nautilus 2 Προεπισκόπηση όχι Επισκόπηση
« Απάντηση #290 στις: Μαρτίου 20, 2017, 03:25 »
Δε ξέρω αν ρωτήθηκε ήδη, αλλά πως τα πάει με τα high VG υγρά?

Αποσυνδεδεμένος 30SmokingYears

  • *****
  • 1731
  • Φύλο: Άντρας
  • Everything you can imagine is real (Pablo Picasso)
Απ: Aspire Nautilus 2 Προεπισκόπηση όχι Επισκόπηση
« Απάντηση #291 στις: Μαρτίου 20, 2017, 08:54 »
Lemon tart, πχ? Μιά χαρά!

Απ: Aspire Nautilus 2 Προεπισκόπηση όχι Επισκόπηση
« Απάντηση #292 στις: Μαρτίου 20, 2017, 11:41 »
Ατμιζω μόνο hi vg υγρά... κανένα πρόβλημα!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Απ: Aspire Nautilus 2 Προεπισκόπηση όχι Επισκόπηση
« Απάντηση #293 στις: Μαρτίου 20, 2017, 13:55 »
Κι εγω, εχω δοκιμασει μεχρι τωρα,μεχρι 70% vg,χωρις κανενα προβλημα.
@makis206. Δεν μπορω να στειλω pm,γιατι εχω λιγα μηνυματα,αλλα σκεψου
ποιος ειναι ο Χανιωτης που του αρεσουν πολυ τα dachshund?

NekosAthina
Ευχαριστω Νεκταριε,θελω 2-3 μηνυματα ακομα για να μπορω να στελνω p.m.
 
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 20, 2017, 14:13 από Οβαλιου Φορμανης »

Αποσυνδεδεμένος NekosAthina

  • ***
  • 571
  • Φύλο: Άντρας
  • Εσύ. Πόσο θέλεις να ακουστείς;
Απ: Aspire Nautilus 2 Προεπισκόπηση όχι Επισκόπηση
« Απάντηση #294 στις: Μαρτίου 20, 2017, 14:23 »
γράψε εκέι που σου έστειλα , αν θές,που έιναι και light θέματα από ένα μήνημα, και θα έισαι μιά χαρά.  :thumpup:

πσ. αν γνωρίζεις τον makis  προσωπικά κάνε μου μια χάρη  :fight_knuppel: :fight_knuppel: :whip: :whip: απο μένα 

:laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Mr.R0bot

  • **
  • 416
  • Φύλο: Άντρας
  • #ComeToTheVapeSide
Απ: Aspire Nautilus 2 Προεπισκόπηση όχι Επισκόπηση
« Απάντηση #295 στις: Μαρτίου 20, 2017, 15:56 »
μετά από καμια 10 αντίστασης που χάλασα 0.7 το έλιωσα κυριολεκτικά στο ατμισμα...!!! φοβερή γεύση πολύ καλο ντουμάνι για τσιγαρισια τζούρα...! πάντα με τέρμα ανοιχτό το airflow..! 

δοκίμασα και τα πιο δύσκολα υγρά και πραγματικά εντυπωσιάστηκα...! έβγαζε σε high vg και με απανωτές 20ml κάποιες όμως ήτανε μούφα στα 10ml έφαγα καμένο..! τώρα πήρα μια 5αδα 1.8ohm έκανα ένα test με τον ναυτίλο mini που είχα πριν και με τον ναυτίλο 2 και πραγματικά ίδια αντίσταση αλλα καλύτερη γεύση και χτύπημα ο 2... και ελάχιστα σε μικρό βαθμό πιο αεράτη...! 

προσωπικά προτείνω ανεπιφύλακτα την 1.8 για καπνικά υγρά...! δοκιμάστε το με halo longhorn και θα με θυμηθείτε...!!

και αν θέλετε ακόμα πιο έντονη γεύση και χτύπημα και περισσότερο ντουμάνι πάτε χαλαρά στην 0.7 αλλα έχει σχετικά μεγαλύτερη κατάλωση...! πράγμα εντελώς φυσιολογικό για την γεύση και το ντουμάνι που έχει..!!   ;)

προσωπικά προτείνω σε όλους να αγοράσουνε το ναυτίλο 2 είναι από τους καλύτερους τσιγαρισιους εργοστασιακούς για μένα αυτή την στιγμή...!!! 

Αποσυνδεδεμένος rigo

  • *
  • 98
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus 2 Προεπισκόπηση όχι Επισκόπηση
« Απάντηση #296 στις: Μαρτίου 20, 2017, 18:23 »
Χρειάζομουν καινούργιες αντιστάσεις για τον nautilus x μου!
Και λεω,ένα 20ρικακι η πεντάδα δεν δίνω ένα 4μπαλο ακόμα να πάρω τον 2 από τη nobacco.Αλλωστε δύσκολα θα με ξαναδούν εκεί.. :P

Παρότι σε σχέση με την πλειοψηφία,ημουν και είμαι ευχαριστημένος με τον Χ,πάντα με την 1.8 αντίσταση,γιατι η 1.5 είναι για τα μπάζα....Οφείλω να ομολογησω ότι τα καλά σχόλια για τον 2 μου τράβηξαν το ενδιαφέρον..Και η κομψή σιλουέτα του,ειδικά σε σχέση με τον άχαρο εμφανισιακά προκάτοχό του(ο Χ βασικά ποτέ δεν ανήκε σε αυτό το sequel,απλά έχει το όνομα)!
Μετά από 7-8 ml,μπορώ να πω ότι μ'αρεσει πιο πολύ από τον Χ!
Ο λόγος δεν είναι η γεύση,βρίσκονται πολύ κοντά γευστικά θα ελεγα.Θα έδινα ένα ελάχιστο προβάδισμα στον Χ!Μιλάω όμως για ψήγμα και τίποτα παραπάνω!

Για στεγανότητα δεν μπορώ να εκφέρω άποψη καθώς αυτόν τον δουλεύω ουσιαστικά 2 μέρες.Παντως δείχνει εξίσου στεγανός!!

Η μεγάλη διαφορά είναι ο αέρας!Και πιο εύκολη ρύθμιση έχει και καλύτερη ροή αέρα!Ακόμα και στην μία τρύπα,παρά την πολλη σφιχτή τζούρα,ατμιζεις κανονικά,ενω στον άλλο γίνομαι σαν μπαρμπουνι....

Προσωπικά,με τα ιδια υγρά πάντα,μου δίνει καλύτερο χτύπημα από τον Χ!

Και έχει γκάμα αντιστασεων σε σχέση με τις 2 επισημες
+1 του pockex (η οποία απλά κουμπώνει και μόνο,γεύση δεν υφίσταται)...Ακόμα και αυτό,κατα την γνώμη μου,δείχνει την τάση της aspire και ότι ουσιαστικά "αδειάζει" το, κατά την άποψή του κοινου,αποτυχημένο εγχείρημα του Χ

Μοναδικό μειονέκτημα,τα 2 ml,τα οποία δεν πρέπει να τα αναφέρουμε αφού είναι υποχρεωτικα από το νόμο και η προς το παρών μη δυνατότητα επέκτασης σε παραπάνω!

Ιδού η πεντάμορφη και το τέρας...




« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 20, 2017, 18:33 από rigo »

Απ: Aspire Nautilus 2 Προεπισκόπηση όχι Επισκόπηση
« Απάντηση #297 στις: Μαρτίου 20, 2017, 18:42 »
Ξέρω ότι ρωτάω κάτι ίσως κουλό, αλλά
Έχω για τσιγαρίσεις τον Vaporesso Guardian και τον δουλεύω με τις 0.6 ohm CCELL-GD SS316 στα 11-12 watt (οι οποίες μου κρατάνε για τουλάχιστον 40 ml υγρού στην χειρότερη των περιπτώσεων ή κάθε μια). 
Μπορώ να περιμένω κάτι καλύτερο απ' τον Ναυτίλο 2, από άποψη γεύσης;


Αποσυνδεδεμένος Dafy Atm

  • **
  • 111
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus 2 Προεπισκόπηση όχι Επισκόπηση
« Απάντηση #298 στις: Μαρτίου 20, 2017, 18:43 »
Nautilus X (με την 1,8ohm και τον αντάπτορα 4ml )...........ίσως ο πιο υποτιμημένος εργοστασιακός ;)
Προσωπικά είμαι πολύ ευχαριστημένος, έχοντας δοκιμάσει Ναυτίλους, Τρίτωνες, Κούμπιδες κτλ
Τον 2 δεν τον έχω δοκιμάσει ακόμη :-\

Αποσυνδεδεμένος rigo

  • *
  • 98
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus 2 Προεπισκόπηση όχι Επισκόπηση
« Απάντηση #299 στις: Μαρτίου 20, 2017, 19:22 »
Σύμφωνω απόλυτα,ότι είναι υποτιμημένος,γιατί με τις 1.8 η γεύση του είναι πάρα πολύ καλή!Οι 1.5,με τις οποίες πρώτο λανσαρίστηκε είναι όντως μάπα!Βασικά αν δεν λεγόταν nautilus,αλλά πχ sparilus θα τύγχανε μεγαλύτερης αποδοχης,τον έφαγε το όνομα και οι δικαιολογημένες συγκρισεις,με τον ίσως πιο αγαπημενο και δημοφιλή,clearomizer των παλαιότερων ατμιστων!!
Ο 2 έχει εξίσου καλή γεύση,με καλύτερη τσιγαρισια αίσθηση!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1866 246221 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 10:48
από tapantari
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 572191 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 24, 2024, 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 1919 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 8059 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1122034 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 704 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 413 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 326835 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 8623 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 298035 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 827650 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 511752 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios