vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

86 επισκέπτες, 5 χρήστες
Αράπης, PsykieG, manoslykos, camber, bloodlessz

Twitter

Aspire Nautilus 2 Προεπισκόπηση όχι Επισκόπηση

Αποσυνδεδεμένος johnny_suede

  • **
  • 183
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus 2 Προεπισκόπηση όχι Επισκόπηση
« Απάντηση #300 στις: Μαρτίου 20, 2017, 19:27 »
Για μενα ο 2 με την 0,7 εχει καλυτερη γευση και απο τον μινι και απο τον Χ, αλλα συμφωνω οτι ο Χ ειναι πολυ παρεξηγημενος. Ανωτερη γευση απο τον μινι, τον οποιο μετα την αγορα του 2, τον παροπλισα.

Αποσυνδεδεμένος afrodite

  • **
  • 115
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Aspire Nautilus 2 Προεπισκόπηση όχι Επισκόπηση
« Απάντηση #301 στις: Μαρτίου 20, 2017, 20:45 »
Μολις τον ελαβα και αντιμετωπιζω τα ιδια προβληματα με διαροες....  εκανα ολα οσα διαβασα εδω... υγρο πολυ πιο κατω απο τις σπειρες της αντιστασης.... ξαφνικα μετα απο 5 ρουφιξιες καπου εξαφανιστηκε. Φυσικα γυρω απο τον Pico μου... τον σκουπισα καλα αδειασα το πιρεξ και το σκουπισα και ξανα απο την αρχη. Φοβηθηκα να το αναποδογυρισω αναποδα μπας και χυθει παλι απο κει και αρχισαν οι γαργαρες. Αρχισα να το τιναζω αναποδα και ετρεχε ακομα και απο το ντριπ τιπ (το γαργαρισμα παντως σταματησε).
Γευση δεν εχω ευχαριστηθει ακομα...και το εφτασα στα 23 βατς.... ειχα δει καποια στιγμη ενα αισθημα γευσης στα 21 αλλα μετα χαθηκε (αλλα αυτη η γευση μπορει και να ηταν απο τις σταγονες του υγρουπου μπορει να καταπια χωρις να το καταλαβω..) Θα στρωσει αργοτερα? Προσπαθω να μη τραβαω πολυ για να μην υπερχειλησει αλλα με αυτο τον τροπο δεν νοιωθω παλι τιποτα :-\

Αποσυνδεδεμένος kostasmoke

  • *****
  • 1606
  • Φύλο: Άντρας
  • η ζωη ειναι ενα αγγουρι......δικο σας!!!
Απ: Aspire Nautilus 2 Προεπισκόπηση όχι Επισκόπηση
« Απάντηση #302 στις: Μαρτίου 20, 2017, 20:55 »
τσεκαρε οτι η αντισταση ειναι σωστα βιδωμενη.επισης τα οριγκακια.μπορει να λειπει καποιο ισως?τσεκαρε τα.επισης αργες και σταθερες τζουρες.οχι βιαια..αυτα απο μενα

Αποσυνδεδεμένος 30SmokingYears

  • *****
  • 1731
  • Φύλο: Άντρας
  • Everything you can imagine is real (Pablo Picasso)
Απ: Aspire Nautilus 2 Προεπισκόπηση όχι Επισκόπηση
« Απάντηση #303 στις: Μαρτίου 20, 2017, 21:01 »
Συμφωνώ απόλυτα. Μακρόσυρτες και σταθερές τζούρες, χωρίς ξεφυσήματα.

Νομίζω πως έτσι δίνει τα μέγιστα.

Αποσυνδεδεμένος afrodite

  • **
  • 115
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Aspire Nautilus 2 Προεπισκόπηση όχι Επισκόπηση
« Απάντηση #304 στις: Μαρτίου 20, 2017, 21:03 »
Ποσα Ο ρινγκ εχει? και αυτο κοιταξα να δω οταν το ξανα ανοιξα μπας και εφταιγε και ειδα ποτι εχει 1 λεπτο στη βαση... θελει και αλλα?

Αποσυνδεδεμένος kostasmoke

  • *****
  • 1606
  • Φύλο: Άντρας
  • η ζωη ειναι ενα αγγουρι......δικο σας!!!
Απ: Aspire Nautilus 2 Προεπισκόπηση όχι Επισκόπηση
« Απάντηση #305 στις: Μαρτίου 20, 2017, 21:07 »
κοιτα εγω τον ατμο δεν τον εχω και δεν ξερω.γενικες οδηγιες δινω.τσεκαρε μην εχεις στραβοβιδωσει την αντισταση..και μακροσυρτες και ηρεμες τζουρες.

Αποσυνδεδεμένος afrodite

  • **
  • 115
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Aspire Nautilus 2 Προεπισκόπηση όχι Επισκόπηση
« Απάντηση #306 στις: Μαρτίου 20, 2017, 21:16 »
Οι διαρροες παντως σταματησαν καπου πρεπει να ειχε στραβοβιδωσει... και σταματησε να τρεχει απο το ντριπ οσο και να το χτυπαω. Να δω η γευση ποτε θα εμφανιστει.... σε συγκριση με τη γευση που λαμβανω  με τον gardian της Vaporesso δεν την φτανει με τιποτα... ερωτηση το πλαστικο ντριπ τιπ για τι ειναι? τι διαφορα εχει? για να μην καιγονται τα χειλια στο ρουφηγμα? Σε τι τρυπες αεραγωγου το βαζετε? και σε τι βατ? εγω το εχω στα 22 και μερικες φορες στο 23... μπας και μου δωσει τη γευση μου

Αποσυνδεδεμένος kostasmoke

  • *****
  • 1606
  • Φύλο: Άντρας
  • η ζωη ειναι ενα αγγουρι......δικο σας!!!
Απ: Aspire Nautilus 2 Προεπισκόπηση όχι Επισκόπηση
« Απάντηση #307 στις: Μαρτίου 20, 2017, 21:20 »
τον αερα θα τον βρεις εσυ που σου αρεσει...τωρα τα βατ σου για την 0.7 ειναι αρκετα αλλα οχι υπερβολικα.τον πλαστικο ντριπ τιπ οντως δεν ανεβαζει θερμοκρασιες.οσο για την γευση ειναι υποκειμενικη και ο καθε ατμο ειναι ιδανικος για αλλους και καταρα για καποιους αλλους.παιδεψε τον λιγο παντως αλλαξε και κανα υγρο!!!

Αποσυνδεδεμένος afrodite

  • **
  • 115
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Aspire Nautilus 2 Προεπισκόπηση όχι Επισκόπηση
« Απάντηση #308 στις: Μαρτίου 20, 2017, 21:28 »
23 ειναι το ανωτερο που λεει η αντισταση (να το παω παρα πανω? δε θα χαλασει η αντισταση ετσι?)
Τωρα με τα υγρα δεν παιζω με αυτα... μια γευση ξερω και δεν την αλλαζω... ειναι αυτο που λενε αυτη ξερουμε αυτη εμπιστευομαστε. Αυτο το kiwi με πεπονι ειναι φοβερο. Τωρα ομως ερχεται αλλο ερωτημα... για το υγρο. Εχω νικοτινη 5mg.... μηπως πρεπει να την ανεβασω (και ποσο?) μιας και υποτιθεται ο ναυτιλος ειναι τσιγαρισιος? Να σας θυμισω  πως με πνευμονικες ξεκινησα και συνηθισα...  ωρες ωρες αναρωτιεμαι γιατι κανω δοκιμες και βασανιζομαιν ετσι... εγω φταιω που θελω να διευρινω τους οριζοντες μου... τι μπλεκω? Τεσπα...

Αποσυνδεδεμένος kostasmoke

  • *****
  • 1606
  • Φύλο: Άντρας
  • η ζωη ειναι ενα αγγουρι......δικο σας!!!
Απ: Aspire Nautilus 2 Προεπισκόπηση όχι Επισκόπηση
« Απάντηση #309 στις: Μαρτίου 20, 2017, 21:34 »
παραπανω δεν θα στο συνηστουσα.θα ζορισεις την αντισταση αδικα και μαλλον απλα θα καταφερεις να την χαλασεις γρηγοροτερα.τωρα οσο αφορα την νικοτινη εσυ θα κρινεις.ναι μεν ειναι τσιγαρισιος αλλα αυτο σημαινει και μικροτερη καταναλωση αρα περισσοτερα παφα πουφα. :laugh1: :laugh1:αν νιωθεις οτι ζοριζεσαι φτιαξε ενα υγρακι με 7 νικοτινη περιπου να τοχεις για τις στιγμες που νιωθεις οτι πας να ξεφυγεις.ετσι εκανα καιγω στην αρχη.τωρα βεβαια πας να συγκρινεις αερατο με σφιχτο ατμο και δεν ειναι δικαιο.οι αερατοι συνηθως φημιζονται για την αποδοση τους στα φρουτογλυκα υγρα

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus 2 Προεπισκόπηση όχι Επισκόπηση
« Απάντηση #310 στις: Μαρτίου 20, 2017, 21:36 »
Χωρίς δοκιμές δεν εξελισσόμαστε κι μένουμε πάντα στάσιμοι, δεν σημαίνει πως ότι δοκιμάζουμε θα μας αρέσει κιόλας αλλά μπορούμε να κρατήσουμε την εμπειρία σαν λάβαρο κι αυτό μόνο σαν κέρδος μπορούμε να το εκλάβουμε στο τέλος! ;)

Να μην ανεβάσεις νικοτίνη αν δεν αισθανθείς την ανάγκη και να μην ανεβάσεις τα watts πιο πάνω απ' το προτεινόμενο κατ' εμέ. Πάλι βέβαια γυρνάμε στο κέρδος της "δοκιμής" οπότε τα αφήνω όλα στο χέρι και την κρίση σου. :)

Αποσυνδεδεμένος kostasmoke

  • *****
  • 1606
  • Φύλο: Άντρας
  • η ζωη ειναι ενα αγγουρι......δικο σας!!!
Απ: Aspire Nautilus 2 Προεπισκόπηση όχι Επισκόπηση
« Απάντηση #311 στις: Μαρτίου 20, 2017, 21:40 »
εισαι ρητορας..απτα χανια εισαι βρεεε??? :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus 2 Προεπισκόπηση όχι Επισκόπηση
« Απάντηση #312 στις: Μαρτίου 20, 2017, 21:41 »
Αφού άλλαξα 30 πόλεις εξελίχτηκα κι εγώ :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος kostasmoke

  • *****
  • 1606
  • Φύλο: Άντρας
  • η ζωη ειναι ενα αγγουρι......δικο σας!!!
Απ: Aspire Nautilus 2 Προεπισκόπηση όχι Επισκόπηση
« Απάντηση #313 στις: Μαρτίου 20, 2017, 21:41 »
καλα εσυ εισαι περιπτωσαρα.μια εξελιξη μονος σου :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος docnot

  • **
  • 153
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus 2 Προεπισκόπηση όχι Επισκόπηση
« Απάντηση #314 στις: Μαρτίου 20, 2017, 22:16 »
δεν αντεξα πηρα και 2ο να τον εχω στο ντουλαπακι του αυτοκινητου για "μια ωρα αναγκης¨ :idiot1:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1866 246223 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 10:48
από tapantari
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 572192 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 24, 2024, 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 1919 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 8059 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1122035 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 704 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 413 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 326837 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 8624 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 298035 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 827650 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 511753 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios