vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

163 επισκέπτες, 3 χρήστες
Tem, camber, ηλεκτρονικό τσιγαράδικο

Επίσημη κατάθεση υποψηφιοτήτων για τη Διοίκηση του Συλλόγου

Μην τους βάζετε ιδέες λέμε! Θα βγάλουν τίποτα άδειες για ατμομάγαζα όπως για τα ταξί.. :))

Παρεμπιπτόντως προϊόντα ατμίσματος πωλούνται και από άλλα καταστήματα όπως ηλεκτρονικών ειδών, περίπτερα, μίνι μάρκετ κ.ά.
Έχουμε κάποια κατεύθυνση πάνω σε αυτό;

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Καλώς ή κακώς, η συντριπτική πλειοψηφία των καταναλωτικών προϊόντων μπορεί να πωλείται ελεύθερα από οποιοδήποτε εμπορικό κατάστημα. Το αν θα επιλέξει ο εκάστοτε καταναλωτής να ψωνίσει κάτι που δεν συνάδει με την "φιλοσοφία" του καταστήματος, είναι ένα άλλο θέμα.


Προσωπικά δεν το βλέπω αρνητικό. Για τα υγρά μου έχει τύχει να βρω σε μίνι μάρκετ όταν ήμουν έξω και δεν είχα απόθεμα μαζί.
Για τα μοντάκια και ατμοποιητές οι τιμές θα ήταν σαφώς υψηλότερες αν δεν υπήρχε ο ανταγωνισμός με τα e-shops ηλεκτρονικών κ.ά. ειδών. Άλλωστε και τα super market πουλάνε πλέον και τσιγάρα, σε λίγο και φάρμακα (ΜΗΣΥΦΑ).

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Τα σέβη μου στους υποψηφίους που γνώρισα από κοντά και ξέρω ότι μπορούν να προσφέρουν στην ατμιστική κοινότητα.
Περιμένω έστω και τελευταία στιγμή να δω κάποια ακόμη ονόματα.
Ιδρυτικό μέλος στον σύλλογο, θα χαρώ να τον δω από την Δευτέρα να διαχειρίζεται από υπεύθυνα άτομα που εκλέξαμε όλοι μας.
Που με πειθώ, γνώση, σύνεση και γνώσεις θα υπερασπίσουν τα συμφέροντα του ατμιστή.

Μακάρι ο σύλλογος να ενώσει τα εν Ελλάδι ατμιστικά φόρουμ, γιουτιουμποκάναλα και ατμοομάδες.
Είδα βέβαια ότι στο νήμα περίσσεψαν κάποιες κακιούλες.
Μετά από απουσία στο φόρουμ, το να επιστρέφεις μετά από καιρό σε κάνει να τα βλέπεις ξαφνικά με "άλλο μάτι". Δε σου προκαλούν θυμό όπως παλιά, αλλά μάλλον θυμηδία.


Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog

Κι εγώ περιμένω, έστω και την τελευταία στιγμή, να δω ένα όνομα να προστίθεται στην λίστα των υποψηφίων. Το όνομα αυτό θα σ' αφήσω να το μαντέψεις αλλά για να σε βοηθήσω λίγο, θα σου πω πως το ξέρουν και οι petres... ;)

Αποσυνδεδεμένος theoxen83

  • **
  • 355
  • Φύλο: Άντρας
Νομίζω πως δεν θα ήταν σωστό να πώ πως αν γίνει αυτό θα γελάσουν κι οι petres.. Όχι,δεν είναι σωστό,καλύτερα να μην το πώ..

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Πρέπει να βρεθεί η χρυσή τομή μεταξύ "πιστοποίησης" και "ασχετοσύνης".
Το αν ενα μαγαζί / μαγαζάτορας είναι σωστά ενημερωμένος, θα το καταλάβει ένας έμπειρος ατμιστής.
Ο νέος που θα πάει να ζητήσει λαδάκι,θα πιστέψει ότι του πει ο κυρ Μήτσος, η ξανθιά πωλήτρια, κτλ...

Συνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9644
  • Φύλο: Άντρας
Μια ακόμα υποψηφιότητα για το Δ.Σ. του συλλόγου: Χατζίνας Γεώργιος.

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Καλή επιτυχία στον νέο υποψήφιο.

Αποσυνδεδεμένος Greg61

  • *
  • 54
  • Φύλο: Άντρας
Οι υπεύθυνες δηλώσεις των υποψηφίων, μέχρι πότε πρέπει να σταλούν;
Γίνεται να κατατεθούν με άλλο τρόπο, πλήν της αποστολής με συστημένη επιστολή;

Έβαλα κι εγώ υποψηφιότητα για το ΔΣ.
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 16, 2017, 08:35 από Greg61 »

Αποσυνδεδεμένος ThioVag

  • ***
  • 611
  • Φύλο: Άντρας
Σε ολους τους υποψηφιους συνατμιστες, ( αυτους που ξερω και αυτους που δεν..) ευχομαι καλη επιτυχια.
Αντε να εννοθουμε για μια μεγαλη και δυνατη "GVC" κοινοτητα. :)

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4118
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Οι υπεύθυνες δηλώσεις των υποψηφίων, μέχρι πότε πρέπει να σταλούν;
Γίνεται να κατατεθούν με άλλο τρόπο, πλήν της αποστολής με συστημένη επιστολή;

Έβαλα κι εγώ υποψηφιότητα για το ΔΣ.
Μέχρι αύριο 17/3, στις 17:00 αν δεν κάνω λάθος την τελική ώρα. Η κατάθεση της υπεύθυνης δήλωσης, πρέπει να είναι με συστημένη επιστολή.

Συνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9644
  • Φύλο: Άντρας
Εφόσον έχει συμπληρωθεί και υποβληθεί εμπρόθεσμα η φόρμα επίσημης κατάθεσης υποψηφιότητας, θα υπάρχει ένα εύλογο χρονικό διάστημα μέχρι να περιέλθει (με συστημένη επιστολή) η Υπεύθυνη Δήλωση στην έδρα του συλλόγου. Ο χρόνος έως τη λήξη της προθεσμίας επίσημης κατάθεσης υποψηφιοτήτων φαίνεται εδώ.

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Είστε νεότεροι και δεν έχετε ζήσει στην Ελλάδα των συντεχνιών και των κρατικών πιστοποιήσεων. Δεν μπορείτε να φανταστείτε πόσο ανάποδο αποτέλεσμα έχουν τα μέτρα αυτά. Η μεν κρατική πιστοποίηση οδηγεί με μαθηματική ακρίβεια στον αυταρχισμό και τελικά την διαφθορά, η δε συντεχνιακή οργάνωση της οικονομίας οδηγεί σε ολιγοπώλια και πάντως κακή ποιότητα παρεχομένων υπηρεσιών. Πράγματι δεν είναι και ότι καλύτερο το να ανοίγει ο κάθε άσχετος ένα μαγαζί, είναι όμως πολύ καλύτερο από το να υπάρχει ένας μανδαρίνος που αποφασίζει ποιος είναι άσχετος και ποιος όχι. Στο τέλος τέλος οι καλά ενημερωμένοι καταναλωτές θα επιβραβεύσουν το μαγαζί που έχει τεχνογνωσία και σέβεται τον πελάτη του και θα αγνοήσουν το κατάστημα που είναι ότι να 'ναι. Υπάρχουν εκατοντάδες ατμιστικά μαγαζιά στην Ελλάδα και αν ο Μήτσος είναι άσχετος, μπορούμε να πάμε στο επόμενο μαγαζί που δεν θα απέχει και πάρα πολύ... :yes:

[justify]Καλημέρα σε όλους τους φίλους. Δεν ξέρω αν είμαι εκτός θέματος, ελπίζω πως όχι, όμως συμφωνώ απόλυτα με την παραπάνω άποψη του φίλου cpbaroque. Αν και δεν είμαι στα χρόνια τού αγαπημένου φίλου (κακία...), έχω την ίδια σκέψη, πως οι συντεχνίες είναι συντεχνίες, και οι κρατικές πιστοποιήσεις είναι μόνο ένα γραφειοκρατικό ανέκδοτο. Βέβαια, εδώ και αρκετά χρόνια, είναι must οι ευρωπαϊκές πιστοποιήσεις, άλλος αέρας. Είναι όμως κι άλλο ένα ανέκδοτο, το ανεκδιήγητο “εγώ” μας, όταν μέχρι χθες ζητούσα λαδάκια, σήμερα παρουσιάζομαι ως ειδικός ατμιστισιολόγος που απαιτεί από μία επιχείρηση -κυρίως μικρή βεβαίως βεβαίως-, να έχει την πιστοποιημένη ομάδα του CERN στη βιτρίνα του. [/justify]

[justify]Και τέλος, η ταπεινή μου γνώμη. Οι άνθρωποι που πρώτοι έτρεξαν, πρώτοι έκαναν τις όποιες κινήσεις, οι ατμιστές που πρώτοι παρουσίασαν κάποια πράγματα στον έξω κόσμο (τον φουλ καπνιστικό), τώρα λοιδορούνται. Αναμενόμενο, πιστεύω, έτσι ήταν πάντα, όμως, εδώ που είδα 2 πράγματα, εδώ που είμαι “κύριος”, αλλού κράζω, ακόμα και με άσχημους χαρακτηρισμούς επί προσωπικού. Μία μόνο ερώτηση: τόσο όρνιθες βρε λεβέντες; [/justify]

Αποσυνδεδεμένος billythekid

  • *****
  • 2381
  • Φύλο: Άντρας
Τα σέβη μου στους υποψηφίους που γνώρισα από κοντά και ξέρω ότι μπορούν να προσφέρουν στην ατμιστική κοινότητα.
Περιμένω έστω και τελευταία στιγμή να δω κάποια ακόμη ονόματα.
Ιδρυτικό μέλος στον σύλλογο, θα χαρώ να τον δω από την Δευτέρα να διαχειρίζεται από υπεύθυνα άτομα που εκλέξαμε όλοι μας.
Που με πειθώ, γνώση, σύνεση και γνώσεις θα υπερασπίσουν τα συμφέροντα του ατμιστή.

Μακάρι ο σύλλογος να ενώσει τα εν Ελλάδι ατμιστικά φόρουμ, γιουτιουμποκάναλα και ατμοομάδες.
Είδα βέβαια ότι στο νήμα περίσσεψαν κάποιες κακιούλες.
Μετά από απουσία στο φόρουμ, το να επιστρέφεις μετά από καιρό σε κάνει να τα βλέπεις ξαφνικά με "άλλο μάτι". Δε σου προκαλούν θυμό όπως παλιά, αλλά μάλλον θυμηδία.
Πέτρα δεν θα μπω σε ανάλυση για το που ήσουνα τόσο καιρό, ένα όμως έχω να πώ " Μας Έλειψες" και "Καλώς ήρθες"

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 341948 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206246 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 540932 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 30856 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 49937 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 596902 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357444 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11323 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 192804 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1175 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1136 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 591375 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios