vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

83 επισκέπτες, 5 χρήστες
Jorge, th3ofilos, JohnDag, white varadero, manoslykos

Twitter

Προσδοκίες μελών-ατμιστών απο τον Πανελλήνιο Σύλλογο Ατμιστών.

Αποσυνδεδεμένος mode plagal

  • ***
  • 501
  • Φύλο: Άντρας
  • happy people have no stories..
εγω οσο το σκεφτομαι ,πιστευω πως πρεπει να γινει ενα μπανερακι επιθετικης διαφημισης.
ενα μπανερακι που να διαχωριζει ατμιστη απο καπνιστη.γενικα πιστευω πως απο εκει πρεπει να ξεκινησει αυτη η προσπαθεια.να καταστησει σαφες οτι οι ατμιστες ειναι μια διακριτη ομαδα που δεν βλαπτει τους γυρω.
ενα διαφημιστικο που να δειχνει πχ εναν ατμιστη σε χωρο καπνιστων.με νουμερα να λεει τι υφισταται εκεινη τη στιγμη ο ατμιστης απο τους καπνιστες και τι βλαβη υφιστανται οι καπνιστες απο τον ατμιστη.
αλλωστε οι εξισωτικες διαταξεις του νομου προσβαλλουν συνταγματικα μας δικαιωματα.
αν αντιληφθει ο μεσος ατμιστης που εχει ενα μπαταριακι κ ενα κλιαρο που δεν ενημερωνεται γενικα,οτι εχει δικαιωματα σημαντικα που θιγονται, πιθανον να ενδιαφερθει και για τ συλλογο.
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 21, 2017, 10:19 από mode plagal »

Αποσυνδεδεμένος gipsy

  • *****
  • 1261
  • Φύλο: Άντρας
Google και Facebook που θα μπορούσε να γίνει "στοχευμένη" και καλή διαφήμιση, απαγορεύουν την διαφήμιση καπνικών και ατμιστικών "θεμάτων".

Αποσυνδεδεμένος mode plagal

  • ***
  • 501
  • Φύλο: Άντρας
  • happy people have no stories..
δεν ειναι διαφημιση ατμιστικων θεματων.δε χρειαζεται καν να δειχνει ατμιστικο εξοπλισμο.συνταγματικα δικαιωματα θιγονται.

Αποσυνδεδεμένος megst

  • ****
  • 1278
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιώργος
Κακά τα ψέματα, αν προσδοκούμε δράσεις από το σύλλογο, αυτό απαιτεί και χρήματα στο ταμείο.
Πολύ λίγες είναι οι τελείως ανέξοδες δράσεις. Ακόμα και οι μετακινήσεις των μελών του Συλλόγου, για οποιαδήποτε δράση (συνέντευξη, παρουσίαση κλπ), είναι έξοδο που δεν έχουν καμμία υποχρέωση να το επιβαρύνονται οι ίδιοι. Η μόνη "υποχρέωση" που ανέλαβαν με την εκλογή τους, είναι να εφευρίσκουν χρόνο για αυτές τις δράσεις, κλέβοντας ίσως χρόνο από την προσωπική τους ζωή. Ας μην ξεχάσουμε ότι δεν έχουμε να κάνουμε με έμμισθους, παρά με ανθρώπους που αποφάσισαν εθελοντικά να προσφέρουν.
Σίγουρα θα πρέπει να βρεθούν και τρόποι, ώστε να αυξάνεται το αποθεματικό του Συλλόγου. Είτε εκδηλώσεις, είτε χοροεσπερίδες, είτε κάτι σαν και αυτό που γράφει ο Stepeha παραπάνω.

Αποσυνδεδεμένος mode plagal

  • ***
  • 501
  • Φύλο: Άντρας
  • happy people have no stories..
δε διαφωνει κανεις πιστευω.πχ γι'αυτο μιλησα για ενα μπανερακι.που λογικα δεν κοστιζει και μπορει να ειναι μια αρχη για να κανει αισθητη την παρουσια του ο συλλογος.
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 21, 2017, 10:41 από mode plagal »

Αποσυνδεδεμένος kristoff

  • **
  • 365
  • Φύλο: Άντρας
    • workfolio
[justify]Συγχωρήστε μου την παρέμβαση σε ένα νήμα που ίσως δεν δικαιούμαι να γράφω, δεν είχα σκοπό να γράψω ξανά κάτι σχετικά με τον σύλλογο...[/justify]
[justify]Έθεσα ευγενικά και κόσμια τον κάποιο προβληματισμό μου στο πρώτο νήμα που άνοιχτηκε και, είτε με κάλυψαν οι απαντήσεις που πήρα, είτε όχι, δεν συνέχισα γιατί δεν υπήρχε λόγος.[/justify]

[justify]Παρόλα αυτά και από τότε μέχρι και τώρα, βλέπω την απαξίωση -κάποιες φορές έντονη-  από συνατμιστές που επέλεξαν να συμμετάσχουν στο κάλεσμα, προς αυτούς που επέλεξαν να μην…[/justify]
[justify]Διαβάζω και ακούω για δράσεις από τον καναπέ… για συνατμιστές που αναφέρονται στα “παλιά” με ύποπτους, σκοτεινούς σκοπούς… για αυτοκριτικές που με άνεση οδηγούν στην απόφαση εσκεμμένου σαμποτάζ… για δήθεν προσπάθεια αναγωγής της αποχής σε αξία ανεκτίμητη… για την παράνοια του να μην συμμετάσχεις στο εξ’ ορισμού διαφορετικό απ’ ό,τι έχεις δει μέχρι τώρα, το οποίο χτυπάει την πόρτα σου για να σου δώσει λόγο και την δύναμη να συμβάλλεις στην αλλαγή του ρου των πραγμάτων… κλπ κλπ.[/justify]

[justify]Θα μπορούσα τα σχολιάσω ποικιλοτρόπως τα παραπάνω, σε όλα υπάρχει αντίλογος άλλωστε, αλλά δεν είναι αυτός ο σκοπός μου. Η φαγωμάρα δεν έφερε ποτέ καλά αποτελέσματα, κι είμαι αρκετά σόφρων ώστε να μην επιθυμώ να την ταΐσω. Και δεν έχω να κερδίσω και τίποτα ταΐζοντάς την για όποιον βιαστεί να το σκεφτεί…[/justify]
[justify]Τα αναφέρω γιατί θα ήθελα απλώς να αναρωτηθείτε, αν αυτή η επιχειρηματολογία και στάση είναι η ενδεδειγμένη ή/και η επιθυμητή για να προσελκύσει νέα μέλη στον σύλλογο. [/justify]
[justify]Την θεωρείτε ενωτική ; Γιατί αν κατάλαβα καλά αυτός ο σύλλογος έχει σαν σκοπό και την ενότητα. Νομίζετε ότι με αυτήν την επιχειρηματολογία προσφέρετε περισσότερα απ’ ότι ένα μη εγγεγραμμένο μέλος ;  Μόνο εγώ είμαι αυτός που βλέπει ότι αυτή η στάση μας αφήνει ακριβώς εκεί που ήμασταν και πριν τον σύλλογο, χωρισμένους σε κάθε λογής ομάδες και “στρατόπεδα”…;[/justify]

[justify]Όπως γίνεται σεβαστή η θέληση κάποιου για συμμετοχή, αντίστοιχα πρέπει να γίνεται σεβαστή και η θέληση κάποιου άλλου για μη συμμετοχή, [/justify]
[justify]γιατί μόνο αν την σεβαστείτε θα κατονοήσετε και το τί πρέπει να γίνει για να την αλλάξετε. Το κάθε νόμισμα έχει παραπάνω από μία πλευρές παιδιά, οπότε ας μην βιαζόμαστε να τσουβαλιάζουμε.[/justify]
[justify]Το ότι δημιουργήθηκε ο σύλλογος - και καλά έκανε ποτέ δεν ήμουν αντίθετος στην ιδέα - δεν σημαίνει ότι λύθηκαν όλα μας τα προβλήματα. Κι 100.000 μέλη να φτάσει πάλι δεν θα είναι εύκολο να λυθούν. Δεν είναι πανάκεια ο σύλλογος, είναι ένα μέσον.[/justify]
[justify]Κάποιοι επέλεξαν να βγουν μπροστά, να εκτεθούν, να τολμήσουν να φάνε τα σ@@@@… ΜΑΓΚΙΑ ΤΟΥΣ !!![/justify]
[justify]Κάποιοι άλλοι επέλεξαν να τους στηρίξουν, μαγκιά τους επίσης !!! Αλλά αυτό είναι, δυστυχώς, το 50% μόνο της υπόθεσης. Το άλλο 50% είναι να πείσουν τους υπόλοιπους.[/justify]

[justify]Η δική μου αναμονή λοιπόν (και πολλών άλλων ίσως, αλλά εγώ μιλάω μόνο για λογαριασμό μου) έχει να κάνει με το ότι ακόμα καλώς ή κακώς, δεν έχω πειστεί. Απλά πράγματα. Αν θέλετε μπορείτε να με θεωρήσετε κι εμένα, εγκάθετο σαμποτέρ, ιδιοτελή και σκοτεινό τύπο με δική του προσωπική ατζέντα, άβουλο καναπεδάκια ωχαδερφιστή, παρανοϊκο κλπ κλπ…. δεν θα αλλάξει κάτι στην ουσία του… Μην βιάζεστε να πασάρετε στην εξέδρα. Η εξέδρα πρέπει να έρθει πρώτα στο γήπεδο για να παίξει τον 12ο παίκτη, κι αν η ομάδα δεν πείσει, η εξέδρα θα μείνει σπίτι της.[/justify]

[justify]Συγγνώμη για το σεντόνι, αλλά ήθελα να ακουστεί κι η άποψη/απάντηση μιας άλλης πλευράς, που δεν αντιτίθεται ούτε και υποστηρίζει αλλά υπάρχει και, [/justify]
[justify]που θα με οδηγήσει τελικώς στο ζητούμενο on topic σχόλιο :[/justify]

[justify]Η προσδοκία μου από τον σύλλογο είναι να με πείσει ότι δημιουργήθηκε και θα συνεχίσει να υπάρχει για το καλό/συμφέρον της ατμιστικής κοινότητας. [/justify]
[justify]Και ατμιστική κοινότητα θεωρώ τους απλούς ατμιστές, όχι τα καταστήματα, όχι τους κατασκευαστές (συσκευών και υγρών), και όχι τους παπαγαλο-reviewers [/justify]
[justify]που οι δυο πρώτοι συντηρούσαν και ίσως ακόμα συντηρούν.[/justify]
[justify]Και δεν τα περιμένω αύριο βέβαια, αλλά σε βάθος χρόνου. Αν με τον καιρό δεν καταφέρουν να με πείσουν, τότε θα σημαίνει ότι δεν ενδιαφέρονται να με πείσουν, [/justify]
[justify]άρα δεν ενδιαφέρομαι κι εγώ, δεν με χρειάζονται άρα δεν τους χρειάζομαι, δεν θα τους λείψω και δεν θα μου λείψουν.[/justify]

[justify]Όσο κι αν θέλετε να το βλέπετε/παρουσιάζετε διαφορετικά, η μπάλα είναι στο δικό σας γήπεδο κύριοι.[/justify]

[justify]Να ξαναπώ ότι δεν επιθυμώ να μανουριάσω με κανέναν κι ότι σε καμία περίπτωση δεν έχω το παραμικρό να προσάψω σε κανένα από τους εμπλεκόμενους, για τίποτα !!! [/justify]
[justify]Αντίθετα η μέχρι τώρα διαδικασία υπήρξε διαφανέστατη και η μη συμμετοχή μου οφείλεται σε προσωπικές... "αγκυλώσεις", να το θέσω έτσι.[/justify]
[justify]Ζητώ προκαταβολικά συγγνώμη αν παρανόησα ή προσέβαλλα κάποιον, δεν ήταν αυτός ο σκοπός μου.[/justify]

[justify]Καλή δύναμη σε όλους ![/justify]



Αποσυνδεδεμένος camber

  • *****
  • 3875
  • Φύλο: Άντρας
    • camber
Όσο κι αν θέλετε να το βλέπετε/παρουσιάζετε διαφορετικά, η μπάλα είναι στο δικό σας γήπεδο κύριοι.
Αυτό είναι το θέμα ξέρεις. Θα υπήρχε δικό μας γήπεδο αν υπήρχαν κι άλλα. Όμως δεν υπάρχουν. Σε άλλους δεν αρέσει το χορτάρι του γηπέδου, σε άλλους τα αποδυτήρια και σε άλλους η κερκίδα. Όμως αυτό είναι το γήπεδο. ΕΝΑ. Κι αν δεν δώσεις μια μικρή συνδρομή για να παίξεις μπάλα δεν θα γίνει καλύτερο. Δεν θα φυτευτεί άλλο χορτάρι, δεν θα μπορεί να πληρώσει τις καθαρίστριες
200 άτομα Χ 15 = 3.000€
Αυτά είναι τα έσοδα του συλλόγου όπως τον διαμόρφωσες ΕΣΥ που δεν γράφτηκες. Και με αυτά περιμένεις να κάνουν έργο για να σε πείσουν να γραφείς. OK

Αποσυνδεδεμένος ringo2009

  • **
  • 165
  • Φύλο: Άντρας
Οφτόπικ - ξεοφτόπικ θα το γράψω εδώ...

Θα μπορούσαμε όλοι, να διαθέσουμε στον σύλλογο εξοπλισμό μας σε άριστη κατάταση που δεν χρειαζόμαστε,
να γίνει ένα μπαζάρ (ηλεκτρονικό-φυσικό) του συλλόγου με καλές τιμές,
τα έσοδα να μεταφραστούν σε αριθμό μελών (έσοδα δια 20),
να ανοιχτεί ένα θέμα-κλήρωση με τον παραπάνω αριθμό θέσεων για τον σύλλογο
και να γραφτούν νέα μέλη που δεν έχουν την οικονομική δυνατότητα αλλά θέλουν να προσφέρουν τη βοήθεια τους.


Εξαιρετική ιδέα !!

Διόρθωση παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 21, 2017, 11:36 από gipsy »

Αποσυνδεδεμένος yorgoss

  • **
  • 234
  • Φύλο: Άντρας
δηλαδή κάποια άτομα στερήθηκαν προσωπικό χρόνο και από μεράκι και αγάπη δημιούργησαν ένα σύλλογο και τον έθεσαν σε ΟΛΟΥΣ τους ατμιστές ανευ διοίκησης και σου είπαν "ορίστε ο σύλλογος,να το καταστατικό,να το site, να η έδρα του να το ένα να το άλλο....έλα εσύ βάλε υποψηφιότητα και γίνε πρόεδρος, γενικός γραμματέας κτλ"...
σε προσκάλεσαν με δημοσιέυσεις, συνεντεύξεις διαφημισεις όσο μπορούσαν τόσα κάνανε....
κανένας δεν εμφανίστηκε, κανένας δεν είχε χρόνο λογώ οικογενειας, δουλειάς κτλ..
υποψήφιοι συνολικά ήταν 13-14 άτομα (δεν θυμάμαι)
αν δεν έβαζαν υποψηφιότητα και άτομα που συμμετείχαν ενεργά στην διαδικασία ιδρυσης του συλλόγου οι εκλογές δεν θα είχαν νόημα και θα ήταν παρωδία...
και πρέπει τώρα η διοίκηση να πείσει και τους υπόλοιπους (δεν θα πώ 99800) 5000 ατμιστές ότι δεν είναι υποχείριο του συνδέσμου των εμπόρων....και ότι δρα με αποκλειστικό ενδιαφέρον το συμφέρον του ατμιστή....με ποια έσοδα και με ποιες κινήσεις όταν ήδη υπάρχοντα μέλη θεωρούν τους εκλεγέντες δοτούς και λαμόγια (ναι συμβαίνει κι αυτό)....
και μιλαμε για σύλλογο 220 ατόμων με 5 άτομα στη διοίκηση με πενιχρά μέχρι τωρα έσοδα...ίσα ίσα τα ιδρυτικά στελέχη έχουν πληρώσει από την τσέπη τους διότι και ο χρόνος χρήμα είναι...πιο πιθανό να διαλυθεί παρά να συνεχίσει η προσπάθεια αυτή μου φαίνεται 

Αποσυνδεδεμένος papoys

  • ****
  • 1068
  • Φύλο: Άντρας
Να προσθέσω και κάτι άλλο.

Πολλοί λένε ότι το 20ευρο ήταν ένα φρένο να γραφτούν στο Σύλλογο αν και το ήθελαν γιατί ήταν πολύ
μεγάλο και δεν το διέθεταν.

Θα πρότεινα αν είναι εφικτό η νέα διοίκηση που θα έχει αυτό το δικαίωμα να μειώσει την εγγραφή από τα 20 στα
10 ευρώ χωρίς άλλη επιβάρυνση.
Δεν νομίζω ότι ο Σύλλογος θα καταφέρει να περπατήσει για πολύ έστω και αν εμείς οι 218 συνεχίσουμε πληρώνοντας
και τη επόμενη συνδρομή.

Το θέμα είναι να φέρουμε κόσμο στο Σύλλογο νέα μέλη.
Το χρηματικό μετά με τον ένα  ή τον άλλο τρόπο θα το λύσουμε.
Αυτό που πρότεινε ο stepeha είναι μία πολύ ωραία ιδέα.
Όχι μόνο εισπρακτικά αλλά και ένα ανοιχτό μπαζάρ θα μας φέρει πιο κονά και θα γνωριστούμε καλίτερα.
Έτσι θα δούμε ότι αυτά που μας χωρίζουν είναι απειροελάχιστα μπροστά σε αυτά που μας ενώνουν.
Μέσα από συζητήσεις προτάσεις σκέψεις θα βρούμε και άλλες χορηγίες.
Αν είμαστε δυνατοί πολλοί θα θέλουν να μας βοηθήσουν για διάφορους λόγους.

Για εμάς που δώσαμε 20ευρο;;;;;
Ε και τι έγινε.Το είχαμε και το δώσαμε στο κάτω κάτω.Ας μην καθίσουμε να κάνουμε μανούρα.
Ας χαρούμε που με το νέο μέτρο θα έρθουν περισσότεροι κοντά μας. :)

Αποσυνδεδεμένος giorgos_206

  • *
  • 32
  • Φύλο: Άντρας
Kristoff, επειδή προφανώς αναφέρεσαι στο σχόλιο μου, αυτά τα είπα φιλικά, χωρίς καμιά διάθεση να κατηγορήσω ή να θίξω κάποιον. Το μόνο που θα ήθελα να προσθέσω ως αντίλογο στο post σου (επίσης φιλικά) είναι ότι και για πολλά υγρά και ατμοποιητές και μοντάκια δεν είχαμε πειστεί, πολλά μάλιστα ούτε καν τα είχαμε δοκιμάσει ή πιάσει στα χέρια μας, το εικοσάρι και το πενηντάρι όμως το δώσαμε χωρίς δεύτερη σκέψη. Με γνώμονα λοιπόν το πόσο αλόγιστα κάποιες φορές έχουμε ξοδέψει λεφτά για το άτμισμα πολλοί εδώ μέσα (εμού συμπεριλαμβανομένου), δεν μου φαίνεται λογικό να πρέπει να περάσει ο σύλλογος από ένα τέτοιο κόσκινο για να εισπράξει ένα εικοσάρικο από τον καθένα μας.

Και για να εξηγήσω το σκεπτικό του προηγούμενου σχολίου που έκανα, αυτό που ουσιαστικά εννοούσα ήταν ότι σέβομαι τους ανθρώπους που ασχολήθηκαν, σέβομαι το χρόνο που αφιέρωσαν για να πάρει μορφή αυτή η προσπάθεια, και σέβομαι απολύτως και τον τρόπο με τον οποίο το έκαναν. Υπό αυτό το πρίσμα, εμένα προσωπικά δεν έχει να μου αποδείξει τίποτα ο σύλλογος. Ό,τι χρειαζόταν να κάνει για να με πείσει, το έκανε ήδη. Σεβαστή όμως και η αντίθετη άποψη.

Τώρα, όσο για το αν η επιχειρηματολογία και η στάση μου είναι ενωτική και επιθυμητή, δεν νομίζω ότι αυτό είναι κάτι για το οποίο θα πρέπει να απολογηθεί ο σύλλογος, καθώς ευτυχώς για εκείνον δεν είμαι εγώ που τον εκφράζω. Εγώ τίποτα δεν έχω προσφέρει σε αυτόν, πέρα από μια συνδρομή και μια ψήφο. Μακάρι δηλαδή να είχα κάνει κάτι περισσότερο, αλλά καθόμουν στον καναπέ όλο το προηγούμενο διάστημα, και αυτό δεν υπάρχει τρόπος να το ωραιοποιήσω κάπως στη συνείδησή μου. Προσωπική μου άποψη είναι και τίποτα παραπάνω.

Αποσυνδεδεμένος dimspy

  • **
  • 179
  • Φύλο: Άντρας
  • https://secure.avaaz.org/campaign/el/free_ahed
@yorgoss
ε ναι φιλε μου πρεπει να πεισει k κρινοντας απο τα ατομα μπορει να το κανει

αλλα δυστυχως η παλια νοοτροπια προς το παρoν υπερισχυει .... ουτε μερα δεν περασε απο την εκλογη της  κ η μονη απαντηση σε οποιον εθεσε τον οποιο προβληματισμο του ηταν η απαξιωση , η τοποθετηση του ωσ σαμποτερ κ κατι παιδικοι παραληρισμοι για διπλωματα κ αυτοκινητα.....

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
@kristoff

Ενδιαφέρουσα η σκοπιά σου φίλε μου, και προσωπικά την αποδέχομαι πλήρως. Πρέπει να σου πω ότι προσπαθούμε να μην τσουβαλιάζουμε τα άτομα που επέλεξαν να μη γραφτούν καθώς από ότι έχουμε διαπιστώσει μέχρι τώρα, χωρίζονται σε κατηγορίες. Οι κατηγορίες που έχω εντοπίσει μέχρι στιγμής, είναι οι εξής:

1) Ο "δε γουστάρω". Γιατί έτσι ρε αδερφέ. Δε γουστάρω συλλόγους, εκπροσώπηση κλπ. Για τους δικούς μου λόγους.

2) Ο "σιγά μωρέ και τι θα αλλάξει". 

3) Ο "Λιακόπουλος". Είναι αυτός που πιστεύει ότι τα χρήματα της εγγραφής πάνε σε κάποιο μυστικό fund που σε συνεργασία με τη Phillip Morris και το vaping.gr προσπαθούν να κάνουν το άτμισμα πιο ακριβό από το κάπνισμα. Ζουν ανάμεσά μαςςςςςςς.

4) Ο "Τι? Είναι και ο Χ, Ψ, Ζ στο Σύλλογο? Όξω! Κλέφτες! Απατέωνες!".

5) Ο "καναπεδάκιας". Ο γνωστός τύπος που "όλα θα τα έκανε καλύτερα", γκρινιάζει επειδή οι βάσεις (πχ) έπρεπε οπωσδήποτε να κοστίζουν τιμή 100μλ δια δέκα συν ΕΦΚ και ούτε σεντ παραπάνω και φυσικά από το πληκτρολόγιό του είναι ο καλύτερος Πρωθυπουργός, υπουργός οικονομικών, προπονητής από ποδόσφαιρο μέχρι κέρλιγκ, ιδρυτής συλλόγων, νομικός κλπ.

6) Ο "σκαλωμένος". Αυτός που του λείπουν οι μανούρες του 2011, είναι ίσως ο μόνος που τις θυμάται, και παντού βλέπει πηγαδάκια, κλίκες και συνομωσίες. Αγαπημένες του ατάκες: "... η γνωστή κλίκα" και "πες μας ρε Spy, πόσα σου έδωσε ο ΣΕΕΗΤ για να βγείς στο Κάραβελ και να δημιουργήσεις εχθρούς του ατμίσματος με την παρέα σου?"...

7) Ο "περιμένω να δω αποτελέσματα".

8 ) Ο "δεν έχω πειστεί".

Είμαι σίγουρος ότι υπάρχουν και άλλες κατηγορίες, αυτές μου ήρθαν στα γρήγορα. Και φυσικά, σε καμία δεν συμπεριλαμβάνω τον ατμιστή που έχει πραγματικό οικονομικό πρόβλημα και είτε θέλει είτε όχι να γραφτεί, δεν "βγαίνει".

Προσωπικά και μόνο, σέβομαι απόλυτα την επιλογή των 1 και 8. Δείχνω και μια ανοχή στο 7. 

Εσένα φυσικά, σε κατατάσσω στο 8, το δήλωσες μόνος σου. Θα μπορούσα να πετάξω καμιά καλή ρητορεία σε αυτό το κομμάτι, αλλά δεν υπάρχει λόγος. Όπως και να έχει, κάποια στιγμή στο μέλλον θα χαρώ να δω και εσένα ανάμεσα στα μέλη.

Ας παραμείνουμε όμως στη συζήτηση περί προσδοκιών από την Κοινότητα Ελλήνων Ατμιστών

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
δηλαδή κάποια άτομα στερήθηκαν προσωπικό χρόνο και από μεράκι και αγάπη δημιούργησαν ένα σύλλογο  (..........)
και πρέπει τώρα η διοίκηση να πείσει και τους υπόλοιπους....?
Βεβαίως, η διοίκηση και το σώμα των μελών πρέπει να έχει στόχο να πείσει και τους υπόλοιπους ατμιστές που για οποιοδήποτε λόγο δεν επείσθηκαν, καθώς και τους ατμιστές που θα προκύψουν στο μέλλον, γιατί αυτός που σήμερα καπνίζει το τσιγάρο του, δεν έχει ιδέα απ' όλα αυτά, αλλά σε δύο μήνες μπορεί διατρανώνει ότι γνώρισε τον ατμό κι αλλάζει η ζωή του. Το ΔΣ μόλις εξελέγη και φυσικά θα κριθεί για τα πεπραγμένα του όταν έρθει εκείνη η ώρα, είτε εκπροσωπεί 50, είτε 220, είτε 20.000 μέλη.
Το ότι έγιναν εκλογές και εξελέγησαν κάποιοι δε σημαίνει ότι έχουν πάρει λευκή επιταγή αλλά η αναγκαιότητα να αποδεικνύουν στο διηνεκές το ανάλογο μεράκι, την αγάπη και τη διάθεση για ενότητα όλων των ατμιστών, θα συνεχίσει να υπάρχει.
Προσωπικά και έχοντας εμπιστοσύνη στο μεγαλύτερο μέρος των εκλεγέντων μελών στις θέσεις ΔΣ και ΕΕ, είμαι αισιόδοξος ότι το πνεύμα των ιδρυτικών μελών για ενότητα και δράση θα κυριαρχήσει και θα αποφέρει καρπούς.

Αποσυνδεδεμένος Dionaegir

  • *
  • 14
  • Φύλο: Άντρας
Σήμερα πήγα σε κατάστημα για αγορά υγρού. Στο μισάωρο που έμεινα εκεί, πέρασε άνθρωπος που παραπονέθηκε για διαρροή υγρού ενώ άτμιζε με τελείως κλειστό τον αέρα, άλλος ένας με παράπονο για ακριβή αντίσταση ενώ όταν αγόρασε το μηχανάκι δεν είχε ψάξει για την αξία των αναλωσίμων, και τέλος ένας που έπεσε από τα σύννεφα όταν έμαθε πως δεν κυκλοφορούν πλέον συσκευασίες έτοιμων υγρών άνω των 10ml. 

Τελικά, δεν είναι μόνο η ενημέρωση για τον σύλλογο (και γενικώς περί διαδικτυακής κοινότητας σε οποιαδήποτε έκφανση), είναι και η ενημέρωση για τα βασικά. 

Προφανώς, θα πρέπει να δοθεί έμφαση στο επικοινωνιακό κομμάτι για αρχή, αλλά καλό θα είναι -εκτός της συλλογικής προσπάθειας- να κάνουμε ατομικά μια κίνηση γνωριμίας με κάποιον/α που κρατάει μηχανάκι όπου αυτό είναι εφικτό (ατμομάγαζο, μπαράκι, κλπ), διότι φαίνεται πως θα βγάλουμε λαβράκι.

Υ.Γ. το νου σας ρεμάλια  :)) (αθάνατε Κωνσταντάρα) δεν μιλάω για πέσιμο σε γκόμενες  :idiot1:
(αν και είναι μια καλή πρόφαση  :thumpup: )

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2331 240845 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:39
από Sergios
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4690 500793 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 04, 2024, 20:49
από Xameno_Skli
Hashtag Shake and Vape 0 176 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 04, 2024, 09:17
από chkontog
Σωλήνες (tube mods) με ηλεκτρονική πλακέτα [Ηλεκτρονικά mods] 85 12492 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 02, 2024, 15:38
από Sergios
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 1 567 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 31, 2024, 23:11
από chkontog
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 7 7667 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 29, 2024, 10:23
από Sergios
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 21320 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 195635 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 2018 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 5159 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1111025 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 181857 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan