vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

90 επισκέπτες, 5 χρήστες
gfilip, th3ofilos, nikpoth, manoslykos, treloneritis

Twitter

Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)

Αποσυνδεδεμένος mouko

  • ***
  • 514
  • Φύλο: Γυναίκα
  • σήματα... ατμού!!!
Re: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #750 στις: Ιανουαρίου 31, 2013, 23:42 »
Απο κοκκινο γινεται μπλε...σωστα??
Καποιες στιγμες ειναι ας πουμε κατι σαν μωβ και καποιες αλλες  τρεπομαιζει μπλε κοκκινο,μπλε κοκκινο και στο τελος ειναι μπλε???

Αν ειναι ετσι,και ο δικος μου ο φορτιστακος ετσι εκανε..
Και ενας ego φορτιστης που εχω,ετσι κανει..

Δεν νομιζω να εχεις προβλημα..

Αλλα αν το φοβασαι,παρε 1 τηλ στη nobacco αυριο, ή περνα απο το καταστημα που το πηρες μηπως και το αλλαξουν..


Sent from my GT-I9100


Αποσυνδεδεμένος camber

  • *****
  • 3875
  • Φύλο: Άντρας
    • camber
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #751 στις: Φεβρουαρίου 01, 2013, 13:55 »
Νομίζω εννοεί το led της μπαταρίας.
Είναι απόλυτα φυσιολογικό φίλε, δείχνει την ένταση της φόρτισης. Όταν φορτίσει εντελώς η μπαταρία θα αναβοσβήσει μερικές φορές και θα κλείσει τελείως.


Αποσυνδεδεμένος necronius

  • *
  • 25
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #752 στις: Φεβρουαρίου 03, 2013, 06:40 »
ειναι φυσιολογικο. κι εγω ειχα αγχωθει  :tongue_smilie: οταν η ταμπακιερα σβησει εισαι ετοιμος

Αποσυνδεδεμένος Σένια

  • ***
  • 827
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #753 στις: Φεβρουαρίου 14, 2013, 15:26 »
Χτες το μεσημέρι αγόρασα ένα Μ&Μ.
Η ταμπακιέρα φορτίστηκε πλήρως.Φόρτισα μετά τη μία μπαταρία, γιατί αν και καινούρια αναβόσβηνε κι έδειχνε άδεια,  η οποία φόρτιζε για πάνω από 6 ώρες. (Ακριβώς πόσο δε ξέρω γιατί είχε πάει μεσάνυχτα και την έπεσα για ύπνο). Απ' ότι διαβάζω εδώ όμως είναι φυσιολογικός χρόνος. Το πρωί έδειχνε φορτισμένη και είχε σβήσει το φως της ταμπακιέρας. Δοκιμάζω ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ το καινούριο μου Μ&Μ, ... ατμός.... πού είναι βρε παιδιά;;;;;  :angry_orange:
Δε δούλευε σωστά.... Πάω στο μαγαζί σήμερα το μεσημέρι ΧΩΡΙΣ να έχω μπορέσει να χρησιμοποιήσω τελικά το ητ και μου λένε ότι η μπαταρία δεν είναι φορτισμένη και θέλει φόρτισμα !!!!! Μα .... φόρτισε.... :confused1: :confused1: :confused1:
Το βάζει ο κύριος στην πρίζα και μου λέει πως κι η ταμπακιέρα δεν είναι φορτισμένη και θέλει φόρτισμα!!!!! Την κοιτάω κι εγώ, κι όντως άναβε μόνο ένα φωτάκι από τα 4 που έχει... :confused1: :confused1:

Μα είχα φορτίσει την ταμπακιέρα.... Μα είχα φορτίσει και την μπαταρία...  :confused1: :confused1: :angry_orange:
Μου είπε ο κύριος να δοκιμάσω να φορτίσω τη μπαταρία ενώ η ταμπακιέρα είναι στην πρίζα.
Μα τότε τί νόημα έχει η ταμπακιέρα αν πρέπει να είσαι συνδεδεμένος στην πρίζα;
Ή μήπως χρειάζεται για τις πρώτες φορτίσεις;;;
Για τη δεύτερη μπαταρία δεν αναφέρω τίποτα, γιατί ποτέ δεν έδειξε σημεία ζωής, και ήδη την πήραν προς αντικατάσταση.
Αναρωτιέμαι μήπως είναι ελαττωματικό όλο το σετ;
Μήπως δε δουλεύει καλά η ταμπακιέρα;
Μήπως.... ανάθεμα κι αν ξέρω τί άλλο....
Pleaaaaseeeeee όποιος ξέρει κάτι ας μου πει............


Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #754 στις: Φεβρουαρίου 14, 2013, 15:34 »
δεν ξερω τι επαιξε φιλε μου...αλλα δεν θα επρεπε να το κανει αυτο. Η ταμπακιερα μετα απο τοσες ωρες θα επρεπε να εχει φορτισει.. εμενα τουλαχιστον μετα απο τοση ωρα ειναι σιγουρα φορτισμενη.. και απο οτι θυμαμαι, οταν το ειχα αγοραση η ταμπακιεαρα δεν ηταν αδεια (δεν ηθελε δηλαδη πρωτη φορτιση)

Αποσυνδεδεμένος Σένια

  • ***
  • 827
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #755 στις: Φεβρουαρίου 14, 2013, 15:40 »
Σημειωτέον ότι εμένα χτες 6.30μμ μου έδειξε πλήρως φορτισμένη. Τη βγάζω από την πρίζα. Βάζω τη μια μπαταρία για φόρτιση στις 6.50μμ. Φόρτιζε ως.... κι εγώ δε ξέρω τι ώρα, σίγουρα μέχρι μετά τις 00.15πμ. Το πρωί έδειχνε κι αυτή πλήρης. Δε δούλευε καλά όμως. Πάω απτο μαγαζί περίπου 13.30μμ σήμερα, και έδειχνε και η μπαταρία και η ταμπακιέρα αφόρτιστα!!!! (Χωρίς χρήση του ητ)
Φορτίζετε τις μπαταρίες όταν η ταμπακιέρα είναι στην πρίζα όπως μου είπε εμένα αυτός;
Μήπως χρειάζεται έτσι όντως για τις πρώτες φορτίσεις;

Αποσυνδεδεμένος Vrs5

  • *****
  • 2526
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #756 στις: Φεβρουαρίου 14, 2013, 15:41 »
δεν ξερω τι επαιξε φιλε μου...
ΕΕΕΕΠΠ φιλη  8) :)

Αποσυνδεδεμένος Σένια

  • ***
  • 827
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #757 στις: Φεβρουαρίου 14, 2013, 15:43 »
SOS Αν κάποιος ξέρει....
Φοβάμαι πως όλο το σετ είναι ελαττωματικό, αλλά για αλλαγή πήραν μόνο τη μία μπαταρία (που ήταν ούτως ή άλλως εντελώς νεκρή...)

Αποσυνδεδεμένος dorita

  • *
  • 77
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #758 στις: Φεβρουαρίου 14, 2013, 15:49 »
Σενια δεν χρειάζεται ούτε για τις πρώτες φορτίσεις να είναι στη μπρίζα για να φορτίσει η μπαταρία, ούτε και τόσες πολλές ώρες για τη φορτισή της. εμενα ήθελε κάπου 4 ώρες η μπαταρία αν θυμάμαι καλά.
Παρακολουθησέ την σήμερα κι αν συνεχίσει επεστρεψε την πίσω.

Αποσυνδεδεμένος Σένια

  • ***
  • 827
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #759 στις: Φεβρουαρίου 14, 2013, 15:56 »
Να μαι ειλικρινής, με προβληματίζει μήπως φταίει η ταμπακιέρα. Γιατί κι αυτή ενώ έδειχνε φορτισμένη, σήμερα ήταν αφόρτιστη και δεν είχε φορτιστεί κι η μπαταρία.
Στο μαγαζί, που τα δοκίμασε, μου είπε η ταμπακιέρα είναι αφόρτιστη, η μπαταρία επίσης, και δείχνουν ένδειξη να φορτίζουν όταν είναι στην πρίζα, άρα όλα καλά.....

Αποσυνδεδεμένος dorita

  • *
  • 77
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #760 στις: Φεβρουαρίου 14, 2013, 16:00 »
Γι αυτό βάλτην να φορτίσει τη ταμπακιέρα μόνη της μέχρι να ανάψουν και τα 4 λαμπάκια και μετά βάλε τη μπαταρία κι αν κάνει πάλι τα ίδια τη πας πίσω και ζητάς αντικατάσταση.

Αποσυνδεδεμένος Σένια

  • ***
  • 827
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #761 στις: Φεβρουαρίου 14, 2013, 16:07 »
Σας ευχαριστώ όλους πάρα πολύ. Θα δοκιμάσω και σήμερα το απόγευμα πάλι φόρτιση και θα σας ενημερώσω.
Ευχαριστώ όλους και για το ενδιαφέρον, και για την άμεση ανταπόκριση!!!


Αποσυνδεδεμένος Σένια

  • ***
  • 827
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #762 στις: Φεβρουαρίου 18, 2013, 14:06 »
Το σετ αντικαταστάθηκε το Σάββατο. Δε δούλευε με τίποτα. Προφανώς... είχα πέσει στην περίπτωση!
Με το που πήρα το Σάββατο το καινούριο.... ΩΩΩΩ Ναιιιιι!!!!!
Κατάλαβα αμέσως τα όσα καλά είχα διαβάσει σ' αυτό το νήμα στην αρχή!!! Πλούσιος και καλός ατμός! Φοβερό!!!
Τα καλά του μεγάλου ητ σε μίνι διαστάσεις!
Ευχαριστώ πολύ όλους σας!!!

Αποσυνδεδεμένος pikachukaki

  • **
  • 124
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #763 στις: Φεβρουαρίου 18, 2013, 16:12 »
Το εχω καο εγω μετα απο μερικες μπαταριες ego ειδικα για αρχη ειναι πολυ καλο ως το οτι θυμιζει τσιγαρο οποτε εχεις την κινηση και την αισθηση του κ.τ!κατι που μου ελειπε στις ego!το καρτο πολυ καλο μαρεσε περισσοτερο απο clearo μπορει να μου φαινεται αλλα αν εξερεσεις οτι δεν βλεπεις ,αλλα νιωθεις,ποσο υγρο εχει μεσα εχει ποιο καλο χτυπημα και ποιο εντονη γευση απο clearo!απο θεμα αυτονομιας ειναι πολυ καλο καπου στις 3ωρες αλλα μεχρι να τελιωσει η μια μπαταρια εχει ηδη φορτηση η αλλη οποτε δεν μενεις βγαζεις αννετα τη μερα σου!πολυ καλη επιλογη για καποιον που θελει να νιωθει την κινηση του κ.τ και για καποιον που τον ενοχλη οτι ατμηζοντας ego νιωθει οτι παιζει κλαρινο!

Sent from my u8800pro using Tapatalk 2


Αποσυνδεδεμένος Σένια

  • ***
  • 827
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #764 στις: Φεβρουαρίου 18, 2013, 16:16 »
Εμένα μου άρεσε που είναι κομψό και διακριτικό για εξόδους, αλλά έχω μάλλον ξεσυνηθίσει το κράτημα του κτ. Γιατί και το Μ&Μ το κρατάω όπως τα .... άλλα ητ κι όχι σαν κτ.
Και το χαίρομαι αυτό!!! :nope:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2331 240831 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:39
από Sergios
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4690 500773 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 04, 2024, 20:49
από Xameno_Skli
Hashtag Shake and Vape 0 172 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 04, 2024, 09:17
από chkontog
Σωλήνες (tube mods) με ηλεκτρονική πλακέτα [Ηλεκτρονικά mods] 85 12487 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 02, 2024, 15:38
από Sergios
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 1 562 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 31, 2024, 23:11
από chkontog
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 7 7659 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 29, 2024, 10:23
από Sergios
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 21314 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 195619 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 2013 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 5155 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1110996 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 181839 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan