vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

141 επισκέπτες, 5 χρήστες
aoratos, johnath, camber, Milarepa, Doubt

Twitter

Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)

Αποσυνδεδεμένος pikachukaki

  • **
  • 124
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #765 στις: Φεβρουαρίου 18, 2013, 21:54 »
Carto της συσκευασιας με tank απο carto titan (νομιζω) αν εχει δοκιμασει καποιος κατι παρομοιο μια λυσουλα για να μην μπαζει στη τζουρα αερα απο κατω?

Sent from my u8800pro using Tapatalk 2


Αποσυνδεδεμένος Βασίλης Γ

  • **
  • 205
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιστής από Φεβ 2013
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #766 στις: Φεβρουαρίου 18, 2013, 22:38 »
Το εχω καο εγω μετα απο μερικες μπαταριες ego ειδικα για αρχη ειναι πολυ καλο ως το οτι θυμιζει τσιγαρο οποτε εχεις την κινηση και την αισθηση του κ.τ!κατι που μου ελειπε στις ego!το καρτο πολυ καλο μαρεσε περισσοτερο απο clearo μπορει να μου φαινεται αλλα αν εξερεσεις οτι δεν βλεπεις ,αλλα νιωθεις,ποσο υγρο εχει μεσα εχει ποιο καλο χτυπημα και ποιο εντονη γευση απο clearo!απο θεμα αυτονομιας ειναι πολυ καλο καπου στις 3ωρες αλλα μεχρι να τελιωσει η μια μπαταρια εχει ηδη φορτηση η αλλη οποτε δεν μενεις βγαζεις αννετα τη μερα σου!πολυ καλη επιλογη για καποιον που θελει να νιωθει την κινηση του κ.τ και για καποιον που τον ενοχλη οτι ατμηζοντας ego νιωθει οτι παιζει κλαρινο!

Sent from my u8800pro using Tapatalk 2

Εγώ γιατί νιώθω το ακριβώς αντίθετο;

Αποσυνδεδεμένος pikachukaki

  • **
  • 124
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #767 στις: Φεβρουαρίου 18, 2013, 22:41 »
Μιλαω για εργοστασιακους..τωρα για επισκευασιμους δεν ξερω να σου πω την αληθεια!!

Αποσυνδεδεμένος Βασίλης Γ

  • **
  • 205
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιστής από Φεβ 2013
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #768 στις: Φεβρουαρίου 20, 2013, 20:03 »
Μα για εργοστασιακούς μιλάω κι εγώ. Ανάμεσα στο carto και στο clearo για το m&m μου αρέσει περισσότερο το clearo.

Διαγραφή άμεσης παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 20, 2013, 20:20 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος BlackSwan

  • *
  • 43
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Eξ...ατμιζομαι!
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #769 στις: Μαρτίου 08, 2013, 13:56 »
Το καλυτερο σετακι πιστευω (ιδιως για το γυναικειο φυλο) και ειδικα για εξοδους.Πλουσιος ατμος και μινιμαλ αποψη για να μην πεφτεις επανω σε "περιεργα βλεματα"  :o

Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #770 στις: Μαρτίου 08, 2013, 20:49 »
 :thumpup: Σωστη...!
Η γυναικα μου εβγαλε μηνες με αυτο...
και ατμιζε με καμαρι καθως της φαινονταν και ομορφο στο χερι....

Αποσυνδεδεμένος giorgos-maria

  • *
  • 73
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #771 στις: Μαρτίου 09, 2013, 00:52 »
η δικη μου χαλαστηκε που δεν υπαρχει προς το παρων clearomizer στην αγορα και το εβαλε στην ακρη για λιγο.(εδω στην ροδο τουλαχιστον,δεν εχει).

Αποσυνδεδεμένος dorita

  • *
  • 77
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #772 στις: Μαρτίου 09, 2013, 09:58 »

Αποσυνδεδεμένος exispathi

  • ****
  • 1256
  • Φύλο: Άντρας
  • -Συγνώμη φίλε, να σε ρ... -Ηλεκτρονικό τσιγάρο
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #773 στις: Μαρτίου 16, 2013, 11:30 »
Έχω μια ερώτηση. Σε προσπάθεια νέας ατμιστοπαραγωγής, έκανα αναζήτηση σε "τύπου τσιγάρο" που λένε, θα κάνω μάλλον κάποιους συνδυασμούς. Αλλά έχω αμφιβολία για το σπείρωμα που χρησιμοποιεί η nobacco στο mini & more. Στο κατάστημα ο υπάλληλος μου είπε 901, αλλά κάπου εδώ μέσα διάβασα για 808 νομίζω. Σε αυτό το νήμα (δε διάβασα βέβαια και τις 50 σελίδες, αλλά στα πρώτα review και μερικά ακόμα πέρασμα) δε βρήκα την απάντηση. Εάν γνωρίζει κάποιος θα βοηθήσει, καθώς θα προτιμούσα να πάρω επίσης και LR carto, γιατί απλά με την αυξημένη νικοτίνη και PG δε θα την καταφέρω την υποψήφια να αποφύγει το περίπτερο.

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #774 στις: Μαρτίου 16, 2013, 12:10 »
η δικη μου χαλαστηκε που δεν υπαρχει προς το παρων clearomizer στην αγορα και το εβαλε στην ακρη για λιγο.(εδω στην ροδο τουλαχιστον,δεν εχει).


νομπακομάγαζο έχει στη Ρόδο. http://www.nobacco.gr/el/shmeia-polhshs-hlektronikou-tsigarou/37
και ειδικότερα, ένα μέσα στην πολη είναι μέλος του φόρουμ - δες για εκπτώσεις http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,12563.0.html


Το κλιαρομάιζερ του Μ&Μ που ψάχνεις είναι αυτό:


mini & more clear http://www.nobacco.gr/el/productsgr/%CE%B1%CE%BE%CE%B5%CF%83%CE%BF%CF%85%CE%B1%CF%81/mini-more/atomizer-mini-more-clear


@exispathi. Το σπειρωμα του M&M είναι το 808, που είναι συμβατό με το 808/901 της μπαταρίας hybrid.
Λίγο διαφορετικού τύπου 901 είναι αυτό που πλέον ελάχιστα κυκλοφορεί και δεν είναι συμβατό πάντοτε με το 808 λόγω διαφορετικών σχισμών εξαερισμού.


Αποσυνδεδεμένος tfekman

  • *
  • 72
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #775 στις: Ιουλίου 13, 2013, 00:50 »
Σαν να μας τα χάλασε λίγο η nobacco όσους έχουμε το m&m.
Αρχικά σταμάτησε να έχει στα καταστήματα και στο site carto και πλέον δεν υπάρχει ούτε clearo.
Νομίζω σιγά σιγά μας αναγκάζει να πάμε σε άλλες λύσεις ενδεχομένως πιο ακριβών.
Αν μη τι άλλο μέχρι τώρα ήμουν ευχαριστημένος αλλά η έλλειψη των μοναδικών ατμοποιητών που μπορεί να βρει κάποιος για το m&m σε φυσικό κατάστημα τουλάχιστον στη πόλη μου είναι εντελώς απαράδεκτη.Με το ζόρι θα πρέπει να ξαναβάλουμε το χέρι στη τσέπη για να αγοράσουμε κάτι άλλο προκειμένου να έχουμε τα αναλώσιμα μας.

Αποσυνδεδεμένος Vangos

  • *****
  • 1896
  • Φύλο: Άντρας
  • "ΑΤΜΟΚΑΛΥΨΗ ΤΩΡΑ"
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #776 στις: Ιουλίου 13, 2013, 01:29 »
Μάλλον αρχίζουν να εξαντλούνται απ'όλα τα e-shop παγκοσμίως...

Μπορείς πάντως να δεις σχετικά σ'αυτό το νήμα:
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,5146.0.html
στο οποίο το τελευταίο ποστ, πολύ σωστά αναφέρει:
εγω παιδια πηρα ενα ανταπτορα για το mini και βαζο οτι καρτο θελω
Παίρνεις δηλαδή ένα ανταπτοράκι 901/510 και μπορείς να βάλεις στις μπαταρίες σου όποιο καρτομάιζερ ή ατμοποιητή θέλεις με τύπου 510 σπείρωμα.

Αποσυνδεδεμένος bokostas

  • **
  • 161
  • Φύλο: Άντρας
    • aqua4fun
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #777 στις: Ιουλίου 13, 2013, 01:44 »

Αποσυνδεδεμένος slammer

  • *****
  • 1837
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripάρω....
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #778 στις: Ιουλίου 13, 2013, 01:53 »
Βέβαια θα σου πρότεινα όταν χαλάσουν οι μπαταρίες σου να πάρεις μπαταρία 510 ή αν δεν σε πειράζει το μέγεθος, Ego...
Φαίνεται ότι το 510/Ego σπείρωμα είναι πια μονόδρομος.... ασε που ανάλογα προιόντα είναι φθηνώτερα σε 510 οπότε θα κάνεις πολύ γρήγορα απόσβεση.

Αποσυνδεδεμένος otsitos

  • *
  • 15
  • Φύλο: Άντρας
  • ατμίζω και παραμιλώ, ωχ αμάν...
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #779 στις: Αυγούστου 06, 2013, 17:54 »
Ηταν το πρωτο μου Η.Τ. Το δουλευα με mini clear και το κρατησα 20 μερες ωσπου το ζηλεψε η γυναικα μου, το πειρε (και πηδησα σε ego epsilon) και απο τοτε εγινε το δικο της πρωτο και εως τωρα μοναδικο Η.Τ.  Πολυ καλο σετακι και ειδικα η πατεντα με την ταμπακιερα/μπαταρια ειναι φοβερη. Δεν ξεμεινα ποτε απο μπαταρια.  Διακριτικοτατο σε σημειο να μην καταλαβαινει κανεις τι κανεις (ενω με τα ego κατευθειαν αρχιζουν τα βλεματα). Εαν εισαι συνηθισμενος  σε light τσιγαρα, η τζουρα σου φενεται αρκετη, εαν εισαι συνηθισμενος σε μαλμπουρο φαση, αργα η γρηγορα θα θελησεις να πας σε κατι με περισσοτερο ντουμανι.

Δεν θα το ξεχασω ποτε και ισως καποια μερα ξαναγυρισω  σαν το τελικο σκαλι πριν κοψω και το Η.Τ.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8828 1115926 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 15, 2024, 06:58
από Sergios
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 824392 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 507409 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 8944 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 154780 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 568799 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 243890 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 294196 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1764 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 762783 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1131 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 4021 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem