vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

114 επισκέπτες, 10 χρήστες
PsykieG, bloodlessz, antre, treloneritis, Jorge, camber, th3ofilos, ZoeM, Doubt, Milarepa

Twitter

Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)

Αποσυνδεδεμένος Dimrock

  • **
  • 205
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #345 στις: Δεκεμβρίου 27, 2011, 12:41 »
Δυστηχως δεν μου συμβαινει εμενα και ουτε θα συμβει. Ειμαι υπερ του κτ αρκει να ειναι λαθραίο.  8)

Αποσυνδεδεμένος teo7

Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #346 στις: Δεκεμβρίου 27, 2011, 16:51 »
Παιδια θα μπορουσε καποιος χρηστης, αν ειναι ευκολο, να μου απαντησει σε καποια ερωτηματα που εθεσα πιο πριν? ..Ευχαριστω και παλι!

Αποσυνδεδεμένος tomk8ww

  • *
  • 75
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #347 στις: Δεκεμβρίου 27, 2011, 18:14 »
μήπως,θα μπορούσε η nobacco,να φέρει πιο μεγάλες μπαταρίες για τα υβριδικά πχ 1400mah(1300mah άλλων εταιρειών ήδη υπάρχουν),μπας και λύσει τα χέρια σε μας που το έχουμε όλη μέρα..... :baby:

Αποσυνδεδεμένος Ares

  • **
  • 228
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #348 στις: Δεκεμβρίου 27, 2011, 18:49 »
Να χερετησω και εγω με τη σειρα μου την παρεα..Χθες αγορασα το πρωτο μου ητ το mini and more..και ηθελα να ρωτησω ενα δυο πραγματακια
1) στα 3/4 καρτο που εχω μεχρι στγμης δοκιμασει..οταν παω να τα γεμισω..δεν σταζουν καθολου σταγονες απο κατω με αποτελεσμα να μην ξερω ποτε εχει γεμισει..φταινε τα καρτο? η' συμβαινει και αυτο καμια φορα? καποιος εμπειρικος τροπος υπαρχει για να βοηθησει?
2)βαν αγορασω και μια μπαταρια hybrid 1100 θα φορισει στην ταμπακιερα η' θα πρεπει να αγορασω και τον φορτιστη της?
3) μεχρι στιγμης καπνιζα old holborn κιτρινο γυρω στα 20 τσιγαρα/μερα,και θα θελα αν γινεται να μου πει καποιος ποιο υγρα θα ταιριαζε καλυτερα με τα γουστα μου..μεχρι στιγμης το tabaco της nobacco μ απογοητευσε, το πηρα βεβαια και σε 6mg (μαλλον λαθος μου) ενω το virginia σε 11 mg ειναι αρκετα καλο.
4) επειδη δεν εχω ξαναατμισει..για να πω οτι καταλαβαινω κατι και μ αρεσει θα πρεπει να τραβηξω 3 τζουρες μακροσυρτες..ετσι συμβαινει γενικα η' ειναι θεμα του συγκεκριμενου ητ?
5) υπαρχει κατι καλυτερο που μπορω να χρησιμοποιησω περα απ τα διαφανη πιπακια που περιεχονται μεσα στο κουτι?
Ευχαριστω εκ των προτερων παιδια!

1. Για να τρεξει το καρτο απο κατω θα πρεπει να βραχει καλα ο πολυεστερας μεσα και εφοσον δεν μπορει να απορροφησει αλλο τοτε τρεχει απο κατω.Ενας καλος τροπος γεμισματος ειναι να παρεις το ενα απο τα δυο καποτακια που ειναι επανω οταν το βγαζεις καινουργιο απο τη συσκευασια (αυτο που δεν εχει το τσουτσουνι μεσα) να το γεμισεις μεχρι τα 3/4 με υγρο και να βυθισεις μεσα σ' αυτο το καρτο απο την πλευρα που βιδωνει στη μπαταρια. Μολις το απορροφησει το βγαζεις το σκουπιζεις καλα και το βιδωνεις στη μπαταρια. Το μονο που φροντιζεις ειναι να ριχνεις, ανα 1/2 η 1 ωρα (αναλογα ποσο ατμιζεις),
3-4 σταγονες ωστε να διατηρεις τον πολυεστερα υγρο.

2. Καλο θα ειναι να παρεις και το φορτιστη της . Και φτηνος ειναι και θα τον χρησιμοποιησεις για φορτισμα των Μ&Μ μπαταριων.

3. Σ'αυτο δεν μπορει να σε βοηθησει κανεις γιατι ειναι θεμα γουστου. Μονο οι δοκιμες θα σε βοηθησουν. Διαβασε λιγο στο κεφαλαιο ΥΓΡΑ, θα βρεις χρησιμες πληροφοριες .

4. Και παλι το θεμα ειναι πολυπλευρο. Εχει να κανει με το υγρο, τον ατμοποιητη, τη μπαταρια(επιπεδο φορτισης, volt λειτουργιας).

5. Αν κοιταξεις στα καταστηματα ητ (online η φυσικα εκτος Nobbaco), πουλανε drip tips ( επιστομια). Δες και διαλεξε απο μια τεραστια ποικιλια.

Ελπιζω να σε βοηθησα.  ;)

Αποσυνδεδεμένος ilsa

  • *
  • 7
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #349 στις: Δεκεμβρίου 27, 2011, 19:49 »
21η μέρα σήμερα με το mini&more ...Έχω ένα θεματάκι και φοβάμαι μήπως κάνω κάτι λάθος .... με το πρώτο carto βγάλαμε μια εβδομάδα
το δεύτερο κάηκε - και τονίζω το "κάηκε" γιατι μέχρι τη 2η μέρα που το χρησιμοποιούσα δεν είχα κανένα πρόβλημα .. μετά μου έβγαλε γεύση καμμένου, μίλησα και με τη nobacco και μου είπαν να το αλλάξω
Τρίτο carto όλα οκ μέχρι την 6η μέρα που μου "μπούκωσε" και είπα να το αλλάξω
Τέταρτο carto απο χθες ..... και σήμερα μου βγάζει πάλι γεύση καμμένου
50% με πρόβλημα δηλαδή ...
Απο τη nobacco μου είπαν ότι αν έχω κι άλλα προβληματικά cartos σε αυτή την παρτίδα να τους πάρω να τους ενημερώσω, αλλά πριν τους ενοχλήσω θα ήθελα να ξέρω αν αυτό είναι φυσιολογικό και αν έχει τύχει και σε άλλους χρήστες mini&more


Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #350 στις: Δεκεμβρίου 27, 2011, 19:54 »
Δυστυχώς συμβαίνει με όλα τα αξεσουάρ του η.τ. Αστοχίες υλικού περισσότερες από όσες στις τηλεοράσεις και τα πλυντήρια.
Μην το παλεύεις. Μάζεψε τα ελαττωματικά και επικοινώνησε μαζί τους πριν ξεμείνεις. Το λογικό είναι να σου κάνουν έκπτωση στην επόμενη αγορά. Και για τους ίδιους είναι χρήσιμο να γνωρίζουν την ακριβή έκτραση του προβλήματος για να πιέζουν τους προμηθευτές τους στο θέμα της σταθερής ποιότητας.

Αποσυνδεδεμένος teo7

Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #351 στις: Δεκεμβρίου 27, 2011, 21:54 »
1. Για να τρεξει το καρτο απο κατω θα πρεπει να βραχει καλα ο πολυεστερας μεσα και εφοσον δεν μπορει να απορροφησει αλλο τοτε τρεχει απο κατω.Ενας καλος τροπος γεμισματος ειναι να παρεις το ενα απο τα δυο καποτακια που ειναι επανω οταν το βγαζεις καινουργιο απο τη συσκευασια (αυτο που δεν εχει το τσουτσουνι μεσα) να το γεμισεις μεχρι τα 3/4 με υγρο και να βυθισεις μεσα σ' αυτο το καρτο απο την πλευρα που βιδωνει στη μπαταρια. Μολις το απορροφησει το βγαζεις το σκουπιζεις καλα και το βιδωνεις στη μπαταρια. Το μονο που φροντιζεις ειναι να ριχνεις, ανα 1/2 η 1 ωρα (αναλογα ποσο ατμιζεις),
3-4 σταγονες ωστε να διατηρεις τον πολυεστερα υγρο.

2. Καλο θα ειναι να παρεις και το φορτιστη της . Και φτηνος ειναι και θα τον χρησιμοποιησεις για φορτισμα των Μ&Μ μπαταριων.

3. Σ'αυτο δεν μπορει να σε βοηθησει κανεις γιατι ειναι θεμα γουστου. Μονο οι δοκιμες θα σε βοηθησουν. Διαβασε λιγο στο κεφαλαιο ΥΓΡΑ, θα βρεις χρησιμες πληροφοριες .

4. Και παλι το θεμα ειναι πολυπλευρο. Εχει να κανει με το υγρο, τον ατμοποιητη, τη μπαταρια(επιπεδο φορτισης, volt λειτουργιας).

5. Αν κοιταξεις στα καταστηματα ητ (online η φυσικα εκτος Nobbaco), πουλανε drip tips ( επιστομια). Δες και διαλεξε απο μια τεραστια ποικιλια.

Ελπιζω να σε βοηθησα.  ;)


Σ ευχαριστω πολυ φιλε για τις συμβουλες! ειδικα αυτο με το γεμισμα φανεται πολυ καλο..

Αποσυνδεδεμένος ilsa

  • *
  • 7
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #352 στις: Δεκεμβρίου 27, 2011, 23:49 »
Petra οφείλω να σε ευχαριστήσω ...
Για κάποιο λόγο "σκάλωσα¨στη φράση σου "Μάζεψε τα ελαττωματικά και επικοινώνησε μαζί τους πριν ξεμείνεις"
Είχα βάλει ήδη το 6ο carto το οποίο φαινόταν μια χαρά , κάτι μου έλεγε όμως να φροντίσω να έχω stock - έστω και μέχρι αύριο το πρωί που θα επικοινωνήσω με τη nobacco
Πήρα τηλέφωνο στο Ψιλοκατζίδικο της γειτονιάς που αναγράφεται στο site της Nobacco και μου είπαν ότι έχουν carto mini&more
Έκλειναν στις 21:00 ,βγήκα στο κρύο και πήγα και αγόρασα, μπήκα στο μαγαζί στις 20:55 ....
Με το που γύρισα σπίτι το 6ο και τελευταίο μου carto κάηκε ....
Μεταξύ μας όμως ... αν συνεχιστεί αυτό δε νομίζω να συνεχίζω για πολύ  :thumpdown:
Καλό θα ήταν να φροντίζει όποιος μπορεί - δεν ξέρω αν αυτός ο όποιος είναι η ίδια η nobacco - να μην έχουμε τέτοια θέματα σε τόσο μεγάλο βαθμό ...
3/6 καμμένα carto.... Αν δεν είχα πάει να πάρω καινούριο σετ , θα είχα ανάψει ένα από αυτά τα κόκκινα marbloro που τόσο με αηδίασε πριν μερικές μέρες ... και το πακέτο θα είχε φύγει σίγουρα αφού δε θα υπήρχε εναλλακτική...


Αποσυνδεδεμένος aristarxos

  • **
  • 141
  • Φύλο: Άντρας
  • H Τέχνη υπερτερεί της Ανδρείας
    • τα παντα για το στοιχημα
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #353 στις: Δεκεμβρίου 28, 2011, 15:56 »
παιδια δε ξερω αν εχει απαντηθει....το mini & more μπορει να φορτισει χωρις τη μεσολαβηση ταμπακιερας? υπαρχει ανταπτορας που να βιδωνει πανω η μπαταρια για να φορτισει εκτος ταμπακιερας (οπως δλδ πχ. το giant)

Αποσυνδεδεμένος bokostas

  • **
  • 161
  • Φύλο: Άντρας
    • aqua4fun
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #354 στις: Δεκεμβρίου 28, 2011, 16:11 »
Εγώ το φορτίζω και στο usb ανταπτοράκι του Hybrid, μια χαρά φορτίζει. http://www.nobacco.gr/product/665/usb-hybrid 
Δεν ξέρω όμως αν μακροπρόθεσμα κάνει ζημιά στην μπαταρία.

Αποσυνδεδεμένος georgis4

  • **
  • 204
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #355 στις: Δεκεμβρίου 28, 2011, 16:48 »
Το ιδιο κανω και εγω  ;D
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 28, 2011, 23:19 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος Dimrock

  • **
  • 205
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #356 στις: Δεκεμβρίου 28, 2011, 22:31 »
Και γω  8)

Αποσυνδεδεμένος slammer

  • *****
  • 1837
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripάρω....
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #357 στις: Δεκεμβρίου 28, 2011, 23:32 »
Δεν υπάρχει κανενα πρόβλημα.
Οι μπαταρίες μπορούν με ασφάλεια να φορτίζονται με ρεύματα από 0.1C έως 0.5C, οπότε θεωρείται κανονική φόρτιση, ενώ από 0.5C έως 1C θεωρείται γρήγορη. Όπου C η χωρητικότητα της μπαταρίας.
Η χωρητικότητα των μπαταριών mini&more και γενικότερα των standard KR808 είναι 280mAh, ενώ οι "μεγάλες" είναι 380mAh.
O USB φορτιστής, τουλάχιστον αυτός που έχω, απ' ότι γράφει, έχει έξοδο 0.15A = 150mA οπότε  150/280 = 0.53C, που μπορεί να θεωρηθεί αργή φόρτιση, και δεν δημιουργεί κανένα προβλημα στην μπαταρία. Υποβάθμιση της μπαταριάς γίνεται όταν συνεχως φορτίζουμε με ρεύμα πάνω από το 1C (δηλαδή, με ρεύμα μεγαλύτερο της τιμής της χωρητικότητας)

Αποσυνδεδεμένος Dimrock

  • **
  • 205
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #358 στις: Δεκεμβρίου 29, 2011, 00:22 »
Πηγαινε σε μια καφετερια αυριο πρωι, παρε ενα Φρεντο στο χέρι και πες τους οτι το κερναω εγω.  :D

Ευχαρστουμε, κατατοπιστικοτατος.  :thumpup:

 

 

Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #359 στις: Δεκεμβρίου 29, 2011, 23:36 »
Πηρα σημερα το μινι
Κυριοι τι τραβηγμα ειναι αυτο?

οφειλεται στο 901 η ειναι η συγκεκριμενη παρτιδα?τι τα θελαμε τοσους μηνες τα 510 τiς μονδες κτλ.Αγορασα απ τον γ@@@@νο Τουρκο to Α1 και μετα απο 30 φυτιλια  και σύρματα ακομα δεν καταφερα να καπνισω οπως με το μινι
Αν δεν σας διαβαζα δεν θα το έπαιρνα ποτε.
ευχαριστω συνατμιστες μου

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2331 240878 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:39
από Sergios
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4690 500866 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 04, 2024, 20:49
από Xameno_Skli
Hashtag Shake and Vape 0 188 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 04, 2024, 09:17
από chkontog
Σωλήνες (tube mods) με ηλεκτρονική πλακέτα [Ηλεκτρονικά mods] 85 12521 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 02, 2024, 15:38
από Sergios
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 1 585 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 31, 2024, 23:11
από chkontog
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 7 7679 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 29, 2024, 10:23
από Sergios
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 21335 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 195670 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 2030 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 5168 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1111102 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 181892 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan