vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

299 επισκέπτες, 8 χρήστες
papcris, maprix, Jorge, tibolaso, Buliwyf, camber, manoslykos, tasos1976

Twitter

Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)

Αποσυνδεδεμένος Βασίλης

  • *****
  • 2116
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #330 στις: Δεκεμβρίου 23, 2011, 07:39 »
2ohm περιπου

Αποσυνδεδεμένος thanosp

  • *
  • 76
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #331 στις: Δεκεμβρίου 23, 2011, 10:22 »
Λίγο off-topic αλλά περισσότερα Ohm τι σημαίνει; Έχει κάποια διαφορά; Εφόσον το m&m έχει 2Ohm δεν μπορώ να πάρω π.χ.3Ohm;

Αποσυνδεδεμένος girlplay

  • **
  • 338
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Μη κλεβετε!Η κυβερνηση σιχαινεται τον ανταγωνισμο!
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #332 στις: Δεκεμβρίου 23, 2011, 10:28 »
Περισσοτερα ωμ με τη μπαταρια του m&m σημαινει λιγοτερος ατμος-χτυπημα.. ;)  γνωμη μου..μη πας σε παραπανω... ::) ::) :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος panosfl22

  • *
  • 80
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #333 στις: Δεκεμβρίου 23, 2011, 15:58 »
4 διαφορετικα καρτο mini & more nobacco μου εδειξαν 2.8 2.9 & 3 ohm τι γινεται ρε παιδια?

Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #334 στις: Δεκεμβρίου 23, 2011, 16:12 »
Εμενα ενα καινουριο που μετρησα μολις μου δειχνει 2,4Ω

Αποσυνδεδεμένος chris1983

  • **
  • 163
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #335 στις: Δεκεμβρίου 23, 2011, 16:15 »
4 διαφορετικα καρτο mini & more nobacco μου εδειξαν 2.8 2.9 & 3 ohm τι γινεται ρε παιδια?

Έχεις αφαιρέσει την εσωτερική αντίσταση του πολυμέτρου?
(Για να την μετρήσεις ρύθμισε σε Ohm και ακούμπα τους ακροδέκτες μεταξύ τους, συνήθως είναι 0,2-0,3)

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #336 στις: Δεκεμβρίου 23, 2011, 16:27 »
Κάποια μηνύματα διαγράφηκαν.
Υπενθυμίζω για όσους δεν διάβασαν το πρώτο μήνυμα του θέματος:


Παρακαλώ, στα θέματα των επίσημων reviews να αποφεύγονται οι αναφορές και τα link σε άλλα sites εκτός της εταιρίας που τα διέθεσε.
Από τη στιγμή που τα πακέτα δόθηκαν στο φόρουμ από μια εταιρία για τη δοκιμή του δικού της προϊόντος δεν είναι σωστό κάτι τέτοιο.
Επειδή η διαδικασία της απόσπασης των μηνυμάτων και της μεταφοράς τους δεν είναι μια εύκολη υπόθεση, τέτοια μηνύματα θα διαγράφονται χωρίς προειδοποίηση.
Μπορείτε βέβαια να δημοσιεύσετε τέτοια μηνύματα που αναφέρονται σε παρόμοια προϊόντα άλλων sites ή εταιριών, σε άλλα θέματα του φόρουμ που ασχολούνται με αυτά.

Αποσυνδεδεμένος sensk3

  • ***
  • 858
  • Φύλο: Άντρας
  • Η πραγματικότητα ξεπερνάει την ανθρώπινη φαντασία!
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #337 στις: Δεκεμβρίου 24, 2011, 15:31 »
Ατμίζω 22 μέρες με m&m και είμαι απόλυτα ικανοποιημένος από το προϊόν αλλά και από τη Nobacco στο θέμα εξυπηρέτησης, συνέπειας και ευγένιας. Δοκίμασα 22 γεύσεις σε 22 κάρτο. Όλα δούλεψαν άψογα. Να κάνω μια παρένθεση λέγοντας ότι κάπνιζα 2 πακέτα τσιγάρα με 0,1 νικοτίνη. Με το m&m έκοψα το κ.τ. βηματικά κ χαλαρά χωρίς να πιέσω τον εαυτό μου σε ξαφνική διακοπή του κ.τ. Πλέον μόνο m&m περίπου 2 ml με 18mg νικοτίνη ημερησίως. Οι δυό μπαταρίες με καλύπτουν, αν και έχω και μια 3η καβάντζα. Όπως και νά 'χει φορτίζω την ταμπακέρα κάθε βράδυ. Καμιά διαρροή δεν υπήρξε στα κάρτο. Το πρώτο που έκανα ήταν να διαβάσω προσεχτικά τις οδηγίες και να τις ακολουθήσω κατά γράμμα. Μου αρέσει η ποσότητα ατμού, το χτύπημα (αν και αυτά ποικίλουν από PG, VG και ποσότητα νικοτίνης), η εμφάνισή του και γενικώς το όλο πακέτο μαζί με την ταμπακιέρα που μου δίνει τη δυνατότητα να τα έχω όλα μαζί τακτοποιημένα - συμμαζεμένα και μαζί με τη δυνατότητα φόρτισης από τη ταμπακιέρα, να τα βάζω στη τσέπη και να φεύγω. Αγόρασα και για τη σύζυγο ένα όμοιο πακέτο και έμεινε ικανοποιημένη. Έτσι λοιπόν με δύο καινούργια σετ, 6 μπαταρίες συνολικά, δύο ταμπακιέρες και 22 κάρτο, δεν παρατηρήθηκε καμιά αστοχία υλικού, όλα άψογα και ήδη έχω αρχίζει να το προτείνω-διαφημίζω σε φίλους καπνιστές.

Αποσυνδεδεμένος teo7

Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #338 στις: Δεκεμβρίου 24, 2011, 18:51 »
Να χερετησω και εγω με τη σειρα μου την παρεα..Χθες αγορασα το πρωτο μου ητ το mini and more..και ηθελα να ρωτησω ενα δυο πραγματακια
1) στα 3/4 καρτο που εχω μεχρι στγμης δοκιμασει..οταν παω να τα γεμισω..δεν σταζουν καθολου σταγονες απο κατω με αποτελεσμα να μην ξερω ποτε εχει γεμισει..φταινε τα καρτο? η' συμβαινει και αυτο καμια φορα? καποιος εμπειρικος τροπος υπαρχει για να βοηθησει?
2)βαν αγορασω και μια μπαταρια hybrid 1100 θα φορισει στην ταμπακιερα η' θα πρεπει να αγορασω και τον φορτιστη της?
3) μεχρι στιγμης καπνιζα old holborn κιτρινο γυρω στα 20 τσιγαρα/μερα,και θα θελα αν γινεται να μου πει καποιος ποιο υγρα θα ταιριαζε καλυτερα με τα γουστα μου..μεχρι στιγμης το tabaco της nobacco μ απογοητευσε, το πηρα βεβαια και σε 6mg (μαλλον λαθος μου) ενω το virginia σε 11 mg ειναι αρκετα καλο.
4) επειδη δεν εχω ξαναατμισει..για να πω οτι καταλαβαινω κατι και μ αρεσει θα πρεπει να τραβηξω 3 τζουρες μακροσυρτες..ετσι συμβαινει γενικα η' ειναι θεμα του συγκεκριμενου ητ?
5) υπαρχει κατι καλυτερο που μπορω να χρησιμοποιησω περα απ τα διαφανη πιπακια που περιεχονται μεσα στο κουτι?
Ευχαριστω εκ των προτερων παιδια!

Αποσυνδεδεμένος sensk3

  • ***
  • 858
  • Φύλο: Άντρας
  • Η πραγματικότητα ξεπερνάει την ανθρώπινη φαντασία!
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #339 στις: Δεκεμβρίου 26, 2011, 11:54 »
Καλημέρα. Αν βάλω στο m&m μπαταρία του Hybrid θα αυξηθεί εκτός από τη διάρκεια και το χτύπημα? Θέλω περισσότερο χτύπημα από το m&m και 18άρα που ατμίζω.

Αποσυνδεδεμένος panosfl22

  • *
  • 80
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #340 στις: Δεκεμβρίου 26, 2011, 12:13 »
ναι με την 1100 και εγω εχω την εντυπωση οτι εχω καλυτερο χτυπημα.
πρεπει να παιζει μια διαφορα στην ταση των δυο μπαταριων

Αποσυνδεδεμένος tomk8ww

  • *
  • 75
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #341 στις: Δεκεμβρίου 26, 2011, 16:47 »
και που να βάλεις την 1300......... ;)

Αποσυνδεδεμένος Dimrock

  • **
  • 205
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #342 στις: Δεκεμβρίου 26, 2011, 16:55 »
Ας βγαλουν μπαταριες λευκές με κοκκινο led και θα τους τυπωσω σε μπλουζακι και θα κανω τσαμπα διαφημιση.

Ενα υπεροχο τσιγαρο με εντυπωσιακά μηδενικές επιλογες οψης.

Δεν επιθυμω το τσιγαρο μου να ειναι ασημενιο με γαλαζιες πυγολαμπιδες.

Cigarette look δεν ειναι μονο το σχημα και το μεγεθος ειναι και το χρωμα.

Θα γκαριζω μεχρι να δικαιωθω  :laugh1: :angry_orange: ;D


Αποσυνδεδεμένος stam15

  • 4
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #343 στις: Δεκεμβρίου 27, 2011, 12:10 »
+1000 δικια στον dimrock.....

ειναι δυνατον ακομα να μην εχουν βγαλει ενα αξιοπρεπες η.τ....που να μοιαζει με ΚΑΝΟΝΙΚΟ!!!?????? :wall: :wall:

εφαγα κι εγω τον κοσμο να βρω..look κ.τ.,αλλα το μονο που βρηκα ηταν το r-evo.......για το οποιο δε διαβασα καλα σχολια κι ειναι κ παλιο.... :-\

κατεληξα κι εχω στο ασημι...με μπαταρια μαυρη... :( :'(    :respect:

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #344 στις: Δεκεμβρίου 27, 2011, 12:15 »
stam kai dimrock ισως σε 4-5 μήνες από τώρα να αποστρέφεστε όποιοδήποτε η.τ. μοιάζει εμφανισιακά με κ.τ. Εχει συμβεί στους περισσότερους
Αν το βάλουν και στο στόχαστρο, ακόμη καλύτερα η εμφάνισή του να παραπέμπει αλλού.
Αλλά έχετε δίκιο, ότι μόνο σε ασημί δε λέει. Πολύ φανταχτερό. Τουλάχιστον να υπήρχε μια επιλογή για κάτι πιο διακριτικό στο χρώμα, όπως διακριτικό είναι και το μεγεθός του

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1102906 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 176788 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 524 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 359 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 22360 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 285463 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209564 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 68755 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 315735 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 15623 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 126935 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 95280 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem