vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

120 επισκέπτες, 5 χρήστες
Mimhsdr, johnath, tony1976, billythekid, camber

Twitter

Συνέντευξη του προέδρου του Σ.Ε.Ε.Η.Τ. στον Kostas44 (vapelikegeek)

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9603
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συνέντευξη του προέδρου του Σ.Ε.Ε.Η.Τ. στον Kostas44 (vapelikegeek)
« Απάντηση #90 στις: Ιανουαρίου 16, 2017, 22:16 »
...
Ο κ. Πετρόπουλος δεν ανακάλυψε τη φωτιά όταν είπε, ψάξτε να βρείτε το πιο φτηνό.
Απλώς μας θύμησε κάτι απλό στην ελεύθερη οικονομία. Η αγορά θα δημιουργήσει καταστήματα με ακριβές, φτηνές και φτηνότερες τιμές και διάφορες ποιότητες. Απλώς ψάξτε τα..............
Να υπενθυμίσω ότι ο κ. Πετρόπουλος είναι ο προηγούμενος πρόεδρος του Σ.Ε.Ε.Η.Τ.
Νέος πρόεδρος είναι ο κ. Παναγιωτόπουλος.

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Συνέντευξη του προέδρου του Σ.Ε.Ε.Η.Τ. στον Kostas44 (vapelikegeek)
« Απάντηση #91 στις: Ιανουαρίου 16, 2017, 22:19 »
Το εχω ξαναπει: Οποιος νομιζει οτι οι Ελληνες εμποροι τα κονομανε, δεν εχει παρα να ανοιξει μαγαζι και να γινει πλουσιος, αντι να καθεται πισω απο ενα πληκτρολοιγιο και να μουρμουριζει...
(Σ.Σ. δεν ειμαι εμπορος)
πολύ γενικευμένο αυτό που λες.
Κάποιοι τα κονομάνε, κάποιοι βγάζουν μεροκάματο, κάποιοι δεν βγάζουν ούτε το ΤΕΒΕ..
Το εμποριο όπως κάθε επαγγελμα δεν είναι για όλους. Πρεπει να το΄χεις αυτό που κάνεις...

Αποσυνδεδεμένος alldaynews

  • ***
  • 629
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συνέντευξη του προέδρου του Σ.Ε.Ε.Η.Τ. στον Kostas44 (vapelikegeek)
« Απάντηση #92 στις: Ιανουαρίου 16, 2017, 22:21 »
Σαν έμπορος έχω να πω πως όλη την αγορά την κρατάνε οι προμηθευτές και εξηγούμαι.Οταν ο προμηθευτής έχει την ίδια εκπτωτική πολιτική για τους πελάτες του τότε το προιόν θα βγεί με την ίδια τιμή σε όλα τα καταστήματα αλλα για να γίνει αυτό πρέπει να είναι και ο ίδιος παραγωγός του προιόντος.Αν θέλει ο άλλος να το πουλήσει φθηνότερα τότε θα πρέπει να κερδίσει λιγότερα ή πολύ λιγότερα ώστε να γίνει ανταγωνιστικός.Στο δικό μου επάγγελμα 1-2 είναι που το κάνουν.Ολοι οι άλλοι αναλόγως τον τζίρο ή την συμφωνία σου δίνουν και την ανάλογη έκπτωση.Φαντάζομαι πως έτσι γίνεται και στα ατμιστικά αλλα οι τιμές πώλησεις είναι σχεδόν σε όλους ίδια.Αρα κάποιοι κερδίζουν περισσότερα και κάποιοι λιγότερα ή πολύ λιγότερα.

Αποσυνδεδεμένος kitSOS

  • *
  • 90
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συνέντευξη του προέδρου του Σ.Ε.Ε.Η.Τ. στον Kostas44 (vapelikegeek)
« Απάντηση #93 στις: Ιανουαρίου 16, 2017, 22:35 »
1/3/2017
Μπαινω σε καταστημα και κοιταζω τα ραφια.
Τι θα βρω;
Υγρα σε 10μελα, πιστοποιημενα ή και μη; 
Μοντακια θα υπαρχουν; ή μονο ego και AIO 
Ποιοι ατμοποιητες; clearo, RTA RDA; Μεχρι 2 ml, ή και παραπανω
Για πειτε.
43 και σημερα.

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9603
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συνέντευξη του προέδρου του Σ.Ε.Ε.Η.Τ. στον Kostas44 (vapelikegeek)
« Απάντηση #94 στις: Ιανουαρίου 16, 2017, 22:38 »
Ένα είναι βέβαιο:  Η εικόνα που θα δείς δεν θα έχει σχέση με αυτό που βλέπεις σήμερα.

Αποσυνδεδεμένος ελιοτ

  • **
  • 166
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συνέντευξη του προέδρου του Σ.Ε.Ε.Η.Τ. στον Kostas44 (vapelikegeek)
« Απάντηση #95 στις: Ιανουαρίου 16, 2017, 22:44 »
Το εχω ξαναπει: Οποιος νομιζει οτι οι Ελληνες εμποροι τα κονομανε, δεν εχει παρα να ανοιξει μαγαζι και να γινει πλουσιος, αντι να καθεται πισω απο ενα πληκτρολοιγιο και να μουρμουριζει...
(Σ.Σ. δεν ειμαι εμπορος)
Σωστοοοοος, ιδου η Ροδος ιδου και το πηδημα.

Αποσυνδεδεμένος savo

  • *****
  • 1548
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συνέντευξη του προέδρου του Σ.Ε.Ε.Η.Τ. στον Kostas44 (vapelikegeek)
« Απάντηση #96 στις: Ιανουαρίου 16, 2017, 22:46 »


.Ολοι οι άλλοι αναλόγως τον τζίρο ή την συμφωνία σου δίνουν και την ανάλογη έκπτωση.

Βεβαιότατα!
Δεν πα  να βαλουν κ άλλο στον καφέ, εγώ  κάνω 2 τόνους, είμαι και όμορφος έχω και πόστο και παίρνω τον καφέ σχεδόν τσάμπα! Παίρνω και κούπες παίρνω...και Όλα αυτά απλά από τον προμηθευτή μου.
Οι κανόνες δημιουργούνται μέσα στο παιχνίδι.Ειδικά όταν παίζει ρευστό.





εστάλη


Αποσυνδεδεμένος kitSOS

  • *
  • 90
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συνέντευξη του προέδρου του Σ.Ε.Ε.Η.Τ. στον Kostas44 (vapelikegeek)
« Απάντηση #97 στις: Ιανουαρίου 16, 2017, 22:49 »
Ένα είναι βέβαιο:  Η εικόνα που θα δείς δεν θα έχει σχέση με αυτό που βλέπεις σήμερα.
Ναι. Ειναι βεβαιο. Ο θανατος του εμπορακου ειναι πολυ καλα οργανωμενος.

Αποσυνδεδεμένος tsiv

  • *****
  • 2868
Απ: Συνέντευξη του προέδρου του Σ.Ε.Ε.Η.Τ. στον Kostas44 (vapelikegeek)
« Απάντηση #98 στις: Ιανουαρίου 16, 2017, 22:58 »
Να κάνω μία ερώτηση οντόπικ?

Ο Kostas44 - vapelikegeek για πιό λόγο δεν άνοιξε το παρόν θέμα και δεν συμμετέχει καν?

Και απ' ότι είδα έχει να κάνει ποστ περίπου 3 μήνες σε οποιοδήποτε θέμα :confused1:

Και εσείς μιλάτε για οργάνωση , συλλόγους και εκπροσώπηση όταν σε λίγο δεν θα μιλάει κανένας με κανέναν... >:(

Εκτός αν έχει γίνει κάτι στα φεισμπουκς και δεν το έχω πάρει χαμπάρι ???

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Συνέντευξη του προέδρου του Σ.Ε.Ε.Η.Τ. στον Kostas44 (vapelikegeek)
« Απάντηση #99 στις: Ιανουαρίου 16, 2017, 23:14 »
Αυτό το "δεν θα μιλάει κανείς με κανέναν" πολύ το πλάτιασες...
Ο καθένας μιλάει όπου νομίζει, συλλογίζεται σε όποιον σύλλογο νομίζει και εκπροσωπείται από όποιον εκπρόσωπο νομίζει :)

Αποσυνδεδεμένος Golden33

  • **
  • 218
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συνέντευξη του προέδρου του Σ.Ε.Ε.Η.Τ. στον Kostas44 (vapelikegeek)
« Απάντηση #100 στις: Ιανουαρίου 16, 2017, 23:15 »
τελικά "καταντήσαμε" να αναρωτιώμαστε γιατί κάποιος πουλάει το ίδιο προϊόν φθηνότερα...
μπορεί να σκέφτεται ως εξής:
10 μπουκάλια χ 8 κέρδος = 80 ευρώ από 10 πελάτες που θα βρουν το ίδιο και οπουδήποτε αλλού.
20 μπουκάλια χ 4 κέρδος = 80 ευρώ από 20 πελάτες που μπορεί να ψωνίσουν και άλλα πράγματα από το μαγαζί μου, ή να γίνουν σταθεροί πελάτες μου λόγω καλών τιμών

λέω εγώ ο ρομαντικός τώρα...
Δηλαδη καταληγουμε στο οτι εκατονταδες ανθρωποι με μαγαζια η.τ στην Ελλαδα ειναι η κλεφτες η ασχετοι τελειως απο απλα οικονομικα, μαλλον λογικη ουτε καν οικονομικα εκτος απο τον συγκεκριμενο κυριο που λεει ο φιλος πιο πανω. Φιλε thenetpoet γιατι παιρνεις ως δεδομενο οτι η τιμη ειναι αυτη που λεει ο φιλος,δλδ 2 ευρω. Δηλαδη αν ο λιανεμπορος σε μια μικρη πολη (διοτι λεει οτι εχει μονο 7 μαγαζια) παιρνει το liqua 2 ευρω απο ενα χονδρεμπορο που το εχει παρει απο την ιδια την liqua καταληγουμε στο οτι η liqua πουλαει 30μλ μπουκαλια για να βγαλει 0,50 ευρω. Δεν γινονται αυτα παιδια.

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Συνέντευξη του προέδρου του Σ.Ε.Ε.Η.Τ. στον Kostas44 (vapelikegeek)
« Απάντηση #101 στις: Ιανουαρίου 16, 2017, 23:17 »
Δεν είπα ότι ξέρω, είπα τι σκέφτομαι.
Ξέχασες στον συλλογισμό σου να υπολογίσεις επί πόσα εκατομμύρια μπουκάλια είναι αυτό το πιθανό 0.5 ευρώ κέρδος ανα 30μελο για τη liqua :)

Κλέφτης δεν είναι κανένας έμπορος. Αν ο καταναλωτής αγοράζει στην τιμή που ζητάει ο έμπορος, τότε καλώς το πουλάει τόσο. Και εγώ το ίδιο θα έκανα.

Αποσυνδεδεμένος tsiv

  • *****
  • 2868
Απ: Συνέντευξη του προέδρου του Σ.Ε.Ε.Η.Τ. στον Kostas44 (vapelikegeek)
« Απάντηση #102 στις: Ιανουαρίου 16, 2017, 23:20 »
Αυτό το "δεν θα μιλάει κανείς με κανέναν" πολύ το πλάτιασες...
Ο καθένας μιλάει όπου νομίζει, συλλογίζεται σε όποιον σύλλογο νομίζει και εκπροσωπείται από όποιον εκπρόσωπο νομίζει :)
Οκ Γιάννη αλλά απάντηση δεν μου έδωσες... μην ακούσω ότι δεν ξέρεις...
Μήπως είναι κρατικό μυστικό?
Αφήστε τους κρυψινισμούς ρε παιδιά και μιλήστε λίγο ανοιχτά... έλεος επιτέλους >:( :wall:

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Συνέντευξη του προέδρου του Σ.Ε.Ε.Η.Τ. στον Kostas44 (vapelikegeek)
« Απάντηση #103 στις: Ιανουαρίου 16, 2017, 23:20 »
Δεν μπορώ να σου απαντήσω εγώ για τον Κώστα. Και να ήξερα, δεν θα το έκανα.

Διαγραφή άμεσης παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 17, 2017, 02:45 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Συνέντευξη του προέδρου του Σ.Ε.Ε.Η.Τ. στον Kostas44 (vapelikegeek)
« Απάντηση #104 στις: Ιανουαρίου 16, 2017, 23:21 »
@tsiv, αν μου επιτρέπεις. Γιατί, πρέπει ν' αποδείξει κάτι, κάπου, κάποιος; εξάλλου υπάρχει χρυσό σόφισμα, “Τα λίγα λόγια ζάχαρη και τα καθόλου μέλι”. 

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8828 1115967 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 15, 2024, 06:58
από Sergios
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 824428 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 507437 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 8948 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 154804 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 568814 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 243910 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 294225 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1767 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 762802 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1134 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 4023 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem