vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

173 επισκέπτες, 0 χρήστες

GG Τηλέμαχος Armed

Αποσυνδεδεμένος SilverA

  • **
  • 122
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Τηλέμαχος Armed
« Απάντηση #435 στις: Μαΐου 21, 2017, 16:01 »
Όσο αφορά το καθάρισμα μου έχουν τύχει πολύ χειρότερα με λίαν γνωστούς ατμοποιητές.
Προσωπικά το βράσιμο σε γάλα των μεταλλικών τμημάτων ενός ατμοποιητή και μετά σε ένα ποτήρι με  οδοντιατρικού τύπου ταμπλέτα για μασέλες ;D
και οσμές τέλος

Αποσυνδεδεμένος redortho

  • *****
  • 1784
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Τηλέμαχος Armed
« Απάντηση #436 στις: Μαΐου 21, 2017, 17:05 »
Ζιρκόνιο 26AWG της GG τα 10m 12,91€ (από Ρουμανία)

Συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων

Οι τιμές στο σύρμα ζιρκονίου παίζουν πολύ, ανάλογα με την ποσότητα αίφνιου που περιέχουν. Πολλοί βάζουν το σύνολο (Zr+Hf) στο σύνολο της περιεκτικότητας πράγμα που επηρεάζει την τιμή, αλλά όχι τις ιδιότητες γιατί είναι σχεδόν ίδια (γιαυτό και είναι δύσκολος ο διαχωρισμός τους. Άλλωστε περιεκτικότητα σε Hf λιγότερο από 0,01% έχει πυρηνικές εφαρμογές.Τέλος εδώ γιατί είναι πλέον off topic.
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 21, 2017, 22:20 από gipsy »

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: GG Τηλέμαχος Armed
« Απάντηση #437 στις: Μαΐου 23, 2017, 08:15 »
Παίδες την παρασκευή πήραμε απο fabvape μαζι με τον bro έναν armed 23αρη.Κανένα παράπονο απο την λειτουργία του εκτός του Ζιρκονίου spring που όντως είναι τραγική η γεύση που δίνει απο ότι είχα συζητήσει και με αρκετούς κατόχους(έφτιαξα δικό μου με 26 αρι kanthalaki και απογειώθηκε η γεύση).Μια μεγάλη απορία όμως...Δεν έχει πουθενά πάνω του σειριακό αριθμό ο συγκεκριμένος?!?!?!Μόνο στο κουτί βρήκα κάτι barcodes...

Αποσυνδεδεμένος mpari

  • ***
  • 632
  • Φύλο: Άντρας
  • Δυο λαλούν και τρείς χορεύουν
Απ: GG Τηλέμαχος Armed
« Απάντηση #438 στις: Μαΐου 23, 2017, 08:19 »
Γιατί είπες κάποιος ότι υπάρχουν armed με σειριακό αριθμό (και κοιμάμε με τα τσαρούχια) ?

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: GG Τηλέμαχος Armed
« Απάντηση #439 στις: Μαΐου 23, 2017, 08:26 »
Το βρίσκω τουλάχιστον τραγικό να μην υπάρχει serial σε έναν τόσο ακριβό άτμο... :angry_orange: :angry_orange: :angry_orange:



Αποσυνδεδεμένος TheMadGreek

  • ****
  • 1278
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E|
Απ: GG Τηλέμαχος Armed
« Απάντηση #440 στις: Μαΐου 23, 2017, 09:23 »

Προσωπικά βρίσκω επισης αρνητικο το οτι ενας ατμοποιητης αυτου του κόστους δεν ερχεται πεντακαθαρος και ετοιμος για χρηση.

Έγινε διαγραφή άμεσης παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 23, 2017, 10:21 από Buliwyf »

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: GG Τηλέμαχος Armed
« Απάντηση #441 στις: Μαΐου 23, 2017, 09:47 »
Αυτό αδιάφορο,πάντα πλένω σε υπέρηχους όλους τους ατμο πριν την πρώτη χρήση αλλά η έλλειψη σειριακού είναι τεράστιο φάουλ.Βάζεις ενα κλωνάρι με γνήσια ασπίδα μέσα στο κουτί και έβγαλες χαρτζιλίκι στο μπάμ...και στην τελική που ξέρω οτι αυτό που αγόρασα είναι γνήσιο?!?!?!? :wall: :wall: :wall:

Αποσυνδεδεμένος megst

  • ****
  • 1278
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιώργος
Απ: GG Τηλέμαχος Armed
« Απάντηση #442 στις: Μαΐου 23, 2017, 09:59 »
Απλά να σου πω ότι άπειρα είναι τα προϊόντα στην αγορά στα οποία γίνονται παρόμοιες μαϊμουδιές (από κινητά έως ότι φανταστείς). Στον ατμοποιητή κόλλησες? Και ούτως ή άλλως η ύπαρξη του serial ή batch number σε ένα προϊόν, εξυπηρετεί άλλους λόγους. Άσχετα αν εμείς το συνδέουμε μόνο με τη γνησιότητα. Άσε δε που και s/n να είχε, πάλι μαιμουδιάζεται το προιόν. Ο καλύτερος τρόπος είναι ο καλός έλεγχος πριν την αγορά του μεταχειρισμένου.

Αποσυνδεδεμένος TheMadGreek

  • ****
  • 1278
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E|
Απ: GG Τηλέμαχος Armed
« Απάντηση #443 στις: Μαΐου 23, 2017, 10:00 »
Το οτι τους πλενουμε δεν σημαινει οτι πρεπει να ερχονται μεσα στα μηχανολαδα...
Οσο για τον armed σου, απο την στιγμη που αγορασες απο Fabvape δεν εχεις λογο να φοβασαι.
Το κακο με το serial number ειναι για οσους θελουν να τον παρουν μεταχειρισμενο.

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: GG Τηλέμαχος Armed
« Απάντηση #444 στις: Μαΐου 23, 2017, 10:07 »
Και οτι το αγόρασα απο fabvape πάλι δεν μου λέει κάτι για την γνησιότητα του άτμο που έχω στα χέρια μου.Ούτε καν το κουτί γράφει κάτι (που ήρθε και αυτό ανοιχτό,χωρίς νάυλον ή κάποια ταινία) ή έχει κάποιο χειρόγραφο γνησιότητας.Σκέψου οτι έχει 4 barcodes το κουτί επάνω...ένα για κάθε armed που κυκλοφορεί 22 και 23...Τραγικό το όλο θέμα και προχειροδουλειά μεγάλη η όλη φάση.Τεράστιο φάουλ το συγκεκριμένο θέμα...και σίγουρα έχει επίπτωση στην μεταπωλητική αξία του αντικειμένου κάτι τέτοιο.

« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 23, 2017, 10:28 από paloukaros »

Αποσυνδεδεμένος SilverA

  • **
  • 122
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Τηλέμαχος Armed
« Απάντηση #445 στις: Μαΐου 24, 2017, 20:32 »
Χωρίς καμία διάθεση αντιπαράθεσης οι σειριακοί αριθμοί σε ένα αντικείμενο που λύνεται σε 4, 5 Χ τμήματα δεν μου λέει κάτι.
Πιο τμήμα του ατμοποιητή βεβαιώνει μια αρίθμηση για την γνησιότητα του την βάση την καμπάνα το tank; 
Αν ήταν ένα σύνολο αδιαίρετο ναι θα είχε κάποιο νόημα.

Θυμίζω το μπάχαλο με τις πρώτες παρτίδες του Kayfun V3 mini που έβαζες τον σειριακό από κλώνο στο site του κατασκευαστή και στον έβγαζε γνήσιο.
Υπάρχουν αρκετοί επώνυμοι ατμοποιητές χωρίς σειριακούς αριθμούς και δεν τίθεται θέμα γνησιότητας.
Επίσης η fabvape έχει αποδείξει την σοβαρότητα της και γενικότερα το δίκτυο των μεταπωλητών GG είτε είναι στην Ιταλία ή στην Ισπανία. 

Παρεμπιπτόντως αυτοκόλλητα με barcode τυπώνει κάποιος σε οποιοδήποτε εκτυπωτή με barcode generator πρόγραμμα των 15€
πάλι δεν μου λέει κάτι άσε που η βασική χρήση του barcode είναι άλλη και όχι η πιστοποίηση γνησιότητας.

Όσο για την καθαριότητα ενός ατμοποιητή προσωπικά ας μου ορκίζονται ότι πέρασε από κλίβανο χειρουργικών εργαλείων και μπορεί να γίνει μόσχευμα πάλι θα τον πλύνω.

Γενικά περί μεταλλικών κατασκευών που χρησιμοποιούνται για να θερμάνουν υγρό ή στερεό δεν εμπιστεύομαι κανέναν.
Συν ότι θεωρώ και λίγο αφελές να χρησιμοποιεί κάποιος έναν ατμοποιητή απευθείας από το κουτί.


Αποσυνδεδεμένος ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ Μ

  • **
  • 283
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Τηλέμαχος Armed
« Απάντηση #446 στις: Μαΐου 24, 2017, 20:49 »
Να σε συμπληρωσω Αργυρη!
Σειριακο αριθμο!!!!  Σαν του Hurricane v.1.3.  !! Τετοιο σειριακο εννοουμε??!!
Ακουμπησα πριν 1.5 χρονο, 202 ευρω!!!!
Κατα τα αλλα μονο ο Armed!!

KAI OXI. Ο ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΛΑΔΙΑ!!
Εγω του αλλαζω το λαδι! Στο ατμισμα.
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 24, 2017, 20:55 από ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ Μ »

Αποσυνδεδεμένος redortho

  • *****
  • 1784
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Τηλέμαχος Armed
« Απάντηση #447 στις: Μαΐου 24, 2017, 20:57 »
Μία λύση αν κάποιος θέλει να πουλήσει έναν ατμο που αμφισβητείται η γνησιότητά του, είναι να δώσει στον αγοραστή και την πρωτότυπη απόδειξη αγοράς.

Αποσυνδεδεμένος cloak

  • ***
  • 606
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα ρεί και ουδέν μένει
Απ: GG Τηλέμαχος Armed
« Απάντηση #448 στις: Μαΐου 24, 2017, 21:07 »
@redortho την οποια αποδειξη του την εδωσα εγω που ειμαι φιλος του και εχω τον γνησιο, για να σπρωξει το κλωναρι

Δυσκολα βγαινει ακρη ετσι

Αποσυνδεδεμένος redortho

  • *****
  • 1784
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Τηλέμαχος Armed
« Απάντηση #449 στις: Μαΐου 24, 2017, 21:21 »
Δεν διαφωνώ, απλά λέω μιά λύση... Με την ευκαιρία, αν θες να πουλήσεις τον δικό σου τί απόδειξη θα δώσεις, του κλωναριού;

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2119 343357 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 29, 2024, 15:32
από billaras
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 207204 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 542474 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31579 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50750 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 598084 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 358782 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11968 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193691 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1516 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1539 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 594890 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios