vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

184 επισκέπτες, 1 χρήστης
sotirakis37

GG Τηλέμαχος Armed

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4118
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: GG Τηλέμαχος Armed
« Απάντηση #450 στις: Μαΐου 24, 2017, 21:38 »
Όταν βέβαια δεν υπάρχει σειριακός αριθμός, ο κάθε κατασκευαστής μπορεί να υποστηρίζει δεξιά-αριστερά ότι έχει πουλήσει 12-15 χιλιάδες κομμάτια!!! Το έχουμε ακούσει κι αυτό, μόνο που δε βγαίνουν αυτά τα νούμερα, πώς να το κάνουμε τώρα!
Για να χτίζουν ένα μύθο, κυριολεκτικά και μεταφορικά, μια χαρά βολεύει η έλλειψη σειριακού λοιπόν. ;)

Αποσυνδεδεμένος e-akapnos

  • ***
  • 837
  • Φύλο: Άντρας
  • Dum vivimus vivamus
Απ: GG Τηλέμαχος Armed
« Απάντηση #451 στις: Μαΐου 24, 2017, 21:39 »
Βρε παιδιά αν θέλει κάποιος μπορεί να πουλήσει τη μαϊμού για γνήσιο κι ας έχει και σειριακό αριθμό, Barcode η γενετικό αποτύπωμα. Εδώ πουλάνε αλλά κι άλλα στους ατμοποιητες θα κολλήσουν; Όποιος θέλει γνήσιο ή μεταχειρισμένο κάνει έρευνα αγοράς, ελέγχει την αξιοπιστία του πωλητή κι αποφασίζει. Ειδικά για τον Armed που στην Ελλάδα τον πουλάει μόνο το Fabvape είναι αστείο να λέμε ότι υπάρχει περίπτωση να αγοράσεις κλωνάρι. Από δεύτερο χέρι θέλει πολλή προσοχή. Όποιος αμφιβάλλει απλά προσπερνά τον συγκεκριμένο ατμοποιητη, υπάρχουν χιλιάδες άλλοι εκεί έξω, για κάθε γούστο.

Στάλθηκε από το 5095K μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: GG Τηλέμαχος Armed
« Απάντηση #452 στις: Μαΐου 25, 2017, 08:43 »
- Οι περισσότεροι εδω μέσα είμαστε και συλλέκτες εφόσον θεωρούμαστε χομπίστες σωστά;
 Για πες μου με τι πιστοποιητικό γνησιότητας θα κρατήσεις στο συρτάρι ένα τέτοιο κομμάτι και θα κρατήσει την αξία του;(με απόδειξη σίγουρα δεν γίνεται γιατί ως γνωστό μετά απο λίγο καιρό αλλοιώνεται και όταν έχεις πάρει και άλλα πράγματα μαζί στην παραγγελία δεν γράφει αναλυτικά τι πήρες).

Γενικά είμαστε και εγώ και ο αδερφός μου υπερευχαριστημένοι με τον άτμο αυτόν αλλά μεγάλο φάουλ για χάρη του hype που θέλει να δημιουργήσει ο κατασκευαστής όπως πολύ σωστά αναφέρει ο Ribot να μην υπάρχει ούτε στο κουτί ένα τυπικό serial.

-Βέβαια θα μου πεις το overhype του skyline και οι συχνές αλλαγές στον άτμο απο batch σε batch είναι καλύτερες(τυχαίο παράδειγμα) και ας έχει τόσα serial πάνω του;
 Όχι φυσικά...

Τέλος πάντων αρκετά με αυτό το θέμα,ας απολαύσουμε τους άτμο μας και ας μην είμαστε τόσο ψείρες με τέτοια πράγματα,όσο το σκαλίζουμε τόσο χειρότερο το κάνουμε :)) :)) :))


Αποσυνδεδεμένος netsplit

  • ****
  • 1359
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Τηλέμαχος Armed
« Απάντηση #453 στις: Μαΐου 25, 2017, 08:49 »
Όταν βέβαια δεν υπάρχει σειριακός αριθμός, ο κάθε κατασκευαστής μπορεί να υποστηρίζει δεξιά-αριστερά ότι έχει πουλήσει 12-15 χιλιάδες κομμάτια!!! Το έχουμε ακούσει κι αυτό, μόνο που δε βγαίνουν αυτά τα νούμερα, πώς να το κάνουμε τώρα!
Για να χτίζουν ένα μύθο, κυριολεκτικά και μεταφορικά, μια χαρά βολεύει η έλλειψη σειριακού λοιπόν. ;)
  Βολεύει και για φορολογικούς λόγους. ;)

Αποσυνδεδεμένος redortho

  • *****
  • 1784
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Τηλέμαχος Armed
« Απάντηση #454 στις: Μαΐου 25, 2017, 10:51 »
Το serial number μπορεί να δηλώνει ότι θέλει ο κατασκευαστής. Πχ κατασκεύασα 100 κομμάτια, η διεύθυνση του εργοστάσιου έχει τ.κ. 11111, ο αριθμός ταυτότητας του υπαλλήλου που τον συσκεύασε είναι ΑΚ123456 και ο αριθμός κυκλοφορίας του φορτηγού που τους μετέφερε ήταν ΑΑ9876. Συμπέρασμα: s/n 10011111ΑΚ123456AA9876. Τί σημαίνει; Απολύτως τίποτα!
Φορολογικά πάλι, τον συμφέρει να γράψει όσο το δυνατό μικρότερο αριθμό. Αν πάλι θέλει να είναι "συλλεκτικός" δεν αρκεί ο s/n, αλλά και πόσοι θα κατασκευαστούν κι εκεί να σταματάει π.χ. 100/150. Προσωπικά όταν αγοράζω κάποιον γνήσιο, τον αγοράζω γιατί τον θέλω ή μου αρέσει και αν για οποιοδήποτε λόγο σταματήσω να τον χρησιμοποιώ θα μπει στην βάση με τους "συλλεκτικούς".

Αποσυνδεδεμένος kari

  • *
  • 12
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Τηλέμαχος Armed
« Απάντηση #455 στις: Μαΐου 26, 2017, 15:56 »
Το direct lung του ειναι μια πατατα και μιση .Περαν τις μετριας γευσης , δεν μπορω να παρω πανω απο μια τζουρα ,οσο ανοιχτο και αν εχω το juice flow .Eιδικα αμα κρατησει πανω απο 3 δευτερολεπτα .τρως dry burn και εχω δοκιμασει καθε ειδος wicking.Επισης δεν εχω hot legs .Με εχει τρελανει !!!Ακομα και οταν τον στεινω και βρεχω το βαμβακι δεν αντεχει πανω απο 2 τζουριτσες ,αυτο δεν το εχω ξαναδει πουθενα και τον δουλευω σε σχετικα χαμηλη ισχυ (μεχρι 25 βατ) για τις αντιστασεις που βαζω.Για τσιγαρισια ειναι μια χαρα (περαν που ο καυφουν κατα την γνωμη μου ,η παλαιοτερη εκδοση του και πολλοι αλλοι τσιγαρισιοι τον πατανε ),αλλα για restricted πνευμονικη ,που ειναι αυτο που μ' αρεσει ,ειναι δραμα σκετο ...Τα ιδια και με ελατηριο !Τι μου βαζεις ρε ανθρωπε πνευμονικο κιτ οταν δεν το εχεις τεσταρει ??Δεν νομιζω να κανει για χαμηλοτερες αντιστασεις απο 0.8 ωμ πραγματικα ,ακομα και για τσιγαρισιες ,δεν ξερω αν θα την παλεψει σε απανωτες .Επεσα θυμα των καινουριων δυνατοτητων του για αλλαγες πιν κτλπ ,τι να τα κανεις οταν δεν σε καλυπτει στα βασικα ...Τεσπα ,αν κανεις εχει καμια ιδεα πως να τον δουλεψω καλα θα με σωσει ,αλλιως πρεπει να τον πουλησω.
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 26, 2017, 16:02 από kari »

Αποσυνδεδεμένος john67

  • **
  • 277
Απ: GG Τηλέμαχος Armed
« Απάντηση #456 στις: Μαΐου 26, 2017, 17:13 »
0.5ωμ με σύρμα ζιρκονίου 0.35mm 2.5χιλ. πυρήνα, 5 δευτερόλεπτα τζούρας στα 24 Watt, μιάμιση στροφή άνοιγμα καμπάνας, κανένα καμμένο δεν έρχεται.
Κάνεις λάθος στη ποσότητα του βαμβακιού, βάζεις πολύ. Αλλοι τον δουλεύουν και στα 0.2ωμ χωρίς πρόβλημα.

Αποσυνδεδεμένος kari

  • *
  • 12
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Τηλέμαχος Armed
« Απάντηση #457 στις: Μαΐου 26, 2017, 17:25 »
Κανω 100% Vg oμως και συ vg  κανεις ??Εχω κανει 50 σεταρισματα ρε γ@#ώτο  και εχω και πολλους ατμο ,δεν ειχα ποτε θεμα.Να σ πω εσυ γενικα το στουπωνεις η οχι ??

Αποσυνδεδεμένος john67

  • **
  • 277
Απ: GG Τηλέμαχος Armed
« Απάντηση #458 στις: Μαΐου 26, 2017, 17:37 »
Ναι 100% Vg κάνω, όχι δεν το στουπώνω στο βαμβάκι, να περνάει με σχετική ευκολία απ'την αντίσταση. Αλλοι τις άκρες του βαμβακιού τις χωρίζουνε στα δύο με το ένα μέρος μέσα στο θάλαμο και το άλλο πάνω στο αυλάκι, έτσι μαζεύει ότι υγρό πέφτει μέσα.

Αποσυνδεδεμένος stavraetos

  • **
  • 387
  • Φύλο: Άντρας
  • καυφανοπροβατακιας
Απ: GG Τηλέμαχος Armed
« Απάντηση #459 στις: Μαΐου 26, 2017, 17:43 »
Φίλε μου συγγνώμη αλλά μάλλον πρέπει να σε βοηθήσει κάποιος περισσότερο έμπειρος από κοντά δεν ξέρω αν είναι εφικτο αλλά από τα γραφόμενα σου και από προηγούμενα ποστ καταλαβαίνω ότι κανείς λάθη απανωτά με αποτέλεσμα να βγάζεις γρήγορα συμπεράσματα για ατμοποιητη πέρα για πέρα απροβληματιστο και με πολλές επιλογές
...γράφεις ότι παίρνεις καμμένο με τον αρμεντ...είναι ανέφικτο
Έως ακατόρθωτο εφόσον λες ότι έχεις εμπειρειες από παλιούς επισκευάσιμους ...όπως και φυσικά είναι ανέφικτο να έχεις διαρροή...(5μηνες δεν είδα καμία συγκίνηση κανένα δάκρυ)...η τροφοδοσία και η ρύθμιση της σου δίνει την δυνατότητα να παίξεις με απανωτές τζουρες και σε ψηλά βατ....
Επειδή εθιξες  το θέμα καυφαν και αγαπώ τον ατμό αυτό...καμία σύγκριση δεν μπορεί να γίνει μεταξύ τους....σε πολλά σημεία.,..
Καλό είναι εάν είναι εφικτό να πας και στο κατάστημα που τον αγόρασες να κάνουν ένα στήσιμο να δεις πως γίνεται και να δοκιμάσεις και την πραγματική του ποιότητα....και αν πάλι δεν μείνεις ικανοποιημένος όταν θα σκεφτείς να τον πουλήσεις εδώ ειμαστε :idiot1:

Αποσυνδεδεμένος kari

  • *
  • 12
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Τηλέμαχος Armed
« Απάντηση #460 στις: Μαΐου 26, 2017, 19:01 »
 Φιλε σ ευχαριστω για την συμβουλη.Τα απανωτα λαθη απο τα προηγουμενα ποστ ηταν οτι χρειαστηκε να τον πλυνω 20 φορες για να  φυγει η λαδιλα ? Δυστυχως δεν υπαρχει μαγαζι ,αλλα θα ψαξω για κανενα γνωστο/κατοχο.Οταν τον δουλευω τσιγαρισιο ουτε εγω εχω καμμενο η διαρροες ,τις διαρροες τις ανεφερα γιατι οταν ανοιγω την καμπανα τερμα για να μν εχω καμμενο ,τοτε εχω διαρροες.Στις πνευμονικες εχω θεμα .Δεν σου λεω ψεματα (και δεν εχω λογο) εχω πολλους ατμο καο ποτε δεν ειχα θεμα με το στησιμο,αντε να χρειαζοταν καποιες φορες 2-4 στησιματα για να βρω το ιδανικο.Λογικα κατι κανω με το βαμβακι λαθος ,τι να πω θα το ψαξω περαιτερω ...

Αποσυνδεδεμένος kostasmoke

  • *****
  • 1606
  • Φύλο: Άντρας
  • η ζωη ειναι ενα αγγουρι......δικο σας!!!
Απ: GG Τηλέμαχος Armed
« Απάντηση #461 στις: Μαΐου 26, 2017, 19:23 »
Είναι απτους πιο απροβληματιστους ατμο.σιγουρα κάνεις κάτι λάθος στο βαμβάκι.χωρις παρεξήγηση φίλε.δν πήρα ποτέ καμμένο ακόμα μόνο όταν αφηνα την καμπάνα κλειστή καταλάθος.ψαξτο λίγο γτ πραγματικά δν φταίει ο ατμο

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος e-akapnos

  • ***
  • 837
  • Φύλο: Άντρας
  • Dum vivimus vivamus
Απ: GG Τηλέμαχος Armed
« Απάντηση #462 στις: Μαΐου 26, 2017, 20:12 »
Εγώ φίλε kari αυτό που θα σου πω μετά από 6 μήνες χρήσης είναι να μην κάνεις ΠΟΤΕ το βαμβακωμα που προτείνει ο κατασκευαστής. Με αρκετό φυτιλι, το μισό μέσα στο ντεκ και το υπόλοιπο στα λουκια δεν υπάρχει διαρροή ούτε για αστείο. Η τροφοδοσία είναι άψογη. Η αντίσταση τέρμα χαμηλά για καλύτερη απόδοση γεύσης. Βέβαια η αλήθεια είναι ότι δίνει καλή γεύση ο Armed αλλά όχι την καλύτερη. Η γεύση δεν είναι το δυνατό του σημείο. Σίγουρα όμως είναι από τους πιο απροβλημάτιστους ατμοποιητες της αγοράς. Αν δεν αποδίδει όπως θέλεις σκέψου και το ενδεχόμενο να μην σου ταιριάζει ο Armed. Μην χολοσκάς. Δεν είναι όλοι οι ατμο για όλους μας.

Στάλθηκε από το 5095K μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος chief79

  • ***
  • 517
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Τηλέμαχος Armed
« Απάντηση #463 στις: Ιουνίου 01, 2017, 19:49 »
Kαλησπερα.
Τον κατασκευαστη μπορουμε να τον βρουμε καπου (εκτος απο φεισμπουκ,μαιλ κτλ) ?

Αποσυνδεδεμένος e-akapnos

  • ***
  • 837
  • Φύλο: Άντρας
  • Dum vivimus vivamus
Απ: GG Τηλέμαχος Armed
« Απάντηση #464 στις: Ιουνίου 01, 2017, 20:15 »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2119 343313 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 29, 2024, 15:32
από billaras
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 207119 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 542365 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31507 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50689 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 598035 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 358708 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11938 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193632 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1495 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1503 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 594707 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios