vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

103 επισκέπτες, 1 χρήστης
manoslykos

Twitter

Star Wars ‒ (Ανελέητα VS)

Αποσυνδεδεμένος ThioVag

  • ***
  • 605
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Star Wars ‒ (Ανελέητα VS)
« Απάντηση #90 στις: Απριλίου 06, 2017, 10:18 »
Αγαπητε @ joebarTeam , καλη σου μερα.
Θελω να σου δωσω συγχαρητηρια για την καταπληκτικη ενοτητα του πολεμου των αστρων.
Με αυτη την ενοτητα το σκεπτικο σου , σιγουρα εχει πιασει τοπο. Μου αρεσει η αναλυση, η συγκριση, οι φωτο !!!! και τα αποτελεσματα που ποσταρεις, τα οποια τα βλεπω αντικειμενικα και ταιριαζουν με τη δικη μου εκτιμηση, απο μερικους απο τους ατμο που εχω στα χερια μου.
Κρινω οτι αυτο το αρχειο, ειναι πολυτιμο για ολους εμας, νεους ή παλαιοτερους συνατμιστες. Επισης ειναι πολυ χρησιμο για το λογο του οτι , καποιος συνατμιστης μπορει να κανει σχολια ή παρατηρησεις στους ατμο που κανεις την αναφορα σου
1000 μπραβο και συνεχισε το καλο εργο !!!!!!!! :respect: :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος cloak

  • ***
  • 606
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα ρεί και ουδέν μένει
Απ: Star Wars ‒ (Ανελέητα VS)
« Απάντηση #91 στις: Απριλίου 06, 2017, 16:36 »
@ joebarTeam Θερμα συγχαρητηρια  και μεγαλο ευχαριστώ για την τεραστια προσφορα τετοιων συγκριτικών ιδιαιτερα για μας τους νεους στον κοσμο του ατμισματος. 

ειναι τεραστια βοηθεια σε λιγες σελιδες να ενημερωνεται κανεις για τους τοσο ποιοτικους ατμοποιητες

Θα παρακαλουσα με την σειρα μου και συμφωνώντας με τον @Smoke Alarm ενα συγκριτικο μεταξυ : EVIVA-T, PALLAS RTA kai KERAS NANO

Θα ηταν πολυ βοηθητικο για μενα και για πολλους αλλους σ αυτη την οικονομικη κατηγορια 70 - 106€ η συγκριση τους

Φυσικα με την προυποθεση οτι εχεις τον χρονο και τη διαθεση

Αποσυνδεδεμένος panoskapa

  • **
  • 130
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Star Wars ‒ (Ανελέητα VS)
« Απάντηση #92 στις: Απριλίου 06, 2017, 16:51 »
@ Joe σε καταλαβαίνω και κατανοώ τα όσα είπες. Ο μόνος λόγος που έγραψα είναι επειδή μου αρέσει αυτό που κάνεις αλλιώς δεν θα είχα ασχοληθεί. Τώρα όσον άφορα τα αρνητικά και θετικά του κάθε ατμοποιητη...πιστεύω είναι ουτοπικό να πιστεύει κάποιος ότι το απόκτημα του (όσο και να το πλήρωσε) είναι τέλειο. Σχετικά με τον Pallas τώρα, είδα ότι άνοιξες ξεχωριστό θέμα που εκεί είσαι πιο λεπτομερείς (λογικό), στο οποίο εγώ καλύφθηκα τουλάχιστον. Δεν υπάρχει λόγος να μακρηγορώ περισσότερο. Καλές μάχες!

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Star Wars ‒ (Ανελέητα VS)
« Απάντηση #93 στις: Απριλίου 06, 2017, 16:59 »
[justify]@ThioVag, καλησπέρα κι ευχαριστώ για όλα, (ειλικρινά ντρέπομαι).[/justify]

[justify]@cloak, καλησπέρα κι ευχαριστώ. Δεν ξέρω τι να πω. Ευχαριστώ. / Ναι, γι’ αυτό που λες με τις σχετικές προτάσεις συγκριτικών, ναι, θέλω κι εγώ να τις κάνω, όλες έχουν τα σημαντικά τους σημεία, (π.χ., ο Eviva, για μένα πάντα, έχει την πιο καθαρή γεύση απ’ όσους έχω δοκιμάσει μέχρι σήμερα. Απ’ όλους).[/justify]

[justify]@panoskapa, καλησπέρα κι ευχαριστώ. Τιμή μου όσα λες, χίλια ευχαριστώ ξανά και ξανά.[/justify]


Αποσυνδεδεμένος Smoke Alarm

  • **
  • 286
  • Φύλο: Άντρας
  • Το ατμισμα θέλει χρόνο και ρέγουλα !
Απ: Star Wars ‒ (Ανελέητα VS)
« Απάντηση #94 στις: Απριλίου 06, 2017, 17:58 »
Αγάπητε  Cloak
Προτείνω  η μάχη να γίνει με 2mm πύρινα στήσιμο  στον Keras  με extension σε Giga.
Για να μην αδικηθεί να ειναι στην ιδια κάτηγορια περιπου ίδια  χωρητικότητα σε ml κλπ .
Στοιχηματίζω από τώρα  στον Keras.
:sign_kiallo:

Αποσυνδεδεμένος cloak

  • ***
  • 606
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα ρεί και ουδέν μένει
Απ: Star Wars ‒ (Ανελέητα VS)
« Απάντηση #95 στις: Απριλίου 06, 2017, 18:47 »
@SmokeAlarm Θα συμφωνησω για το στησιμο με πυρηνα 2mm

O Joe barteam εδωσε μια νοτα υπερ της γευσης του Eviva.

Προβλεπω δυσκολη μαχη μεταξυ τους .Αν θελησει να κανει το συγκριτικο

Δυστυχως δεν μπορω να στοιχιματισω γιατι ειμαι 50-50% θα αναμεινω με αγωνια

και μετα θα παω για δοκιμες και αγορα

Συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 06, 2017, 20:02 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος ThioVag

  • ***
  • 605
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Star Wars ‒ (Ανελέητα VS)
« Απάντηση #96 στις: Απριλίου 07, 2017, 08:00 »
@ joe. Σ'  ευχαριστω πολυ. Δεν ηθελα να προκαλεσω τετοιο συναισθημα. Το αντιθετο μαλιστα, πιστεψε με.
Επειδη αφιερωσα καμποσο χρονο για να διαβασω το νημα του πολεμου των αστρων, στο τελος κατεθεσα τη γνωμη μου στο φορουμ με ειλικρινια. Περιμενουμε και αλλα vs ! 

Για τον eviva που λες πιο πανω, θα συμφωνησω μαζι σου απολυτα !!!! :)
 

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Eviva-Τ (by Atmistique) vs In’Sane (by Athea Mods)
« Απάντηση #97 στις: Απριλίου 13, 2017, 15:43 »
Eviva-Τ (by Atmistique) vs In’Sane (by Athea Mods)

  


[justify]Όσο θα θαυμάζουμε άλλο ένα διαμάντι απ’ τον αγαπημένο φίλο drakmor, ας πάω σε μία άλλη κόντρα. Λοιπόν. Εδώ τι να πεις; Εγώ θα πω τα δικά μου, και αναλαμβάνω όλο το βάρος των όσων θα πληκτρολογηθούν παρακάτω. Όταν ξεκίνησα τα όποια συγκριτικά, ξεκίνησα με σκοπό πρώτα απ’ όλα εγώ να εκπαιδεύομαι με τον υπέροχο τρόπο να ζεις και να ατμίζεις. Μαγικός κόσμος, τι να λέμε τώρα. Λοιπόν, όταν και ξεκίνησα ήθελα, α) να μάθω, β) να βλέπεις μόνο κορυφές, τίποτα μέτριο, τίποτα λιγότερο από ατμιστικά σχεδιαστικά θαύματα. Τουλάχιστον έτσι το βλέπω εγώ. Έτσι, μπήκαν τα συγκριτικά με γνώμονα όχι αυστηρές γραμμές σε κατηγορίες υποκατηγορίες (π.χ. καθαρά τσιγαρίσιοι με τσιγαρίσιους ή καθαρά πνευμονικοί, υβριδικοί κ.λπ. κ.λπ.). Στην αρχή του νήματος είχα τεράστια ανυπομονησία για 2 γίγαντες (Eviva-T vs Apollo). Διαφορετικοί, ναι, όμως τόσο ίδιοι. Μην τα ξαναλέμε, κουραζόμαστε άδικα. [/justify]

[justify]Στις πιο πάνω αναρτήσεις, κάποιοι αγαπημένοι φίλοι, αναρωτήθηκαν όπως κι εγώ για Eviva, Pallas, Keras κ.λπ. Πώς είναι ως τριάδα σύγκρισης; Κάπως έτσι ξεκίνησα να ξεδιαλύνω τη δική μου θέση-άποψη. Τηλεγραφικά, Pallas = υπέροχος τίμιος MTL με καταπληκτική γεύση+χτύπημα, Keras = υπέροχος τίμιος MTL με υπέροχη γεύση, άριστα υλικά+δεσίματα+(καταπληκτική ελληνική παρουσία / όσο κι αν επιμένουν κάποιοι να τα βγάζουν άχρηστα). Και τέλος, Eviva = άλλη κατηγορία. Είναι άδικο για τους 2 πρώτους να μπουν σε τέτοια σύγκριση (γνώμη μου πάντα). [/justify]

[justify]Έτσι έχουμε και λέμε: Eviva-T (by Atmistique) vs In’Sane (by Athea Mods). Χμ, με λίγα λόγια απ’ τον Joe. Ο πιο καθαρός-αναλυτικός επισκευάσιμος που έχω δει μέχρι σήμερα, εναντίον τού καλύτερου γευστικού-αναλυτικού επισκευάσιμου που έχω δει μέχρι σήμερα. Μπέρδεμα, υπερβολές; Διαφορετικοί; χμ, 23άρης ο ένας και 22άρης ο άλλος. Κεραμικό ή όχι ο ένας, φλάντζες στην εισαγωγή ο άλλος. Τσιγαρίσιος και με διακριτικό ντουμάνι ο πρώτος, γευστικός, πυκνό ντουμάνι με πολλές άνετες εισπνοές ο δεύτερος. Κόλαση και οι δύο. Μεγάλη διαφορά τιμής, σχεδιαστικά ατμιστικά αριστουργήματα και οι δύο. Μπέρδεμα; Εγώ να δείτε... / Δεν θα γίνω ποτέ ένας Cruiser79, δεν διαθέτω τέτοιο χάρισμα στην αίσθηση των γεύσεων, αυτό όμως δεν πρέπει να μας στεναχωρεί, προχωράμε σταθερά στο μονοπάτι τής απόλαυσης, και μάλιστα όταν έχεις τέτοια αναλυτικά εργαλεία, νιώθεις άτρωτος. Υπέροχο; [/justify]

 




[justify]Επιλογή: Kanthal 0.28mm, 1.8mm πυρήνας, 5 σπείρες, 1Ω, 8W, υγρό αναπλήρωσης Five Pawns (Grandmaster). / [επέλεξα και στους 2 μικρούς πυρήνες (1.8mm), ήθελα την ίδια και άμεση ένταση γεύσης].[/justify]

[justify]Eviva-T: 1) Γεύση: 10/10, 2) Χτύπημα: 7/10, 3) Ντουμάνι: 7/10, 4) Ανάλυση γεύσεων: 10/10.[/justify]
[justify]In’Sane: 1) Γεύση: 10/10, 2) Χτύπημα: 10/10, 3) Ντουμάνι: 10/10, 4) Ανάλυση γεύσεων: 10/10.[/justify]

[justify]Σημ. Κλασικό παράδειγμα εδώ πως, τα όποια συγκριτικά που βασίζονται μόνο σε βαθμολογίες είναι τόσο χαριτωμένα λάθος. Δεν υπάρχουν πολλά τέτοια παραδείγματα όπως σε αυτό εδώ. Ο Eviva, με τα 2 εφτάρια τού άπειρου Joe, είναι τόσο πλασματικά. Πρέπει να δούμε γιατί, πώς και πότε μπαίνουν οι επισκευάσιμοι σε κατηγορίες. Γιατί μικρό ντουμάνι; γιατί τεράστιο; χτύπημα; πότε; πώς; χίλια δύο. Ταπεινή μου γνώμη; Δύσκολα θα ξαναβγούν Eviva, εύκολα θα ξαναέρθουν απλησίαστοι High-end. Έτσι: Κορυφαίοι και οι 2. Τι να λέμε, δεν λέμε, τώρα ατμίζουμε χαμογελώντας ηδονικά. [/justify]

[justify]Σας ευχαριστώ που με διαβάσατε.  [/justify]
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 12, 2017, 13:27 από Buliwyf »

Αποσυνδεδεμένος drakmor

  • ****
  • 1081
  • Φύλο: Άντρας
  • Flavor chasing
Απ: Star Wars ‒ (Ανελέητα VS)
« Απάντηση #98 στις: Απριλίου 13, 2017, 15:56 »
Άριστος για άλλη μια φορά φίλε Joe σύγκριση Τιτάνων συμφωνώ και με το παραπάνω με όσα έγραψες.

Sent from my SM-G925F using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Star Wars ‒ (Ανελέητα VS)
« Απάντηση #99 στις: Απριλίου 13, 2017, 16:02 »
[justify]@drakmor, καλησπέρα και από εδώ. Με τιμά όταν μιλάς εδώ, κι ευχαριστώ ξανά και ξανά. Το συγκεκριμένο συγκριτικό, το έχω επαναλάβει πολλές φορές. Ηδονή. Απλά, δεν θέλω να σταματήσω ποτέ το άτμισμα, ακόμα κι όταν πλέον δεν θα μπορώ, θα βάζω τις σέξι νοσοκόμες να στρίβουν σύρμα...[/justify]

Αποσυνδεδεμένος kostasmoke

  • *****
  • 1606
  • Φύλο: Άντρας
  • η ζωη ειναι ενα αγγουρι......δικο σας!!!
Απ: Star Wars ‒ (Ανελέητα VS)
« Απάντηση #100 στις: Απριλίου 13, 2017, 16:03 »
εξαιρετικος οπως παντα joe.τρομερη κοντρα και ο εβιβα χανει σε σημεια..ααα..θελω καιγω νοσοκομες.σεξυ εεε? :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Star Wars ‒ (Ανελέητα VS)
« Απάντηση #101 στις: Απριλίου 13, 2017, 16:06 »
Δεν θέλω να σας στενοχωρήσω αλλά όταν θα χρειαζόμαστε σέξι νοσοκόμες για να μας στρίβουν τις αντιστάσεις μας, (εμείς...) δεν θα ξέρουμε ότι είναι σέξι. Οι νοσοκόμες... :'(


Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Star Wars ‒ (Ανελέητα VS)
« Απάντηση #102 στις: Απριλίου 13, 2017, 16:06 »
Κώστα, καλησπέρα. Χίλια ευχαριστώ για τα καλά λόγια. Ξέρω την αγάπη σου για τον Eviva. Τα ίδια κι εγώ. 

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Star Wars ‒ (Ανελέητα VS)
« Απάντηση #103 στις: Απριλίου 13, 2017, 16:08 »
@cp, καλησπέρα. Έβαλα το "Συμφωνώ" μόνο και μόνο γιατί σ' αγαπώ, κατά τ' άλλα, είσαι λάθος. Τούρμπο μέχρι τα 100 μας. Με μασέλες ή χωρίς, πάντα κυνηγοί του ωραίου...

Αποσυνδεδεμένος pugsang

  • *****
  • 1972
  • Φύλο: Άντρας
  • Riding the line between hobby and mental illness
Απ: Star Wars ‒ (Ανελέητα VS)
« Απάντηση #104 στις: Απριλίου 13, 2017, 16:31 »
Κοίτα μην οι νοσοκόμες που θα σε τρίβουν στα 100 σου δεν είναι σεξι αλλά έξι

Sent from my A0001 using Tapatalk


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4687 498861 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 02:35
από Tem
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 1 54 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 31, 2024, 23:11
από chkontog
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 7 7244 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 29, 2024, 10:23
από Sergios
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 20795 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 194371 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 1553 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 4697 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1108763 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 180292 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 1953 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1394 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 25206 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy