vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

306 επισκέπτες, 1 χρήστης
jim356

Star Wars ‒ (Ανελέητα VS)

Αποσυνδεδεμένος cloak

  • ***
  • 606
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα ρεί και ουδέν μένει
Απ: Star Wars ‒ (Ανελέητα VS)
« Απάντηση #105 στις: Απριλίου 13, 2017, 17:02 »
Εξαιρετικη κοντρα by Joe, γι αλλη μια φορα,  ευχαριστουμε τοσο πολυ για την προσφορα σου, ιδιαιτερα εμεις οι νεοι στο ατμισμα.

ΥΓ. Παρακαλω να ανοιχτει thread για την εκπαιδευση sexy νοσοκομων στο στριψιμο αντιστασεων και των συναφών...... :)) :)) :))

Αποσυνδεδεμένος Smoke Alarm

  • **
  • 286
  • Φύλο: Άντρας
  • Το ατμισμα θέλει χρόνο και ρέγουλα !
Απ: Star Wars ‒ (Ανελέητα VS)
« Απάντηση #106 στις: Απριλίου 13, 2017, 18:57 »
 Στα 100 μάλλον έτσι το φαντάζομαι…

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Estia – Warrior of light (by Gus-Mod) vs Le Richelieu (by Volute Modz)
« Απάντηση #107 στις: Απριλίου 19, 2017, 17:44 »
Estia – Warrior of light (by Gus-Mod) vs Le Richelieu (by Volute Modz)

 


Τα πράγματα είναι απλά. Από τα πιο εύκολα δεκάρια. Σας ευχαριστώ που με διαβάσατε.  ;D





[justify]Επιλογή:[/justify]

[justify]α) Εστία, kanthal 0.28mm, 3 αντιστάσεις, πυρήνας 2.5mm, 10 σπείρες, 0.8Ω, 18-20W.[/justify]
[justify]β) Le Richelieu, kanthal 0.28mm, 2 αντιστάσεις, πυρήνας 2.5mm, 7 σπείρες, 0.8Ω, 12W.[/justify]
[justify]Υγρό αναπλήρωσης, LamdaVape “λ” (Yoda, Gaucho Verano). [/justify]

[justify]Estia: 1) Γεύση: 10/10, 2) Χτύπημα: 10/10, 3) Ντουμάνι: 10/10, 4) Ανάλυση γεύσης: 10/10.[/justify]
[justify]Le Richelieu: 1) Γεύση: 10/10, 2) Χτύπημα: 10/10, 3) Ντουμάνι: 10/10, 4) Ανάλυση γεύσης: 10/10.[/justify]

[justify]Σημ. Εστία = 1, 2, 3, 6, τέλος πάντων, όσες αντιστάσεις χωρέσεις. Γεύση-καραχτύπημα (!)-ντουμάνι-ανάλυση. Όλα στο Θεό. / (αναγκαστικά, απολαμβάνουν τα λίγο πιο έμπειρα χέρια). Le Richelieu = Le Richelieu. [/justify]

[justify]Σημ.2 Εύχομαι ειλικρινά, όλοι οι ατμιστές που έχουμε πλέον πάθος με το άτμισμα, όλοι αυτοί που αγάπησαν έναν Eviva, έναν Phenomenon, να δουν κι αυτά τα δύο ατμιστικά αριστουργήματα. [/justify]
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 12, 2017, 13:30 από Buliwyf »

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Kaviros RTA (by GreekVapes) vs Hurricane Junior RTA (by E-Phoenix)
« Απάντηση #108 στις: Μαΐου 14, 2017, 23:49 »
Kaviros RTA (by GreekVapes) vs Hurricane Junior RTA (by E-Phoenix)

 


[justify]Λοιπόν. 22 χιλιοστά και οι δύο, 2ml χωρητικότητα, μεγάλη κεντρική εισαγωγή αέρα και οι δύο, [5mm ο Hurricane Junior και 3.8mm ο Κάβειρος, (παρακαλώ, διορθώστε με αν κάπου έγραψα λάθος νούμερα)], PMMA θάλαμο και οι δύο, υπέροχη γεύση και οι δύο. Κάπου εδώ χωρίζουν οι δρόμοι τους. Ο Hurricane, με δακτύλιο ρύθμισης εισαγωγής αέρα με ένα τεράστιο άνοιγμα (13mm x 2mm), από την άλλη, ο Κάβειρος, με δακτύλιο ρύθμισης εισαγωγής αέρα αλλά εδώ έχουμε 3 οπές των 2mm (1.8mm), όπου, αν κουμπώσουμε ανάποδα τον δακτύλιο έχουμε μισές τις 3 οπές, άρα 6 επιλογές στη ρύθμιση. Δεν θα επεκταθώ καθόλου υπάρχει καταπληκτικό σχετικό νήμα. Έκανα, και στους δύο, επιλογή για άνετες εισπνοές. Κάνθαλ 0.4mm και 3mm πυρήνα. Στον Junior, δεν τοποθέτησα τον εσωτερικό δακτύλιο τροφοδοσίας υγρού, ήθελα να είναι όλα ανοικτά ώστε να αντιμετωπίσει δυναμικά την απίστευτη τροφοδοσία του Κάβειρου. Επίσης, προσπάθησα για μέσες άκρες, κάπου να υποχωρήσει ο ένας και κάπου ο άλλος. Έτσι, δοκίμασα και σχετικά λεπτόρρευστο υγρό αλλά και παχύρρευστο. Έβαλα και στους δύο ίδιο επιστόμιο (ss 15mm x 5mm), ακόμα, πήγα σε αντίσταση 1Ω ώστε να μην είναι φουλ αεράτος ο προσανατολισμός τους (εδώ λίιιγο αδίκησα τον Junior). Να πω εδώ κάτι που εγώ θεώρησα σημαντικό. Τους έστησα στο πόδι, ήθελα να δω βιαστικές κινήσεις, άτσαλο στήσιμο, καθημερινό γρήγορο σετάρισμα, στις παρακάτω εικόνες νομίζω φαίνεται η γρήγορη διαδικασία που ακολούθησα (π.χ. στρίψιμο στο χέρι με ό,τι βρήκα, απροσδιόριστα ανοίγματα σπειρών κ.λπ.). Δικό μου αποτέλεσμα; πήρα υπέροχη γεύση και από τους δύο. Καλύτερο χτύπημα στον Κάβειρο, πολύ περισσότερο ντουμάνι στον Junior. Επίσης, όταν όλες οι οπές στον Κάβειρο είναι ανοικτές, ο αντίστοιχος αέρας είναι με τα 2/3 του Junior κλειστός. Αυτό που εγώ εισέπραξα σαν γενική γευστική εικόνα: σε μέγιστο αέρα, ο Junior ήταν καλύτερος, ενώ ο Κάβειρος είχε πιο συγκεκριμένες επιλογές (υπέροχη απόδοση σε σχετικά σφικτές τσιγαρίσιες εισπνοές μέχρι φουλ ανοικτός). Η τροφοδοσία στον Κάβειρο, δεν έχει αντίπαλο, (είμαι περίεργος να δω καλύτερό του). / Τέλος, το πλαστικό τους κουστούμι. Μάθαμε πρόσφατα για έξτρα ss κουστούμι στον Κάβειρο (συν επιπλέον εξοπλισμό, για mtl αλλά και για χωρητικότητα υγρού). / Αυτό που θα συμπληρώσω κλείνοντας, ως χρήστης και απλός ατμιστής πάντα: Δεν κοιτάζω τα όποια “εκτός θέματος”, (πώς και γιατί ήρθε ένα ατμιστικό προϊόν), δεν είναι δική μου δουλειά και δεν με αφορά. Σαν χρήστης, θα πω μόνο πως, πραγματικά, ήταν μία υπέροχη κόντρα, και με τον Κάβειρο ως νικητή στο συγκεκριμένο συγκριτικό. [/justify]

[justify]Επιλογή: Kanthal 0.4mm, 7 σπείρες, 3mm πυρήνας, 1Ω, 12-15W. Υγρό αναπλήρωσης F.P. (Signature Series), Humble (Unicorn Treats).[/justify]

[justify]Kaviros: 1) Γεύση: 10/10, 2) Χτύπημα: 9/10, 3) Ντουμάνι: 9/10, 4) Ανάλυση γεύσης: 10/10. [/justify]
[justify]Hurricane Junior: 1) Γεύση: 10/10, 2) Χτύπημα: 8/10, 3) Ντουμάνι: 10/10, 4) Ανάλυση γεύσης: 10/10. [/justify]








« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 12, 2017, 13:32 από Buliwyf »

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4118
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Star Wars ‒ (Ανελέητα VS)
« Απάντηση #109 στις: Μαΐου 15, 2017, 00:30 »
Έχεις πάθει πλάκα κι εσύ Τζο με την τροφοδοσία του Κάβειρου, ε? :laugh1: Δεν είναι μόνο ότι δεν έχει ούτε υποψία διαρροής αλλά τραβάει το υγρό που απαιτείται σε οποιεσδήποτε συνθήκες ατμίσματος ξεκούραστα και χαλαρά. Πραγματικά απίστευτη τροφοδοσία, είμαι κι εγώ περίεργος για το ποιος μπορεί να τον κοντράρει σ' αυτόν τον τομέα. :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Star Wars ‒ (Ανελέητα VS)
« Απάντηση #110 στις: Μαΐου 15, 2017, 00:49 »
Όχι ο Skyline;;; Ανάψτε μου φωτιές πάλι.. :D

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Star Wars ‒ (Ανελέητα VS)
« Απάντηση #111 στις: Μαΐου 15, 2017, 01:06 »
[justify]@Makis206, καλησπέρα. Πανέξυπνη η ερώτηση και ως παγίδα. Ναι, αν με ρωτήσεις θα πω πως πρέπει να είναι ο μόνος που κάπως πλησιάζει, αλλά και πάλι από απόσταση, (δεν ξέρω τι μπορεί να πει ο Ribot, είμαι περίεργος). Αυτό που εγώ βλέπω στον Κάβειρο είναι τρελό σαν φαινόμενο (δεν ξέρω πώς να το χαρακτηρίσω). Ακόμα και σαν οπτική παρατήρηση είναι τρελό, δεν βλέπεις φυσαλίδες, βλέπεις μία δύναμη που ασκείται επάνω στο υγρό (ό,τι υγρό κι αν είναι / τρέλα), απλώνεται σαν λωρίδα αέρα. Αν θέλεις το πιστεύεις, επανέλαβα πολλές φορές το εξής: έκλεινα την τροφοδοσία μέχρι να πάρω καμένο (κυριολεκτώ, καμένο καμένο), το βαμβάκι ήταν Σαχάρα, κατόπιν άνοιγα την τροφοδοσία ελάχιστα. Έκρηξη άμεσης ροής και από την 1η τζούρα είχα άριστη απόδοση υγρού (!). Τρελό, δεν έχω καμία εξήγηση για το συγκεκριμένο φαινόμενο, δεν μπορώ να κάνω ούτε μία υπόθεση. [/justify]

Αποσυνδεδεμένος vag21

  • ****
  • 1452
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Star Wars ‒ (Ανελέητα VS)
« Απάντηση #112 στις: Μαΐου 15, 2017, 01:15 »
αν παιδια ισχυει αυτο με τον καβειρο(τροφοδοσια),δεν σας αμφισβητω απλα δεν τον εχω δοκιμασει,λογικα θα εχει και τρελη γευση,γιατι και αλλα πραγματα παιζουν ρολο,αλλα θεωρω οτι το σημαντικοτερο ειναι η σωστη ροη του υγρου.

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Star Wars ‒ (Ανελέητα VS)
« Απάντηση #113 στις: Μαΐου 15, 2017, 01:16 »
Ίσως συμβαίνει επειδή τα κανάλια τροφοδοσίας είναι τόσο μεγάλα όσο χρειάζονται για να συμβεί αυτό, και σε συνδυασμό με το μπόλικο βαμβάκι που "βολεύεται" στα σημεία δημιουργείται αυτό το εντυπωσιακό "εφέ" τροφοδοσίας. Απ'ότι κατάλαβα είναι σαν να μην χρειάζεται να περιμένεις το βαμβάκι να "τραβήξει" με τη φυσική του ιδιότητα αλλά σαν το ίδιο το βαμβάκι να ρουφάει μανιωδώς από μέσα.. ε; :D


Φωτιές μου ανάβετε, μεγάλο μέτωπο. Μπορεί να μην είναι ότι πιο όμορφο έχω δει όμως στο μικρό του μέγεθος στριμώχτηκε μεγάλο ενδιαφέρον. Θα επιδιώξω να τον δω πολύ σύντομα κι εγώ. :)

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Star Wars ‒ (Ανελέητα VS)
« Απάντηση #114 στις: Μαΐου 15, 2017, 01:24 »
[justify]Ναι, παιδιά, αυτό που μπορώ να πω, είναι κάτι που εγώ τουλάχιστον δεν έχω ξαναδεί. Δεν μπορώ να σκεφτώ μία λογική σειρά, ίσως αυτό που λες Μάκη, δεν ξέρω. / επίσης, αυτό που λέει κι ο vag21, το πιστεύω κι εγώ, δηλ. πως η τροφοδοσία είναι πολύ βασικό στοιχείο για μέγιστη απόδοση σε επισκευάσιμο. Ε, εδώ είναι τόσο έντονο (πρέπει να το δείτε) που λες πως δεν έχει σχέση ούτε με απόδοση ούτε με τίποτα, είναι κάτι δεν ξέρω, κάτι... [/justify]

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4118
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Star Wars ‒ (Ανελέητα VS)
« Απάντηση #115 στις: Μαΐου 15, 2017, 09:00 »
Όχι Μάκη, στον τομέα τροφοδοσία ούτε ο skyline! Συμφωνώ απολύτως με όσα έγραψε ο Τζο. Είμαι πάντα συγκρατημένος με ό,τι γράφω για ατμοποιητές και στην παρουσίασή του είχα χαρακτηρίσει την τροφοδοσία άριστη και ήμουν άδικος. Μετά από τόσο καιρό, μετά λόγου γνώσεως, θα την έλεγα αριστουργηματική και λίγο είναι!

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Hadaly – RDA 22MM (by Psyclone Mods) vs NoLegal – RDA 22MM (by NoName Mods)
« Απάντηση #116 στις: Ιουνίου 04, 2017, 20:49 »
Hadaly – RDA 22MM (by Psyclone Mods) vs NoLegal – RDA 22MM (by NoName Mods)


 


[justify]“Περιμένοντας τον Γκοντό”. Λάθος. “Περιμένοντας τον CloudOne v3”. Αυτός θα έπρεπε να είναι ο κυριακάτικος τίτλος χωρίς πολλά πολλά, όμως δεν μπορούσα να μείνω εκεί περιμένοντας το συγκριτικό με v1-v2, (ούτε τον Γκοντό). Από την άλλη, χμμ, ο καλός φίλος drakmor, πάλι κάτι ετοιμάζει, για μία ακόμα εκρηκτική παρουσίαση, οπότε; ε, οπότε είπα να ξεσκονίσω λίγο, μην μας πούνε και τσαπατσούληδες, κι όχι, δεν είναι περσινά ξινά σταφύλια. Είναι λοιπόν και μία καλή ευκαιρία για σεμνή κι απέριττη ανασκόπηση των μέχρι τώρα συγκριτικών. Δεν ξέρω τι λέτε κι εσείς, πιστεύω πως ήταν μία όμορφη ατμιστική διαδρομή, μία διαδρομή που απόλαυσα βήμα βήμα, χιλιοστό το χιλιοστό. Η λαχτάρα να τρέξεις, να βρεις, ίσως και να θυσιάσεις κάποια άλλα πράγματα γι’ αυτό που αγαπάς τόσο πολύ. Να ανοίξεις το μαγικό κουτί και ν’ αρχίσεις τις υπέροχες ατμιστικές εξερευνήσεις. Δεν ξέρω, ακόμα και τώρα το λέω με απόλυτη συνείδηση: Δεν υπάρχει περίπτωση να σταματήσω να είμαι ατμιστής. Θα φτιάχνω σύννεφα μέχρι που αυτά να μ’ εγκαταλείψουν κι όχι εγώ αυτά. Πότε; το ιδανικό θα είναι όταν θα πάω να τα συναντήσω κι από κοντά...[/justify]

[justify]Λοιπόν. Πέρα απ’ τα χαζά παύλα ατμιστικά παράδοξα, η μέχρι τώρα διαδρομή πήγε αρκετά καλά, κι εκεί έξω μάς περιμένουν αμέτρητα θαύματα, έτσι η μικρή ιστορία έχει ως εξής:[/justify]

  • Eviva (by Atmistique) vs Apollo (by Leo)
  • Hurricane v1.3 (by E-Phoenix) vs Skyline (by ESG)
  • Phenomenon (by GUS-MOD) vs SQuape X[dream] (by StattQualm)
  • Momentous Phenomenon / unfollow midi (by GUS-MOD) vs CloudOne (by Cloud Mods)
  • Le PitBull (by Animodz) vs Le Mirage (by Vaponaute)
  • Kayfun 5 (by Svoëmesto) vs Taifun GTII Air (Smokerstore)
  • CloudOne (by Cloud Mods) vs Keras MTA Nano (by Atmizoo)
  • The Hurricane v1.3 vs The Hurricane v2.0 (by E-Phoenix)
  • Le Richelieu (by Volute Modz) vs MK Das Tank Ding (by Kopp Design)
  • In’Sane (by Athea Mods) vs Le Richelieu (by Volute Modz)
  • Skyline – [SkyDeck] (by ESG) vs In’Sane (by Athea Mods)
  • Taifun GSL (by Smokerstore) vs In’Sane (by Athea Mods)
  • Pallas RTA (by Tiberian Vapor Co.) vs Keras MTA Nano (by Atmizoo)
  • Eviva-T (by Atmistique) vs In’Sane (by Athea Mods)
  • Estia – Warrior of light (by GUS-MOD) vs Le Richelieu (by Volute Modz)
  • Kaviros RTA (by GreekVapes) vs Hurricane Junior RTA (by E-Phoenix)

[justify]Κυριακή σήμερα και είπα να κατεβάσω στην ατμιστική αγωνιστική πίστα κάποιους θαυματουργούς μπόμπιρες. Μία καλή ευκαιρία για να ξεπιαστούν απ’ την ακινησία που τόσο απλόχερα τους προσέφερα στο σκοτεινό τους ντουλάπι. Τα έχουμε ξαναπεί, δύσκολες οι εποχές για drippers, σίγουρα, δεν παύει όμως ν’ αποτελούν μία χρυσή κατηγορία επισκευάσιμων, που τολμώ να πω πως όσοι δεν δουν, έστω κάτι μικρό, έστω ένα σύντομο πέρασμα, ε, τότε τυφλοί οδεύουν για τον Άδη, πόσο μάλλον για μία ιδιαίτερη κατηγορία όπως αυτή των σφικτών drippers όπου μπορούν να τοποθετηθούν και λεπτά σύρματα, και πολλά διαφορετικά στησίματα, και φυσικά, αν χρησιμοποιηθούν σωστά τότε μεγαλουργούν σε όλο το εύρος απόδοσης, γεύση, ανάλυση, χτύπημα, ντουμάνι. Έτσι λοιπόν έχουν τα δικά τους χαρίσματα όλοι αυτοί οι θαυματουργοί νάνοι. Περιορισμένες πνευμονικές και ο ρόλος τους επικεντρώνεται σε αυτόν του δοκιμαστή, ειδικά μάλιστα σε κατάλληλα χέρια μπορούν να ζήσουν λαμπρές μέρες. Ακόμα, περιορίζεται σχετικά και η όποια κατανάλωση, βέβαια, δεν θα είναι ποτέ σε κατάσταση οικονομικής λειτουργίας απ’ τη στιγμή που στάζεις με γοργό ρυθμό, παρ’ όλα αυτά δεν είναι και σπάταλοι τόσο που θα μείνουν στην άκρη απλώς για να τους θαυμάζουμε. Όμως αρκετά με τη φλυαρία, περνάω γρήγορα στο παρασύνθημα.[/justify]

[justify]Οι δύο πρώτοι και σπουδαίοι μικροί είναι οι: NoLegal RDA 22MM (by NoName Mods) vs Hadaly RDA 22MM (by Animodz). Τους είδαμε τους γνωρίσαμε, ειδικά τον Hadaly που ήταν μία υπέροχη έκπληξη. Από την πρώτη του μέρα ήταν κυριολεκτικά μία έκρηξη γεύσεων, τόσο που, προσωπικά, μίλησα για μπούχτισμα γεύσης, το έβαλα στ’ αρνητικά του και μέχρι να προλάβω να δω περισσότερα είχα κολλήσει με την περίπτωσή του.[/justify]

[justify]Στο διά ταύτα. Ο NoLegal, απ’ την NoName Mods. Εξαιρετικός σχεδιασμός μέσα-έξω. Φινετσάτος και λειτουργικότατος. Velocity-style, μονή ή διπλή αντίσταση, 3+3 των 2mm οι κεντρικές οπές εισαγωγής αέρα με 6 x 1.8mm, 6 x 1mm, ή για μονή των 3 x 1.8mm. BF επιλογή, βάθος ντεκ 10mm. Ο αέρας πλευρικά και κάτω απ’ την αντίσταση μέσω των 3 κεντρικών οπών των 2mm. Από την άλλη, Hadaly, απ΄ την Psyclone Mods. Γεύση με το καλημέρα, γεύση για όλα τα γούστα, γεύση που έρχεται ακόμα κι αν δεν θέλεις..., γενικά, γεύση και στις τσέπες. BF επιλογή κι εδώ, πολλά έξτρα κουστουμάκια, μικρός, όμορφος και τσαχπίνης, λιτός κι απέριττος με δύο βασικά κομμάτια συν επιστόμιο, 2 ζεύγη εισαγωγής αέρα των 3 x 1mm. Αγαπάει κι αυτός (και) τα λεπτά σύρματα, μπορεί κι αυτός να βγάλει σπουδαίο άτμισμα, σε κάθε πεδίο.[/justify]

[justify]Στο προσωπικό μου ατμιστικό ημερολόγιο έχω γράψει νικητή τον Hadaly. Ο NoLegal είναι καλύτερος, περισσότερες επιλογές και δυνατότητες, πιο φινετσάτος και άριστος δοκιμαστής υγρών, όμως, ο Hadaly έρχεται αθόρυβα για να κάνει πλάκα στον οποιονδήποτε high-end ψηλομύτη. Μπορεί να βγάλει απλώς ένα μπούχτισμα, μπορεί να στηθεί βιαστικά και στο πόδι, μπορεί απλώς να μείνει στις τάρτες και στις παντός τύπου μηλόπιτες, όμως αν τον τσαντίσεις θα δείξει τα δόντια του, και στα κατάλληλα χέρια (αμάν, ποια είναι αυτά τα περιβόητα “κατάλληλα χέρια”;...), σε αυτά λοιπόν τα χέρια, μοιράζει θαύματα. / [σημ. Με την επιλογή που έκανα σε σύρμα nichrome, με τα συγκεκριμένα στησίματα και ισχύ, είχα αναπόφευκτα παραπάνω θερμότητα στα επιστόμια απ’ όσο θα ήθελα. Οι επιλογές μας μπορούν κάλλιστα να είναι με πιο μικρά νούμερα σε ισχύ αλλά και μεγαλύτερες τιμές αντίστασης ώστε να έχουμε ιδανικότερη λειτουργία στους δύο αυτούς καταπληκτικούς επισκευάσιμους].[/justify]

[justify]Επιλογή:[/justify]

[justify]NoLegal: Nichrome 0.4mm, διπλή αντίσταση, 2.5mm πυρήνας, 8 σπείρες, 0.30Ω, 20 – 25W.[/justify]
[justify]Hadaly: Nichrome 0.4mm, διπλή παράλληλη, 2.5mm πυρήνας, 5 σπείρες, 0.30Ω, 20 – 25W. [/justify]
[justify]Υγρό αναπλήρωσης, Egoist - Angel Flavors (Holy Blueberry).[/justify]

[justify]NoLegal: 1) Γεύση: 10/10, 2) Χτύπημα: 9/10, 3) Ντουμάνι: 9/10, 4) Ανάλυση γεύσης: 10/10.[/justify]
[justify]Hadaly: 1) Γεύση: 10/10, 2) Χτύπημα: 9/10, 3) Ντουμάνι: 9/10, 4) Ανάλυση γεύσης: 9/10.[/justify]





« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 12, 2017, 13:34 από Buliwyf »

Αποσυνδεδεμένος cloak

  • ***
  • 606
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα ρεί και ουδέν μένει
Απ: Star Wars ‒ (Ανελέητα VS)
« Απάντηση #117 στις: Ιουνίου 04, 2017, 21:22 »
χαχα πανω στην ωρα. ενας φιλος μου εδωσε ενα Hadaly για δοκιμη, και πεφτω  πανω στον φοβερο JOE.
θα γινω κουραστικος αλλα και παλι μπραβο σου..... Σ ευχαριστουμε



Αποσυνδεδεμένος vag21

  • ****
  • 1452
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Star Wars ‒ (Ανελέητα VS)
« Απάντηση #118 στις: Ιουνίου 05, 2017, 01:04 »
joe ο no legal δινει ρεστα με fused clapton σε μονη αντισταση.απλα εμενα δεν μου εχει κατσει γιατι δεν ειμαι φαν των χοντρων συρματων.
αν βρεις η εχεις fused, δοκιμασε και θα με θυμηθεις.

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Rose3 RTA – TPD edition (by Eden Mods) vs Hurricane v1.3 (by E-Phoenix)
« Απάντηση #119 στις: Ιουνίου 06, 2017, 21:40 »
Rose3 RTA – TPD edition (by Eden Mods) vs The Hurricane v1.3 (by E-Phoenix)

  


[justify]Λίγο πριν ξεκινήσω, σκέφτηκα (!) πως, τζάμπα θα κουράσω όποιον φίλο τύχει να με διαβάσει αλλά και τα όμορφα δαχτυλάκια μου με τα ντάπα ντούπα στο πληκτρολόγιο. Οι δύο αυτοί επισκευάσιμοι δεν χρειάζονται συστάσεις. Τον Hurricane v1.3 τον προσπερνάω για να μην επαναλαμβάνομαι. Τώρα, για τον Rose3, (εδώ ο v3.0 b2, TPD edition). Χα και χο. Για μένα; ένας Εγγλέζος γεννημένος ως δεκάρι. Όλες οι όμορφες λεπτομέρειες βρίσκονται στο υπέροχο σχετικό νήμα που άνοιξε εδώ και πολύ καιρό ο καλός φίλος drakmor. [/justify]

[justify]Συγχωρέστε με, όμως θα είμαι τηλεγραφικός, δεν έχει νόημα για πολλά πολλά. Κεντρική εισαγωγή αέρα, στον μεν Hurricane v1.3 στα 4mm και στον δε Rose3 στα 3.5mm, 3 x 3 οπές των 2mm, 22mm διάμετρος και στους 2. Ίδιοι τρόποι στησίματος, πολλές επιλογές στη ρύθμιση αέρα, ακόμα, στον Rose3 έχουμε και τη ρύθμιση υγρών, επίπεδη επιφάνεια βάσης και τοποθέτηση της αντίστασης, χωνευτά οι ακροδέκτες στις 2 οπές (postless deck), μπλα μπλα μπλα. Αν θέλετε τη γνώμη μου: μην ταλαιπωρείτε εαυτούς κι επισκευάσιμους, εδώ θέλουν αέρα και μεγάλα νούμερα σύρματος (όχι όμως κανιβαλισμούς με σύρματα ανέκδοτο). Με κλείσιμο εισαγωγών μειώνουμε όσα πρέπει να πάρουμε, ίσως ακούγομαι υπερβολικός ή αφοριστικός με αυτά που λέω (ούτε κι εγώ τα τηρώ), όμως είναι μία αλήθεια που εγώ διαπίστωσα μαζί τους. Επίσης. Ναι, έχουν κατανάλωση, ναι, ο Rose για παράδειγμα αποτελείται από αρκετά κομμάτια και ίσως ιδιαίτερα τμήματα, ναι, ακούω κι εγώ γκρίνιες για το λεπτό σύρμα στον δακτύλιο εισαγωγής, ναι στα εσωτερικά του είναι σχεδιαστική ιδιαιτερότητα των σχεδιαστών του. Όμως, ξανά όμως, είναι ιδιαίτερη κατηγορία, δεν είναι για χόρταση δεν είναι για χαβαλέ ντουμάνι. Εδώ μιλάμε κυριολεκτικά για κορυφαία ατμιστικά εργαλεία. Υπερβάλω; προκαλώ λοιπόν, βρείτε και δοκιμάστε. Πιάστε τους, επεξεργαστείτε τους, κάντε το λάθος κι ατμίστε τον Άγγλο. [/justify]

[justify]Κάτι ακόμα. Ναι, εδώ πλέον έχουμε 2ml χωρητικότητα, προσθέτουμε και τη σχετικά υψηλή κατανάλωση, έτσι έχουμε σαν αποτέλεσμα έναν σπάταλο Εγγλέζο. Απίστευτη ποιότητα κατασκευής, εξαιρετικό φινίρισμα, και...,αχ, και, κορυφαία ανάλυση, κορυφαία ανάλυση, κορυφαία ανάλυση. Δεν θέλω να γράψω τίποτε άλλο. Βρείτε τους, δοκιμάστε και διαψεύστε όλα τα παραπάνω. / [σημ. Ναι, σε κρέμες κρεμώδη υπερκρεμώδη ή δεν ξέρω τι άλλο, είναι μαγεία, ναι έχει κι αυτός σαν επισκευάσιμος κάποιες προτιμήσεις, όμως ανήκει στους κορυφαίους και γι’ αυτό πήγα αντίθετα κι επέλεξα ένα βαρύ καπνικό με χίλια μύρια θέματα προς ανάλυση. Απλά, κορυφαίος παντού].[/justify]

[justify]Επιλογή: Nichrome N80 0.5mm, 8 σπείρες, 3mm πυρήνας, 0.55Ω, 20-25W. Υγρό αναπλήρωσης E-Phoenix (Sapphire). [/justify]

[justify]Hurricane v1.3: 1) Γεύση: 10/10, 2) Χτύπημα: 9/10, 3) Ντουμάνι: 10/10, 4) Ανάλυση γεύσης: 10/10. [/justify]
[justify]Rose3 (v3.0 b2): 1) Γεύση: 10/10, 2) Χτύπημα: 10/10, 3) Ντουμάνι: 10/10, 4) Ανάλυση γεύσης: 10/10. [/justify]

[justify](σημ.2 Στο θέμα ντουμάνι, ο Hurricane v1.3 είναι 10/10, στο 1ο συγκριτικό με Skyline, τον είχα 9/10. Για μένα πλέον, είναι εδώ και καιρό στο 10/10 / επιπλέον, στο εδώ συγκριτικό, είναι ισχυρότερος σε ντουμάνι). [/justify]

[justify]Σας ευχαριστώ που με διαβάσατε. [/justify]

« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 12, 2017, 13:37 από Buliwyf »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342254 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206471 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 541416 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31041 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50151 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597216 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357742 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11507 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193038 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1300 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1293 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 591872 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios