vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

123 επισκέπτες, 2 χρήστες
stsoulos, Jorge

Twitter

Star Wars ‒ (Ανελέητα VS)

Αποσυνδεδεμένος panoskapa

  • **
  • 130
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Star Wars ‒ (Ανελέητα VS)
« Απάντηση #120 στις: Ιουνίου 06, 2017, 22:33 »
Καλησπερα και πολλά μπράβο για άλλη μια φορά για τις παρουσιάσεις σου, χαίρομαι να σε διαβάζω. Κάτοχος του Rose και εγώ..μεγάλη αγάπη ο Rose 2 και ως φυσικό επόμενο μόλις ανακοινώθηκε η καινούρια εκδοσή του να τρέξω να τον αγοράσω. Απογοητευτηκα ..πολύ αεράτος για τα δικά μου γούστα όπως επισης δεν μου έδωσε κόπια ιδιαίτερη γεύση θα έλεγα. Αυτό που θέλω να ρωτήσω και ας πούνε και τι γνώμη τους όσοι θέλουν είναι το έξεις: Μπορεί κάποιος Rose3 η παρωμιας λογικής αττυ να φτάσει σε γεύση τον Εβίβα,Φενομενο και λοιπούς ατμό τις σφιχτής τζούρας? η το 10 το κάλο σε γεύση το δίνεις συγκρίνοντας τον με του υπολοίπους τις ίδιας φιλοσοφίας?

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Star Wars ‒ (Ανελέητα VS)
« Απάντηση #121 στις: Ιουνίου 06, 2017, 23:06 »
[justify]@panoskapa, καλησπέρα κι ευχαριστώ για όλα. Συμφωνώ σε πολλά με όσα λες παραπάνω. Αν πω πρώτα πού διαφωνώ, θ’ αρχίσω με μία γενίκευση. Κάθε Rose που έτυχε να δοκιμάσω, ήταν εξαιρετικοί. Στον v3, ναι έχεις δίκιο, είναι αεράτος κι αν προσπαθώ να του περιορίσω τον αέρα τότε εξακολουθώ να έχω υπέροχο άτμισμα όμως γρήγορα βλέπεις πως αντιδρά, θέλει ανοικτές επιλογές. Προσωπικά, πήρα κορυφαία γεύση και ανάλυση, καταπληκτικό ντουμάνι καθώς και υπέροχο χτύπημα (π.χ. καπνικό με 12mg είδα ζόρια στον λαιμό). Αν θέλεις και τη δική μου γνώμη στο συγκεκριμένο που λες (πώς είναι απέναντι σε Eviva, Phenomenon και λοιπούς κορυφαίους με σφικτή τζούρα, θα έλεγα: σε αέρα καμία σχέση, ο Rose3 είναι αεράτος, εκεί ζει και αναπνέει. Και οι 3 είναι κορυφαίοι, αν τύχει να μπουν σε κόντρα; ε, μπορώ να πω με μικρά νούμερα κάτι παραπάνω. [/justify]

[justify]Τώρα, στο τελευταίο που λες, (για το 10 το καλό), υπέροχη η ερώτηση-σκέψη που έβαλες, κι ευκαιρία να πω κάτι δικό μου. Πρώτα απ’ όλα, εξακολουθώ να μην έχω δει τίποτα σε σχέση με έναν έμπειρο ατμιστή, καθημερινά το διαπιστώνω κι έχω αμέτρητα προσωπικά παραδείγματα να πω. Έτσι εδώ δίνω μία καλή δικαιολογία στον εαυτό μου, και δεν το κρύβω. Και το σημαντικότερο για μένα, στα συγκριτικά. Η βαθμολογία με άριστα το 10/10, ήταν ό,τι πιο αντικειμενικό προσπάθησα να σκεφτώ, και τι εννοώ με αυτό. Εννοώ πως, α) πάντα το δεκάρι είναι για συγκεκριμένο επισκευάσιμο στο συγκεκριμένο δικό του πεδίο, δηλ. π.χ., σχεδόν άριστος (9/10) ο Hadaly σε ντουμάνι, όπως κι ο Pallas (χωρίς να έχουν καμία σχέση μεταξύ τους, όμως ο καθένας είναι με ίδια βαθμολογία από εμένα σε ντουμάνι, αλλά στο πεδίο όπου ανήκουν). Και κάτι ακόμα πιο απαγορευτικό για μένα, δεν θα μπω ποτέ σε μικρομετρικές υπερβολές π.χ. 97,5/100. β) Πιστεύω πως όσο έμπειρη κι αν είναι μία γνώμη, όσο εξειδικευμένη, δεν πρέπει να πλησιάζει σε τέτοιου είδους αξιολογήσεις, κι αν το κάνει πρέπει ν’ ακολουθούν συγκεκριμένες αποδείξεις με τιμές, νούμερα, στοιχεία. / [Το 10/10, για μένα πάντα, δηλώνει: ρίχνει ο άγνωστος Joe μια πορδίτσα: άριστη απόδοση, αυτό, εκεί και με εκείνο, στοπ]. [/justify]


Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Taifun GT III (by SmokerStore) vs Phenomenon (by GUS-MOD)
« Απάντηση #122 στις: Ιουνίου 24, 2017, 15:19 »
Taifun GT III (by SmokerStore) vs Phenomenon (by GUS-MOD)

  


[justify]Ν’ αρχίσω απότομα ή μήπως στρωτά και όμορφα; μπα, όχι. Εδώ δεν θέλω να είμαι τηλεγραφικός, εδώ θέλω να φλυαρήσω και να πλατειάσω όσο μπορώ, ακόμα και ν’ απλώσω την μπουρδολογία μου σε όλο της το μεγαλείο, -σώπα, βρε ψυχή! Θα πει κάποιος κακεντρεχής... / Λοιπόν.[/justify]

[justify]Το συγκεκριμένο νήμα, το έχω πει ξανά, το καταχάρηκα όσο δεν λέγεται, ακόμα κι όταν ένιωθα ερημιά ή όταν με δρόσιζαν με τη σκιά τους πολλές πολλές πλάτες. Το καταχάρηκα γιατί ήταν κάτι που μ’ ευχαριστούσε. Έτρεχα, κοίταζα, κρυφοκοίταζα, αναζητούσα πληροφορίες, έφτανα σε αδιέξοδα -μικρά ή λίγο πιο μεγάλα-, δοκίμαζα, απέρριπτα, ζήλευα, ανυπομονούσα, περίμενα καρτερικά, έκανα προσωπικές υπερβάσεις, και πολλά πολλά ακόμα, όμως στο τέλος πάντα απολάμβανα τη διαδρομή. Παρ’ όλα τα χαριτωμένα και συμπαθητικά που αναφέρω, από κάποιο σημείο και μετά, απέφευγα να ξεφυλλίζω το συγκεκριμένο νήμα. Ο λόγος απλός: έπαψα να δικαιολογώ την όποια απειρία μου. Αν ανατρέξω στα λίγα αυτά συγκριτικά, θα βρω λάθη, θα βρω αθώες υπερβολές, θα βρω αδικίες. Θα γελάσω παρέα με όσους αντιπαθούν δικαιολογημένα τον Joe, και τον κάθε Joe. Με λίγα λόγια, έπαψα να με συμπαθώ κι εγώ...[/justify]

[justify]Αυτό όμως που ακόμα με βρίσκει αντίθετο είναι το εύκολο άλλοθι: “βρε παιδιά, όλα είναι υποκειμενικά”. Ε, όποτε ακούω αυτή την ατάκα, ανακατεύομαι. Ξερολίαση αλά γυριστόζα. Το ατμιστικό απολιτίκ, “αγαπητοί μου, μην παθιάζεστε. Οι γευστικοί μας κάλυκες μπλα μπλα μπλα, δεν γνωρίζουν σύνορα, μπλα μπλα μπλα...”. Να πιάνεις πάντα τα εύκολα ξεκούδουνα, τύπου placebo. Είναι ασθενής ο κύριος, γιατρέ μου, κάντε τον καλά, βλέπει οράματα ο δύσμοιρος τυπάκος με τις τάχα high end ονειρώξεις του. Να προσπαθείς να μπεις μέσα στην απολυτότητά του, τίποτα, εκεί αυτός. Ένας αχταρμάς από δαιδάλους, επιχειρημάτων ή και αντεπιχειρημάτων, να λύνεις κι αυτός να δένει, όταν η λύση είναι πάντα στην επόμενη γωνία. Τίποτα. “όλα είναι υποκειμενικά, βρε πλασίμπο με πόδια”, είπε και καθάρισε.[/justify]

[justify]Χωρίς να επεκταθώ στο συγκεκριμένο άλλοθι, θα μιλήσω πάλι ως εγώ. Εγώ λοιπόν, μέχρι χθες είχα πάντα καβάντζα 2, 3 ή και 4 πακέτα καμελάκι σκέτο. Μέχρι χθες δεν ήθελα τίποτε άλλο, αρκεί να είχα τα καλά μου τσιγαράκια. Σήμερα ανήκουμε πάλι κάπου. Οικογένεια Μπες-Βγες, φυλές, ομάδες, φατσοβιβλία, φόρουμ, οπαδοί, εχθροί και φίλοι. Όλοι μαζί, και χώρια, όλοι ατμιστές.[/justify]

[justify]Τώρα, κάποιος άλλος κακεντρεχής θα πει, τι σχέση έχουν όλα αυτά, βρε αδερφέ; Καμία, θα πω περήφανα.[/justify]

[justify]Να εξομολογηθώ κάτι ακόμα. Όπως τιμωρώ τον Joe με το τιμωρό αλάθητο χέρι, άλλο τόσο χαζογελάω με πολλά απ’ όσα θα τύχει να διαβάσω δεξιά κι αριστερά. Αμέτρητα όσα θα ήθελα να κράξω. Όσο εγώ αδίκησα π.χ. τον υπέροχο Keras ή και ανέβασα εντυπωσιασμένος τον εξίσου υπέροχο Κάβειρο. Όσο κόλλημα μού δημιουργήθηκε με τον Richelieu, να στάζεις για δοκιμή, να τινάζεις να στεγνώνεις και ξανά μανά, να μη χορταίνεις και να ξεπαραδιάζεσαι στα γκουρμέ. Όσο μπέρδευα το “αεράτο” με το “ημιπνευμονικό” ή “πνευμονικό”. Όσο έβλεπα αυτά που δεν έβλεπα σε κεντρικές εισαγωγές αέρα, “τώρα αυτό το 2.45mm είναι πηγάδι ή όχι;”, όσο πηγάδι ήταν κι ο Hurricane, με το παράδοξο να ξετινάζει τα καπνικά με όποια κλειστή επιλογή στον αέρα, όσο έμενα έκπληκτος με τα θαυμαστά έργα των επιστομίων, (ύψος ή διάμετρος; μήπως και υλικό ή και όλα μαζί; ), ή στο πρωτοχτύπημα σε Erlprinz, (α, αυτό εννοούν “χτύπημα”). Τροφοδοσία ή γωνία αέρα; μήπως θάλαμο ατμοποίησης ή καλύτερα να στάξω; Τελικά, ο χρήστης δεν φταίει ποτέ; εμείς είμαστε οι ειδικοί που ποτέ δεν έχουμε ευθύνη; ξερολάκια; / Από τα δεξιά κι αριστερά λοιπόν. Αφού είναι 1:1, τότε είμαι διπλά μάγκας. Ούτε είμαι απ’ τους χαζούς που τα σκάνε, ούτε βλέπω και διαφορές στην ατμιστική απόλαυση. Είμαι διπλά μάγκας γιατί υπογράφω πως όλα πάνω κάτω είναι ίδια, αυτό που ατμίζω τώρα είναι μάπα, άρα και το άλλο μισό του 1:1 είναι ακόμα πιο μάπα. / Συγγνώμη κύριοι, όμως εδώ τραβάω τα βυζιά μου με τη σοφία σας. / έλα, πιάσε τυχαία κάποιους από αυτούς. Έλα μετά και πες πως δεν αξίζουν τα δεκάρια, πως δεν γίνεται όλοι αυτοί να είναι κορυφαίοι, δεν υπάρχει τέτοιο πράγμα, όλα είναι φθηνός μύθος. / Όπως κι ο μπρουτάλ κουλ τύπος, που δεν συγκρίνει τίποτα με το αγαπημένο του Ένα. Όλα, δεν είναι ούτε μισό βλέφαρο, υπάρχει μόνον το Ένα του. Όπως ο εκλαϊκευμένος ερασιτέχνης “Μικρός Επιστήμονας”, τα γνωρίζω όλα, τα σφάζω όλα, (από λίγο). Όπως ο μόστρας, αξίζει κάτι μόνο αν είναι ακριβό, όλα τ’ άλλα είναι τενεκεδάκια. Όπως οι “Εκλεκτοί”, η χαρά της παρέας, ό,τι πουν είναι σωστό, γιατί το είπαν αυτοί, τέλος. Όπως οι αθόρυβοι, συλλέγουν οπλισμό και σε χτυπούν όταν πέφτεις... / Πυροβόλα ασύλληπτης ευφυίας, αστραπιαία μικρά: ο Skyline είναι δευτερότριτος, ο Eviva είναι σκουπίδι, ο GUS βγάζει κομμάτια της σειράς, ο IMEO δεν υπήρξε ποτέ, στους atmizoo υπάρχει αλάνα, ο Leo δεν έδινε γεύση 1ης γραμμής, οι Ελβετοί είναι οι μισοί κλέφτες και οι άλλοι μισοί περίπου κλέφτες. Οι Γερμανοί είναι φίλοι μας μέχρι να γίνουν ξανά εχθροί μας. Να μην βλέπει τίποτα ιδιαίτερο στους Taifun…, να είναι όλα αρπαχτές και φούμαρα. Και; Και! Όλα είναι υποκειμενικά... / τα τραβάς τα βυζιά σου ή δεν τα τραβάς, κύριε πρόεδρε; εμ, εδώ σε θέλω κάβουρα. / Ατμιστικά παράδοξα, πάντα θα υπάρχουν αρκεί να σταθείς ελάχιστα και να ξεφορτώσεις τον ασήκωτο εγωισμό σου. Ν’ ατμίζεις high end περιπτωσάρα, να σού ‘ρχεται ο παλαίμαχος Nautilus των απανταχού νεοεισερχομένων και να θες να χειροδικήσεις.[/justify]

[justify]Ήθελα να πω πολλά πολλά ακόμα, δεν είπα τίποτα και νιώθω άβολα γι’ αυτό. Πάντως, έτσι όπως το έχω ζωγραφίσει στο μυαλό μου, αυτό εδώ είναι το προτελευταίο μου συγκριτικό, θ’ ακολουθήσει ακόμα ένα, κι αυτό γιατί, γιατί περίμενα αρκετό καιρό για να το δω. Αν για κάποιο άγνωστο λόγο πρέπει να δικαιολογήσω όλα αυτά, θα πω πως ο κυριότερος λόγος είναι πως έχει κορεστεί η κατάσταση (κι ακόμα δεν άρχισε καλά καλά). Δυστυχώς, μπαίνεις σε μία διαδικασία αρκετά περίεργη. Από κάποιο σημείο και μετά λειτουργείς ως συλλέκτης, δεν απολαμβάνεις σχεδόν τίποτα, πολλά κομμάτια περιμένουν υπομονετικά στο σκοτάδι μέχρι να έρθει η σειρά τους για ένα σύντομο πέρασμα, και μετά πάλι στα σκοτάδια, κυριολεκτικά, υπάρχουν επισκευάσιμοι όπου δεν ανοίχτηκαν ποτέ. Ασφαλώς, από ένα σημείο και μετά γίνεται πολυέξοδη διαδικασία που δεν σταματάει πουθενά και σε τίποτα. Και τέλος, διαπιστώνεις πως δημιουργείς περισσότερους εχθρούς και ελάχιστους φίλους, ασφαλώς, δεν παραγνωρίζω πως όταν εκτίθεσαι με κάποιο τρόπο, όταν ανοίγεσαι σε πιο βαθιά νερά, πρέπει και να περιμένεις αντίδραση, θετική και αρνητική, να περιμένεις και να δέχεσαι απλόχερα και τον αντίλογο και την κριτική ακόμα και την όποια επίθεση, και κακά τα ψέματα, είναι μία διαδικασία που οφείλεις να γνωρίζεις πως θα σε σπρώξει προς την έξοδο, αργά ή γρήγορα.[/justify]

[justify]Στα δικά μας τώρα. Εδώ έχουμε 2 διαφορετικούς κόσμους, που όμως είναι δίδυμοι. Παλαβό; Θα το ξεκινήσω πάλι λίγο αυτοβιογραφικά. Όταν άρχισα να πρωτοψάχνω το “κάτι παραπάνω”, είχα διαβάσει εντυπωσιασμένος τον αγαπητό φίλο Varaderum. Είναι, πιστεύω, ιδανική περίπτωση ατμιστικού μέντορα, και δεν χρειάζεται να επεκταθώ καθόλου, θα του πω μόνο ένα τεράστιο τεράστιο ευχαριστώ. Εκεί λοιπόν είδα πάλι έναν ολίγο παραγκωνισμένο GSL. “μα καλά, τόσο λίγοι ασχολούνται; κάποιοι τουφεκίζουν στον αέρα για ανεξήγητες διαρροές και για ουσία μηδέν; και πού, σε έναν ρυθμιστή απόλαυσης με χίλιους δυο τρόπους. Το όπλο των Taifun μπήκε άμεσα σε σύγκριση με τον GTIII, και δεν θ’ αποκαλύψω τα δικά μου συμπεράσματα, θα πω μόνο πως όταν μιλάμε για Taifun τα πράγματα σοβαρεύουν. Το εδώ παράδοξο θα το δώσω με χαριτωμενιά. Πάρε ένα 10μελο από Dinner Lady, ασφαλώς και μιλάω για το φημισμένο Lemon Tart. Πάρε λοιπόν το πρώτο (δήθεν) άκυρο ως βήμα για Taifun, πάρε ένα lemon tart. Στήσε εκεί γύρω στο 1Ω, λεπτό kanthal και λίγα βατ. Θα κλάψεις. Θα σου δώσει τη ζεστή ζύμη στη μάπα, κάπου πιο πίσω ακολουθεί το λεμονάκι και απλωμένες κρέμες στο παρασκήνιο. Τα ωραία όμως ακόμα δεν άρχισαν. Αν δεν το έχεις καταλάβει ακόμα, χρησιμοποιείς έναν επαγγελματία στους high end. Οι επιλογές στον αέρα είναι τόσο μελετημένες, ξέρουν πώς πού και πότε να χτυπήσουν. Το πιο ωραίο; παίζει απίστευτα σε όποια επιλογή αέρα (κυριολεκτικά), το ακόμα πιο ωραίο; σου δίνει με 10 διαφορετικούς τρόπους το υγρό, 10 διαφορετικά πεδία ατμιστικής απόλαυσης, η γεύση εδώ επιβάλετε να είναι πολυδιάστατη και ο χρήστης τουλάχιστον υποψιασμένος για το τι κρατάει στα χέρια του. Κατόπιν, και χωρίς βιασύνες, βάλε τα υγρά προτίμησης, (όχι diy δυστυχώς), βάλε κάτι πιο σοβαρό, παίξε με μηχανικά κόλπα, ε, έλα μετά να πεις περήφανα, “όλα είναι υποκειμενικά”. Δεν θα χρειαστεί να επεκταθώ καθόλου, υπάρχει το υπέροχο σχετικό νήμα, κι αν θέλεις κάτι ακόμα, βλέπεις κι εδώ. Ο συντηρητικός και αυστηρός Γερμανός, τον προίκισε τον GTIII, για 1η φορά με γέμισμα από επάνω, πλήρης η πρόσβαση στη βάση του, και γι’ ακόμα μία φορά, η κορυφαία ρύθμιση εισαγωγής αέρα, νέα κουμπωτή καμπάνα, ρύθμιση υγρών από επιστόμιο, παιχνίδι το στήσιμο, επιλογή κοντύτερης καμπάνας ή και τ’ αχρείαστα για μένα mtl κόλπα. Αμφιλεγόμενη η ομορφιά του; ναι θα πω, κι εγώ χρησιμοποιώ πιο εύκολα το XS tank kit του. Δεν παύει όμως να είναι υπέροχος ως Taifun στα δικά μου μάτια, επίσης, σαν απόδοση, απολαμβάνω καλύτερα με την ψηλόλιγνη καμινάδα του πάρα με το κοντό κουστούμι του, εξάλλου δίνει τόσες πολλές επιλογές που όρεξη να ‘χεις και όλα θα είναι στο μέγιστο. Να καταλήξω κάπου; μάντεψε. Τίποτα λιγότερο από μια στοίβα δεκάρια. Με απόλυτο θράσος θα πω, αν τον βρεις κάπου, χτύπα τον όσο προλαβαίνεις, δεν θα έχεις πολλές ευκαιρίες.[/justify]

[justify]Στην άλλη όχθη τώρα. Phenomenon. Πρέπει να πω κάτι; χαχαχα.[/justify]

[justify]Θα δώσω μόνο μία εικόνα, πέρα για πέρα αληθινή και επαναλαμβανόμενη, είμαι σίγουρος, όπως σε βουβό κινηματογράφο που τρέχουν τ’ ανθρωπάκια έτσι απέριττα κι απλά. Λοιπόν. Λες στο (ή στα...) έτερον ήμισυ πως πας για απλό σέρβις/έλεγχο το αυτοκίνητο, πως δεν θα καθυστερήσεις παρά ελάχιστα λεπτά, άντε σκάρτα μία ώρα. Φεύγεις σφαίρα. Φτάνεις, διπλοπαρκάρεις με αναμμένα τα αλάρμ σου. Μπαίνεις, “Πιάσε ό,τι έχεις, βιάζομαι ρε συ...! Απ, τι κρατάς; άστο κάτω, στο πήρα...”. / Με απλά ελλήνικος, ό,τι είναι GUS είναι γεύση. Το έχω πει και θα το λέω πάντα, ο δημιουργός είναι ευφυέστατος άνθρωπος, η γεύση που βγαίνει από τις δημιουργίες του δεν μπορούν να συγκριθούν με κάτι άλλο. Μάλιστα, για να το πω ακόμα πιο χαριτωμένα, θα έπρεπε να κατοχυρώσει τη λέξη γεύση, γιατί πολύ απλά τού ανήκει. / Διαβολική σύμπτωση. Κι εδώ δεκάρια.[/justify]



[justify]Επιλογή: Εδώ τώρα, ανέβηκα σε ισχύ και κατέβηκα σε τιμή αντίστασης. Δεν επέλεξα την εύκολη διαδρομή τού ενός Ωμ, ήθελα να δω στα σφικτά τους πώς τρέχουν σε μικρή αντίσταση και άνω των 15 βατ, πάρε και vg στις τσέπες. Έτσι λοιπόν, ss316l 0.4mm, 8 σπείρες, 2.5mm πυρήνας, 0.55Ω, 20-25W. Ο Phenomenon είναι σφικτός και παίζει στην έδρα του όπως κι αν τον στήσω, ό,τι κουλό κι αν μου ‘ρθει στην κεφάλα, ο δε GTIII, τι να πω; διδάσκει αέρα, ό,τι κι αν επιλέξω δίνει κόλαση. Θες 1 τρύπα; την πιο μικρή; μήπως 2 ή κάτι ακόμα; μήπως όλα ανοικτά; κ ό λ α σ η. / Υγρό αναπλήρωσης, LamdaVape “λ” (12 monkeys), Furiosa (Jungle Trouble). / αστεία πλευρά της ιστορίας: με φουλ αέρα στον GTIII, 12mg, μπανάνες και τα ρέστα. Πήρα τις παιδικές αμυγδαλές μου στα χέρια..., τρελό πηχτό ντουμάνι που δάκρυσα από την 1η κιόλας τζούρα. Ζω ένα όνειρο, μη με ξυπνάτε.[/justify]

[justify]Taifun GT III: 1) Γεύση: 10/10, 2) Χτύπημα: 10/10, 3) Ντουμάνι: 10/10, 4) Ανάλυση γεύσης: 10/10.[/justify]
[justify]Phenomenon: 1) Γεύση: 10/10, 2) Χτύπημα: 10/10, 3) Ντουμάνι: 10/10, 4) Ανάλυση γεύσης: 10/10.[/justify]

[justify]Σημ. Και εδώ, υπάρχει μικρή αλλαγή στη βαθμολογία, σε σχέση με προηγούμενο συγκριτικό. Δεν θέλω να δικαιολογήσω τίποτα γιατί βαρέθηκα να μιλάω για ελέφαντες και παπαρούνες αλλά και γιατί όταν είμαι κουρασμένος είμαι και πιο ευάλωτος, πιο γαλαντόμος, διάολε.[/justify]

[justify]Σημ.2 Μικρή, μικρούλα υπομονή. Θέλω να δω ένα ακόμα μικρό συγκριτικό, (και που περίμενα, όπως προείπα, πάρα πολύ καιρό), γνωρίζοντας μάλιστα πως υπάρχουν καλύτεροι τους, αυτό όμως δεν μου λέει κάτι. Το αν τσακωθούν οι κορυφές είναι πάντα εποικοδομητικό κι ευχάριστο, προς γνώση και συμμόρφωση πάντα.[/justify]


« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 12, 2017, 13:39 από Buliwyf »

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Star Wars ‒ (Ανελέητα VS)
« Απάντηση #123 στις: Ιουνίου 24, 2017, 15:47 »
Εντελώς άσχετο με το νόημα του νήματος, αλλά θα το πω: με πονάει η ψυχή να βλέπω ανάμεσα σε αυτές τις ομορφιές, κακάσχημα 10μελα μπουκαλάκια...

Πάρτε πίσω την TPD ρε κοπρίτες...

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Star Wars ‒ (Ανελέητα VS)
« Απάντηση #124 στις: Ιουνίου 24, 2017, 17:28 »
Τζο, καταναλώνεις ουσίες? :laugh1:

Αυτό δε μου το σχολίασες όμως! Τζάμπα είχα κολλήσει από πίσω, από του Ρέντη μέχρι το Π.Φάληρο για να βρω ευκαιρία να σε απαθανατίσω?

Αποσυνδεδεμένος CaptainMorgan

  • **
  • 193
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Star Wars ‒ (Ανελέητα VS)
« Απάντηση #125 στις: Ιουνίου 24, 2017, 20:14 »
Δε ξέρω τι ουσίες καταναλώνει ο άτιμος αλλά κάθε φορά είναι απόλαυση να τον διαβάζεις ::)
Και αυτή τη φορά νομίζω ξεπέρασε και τον εαυτό του σε ατμοφιλοσοφία :respect:

( Εντάξει το εμπεδώσαμε ότι "αδίκησες" τον Κέρας, τον πήραμε, τον απολαμβάνουμε,
μην απολογείσαι κάθε φορά, σε συγχωρούμε :tongue_smilie: )

Αποσυνδεδεμένος Smoke Alarm

  • **
  • 286
  • Φύλο: Άντρας
  • Το ατμισμα θέλει χρόνο και ρέγουλα !
Απ: Star Wars ‒ (Ανελέητα VS)
« Απάντηση #126 στις: Ιουνίου 24, 2017, 20:46 »

Δεν είναι ατμοφιλοσοφια είναι αυτοκριτική και μάλιστα πολύ σκληρή .

Γι αυτό παίρνει συγχαρητήρια και από μένα !

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
CloudOne v2 vs CloudOne v3 (by Cloud Mods)
« Απάντηση #127 στις: Ιουνίου 26, 2017, 14:41 »
CloudOne v2 vs CloudOne v3 (by Cloud Mods)



[justify]Λοιπόν λοιπόν, εδώ είμαστε κι εμείς για το τελευταίο μικρό και σεμνό συγκριτικό. Ένα συγκριτικό όπου το περίμενα αρκετό καιρό, βασικά από την 1η μου μέρα ως κάτοχος τού υπέροχου CloudOne (v2). Όταν πρωτοείδα τον Cloud, σε χέρια φίλου, εντυπωσιάστηκα από την εικόνα. Πανέμορφος, λιτός, απέριττος, (μιλάω για τον v1). Το διάφανο θολό τανκ του ήταν όλα τα λεφτά, υπέροχο δέσιμο με το μικρό λευκό επιστόμιο, με τα διακριτικά κόκκινα o-rings του, το υπέροχο μίνιμαλ φινίρισμα στα ss τμήματά του. Έρωτας και μάλιστα διακριτικός, επισκευάσιμος για πεταχτά φιλάκια μακριά απ’ τα αδηφάγα βλέμματα του κόσμου. Τώρα. Τον v3, τον περίμενα πώς και πώς. Ήρθε Παρασκευή, όλοι πήραν τον v3, μέχρι κι ο πιτσιρικάς με τα βεζούβια σπυριά, της κυρα-Δέσποινας, της χοντρής ντε. Kι εγώ; εγώ έβλεπα τρελό καράτε σ’ επανάληψη, (όπου, ένας καλός Κινέζος, κυνηγούσε έναν κακό Κινέζο, στην Κίνα. Κι όλα αυτά με πολύ καρατέ). Τι να κάνω, αφού έχω αδυναμία στον Κυριάκο, “Δευτέρα; Δευτέρα λοιπόν, ρε κάθαρμα”. Ξημερώθηκα, ήπια τα καφεδάκια μου και πήγα να τον βουτήξω απ’ το λαιμό, τον άθλιο. “φέρε τον Cloud γιατί θα χεστούμε άσχημα..., παλτό μ’ έκανες...”.[/justify]

[justify]Ας εξηγήσω τώρα και την ανυπομονησία μου για το συγκριτικό, (προσοχή, θα είμαι και αντιφατικός, πέρα από σπαστικός). Όσοι φίλοι γνωρίζουν πολύ καλύτερα τον Cloud από εμένα (και είναι αρκετοί και αξιόλογοι ατμιστές), ας δείξουν κατανόηση με αυτά που μόλις διαβάσουν. Τον Cloud, ποτέ δεν τον είδα ως τσιγαρίσιο. Ποτέ δεν ήταν μέσα στις δικές μου επιλογές όταν ήθελα έναν κλασικό σφικτοτζούρη με ντελικάτη σφικτή απόδοση, κι έχω αρκετά προσωπικά παραδείγματα όπου επιβεβαίωνα συχνά αυτή μου την άρνηση. Το πρώτο πράγμα που με είχε κερδίσει ο Cloud ήταν το υπέροχο πυκνό ντουμάνι του, μικρό σχετικά σε έκταση, μεγάλο, κορυφαίο σε πυκνότητα για την κατηγορία του, και με πραγματική ποιότητα ατμού. Ένα δεύτερο, η απαλή του γεύση. Όχι ξεχειλωμένη, όχι αχταρμάς, όχι τρελές αναλύσεις. Και ασφαλώς, πανέμορφος ως μίνιμαλ, συν ολάκερο σχολείο, συν άριστη απόδοση, συν διαχρονική αξία, και και και. Ό,τι κι αν βάλεις στο επιστρέφει με υπέροχο τρόπο. Θες diy, θες πολυπλοκότητες, θες φρούτα, θες καλοκαίρια, θες γλυκά καπνικά, θες πουρίσιους χειμώνες; Ό,τι θέλει ο αφέντης, ο κύρης του σπιτιού. Έλα όμως που υπήρχε μία παραφωνία, (για τον Joe πάντα μιλάω). Ο αέρας του. Λίγος κι όχι βασιλιάς τσιγαρίσιος. Μόνιμα τέρμα ανοικτή η εισαγωγή αέρα, μόνιμη η γυμναστική στα μάγουλα που φώναζε, “δεν έχω άλλο, δεν έχω άλλο οξυγόνο”, μόνιμα η αντίσταση ψηλά, μπας και πάρω το κάτι παραπάνω. Και ήταν απ’ τις επαναλαμβανόμενες φορές μου, όπου δεν έριχνα σε μένα μόνο το φταίξιμο, (π.χ. ήθελα στο μπαμ ραφινάτο τσιγαρίσιο; Keras, Pallas, Nautilus, GUS, ασφαλώς Eviva, και η λίστα ασταμάτητη). Από την άλλη, είναι τόσο σπουδαίος επισκευάσιμος ο Cloud, που δεν σε κάνει ικανό να δεις πως λέω κι εγώ τη δική μου αλήθεια. Σου δίνει τόση αρμονία στο άτμισμα που εύκολα απορρίπτεις τα όσα λέω. Παρ’ όλα αυτά, εγώ με στηρίζω γιατί αυτή ήταν η δική μου πραγματικότητα με τον Cloud.[/justify]

Boosted, baby. Boosted!


[justify]Τώρα. V3. Δευτέρα πρωί. Αν και καθυστερημένος ως προς την παραλαβή του, αν και υπερβολικά γρήγορα για πρώτα συμπεράσματα, όμως, όμως, πιστεύω παράλληλα πως είναι απ’ τις περιπτώσεις όπου το τόσο σύντομο χρονικό (ακόμα δεν έβγαλα το κράνος...) για σύγκριση αέρα, είναι το ιδανικότερο, κι αυτό γιατί, γιατί δεν έχεις το χρόνο ώστε να στρογγυλέψεις τη γνώμη σου με όσα θα δεις. Τον καμάρωνα, τον μύριζα αχόρταγα. Μπήκε για ένα γρήγορο μπανάκι και βουρ για στήσιμο απέναντι στον υπέροχο αδερφό του. TPD κόλπα, πλέον, κι έτσι δεν θα ξέφευγε ούτε ο Cloud. Όμορφος και διαχρονικός, ό,τι κι αν κάνουν οι απ’ έξω. 7mm σε ύψος το μαύρο του επιστόμιο, 8mm το άνω μέρος, περίπου 6mm στο κάτω, (το λευκό που γνωρίζαμε, 9mm ύψος, 5mm άνω και κάτω μέρος). Καμπάνα, άλλα κόλπα, από 3mm σε 4mm. Κεντρική εισαγωγή. Χμ. Από 1 οπή σε 2 των 2mm έκαστος. Τα υπόλοιπα δεν χρειάζεται να τα επαναλάβω. Υπέροχη τροφοδοσία, υπέροχη ρύθμιση αέρα και υγρών. Βαθύτερα σκαμμένη η βάση και από τις 2 πλευρές. Το μεταλλικό δόντι/στοπ στο δαχτυλίδι ρύθμισης παρέμεινε και στον v3. Όμορφο και το άνω δαχτυλίδι με τη σχετική χάραξη/λογότυπο, (που πλέον δεν διαθέτει τις σχετικές 2 οπές αναπλήρωσης). Στο ατμιστικό δικό μου πρώτο συμπέρασμα τώρα. Χωρίς πολλά πολλά: Δεν υπάρχει κανένας λόγος, όσοι αγάπησαν τον CloudOne, όπως τον ξέρουν, ν’ ανησυχούν για κάτι “άλλο”. Είναι πανέμορφοι ως Cloud. Όποια επιλογή κι αν έχεις κάνει μέχρι τώρα. Ο v1, o v2, δεν θα σε προδώσουν ποτέ. Πιστεύω, και ταπεινή μου άποψη, πως ο κατασκευαστής εργάστηκε πανέξυπνα στον v3. Κ α ν έ ν α ς δεν θα απογοητευτεί. Κανένας όμως. Είτε πας στον v3 είτε παραμείνεις στον v1,v2. Όλοι χαίρονται και απολαμβάνουν έναν ιδιαίτερο και κορυφαίο επισκευάσιμο. / Απλώς, εδώ σου δίνει μερικές ευκολίες, -που όμως, ένας λάτρης των Cloud δεν θα δώσει ιδιαίτερη σημασία γιατί στήνει με κλειστά μάτια, (π.χ. δεν ψαλίδισα τίποτα, δεν ξεφούσκωσα κανένα βαμβάκι, ρύθμισα πιο μικρομετρικά την τροφοδοσία, είδα κι εγώ -ως πιο αεράτος τύπος-, πώς είναι και με πιο κλειστές ρυθμίσεις στον αέρα του. Δεν είχα ως προαπαιτούμενο το να σηκώσω την αντίσταση όσο γίνεται πιο ψηλά ώστε να πάρω το κάτι παραπάνω στις δικές μου εισπνοές). / Ακόμα πιο συνοπτικά; Γεύση/χτύπημα/ντουμάνι, όπως θα ήθελες σε έναν Cloud. Κυριολεκτικά, για μένα πάντα, είναι μία καταπληκτική ισοπαλία ως προς τη συνολική απόλαυση, απλώς καταθέτεις και γούστο στο αν θα πας σε έναν από αυτούς. Δεν χάνεις όπου κι αν σταθείς.[/justify]

[justify]Επιλογή: Nichrome 0.4mm, 8 σπείρες, 3mm πυρήνα, 0.8Ω, 15W. Υγρό αναπλήρωσης, LamdaVape “λ”, (12 monkeys), Egoist, Angel Flavors (Holy Coffee).[/justify]

[justify]CloudeOne v2: 1) Γεύση: 10/10, 2) Χτύπημα: 9/10, 3) Ντουμάνι: 10/10, 4) Ανάλυση γεύσης: 9/10[/justify]
[justify]CloudeOne v3: 1) Γεύση: 10/10, 2) Χτύπημα: 9/10, 3) Ντουμάνι: 10/10, 4) Ανάλυση γεύσης: 9/10[/justify]



[justify]Πριν πέσουν οι τίτλοι τέλους, θα ήθελα να δώσω ένα τελευταίο μου στίγμα, για όσα μαγικά πράγματα συνάντησα στο μικρό αλλά καταπληκτικό μου ταξίδι / “επαναλαμβάνεσαι, ...λεβέντη!”, θα πει τώρα κάποιος κακεντρεχής. Προσπερνάω (τον κακεντρεχή...). Οι επισκευάσιμοι ατμοποιητές με κέρδισαν από την πρώτη στιγμή, αυτό το “κάτι παραπάνω” απ’ την απαγορευμένη ατμιστική περιοχή 51 με την κωδική ονομασία “high end vape”…, αυτή λοιπόν στα δίνει και στα παίρνει στο μέγιστο. Πολλές φορές ζήλεψα την ιερή απλότητα, πολλές φορές αναστέναξα πως είναι μάταιο να νιώθεις μία αγάπη ως χόμπι αλλά να διαπιστώνεις και πως ζεις μέσα σε εικονική πραγματικότητα. Απλώς ενισχύεις την καταναλωτική σου ασθένεια, την υστερία σου και το Εγώ σου. Αν με ρωτούσε κάποιος φίλος, κάποιος δικός μου άνθρωπος, θα του έλεγα να μην ακολουθήσει αυτά που εγώ ακολούθησα, άσχετο αν θα τα ξαναέκανα όλα αυτά. Θα του έλεγα λοιπόν, μείνε μακριά, απόλαυσε το άτμισμα, μην δεχτείς κανένα ημίμετρο όμως κινήσου έξυπνα. Μείνε σε κάτι καλό αλλά ένα. Λιώσ’ το, κι αν το καταφέρεις τότε ξενοκοίταξε. Αν θα ήθελα να ξανακάνω τη διαδρομή; μα το είπα, ασφαλώς και ναι, όμως δεν βγαίνει πουθενά, και για επιβίωση κάποιου ορεξάτου που θέλει σώνει και καλά να συνεχίσει αυτό το μονοπάτι, θα του έλεγα:[/justify]

[justify]
  • Κλείσε αυτιά, κλείσε μάτια. Μην ξεχνάς πως εσύ είσαι οδηγός του εαυτού σου κι όχι οι άλλοι.
  • Ξεχώρισε μέσα σου τις βασικές κατηγορίες των επισκευάσιμων.
  • Τα κόστη δεν είναι μικρά, υπολόγισε σωστά το κάθε σου βήμα.
  • Οφείλεις να γνωρίζεις πως δεν υπάρχει τέλος στην αναζήτηση.
  • Μην πουλάς μην αγοράζεις, όχι ως δεδομένο. Δεν προλαβαίνεις καν να γνωρίσεις αυτό που κρατάς στα χέρια σου.
  • Λειτουργείς ως συλλέκτης. Δεν θα χαρείς ποτέ τη συλλογή σου. Δέξου το.
  • Μη δίνεις συμβουλές. Είσαι ο τελευταίος που γνωρίζει από άτμισμα, κι αυτό σε κάνει σοφότερο.
  • Μείνε ανώνυμος. Αυτό σε γλυτώνει από πολλά λάθη.
  • Αναζήτησε από παντού πληροφορίες, η πιο μικρή λεπτομέρεια σε βάζει πάντα σε θέση ισχύος.
  • Μείνε μακριά από κλώνους. Δεν σε αφορά το πώς μοιάζει ένα Rolex. Καλύτερα 1 αμαρτία παρά 100 κάλπικες προσευχές.
  • Μάντεψε. Δεν παίρνεις καμία αξία, είσαι ο ίδιος ανθρωπάκος που ήσουν πάντα. Η “πλατεία” είναι για άλλους.
  • Επιβάλλεται η μηχανική υποστήριξη και τροφοδοσία.
  • Δεν αναζητάς το καλύτερο κομμάτι. Αναζητάς τα καλύτερα που μπορείς να φτάσεις.
  • Δεν αναζητάς το καλύτερο σύρμα, πρόγραμμα ή πλακέτα αλλά τα χειρότερα... Αναζητάς επισκευάσιμα διαμάντια.
  • Μην γίνεσαι κλόουν, με cool, ps, btw, wtf, βατςς/βολτςς/αμπέρςς/πορδόνιατςς..., ή φωσκολικά περί ημιασφράγιστων χειλιών. Υπάρχουν οι κατάλληλοι γι’ αυτό το ρόλο.
  • Στάσου ακέραιος σε όσα γνωρίζεις και όχι σε όσα άκουσες. Άξιο σεβασμού να μάχεσαι 100 γνώμες, ντροπιαστικό το μέσα σε 100 που χτυπούν έναν.
  • Τώρα, μπορείς ν’ ανέβεις κι εσύ στο βαρκάκι της λήθης.  


[/justify]
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 12, 2017, 14:02 από Buliwyf »

Αποσυνδεδεμένος manajoma

  • ***
  • 753
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Star Wars ‒ (Ανελέητα VS)
« Απάντηση #128 στις: Ιουνίου 26, 2017, 14:56 »
τα ειπες όλα στο τελος ρε joe
από εμενα τον Δημητρη .......respect my friend

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Star Wars ‒ (Ανελέητα VS)
« Απάντηση #129 στις: Ιουνίου 26, 2017, 14:59 »
Τιμή μου η παρέα σας. Πάντα και παντού φιλαράκια.  :bow:

Απ: Star Wars ‒ (Ανελέητα VS)
« Απάντηση #130 στις: Ιουνίου 26, 2017, 15:16 »
Τι όμορφα αναλυτικά review.. Περιμένω τον v2 και με αυτά που διάβασα ανυπομονώ σαν τρελός να έρθει..

Αποσυνδεδεμένος Γιαννης1964

  • **
  • 246
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Star Wars ‒ (Ανελέητα VS)
« Απάντηση #131 στις: Ιουνίου 26, 2017, 15:28 »
Υπέροχος για άλλη μια φορά!!! Εύγε για την παρουσίαση και μπράβο για τα σχόλιά σου στο τέλος!
Έχω πάρει μεγάλη βοήθεια ("και" - για να μην αδικώ κι άλλα μέλη εδω μέσα) απο τις παρουσιάσεις σου!!!

Αποσυνδεδεμένος modivin

  • *****
  • 3672
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Star Wars ‒ (Ανελέητα VS)
« Απάντηση #132 στις: Ιουνίου 26, 2017, 15:32 »
Δηλαδή τώρα...πρέπει να βρω λεφτά για γνήσιους??

Και οι γνήσιοι κινέζικοι με τα 20 ευρώ κάνουν ή μόνο έργα τέχνης επιτρέπεται να αγοράζω πλέον?


Αποσυνδεδεμένος Giannis.B

  • **
  • 368
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Star Wars ‒ (Ανελέητα VS)
« Απάντηση #133 στις: Ιουνίου 26, 2017, 16:04 »
Joe φιλε μου εισαι κορυφη.Σκετη απολαυση να διαβαζω οτι γραφεις σε οποιοδηποτε νημα του φορουμ.Παντα ανησυχο πνευμα,παντα ενημερωμενος στις νεες κυκλοφοριες,και παντα στην αναζητηση για το καλυτερο και ποιοτικοτερο.Με ποιητικη διαθεση,υπεροχο χιουμορ,ορεξη για γραψιμο,απολαμβανεις και εσυ και εμεις αυτο που κανεις και μπραβο.Περιμενω να φτασει αυριο ο νεος cloud στα χερια μου και ηδη βοηθησες αρκετα (εχω δυο απο την πρωτη εκδοση) μια και ειμαι λατρης του ατμ/τη.Παντα υπεροχα VS και πολλες φορες πιανω τον εαυτο μου να εχω διαβασει 2 ή 3 φορες οτι εχεις γραψει. :yes: :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ Μ

  • **
  • 283
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Star Wars ‒ (Ανελέητα VS)
« Απάντηση #134 στις: Ιουνίου 26, 2017, 16:59 »
@ Joe

:) :)
Θα θυμασαι την αντιδικια που ειχαμε στο νημα του Le Zephyr !! Η ειρωνεια πηγαινε συννεφο εκατερωθεν!!  :) :)
Παρεμεινε ομως μονο σε κεινο το νημα, εκεινη τη συγκεκριμενη μερα.
Εκτοτε συναντηθηκαμε σε αρκετα νηματα και ειμασταν και οι δυο κοσμιοι.
Σου βγαζω το καπελλο, φιλαρακι, για ολα οσα παρουσιασες!
Ειχες τα αντερα να αντεχεις ειρωνειες και παρ'ολα αυτα συνεχιζες να γραφεις!!

Καποια ανθρωπακια εχουν master στο συγκεκριμενο σπορ, αλλα βρισκουν και κανουν!!

Εχεις το σεβασμο μου και μενω σ'αυτο που εγραψες στο τελος. 
"Αξιο σεβασμου να μαχεσαι 100 γνωμες, ντροπιαστικο το μεσα σε 100 που χτυπουν εναν"   ;) ;)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1863 245954 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 25, 2024, 13:34
από tapantari
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 572015 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 24, 2024, 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 1848 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 8006 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1121592 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 684 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 392 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 326692 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 8593 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 297644 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 827582 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 511634 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios