vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

133 επισκέπτες, 8 χρήστες
johnath, lounik, camber, Milarepa, Doubt, Parolos, andreashadji, bloodlessz

Twitter

E-liquid Mystique Nobacco

Αποσυνδεδεμένος girlplay

  • **
  • 338
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Μη κλεβετε!Η κυβερνηση σιχαινεται τον ανταγωνισμο!
Απ: E-liquid Mystique Nobacco
« Απάντηση #255 στις: Φεβρουαρίου 22, 2012, 09:07 »
Είναι αυτό ακριβώς που λέει το όνομά του: ευχάριστο άρωμα καφέ.
Από τα αγαπημένα μου της σειράς, κατά καιρούς το κάπνιζα όλη μέρα.
Όχι, δεν βρίσκω να έχει σχέση με τα πιο καπνικά. Αν και όλα τα Mystique μοιράζονται μια κοινή βάση.
αυτη τη βαση περιμενα κι εγω να αισθανθω ως 2η και κυρια γευση..οπως στα υπολοιπα που εχω δοκιμασει...αλλα :nope: :nope: :(
Papoy αν και of topic κι εγω προτιμω φρουτωδες κτλ με μηδενικη..και καπνικα με νικοτινη!!! :thumpup: ..μεχρι στιγμης τουλαχιστον :hmmm: :hmmm: Αλλα απο αποψη αισθησης..οχι οτι με χαλαει αλλιως... ::) ::)

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: E-liquid Mystique Nobacco
« Απάντηση #256 στις: Φεβρουαρίου 22, 2012, 18:41 »
Πιστεύω ότι συνδυασμός νικοτίνης και γεύσεις φρούτων δεν πάει.
Ας μας πει και κάποιος παλαιότερος την εμπειρία του
Papoys, αυτό αφορά το γούστο του καθενός και όχι την εμπειρία.
Όμως είσαι εκτός θέματος: εδώ αναφέρουμε γνώμες και εντυπώσεις για τα υγρά της σειράς Mystique της Nobacco.
Ίσως να ταιριάζει καλύτερα να συζητηθεί εκεί:
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,768.0.html

Ή να ανοίξεις εσύ νέο θέμα.

Αποσυνδεδεμένος EarthquakeRita

  • *
  • 27
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Αντε να μην τρελαθώ...... :P
Απ: E-liquid Mystique Nobacco
« Απάντηση #257 στις: Φεβρουαρίου 22, 2012, 19:12 »
Πάντως και το ceo που έχω δοκιμάσει και το royal steam είναι και τα δυο πολύ γλυκά σε γεύση...ειδικά το ceo είναι και πάρα πολύ δυνατό σε άρωμα....σαν να τρώς μπισκότα πνιγμένα στην σοκολάτα καπνιστά αχαχαχαχαχαχαχχαχα Το royal steam είναι πιο ουδέτερο σε γεύση με γλυκιά μυρωδιά καπνικού στην αρχή γιατί μετά όσο το ατμίζεις το καπνικό χάνεται και μένει η γλυκάδα μόνο.....δεν λέω ότι δεν είναι καλές επιλογές απλά δεν είναι για συνέχεια...είναι απλά για να αλλάζεις τις γεύσεις  ;)

Αποσυνδεδεμένος Tegian

  • **
  • 183
  • Φύλο: Άντρας
Απ: E-liquid Mystique Nobacco
« Απάντηση #258 στις: Φεβρουαρίου 22, 2012, 19:26 »
Καλησπέρα συνατμιστές, μπορώ να ρωτήσω κάτι;
Ίσως να είμαι εκτός θέματος οπότε συγχωρέστε με προκαταβολικά.
Έχω αλλάξει αρκετά καπνικά υγρά, όμως πάντα επιστρέφω στο American red.
Διάβασα νωρίτερα για μία γεύση υγρού που είναι αρκετά καπνικό αλλά αφήνει και μια γεύση...... φουντουκιού....
δεν ξέρω, με έχει λιγάκι ιντριγκάρει.Ξέρει κανείς σας να μου πει κάτι; πως το λένε, που το βρίσκω....

 thanks

Φιλε μου αν και off topic αν ψαχνεις για αυτη την γευση θα παρεις το Tobacco Syphony απο Inawera. Οτι καλυτερο σε καπνικο με aftertaste φουντουκι. Δοκιμασε το αφοβα και θα με θυμηθεις !!! Καταπληκτικη βαρια γευση !!!

Αποσυνδεδεμένος KINGGREECE

  • *****
  • 1670
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΤΟΠ ΣΤΗΝ ΜΟΥΦΑ....................
Απ: E-liquid Mystique Nobacco
« Απάντηση #259 στις: Φεβρουαρίου 23, 2012, 08:00 »
Πάντα ατμίζω σε 18mg  οπότε ότι σου είπα είναι σε αυτό το επίπεδο!! Δεν έχω δοκιμάσει αυτά που αναφέρεις αλλά ΕΝΑ θα σου πώ ότι και να πάρεις μην διανοηθείς να πάρεις το  Pregio ...μη για το θεό ..... δεν υπάρχει χειρότερη γεύση και μυρωδιά απο αυτό το υγρό...λές και το έχουν αντλήσει κατευθείαν απο τα λήμματα της ευδαπ  :laugh1:
όσο για το tribeca της halo φίλε μου έχω να πώ ότι μέχρι στιγμής εδώ και 4 μήνες που ατμίζω είναι ότι καλύτερο υπάρχει στην αγορά πάντα για τον δικό μου λαιμό γεύση και γούστο.....πολύ καλή βάση με άρωμα για όλες τις ώρες ...ότι και αν φάω ότι και αν πιώ όταν το ατμίζω είναι αναλλοίωτο ...... Οταν ατμίσεις με το καλό αυτά που θα πάρεις πές μας εντυπώσεις να ξέρουμε τι παίζει  8)
με ποιο ατμοποιητη εισαι?

Αποσυνδεδεμένος imjp1982

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: E-liquid Mystique Nobacco
« Απάντηση #260 στις: Φεβρουαρίου 24, 2012, 15:02 »
Λοιπον οπως ειχα πει,μου ηρθαν τα υγρα που ηθελα για να τα δοκιμασω...Cosi,Tobacco Echo,Don και Caprice...Ολα σε 12mg νικοτινη...Απο τα 4 υγρα εχω δοκιμασει τα 2 εως τωρα(Tobacco Echo και Don) και θα πω εντυπωσεις..Η δοκιμη εγινε με Giant carto 1.6 ohm και το καθε υγρο εννοειτε σε διαφορετικο carto

Tobacco Echo:Εχει μετριο χτυπημα,καλο ντουμανι,γλυκιζει ελαχιστα..Δυστηχως το αρωμα και η γευση του μου εφεραν σε κατι απο αρωματικη σακουλα σκουπιδιων..Και λεω δυστηχως γιατι οταν στο μυαλο μας φερνουμε την εικονα μιας σακουλας σκουπιδιων,δεν ειναι και οτι καλυτερο..ΑΛΛΑ...Δεν θελω να ειμαι αδικος..Ατμιζεται πολυ ανετα σε σχεση με αλλα υγρα που εχω δοκιμασει..Μαλιστα καποιες φορες οταν δεν εχεις στο μυαλο σου οτι το αρωμα μοιαζει σε αρωματικη σακουλα σκουπιδιων,μπορω να πω,πως εθιζεσε μαζι του..Δεν ξερω γιατι και ειναι λιγο παραξενο,αλλα καποιες στιγμες απολαμβανω τοσο πολυ το αρωμα του και την γευση του..Ειπαμε η μυρωδια μοιαζει με την μυρωδια μιας αρωματικης σακουλας σκουπιδιων...ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑΣ και ΑΔΕΙΑΣ σακουλας,ΟΧΙ χρησιμοποιημενης με σκουπιδια μεσα!!!!ΕΧΕΙ ΣΗΜΑΣΙΑ ΑΥΤΟ!!!Μπορει να το ξαναπαρω!!!

Don:Εχει μετριο χτυπημα,καλο ντουμανι,γλυκιζει αλλα οχι πολυ...Το αρωμα ωραιο και ελαφρυ..Γευστικα δεν ενθουσιαστηκα..Σιγουρα καποιες στιγμες της ημερας θα ειναι ευχαριστο,αλλα δεν ειναι το υγρο για να το ατμιζεις ολη μερα..Επισης θα ελεγα οτι δεν μου θυμιζει τοσο πολυ ουζο οπως εχουν περιγραψει αλλοι συνατμιστες..Σιγουρα παντως φερνει σε σχετικα γλυκο οινοπνευματωδης ποτο..Δεν θα το ξαναπαρω!!!

Απο τα 2 αυτα υγρα,προτιμω για χρηση ολη την μερα το Tobacco Echo!!!

Απο εβδομαδα θα πω εντυπωσεις απο τα αλλα 2 υγρα που εχω το Cosi και Caprice
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 25, 2012, 21:48 από imjp1982 »

Αποσυνδεδεμένος polis

Απ: E-liquid Mystique Nobacco
« Απάντηση #261 στις: Φεβρουαρίου 24, 2012, 15:20 »
Πάντα ατμίζω σε 18mg  οπότε ότι σου είπα είναι σε αυτό το επίπεδο!! Δεν έχω δοκιμάσει αυτά που αναφέρεις αλλά ΕΝΑ θα σου πώ ότι και να πάρεις μην διανοηθείς να πάρεις το  Pregio ...μη για το θεό ..... δεν υπάρχει χειρότερη γεύση και μυρωδιά απο αυτό το υγρό...λές και το έχουν αντλήσει κατευθείαν απο τα λήμματα της ευδαπ  :laugh1:
όσο για το tribeca της halo φίλε μου έχω να πώ ότι μέχρι στιγμής εδώ και 4 μήνες που ατμίζω είναι ότι καλύτερο υπάρχει στην αγορά πάντα για τον δικό μου λαιμό γεύση και γούστο.....πολύ καλή βάση με άρωμα για όλες τις ώρες ...ότι και αν φάω ότι και αν πιώ όταν το ατμίζω είναι αναλλοίωτο ...... Οταν ατμίσεις με το καλό αυτά που θα πάρεις πές μας εντυπώσεις να ξέρουμε τι παίζει  8)
:laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:ΠΟΣΟ ΔΙΚΙΟ ΕΧΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ PREGIO

Αποσυνδεδεμένος imjp1982

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: E-liquid Mystique Nobacco
« Απάντηση #262 στις: Φεβρουαρίου 29, 2012, 15:19 »
Καλησπερα σας...Οπως ειχα πει την προηγουμενη βδομαδα,θα ειχα εντυπωσεις απο τα υπολοιπα 2 υγρα που πηρα για δοκιμη..Το Cosi και το Caprice και τα 2 στα 12mg νικοτινη με Giant 1.6 ohm..Οι εντυπωσεις μου:

Cosi:Εχει μετριο χτυπημα,καλο ντουμανι,γλυκιζει ελαχιστα..Πραγματικα οσο και αν προσπαθησα,δεν βρηκα καμια διαφορα στην γευση απο το Tobacco Echo..Εχουν την ιδια ακριβως γευση οσο παραξενο και αν ακουγεται..Δεν μοιαζουν απλα...ΙΔΙΑ ΓΕΥΣΗ ΑΚΡΙΒΩΣ..Η μονη διαφορα τους ειναι στο αρωμα που αφηνουν στο χωρο...Το Cosi σχεδον αοσμο,το Tobacco echo πιο εντονο σε οσμη..Μπορει να το ξαναπαρω...

Caprice:Μετριο χτυπημα,καλο ντουμανι,γλυκιζει αρκετα και ισως ειναι το πιο γλυκο υγρο απο την σειρα Mystique μετα το Golden Margy..Η γευση του ειναι εντονη και πραγματικα απροσδιοριστη οσο και αν προσπαθησα να βρω με τι μοιαζει..Μου φερνει κατι σε φρουτενιο...Το αρωμα φερνει σε ξυλο και  το ντουμανι ειναι αρκετα εντονο σε οσμη...Προσωπικα μου αρεσε αλλα δεν τρελαθηκα κιολας..Ισως το ξαναπαρω..

Συνοψιζοντας,αφου εχοντας δοκιμασει ολα τα υγρα της σειρας Mystique πλυν του Preggio,εχω να πω τα εξης..Η σειρα ειναι οντως πολυ καλη γευστικα αν και με υποψια εντονης ξηροτητας για τον δικο μου λαιμο συκριτικα με την απλη σειρα Nobacco...Κατατασσω τα υγρα Mystique απο το καλυτερο στο χειροτερο:

1)VALUTO=Κορυφαιο υγρο και για ολη τη μερα

2)COSI-TOBACCO ECHO=Πολυ καλα υγρα για ολη τη μερα αλλα καπως ξηρα για το λαιμο

3)GOLDEN MARGY=Ωραιο υγρο αλλα αρκετα ξηρο για το λαιμο,λιγο χτυπημα και για συγκεκριμενες ωρες της ημερας

4)CAPRICE=Καλουτσικο υγρο αλλα και αυτο για συγκεκριμενες ωρες

5)DON=Μετριοτατο υγρο που δεν θα ξαναπαρω ποτε

6)CAPPUCINO=Δεν μου αρεσε καθολου...Ποτε ξανα

7)PREGGIO(ΔΕΝ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΚΑΝ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ)
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 01, 2012, 15:25 από imjp1982 »

Αποσυνδεδεμένος giorgos_mel

  • *
  • 54
  • Φύλο: Άντρας
  • the sky is not my limit...it is my playground
Απ: E-liquid Mystique Nobacco
« Απάντηση #263 στις: Φεβρουαρίου 29, 2012, 15:23 »
 :thumpup: :thumpup: :thumpup:
συμφωνω απολυτως και καθετως...
χοχοχο

Αποσυνδεδεμένος akpe

  • ***
  • 653
  • Φύλο: Άντρας
Απ: E-liquid Mystique Nobacco
« Απάντηση #264 στις: Φεβρουαρίου 29, 2012, 21:49 »
Λοιπόν, έκανα την λαλακία να πάρω Valuto 18mg/ml.

Δεν με χαλάει καθόλου η γεύση, κάθε άλλο, απλά σε κάθε τζούρα νοιώθω τον λαιμό μου να καίγεται! :wall:

Οπότε:

1) Σκέφτομαι να πάρω αύριο ενα μπουκαλάκι 0mg/ml να το αραιώσω. ΟΚ, στο μπουκάλι μέσα δεν θα έχω πρόβλημα να το αραιώσω, απλά γεμίζω μισό/μισό. Αν χρησιμοποιώ DCT όμως; Εκεί απλά το ρίχνω με το ήδη υπάρχον 18mg/ml, ταρακουνάω λίγο την δεξαμενή να ανακατευτεί και ελπίζω μετά απο Χ τζούρες, όταν ανανεωθεί το υγρό στο carto, να χαλαρώσει το χτύπημα; :idiot1:

2: Αν γενικώς προτιμώ πιο χαμηλή περιεκτικότητα από το 12ρι, π.χ. 9mg/ml, μπορώ να παίρνω ένα 18mg/ml και ενα 0mg/ml (ή ένα 6mg/ml και ενα 12mg/ml, μην είμαι των άκρων) και να τα ανακατεύω σε μπουκαλάκι πριν τα περάσω στο tank επιτυγχάνοντας 9mg/ml;
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 29, 2012, 22:08 από akpe »

Αποσυνδεδεμένος rocket-1

  • **
  • 289
  • Φύλο: Άντρας
  • Bitcoin expert
Απ: E-liquid Mystique Nobacco
« Απάντηση #265 στις: Φεβρουαρίου 29, 2012, 22:01 »
valuto!!!!!!the best!!! :thumpup: :thumpup: :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος giorgos_mel

  • *
  • 54
  • Φύλο: Άντρας
  • the sky is not my limit...it is my playground
Απ: E-liquid Mystique Nobacco
« Απάντηση #266 στις: Φεβρουαρίου 29, 2012, 22:22 »
Λοιπόν, έκανα την λαλακία να πάρω Valuto 18mg/ml.

Δεν με χαλάει καθόλου η γεύση, κάθε άλλο, απλά σε κάθε τζούρα νοιώθω τον λαιμό μου να καίγεται! :wall:

Οπότε:

1) Σκέφτομαι να πάρω αύριο ενα μπουκαλάκι 0mg/ml να το αραιώσω. ΟΚ, στο μπουκάλι μέσα δεν θα έχω πρόβλημα να το αραιώσω, απλά γεμίζω μισό/μισό. Αν χρησιμοποιώ DCT όμως; Εκεί απλά το ρίχνω με το ήδη υπάρχον 18mg/ml, ταρακουνάω λίγο την δεξαμενή να ανακατευτεί και ελπίζω μετά απο Χ τζούρες, όταν ανανεωθεί το υγρό στο carto, να χαλαρώσει το χτύπημα; :idiot1:

2: Αν γενικώς προτιμώ πιο χαμηλή περιεκτικότητα από το 12ρι, π.χ. 9mg/ml, μπορώ να παίρνω ένα 18mg/ml και ενα 0mg/ml (ή ένα 6mg/ml και ενα 12mg/ml, μην είμαι των άκρων) και να τα ανακατεύω σε μπουκαλάκι πριν τα περάσω στο tank επιτυγχάνοντας 9mg/ml;
ναι αμε...ετσι εχω κανει και γω αρκετες φορες με λαθος υγρα που εχω παρει η απο τσοντες φιλων  ;D

Αποσυνδεδεμένος akpe

  • ***
  • 653
  • Φύλο: Άντρας
Απ: E-liquid Mystique Nobacco
« Απάντηση #267 στις: Φεβρουαρίου 29, 2012, 22:33 »
Θένξ! Θα προτιμήσω συνδιασμό 6/12 και θα επανέλθω ;)

Το Golden Margy που έχω στο giant πάντως μου άρεσε υπερβολικά, αν και το ατμίζω λίγες ώρες. Κατα πολύ ανώτερο για εμένα του Maxboro ίσως και του Prince Perry που άτμιζα παλιότερα, αν και PG.

Μάλλον σε αυτές τις δυο γεύσεις θα καταλήξω προς το παρόν. Δεν είχατε άδικο όσοι τις υμνούσατε  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος imjp1982

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: E-liquid Mystique Nobacco
« Απάντηση #268 στις: Φεβρουαρίου 29, 2012, 22:52 »
Φιλε akpe καλησπερα..Αν σε ενδιαφερει η γνωμη μου,μη κανεις μυξη 18 mg με 0 mg..Προτιμησε το 18 αρι με 6 αρι..  :thumpup: Θα σου βγει περιπου 12 mg..Αν κανεις 12mg με 6mg θα σου βγει περιπου 9mg

Αποσυνδεδεμένος akpe

  • ***
  • 653
  • Φύλο: Άντρας
Απ: E-liquid Mystique Nobacco
« Απάντηση #269 στις: Μαρτίου 01, 2012, 02:24 »
Ευχαριστώ imjp! Στο Valuto θα κατέβω στα 12 και βλέπουμε! Αυτό που με προβληματίζει είναι πως και στο Margy, που ατμίζω στα 12 το χτύπημα είναι ελαφρώς πιο έντονο από όσο θα ηθελα αλλά όχι και τραγικό.

Θα συνεχίσω να ατμίζω στα 12 για λίγες ημέρες μήπως φταίει ξέρωγω η ξαφνική αλλαγή από 9 στα 12/ η αλλαγή από vg σε pg / η αλλαγή γεύσεων και αν δεν στρώσει θα κατέβω στα 9  :thumpup:

Από την εμπειρία σας τι παίζει συνήθως; Ο λαιμός σιγά σιγά συνηθίζει τα υψηλότερα mg/ml;
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 01, 2012, 05:25 από akpe »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8828 1115935 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 15, 2024, 06:58
από Sergios
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 824395 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 507410 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 8944 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 154784 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 568803 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 243891 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 294199 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1765 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 762784 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1131 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 4021 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem