vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

106 επισκέπτες, 2 χρήστες
Jorge, camber

Twitter

E-liquid Mystique Nobacco

Αποσυνδεδεμένος vimana

  • **
  • 332
  • Φύλο: Άντρας
    • UCA coin
Απ: E-liquid Mystique Nobacco
« Απάντηση #270 στις: Μαρτίου 04, 2012, 19:54 »
@ akpe
Προσωπικά, από τα υγρά της mystique έπαιρνα πάντα 6ράκια. Στη τελευταία παραγγελία ήθελα να δοκιμάσω και τα 12ρια αλλά παρατήρησα ότι υπερισχύει η νικοτίνη και χάνεται η γεύση. Αυτή την αίσθηση είχα κι απ' ότι είπαν και άλλοι ατμιστές παραπάνω, μάλλον ισχύει τελικά :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος georgevtrs

  • ***
  • 697
  • Φύλο: Άντρας
Απ: E-liquid Mystique Nobacco
« Απάντηση #271 στις: Μαρτίου 04, 2012, 23:02 »
Ναι φίλε μου ισχύει 100% και εγώ από 12αρια τώρα 6αρια ποιο έντονο το άρωμα άλλα κάνω ένα ml παραπάνω την ήμερα, το έχω ακούσει και από άλλους  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος nikoshat

  • **
  • 169
  • Χαμογελάστε σήμερα...το αύριο θα είναι χειρότερο.
Απ: E-liquid Mystique Nobacco
« Απάντηση #272 στις: Μαρτίου 05, 2012, 21:48 »
@ akpe
Προσωπικά, από τα υγρά της mystique έπαιρνα πάντα 6ράκια. Στη τελευταία παραγγελία ήθελα να δοκιμάσω και τα 12ρια αλλά παρατήρησα ότι υπερισχύει η νικοτίνη και χάνεται η γεύση. Αυτή την αίσθηση είχα κι απ' ότι είπαν και άλλοι ατμιστές παραπάνω, μάλλον ισχύει τελικά :dontknow:

Το ιδιο ακριβως παρατηρησα και εγω στην σειρα e-liquids στα 16ρια, προφανως υπαρχει καποιο θεμα με τις μεγαλες περιεκτικοτητες.

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: E-liquid Mystique Nobacco
« Απάντηση #273 στις: Μαρτίου 06, 2012, 01:04 »
Δεν αλλάζω τις περιεκτικότητες στα έτοιμα υγρά που προτιμώ (οπότε δεν μιλάω από πρώτο χέρι) αλλά όλοι αναφέρουν πως σε όλες τις μάρκες όσο κατεβαίνεις σε νικοτίνη τόσο πιο ευδιάκριτο και ξεκάθαρο είναι το άρωμα. Βέβαια χάνεις σε χτύπημα...

Αποσυνδεδεμένος imjp1982

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: E-liquid Mystique Nobacco
« Απάντηση #274 στις: Μαρτίου 06, 2012, 21:06 »
Καλησπερα παιδια...Εχετε απολυτο δικιο..Οσο κατεβαινουμε σε νικοτινη,τοσο πιο εντονο ειναι το αρωμα και η γευση του υγρου μας..Αυτο δεν ισχυει μονο για τα Mystique αλλα για ολα τα υγρα...Η νικοτινη πικριζει παρα πολυ..Και θα σας πω την προσφατη εμπειρια μου..Πριν μερικες μερες πηρα το Valuto 18mg αφου πρωτα τελειωσα το 12αρι και δεν ειχε καμια σχεση...Το 18αρι πικριζε πολυ λογω νικοτινης ενω το 12αρι κλασσικο αψογο Valuto..Το ιδιο και με το αγαπημενο μου απο την απλη σειρα Nobacco,RY4...Το 16αρι το παρατησα λογω εντονου πικρισματος εννοειτε λογω νικοτινης..Ενω το 11αρι ειναι απλα... Κ-Ο-Ρ-Υ-Φ-Α-Ι-Ο :respect:

Αποσυνδεδεμένος akpe

  • ***
  • 653
  • Φύλο: Άντρας
Απ: E-liquid Mystique Nobacco
« Απάντηση #275 στις: Μαρτίου 25, 2012, 09:06 »
Τελικά κατέληξα στο Margy ως κύριο ατμιστικό, έχοντας σαν δεύτερο το hellas blend όποτε θέλω κάτι πιο ξερό.

Αλλά αυτό το Valuto ρε παιδιά...

Μια μου αρέσει, μια μου ξενίζει. Στον TEC η ιδιαίτερη γεύση που έχει κάποιες φορές (αλλά όχι όλες) μου φέρνει σε πλαστικίλα κατά την εκπνοή. Εδώ το είχα βάλει στο lava και τρόμαξα στην αρχή μήπως μου έκαψε τον ατμο! Αλλά τελικά και στο mini&more της μητέρας μου και σε νέο tankomizer την ίδια γεύση μου βγάζει.

Δεν ξέρω αν είναι θέμα συνδυασμού Giant και TEC tankomizer, αλλά θα ατμίσω και τα υπόλοιπα 10ml που έχω μήπως και, ειδάλλως με βλέπω να γυρίζω στο Margy.  :)

Αποσυνδεδεμένος vimana

  • **
  • 332
  • Φύλο: Άντρας
    • UCA coin
Απ: E-liquid Mystique Nobacco
« Απάντηση #276 στις: Μαρτίου 25, 2012, 18:23 »
Περίεργο ::) Το valuto δεν έχει μεγάλες διαφορές απ' το Golden και δεν είναι η δική μου αίσθηση μόνο. Και πολλοί άλλοι το παρατήρησαν ότι είναι πολύ κοντά γευστικά τα 2 υγρά! Θα έλεγα ότι το valuto είναι η λάϊτ βέρσιον του Golden (το οποίο ως γνωστόν το πίνουμε στο πρωινό μας :idiot1: )
Πολύ περίεργο πάντως που το ένα σου βγάζει πλαστικίλα και το άλλο όχι :confused1: Εγώ τα ατμίζω με e-Go κι έχουν απίθανη γεύση και τα δύο ;)

Και μια και μιλάμε για τη σειρά Mystique, η μεγάλη απογοήτευση για μένα ήταν το pregio Όζα για τα νύχια; ασετόν; κάτι τέτοιο πάντως, πολύ έντονα χημικό (ούτε να το μυρίσεις αντέχεις) :thumpdown:
Κρίμα πάντως γιατί κι άλλα της σειράς που είχα δοκιμάσει (πχ cosi, don) μου άρεσαν αρκετά και ατμίζονταν άνετα, απλά δεν είναι γεύσεις για όλη τη μέρα. Τώρα θέλω να δω και το caprice :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: E-liquid Mystique Nobacco
« Απάντηση #277 στις: Μαρτίου 25, 2012, 18:41 »
Το Pregio πρέπει να είναι τo πιο μισητό υγρό στο φόρουμ!  :laugh1:
Όποιος δεν ενθουσιάζεται με το Valuto αλλά του αρέσει το Golden Margy ας δοκιμάσει και το Cosi.

Αποσυνδεδεμένος vimana

  • **
  • 332
  • Φύλο: Άντρας
    • UCA coin
Απ: E-liquid Mystique Nobacco
« Απάντηση #278 στις: Μαρτίου 25, 2012, 18:46 »
Σωστός :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος imjp1982

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: E-liquid Mystique Nobacco
« Απάντηση #279 στις: Μαρτίου 26, 2012, 09:59 »
Καλημερα και καλη εβδομαδα..Φιλε vimana απορω πραγματικα πως σου φενεται οτι το Golden Margy δεν εχει μεγαλη διαφορα απο το Valuto..Το ενα εινα πολυ αρωματικο,το αλο οχι..Το ενα γλυκιζει υπερβολικα,το αλλο οχι..Το ενα θυμιζει μελι,το αλλο πολλα και διαφορα εκτος απο μελι...Εχουν τεραστια διαφορα αυτα τα 2 υγρα.... :))
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 26, 2012, 10:17 από imjp1982 »

Αποσυνδεδεμένος vimana

  • **
  • 332
  • Φύλο: Άντρας
    • UCA coin
Απ: E-liquid Mystique Nobacco
« Απάντηση #280 στις: Μαρτίου 27, 2012, 00:46 »
Ρε κοπέλι, τον Φλεβάρη (πριν 1 μήνα δηλ) έγραφες ότι μοιάζουν και δεν έχουν μεγάλες διαφορές, ίδια γλυκύτητα μόνο στην ένταση αλλάζουν:
Και γω το εχω διαπυστωσει οντως αυτο...Και Valuto που εχω και Golden Margy,μοιαζουν λιγο σαν γευση..Εχουν κατι κοινο δηλαδη σιγουρα,απλα οτι και αν ειναι αυτο,το Valuto το εχει στο ελαχιστο και γιαυτο και το γλυκισμα ειναι απειροελαχιστο συγκριτικα με αυτο του Golden Margy..Αλλα δοκιμασα και καποια αλλα υγρα απο την σειρα Mystique και εχω να πω πως τα περισσοτερα υγρα αυτης της σειρας μοιαζουν μεταξυ τους στην ΑΠΟΧΡΩΣΗ γλυκαδας που αφηνουν και απλα εκει που διαφερουν ειναι στην ΕΝΤΑΣΗ της γλυκαδας αυτης...
Τώρα λες ότι έχουν τεράστια διαφορά; :o :o πΛΛΛάκα με κάνεις ρε καρντάσι; :laugh1: (που λέμε κι εμείς εδώ πάνω)

Άνευ πλάκας πάντως, αν δεις κι αυτούς που γράφουν πιο πάνω (girlplay, kimmi) λένε ότι τα 2 υγρά έχουν κάτι κοινό, τα παρομοιάζουν μεταξύ τους και αναρρωτιούνται τί είναι αυτό που τα διαχωρίζει ;)
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,3247.165.html
Οπότε μετά και το δικό σου σχόλιο,  τοποθετήθηκα κι εγώ υπέρ της άποψης αυτής. That's all

Αποσυνδεδεμένος imjp1982

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: E-liquid Mystique Nobacco
« Απάντηση #281 στις: Μαρτίου 27, 2012, 18:32 »
Ναι οντως πριν ενα διαστημα ελεγα πως εχουν κατι κοινο..Απο τοτε εως τωρα κανοντας αποκλειστικα σχεδον μονο αυτα τα υγρα,Golden Margy,Valuto και Tobacco Echo,εχω βρει πολλες διαφορες... :))Εχουν κοινη βαση προφανως αλλα αν τα κανεις συστηματικα αυτα τα υγρα,βρισκεις πολλες διαφορες..Τα μονα κου μοιαζουν(Σχεδον ολοιδια γευση)ειναι το Cosi με το Tobacco Echo που το ειχα αναφερει και μερικα post πιο πριν...

Αποσυνδεδεμένος glko

  • *
  • 55
  • Φύλο: Άντρας
  • Caminhando e cantando
Απ: E-liquid Mystique Nobacco
« Απάντηση #282 στις: Δεκεμβρίου 12, 2012, 12:34 »
Tο Golden Margy εχει αλλάξει?

Πριν απο 3 μήνες που ξεκίνησα μου άρεσε πολύ, τώρα νομίζω οτι μου δίνει αίσθηση μελιού.
Το πρίν απο 1 εβδομάδα και  δεν δεν δεν.


Αλλαγή μορφοποίησης
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 12, 2012, 21:08 από alexmach »

Αποσυνδεδεμένος vimana

  • **
  • 332
  • Φύλο: Άντρας
    • UCA coin
Απ: E-liquid Mystique Nobacco
« Απάντηση #283 στις: Δεκεμβρίου 13, 2012, 21:11 »
Το GM πάντα είχε αυτή την γλυκιά επίγευση μελιού. Αυτό είναι το χαρακτηριστικό του, η ιδιαίτερη εκείνη γεύση, αλλά σε μένα (αντιθέτως) μου φαίνεται ότι δεν έχει πιά τόσο έντονη όσο παλιά! Εκτός κι αν το συνήθισα τόσο που πλέον δεν το καταλαβαίνω  :-\

Αποσυνδεδεμένος kathlos

  • *
  • 82
  • Φύλο: Άντρας
Απ: E-liquid Mystique Nobacco
« Απάντηση #284 στις: Δεκεμβρίου 22, 2012, 16:43 »
Σήμερα, δοκίμασα και εγώ το Golden Margy σε 12mg.
Πολύ καλό χτύπημα παρότι 12αρι και με γεύση απίθανη. Μου θύμισε πάρα πολύ καπνό CRAVEN.
Ως φανατικος του craven βλεπω ολοι γραφουν το ιδιο λαθος. Ο margy ειειναι ιδιος ο black devil καμια σχεση με craven

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 20117 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 192812 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 1139 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 4251 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1107433 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 179119 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 1558 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1147 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 24194 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 288279 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 211446 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 70771 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro