vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

271 επισκέπτες, 3 χρήστες
Jorge, camber, manoslykos

Twitter

Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)

Αποσυνδεδεμένος gihal

  • **
  • 217
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #90 στις: Οκτωβρίου 07, 2011, 00:57 »
Εγώ πάντως δεν έχω παρατηρήσει ποτέ την υγρασία που περιγράφεις μετά απο άτμισμα. Ίσως κάτι άλλο πάει στραβά?

Αποσυνδεδεμένος nikpapas

  • 4
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #91 στις: Οκτωβρίου 07, 2011, 06:39 »
το προηγουμενο Σαββατο πηρα που λετε και εγω τον "γιγαντα" με εναν φιλο και πηραμε ενα η.τ ο καθενας γιατι δεν ειχε δευτερη συσκευασια να παρουμε,το αποτελεσμα;και εμενα και του φιλου μου παρεδωσε πνευμα..στην αρχη αναβοσβηνε το λαμπακι 3 φορες και δεν σε αφηνε να καπνισεις,λεω να αλλαξω ατμ,αλλαξα δουλεψε για μια-δυο μερες,αλλα τωρα και χωρις ατμ κουμπωμενο πανω πατας το κουμπακι και το μονο που κανει ειναι να αναβοσβηνει 3 φορες,του φιλου μου δεν ειναι σε αυτα τα χαλια αλλα θα φτασει,το δικο του το εχει χαλαρωμενο ετοιμο να ξεκουμπωσει για να "ατμισει"!114€ τσαμπα...αυτο λεεω εγω....τι να κανω δεν ξερω...διαβασα αποσυγχρονιστηκε η μπαταρια καπου εδω μεσα και τωρα τι;με καλυπτει η εγγυηση τουλαχιστον να παρω κατι που να δουλευει!να πω οτι εκανα κατι εγω να πω ναι αλλα και του φιλου μου;1 εβδομαδα χωρις τσιγαρο,θα κυλισω!!!!
ευχαριστω εκ των προτερων=)

Αποσυνδεδεμένος xiroxiyo

  • **
  • 366
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #92 στις: Οκτωβρίου 07, 2011, 07:04 »
Να το πας πίσω φίλε να το δούνε, λογικά έχεις εγγύηση 30 μέρες  αν δεν κάνω λάθος .

Αποσυνδεδεμένος Vangos

  • *****
  • 1896
  • Φύλο: Άντρας
  • "ΑΤΜΟΚΑΛΥΨΗ ΤΩΡΑ"
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #93 στις: Οκτωβρίου 07, 2011, 10:27 »
το προηγουμενο Σαββατο πηρα που λετε και εγω τον "γιγαντα" με εναν φιλο και πηραμε ενα η.τ ο καθενας γιατι δεν ειχε δευτερη συσκευασια να παρουμε,το αποτελεσμα;και εμενα και του φιλου μου παρεδωσε πνευμα..στην αρχη αναβοσβηνε το λαμπακι 3 φορες και δεν σε αφηνε να καπνισεις,λεω να αλλαξω ατμ,αλλαξα δουλεψε για μια-δυο μερες,αλλα τωρα και χωρις ατμ κουμπωμενο πανω πατας το κουμπακι και το μονο που κανει ειναι να αναβοσβηνει 3 φορες,του φιλου μου δεν ειναι σε αυτα τα χαλια αλλα θα φτασει,το δικο του το εχει χαλαρωμενο ετοιμο να ξεκουμπωσει για να "ατμισει"!114€ τσαμπα...αυτο λεεω εγω....τι να κανω δεν ξερω...διαβασα αποσυγχρονιστηκε η μπαταρια καπου εδω μεσα και τωρα τι;με καλυπτει η εγγυηση τουλαχιστον να παρω κατι που να δουλευει!να πω οτι εκανα κατι εγω να πω ναι αλλα και του φιλου μου;1 εβδομαδα χωρις τσιγαρο,θα κυλισω!!!!
ευχαριστω εκ των προτερων=)
Να το πας πίσω φίλε να το δούνε, λογικά έχεις εγγύηση 30 μέρες  αν δεν κάνω λάθος .
...θα τα αντικαταστήσουν σίγουρα, είναι πολύ εντάξει σ'αυτά τα θέματα η συγκεκριμένη εταιρία ;)

Αποσυνδεδεμένος AdeLaiN

  • *
  • 40
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #94 στις: Οκτωβρίου 07, 2011, 23:40 »
Παλικάρια μια ερώτηση.Η τζούρα μου ποικίλει πολύ κατα την διάρκεια της ημέρας.Αλλες φορές ειναι αρκετά σφιχτή αλλές αρκετα αεράτη και άλλες σε κανονικό επίπεδο(υποκειμενικό).Αν έχω παρατηρήσει σωστά εξαρτάται και από το πόσο σφιχτός είναι ο ατμοποιητής πάνω στην μπαταρία.Ποια είναι η γνώμη σας σε αυτό?

Αποσυνδεδεμένος jeke04

  • *****
  • 976
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιάννης
    • www.seatclub.gr/forum
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #95 στις: Οκτωβρίου 07, 2011, 23:44 »
Πριν απο κάθε επαναγεμισμα, ξεβιδωνοντας την μπαταρία απο το καρτο βλέπω και εγω λίγη υγρασία. Δεν νομίζω ότι είναι άξιο αναφοράς. Την σκουπίζω και συνεχίζω.

Παλικάρια μια ερώτηση.Η τζούρα μου ποικίλει πολύ κατα την διάρκεια της ημέρας.Αλλες φορές ειναι αρκετά σφιχτή αλλές αρκετα αεράτη και άλλες σε κανονικό επίπεδο(υποκειμενικό).Αν έχω παρατηρήσει σωστά εξαρτάται και από το πόσο σφιχτός είναι ο ατμοποιητής πάνω στην μπαταρία.Ποια είναι η γνώμη σας σε αυτό?

Πότε μην αφήγησης την μπαταρία στο καρτο, λες και παει για πόλεμο.
Θα έπρεπε να στο έχουν πει απο εκει που το πήρες.

Αποσυνδεδεμένος AdeLaiN

  • *
  • 40
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #96 στις: Οκτωβρίου 08, 2011, 00:05 »
Ναι ποτε δε την σφίγγω.Συνήθως μολις καταλάβω ότι ακουμπάνε οι δύο πόλοι τότε σφίγγω 2-3mm ακόμη.Απλά καμιά φορά για δοκιμή λιγάκι παραπάνω.Αλλα δυστυχώς όχι κανείς δε μου είπε τίποτα.Από εδώ μόνο ότι εχω διαβάσει...

Αποσυνδεδεμένος nikpapas

  • 4
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #97 στις: Οκτωβρίου 08, 2011, 03:01 »
...θα τα αντικαταστήσουν σίγουρα, είναι πολύ εντάξει σ'αυτά τα θέματα η συγκεκριμένη εταιρία ;)
θα παω αυριο και μακαρι,μην ληξει αδικα η προσπαθεια διακοπης του καπνισματος....γιατι να τα ξανασκασω δεν παιζει :thumpdown:

Αποσυνδεδεμένος AdeLaiN

  • *
  • 40
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #98 στις: Οκτωβρίου 08, 2011, 15:35 »
Οταν χρησιμοποίεται καινουριο του κουτιου ατμοπιητή σας έρχεται καθόλου "λαστιχίλα" για κάποιες ώρες?
Γιατι το έπαθα και με τον πρώτο με υγρα virginia της nobacco αλλά μετά έγινε super και το έχω πάθει και τώρα που γράφω με καινουριο απο ζελατίνα atmo με υγρό ry4

Αποσυνδεδεμένος yannis

  • *
  • 38
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #99 στις: Οκτωβρίου 08, 2011, 16:04 »
μολις τον αγορασα και εγω .
απειρος... χρονια καπνιστης, μανιωδης.
Αποτελεσμα?
Μαλλον θα παθω εξαρτηση με το ατμισμα τωρα.
Το πηρα με 20ml nobacco usa mix στα 16mg niko(ελπιζω να μην ξεμεινω -ειμαι κερκυρα)
Μπερδευτικα λιγο (εχει διαφορα στο πως ρουφας απο ενα πραγματιικο τσιγαρο-ακομα προσπαθω να με συντονισω).

κατα τα αλλα δεν μπρω να εκφρασω αποψη αφου δεν εχω δοκιμασει κατι αλλο.
ουτε σταξιματα ομως ουτε τιποτα το περιεργο.
το μονο που θελω να δω ειναι ποσο κραταει καθε καρτο και ποσο στο περιπου κρατει ενα μπουκαλακι 20 μλ για να μπορω να κανω τους υπολογισμους μου.
Γεγονος παντως οτι δεν με εχει αφησει αδιαφορο,το αντιθετο με εχει ικανοποιησει.
Μαλλον ομως θα παω και για καποιο μινι (ισως το μινι-τ της ovale) ή to mini and more μονο και μονο για τις εξοδους μου.

Μεγαλο ατου το pass ,το οποιο λειτουργει κανονικα και στις 2 μπαταριες.(η ενδειξη του led)

γενικα μια καλη λυση για καποιον απειρο like me με λιγες απλες γνωσεις .

Αποσυνδεδεμένος striker

  • **
  • 202
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #100 στις: Οκτωβρίου 08, 2011, 17:31 »
Μαλλον ομως θα παω και για καποιο μινι (ισως το μινι-τ της ovale) ή to mini and more μονο και μονο για τις εξοδους μου.

Μετα το giant δεν νομιζω οτι θα μπορεσει να σε ικανοποιησει καποιο μικρο (εστω και μονο για τις εξοδους σου)!

Αποσυνδεδεμένος yannis

  • *
  • 38
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #101 στις: Οκτωβρίου 08, 2011, 17:32 »
τι θα προτεινες?

Αποσυνδεδεμένος tsiv

  • *****
  • 2868
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #102 στις: Οκτωβρίου 08, 2011, 17:37 »
το Giant και για τις εξοδους ;D ;)

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9595
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #103 στις: Οκτωβρίου 08, 2011, 17:41 »
τι θα προτεινες?
θα μπορούσες να χρησιμοποιήσεις τις μικρές μπαταρίες των 650mah (θα πρότεινα τις eGo-T με κλείδωμα). Με αυτό τον τρόπο μειώνεις το συνολικό μήκος αφού με τις 900άρες μπαταρίες η συσκευή είναι αρκετά μεγάλη.

Αποσυνδεδεμένος striker

  • **
  • 202
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #104 στις: Οκτωβρίου 08, 2011, 17:41 »
Θα προτεινα να το ξεπερασεις και να μην νιωθεις ασχημα για το μεγεθος του εργαλειου!!!  :thumpup:
Κι εγω αυτο εχω και δεν μπορω να συμβιβαστω με κατι αλλο απο τα ετοιμα πακετα που πωλουνται!!!
Αν και εχω ενα ονειρο (λεγε με GGTS)!!! :respect:
Ειδικα αν οπως λες ησουν μανιωδης καπνιστης, νομιζω οτι θα πεταξεις τζαμπα λεφτα!!! ;)
Επισης θα σου προτεινα να ψαχτεις λιγο με τα υγρα (διαβασε τα αναλογα θεματα) υπαρχει τεραστια ποικιλια!!! :bye:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1102127 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 176618 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 510 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 350 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 22292 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 285167 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209523 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 68652 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 315531 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 15581 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 126818 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 95222 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem