vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

426 επισκέπτες, 5 χρήστες
dimitrisd, manoslykos, Tem, pngtszs1976, bloodlessz

Twitter

Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)

Αποσυνδεδεμένος cantona

  • **
  • 169
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #720 στις: Ιανουαρίου 31, 2012, 18:49 »
Τον S τον έχω πάρει εδώ και μια βδομάδα,μου άρεσε το επιστόμιο του και γενικότερα η εμφάνιση αφού είναι ποιο μικρό.
Αλλά την αίσθηση το ντουμάνι και την ποιο ελεύθερη τζούρα που μου δίνει ο 1.6 δεν μου τα έδωσε κι έτσι τον κράτησα για back-up.
Με προβληματίζει λοιπόν το γεγονός ότι θα αντικαταστήσουν τον γίγαντα με τον S και με βάζει δυστυχώς εκ νέου σε αναζήτηση πράγμα που δεν ήθελα με τίποτα αφού είχα βρει τον συνδυασμό που ήθελα,νέου συνδυασμού που να με ικανοποιεί όσο το 1.6του giant. :angry_orange:

Αποσυνδεδεμένος tolis33

  • *
  • 73
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #721 στις: Ιανουαρίου 31, 2012, 19:01 »
Συμφωνω απολυτα με τον cantona κι εχω κ γω τον ιδιο προβληματισμο

Αποσυνδεδεμένος Γιάννης Μ

  • **
  • 257
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #722 στις: Ιανουαρίου 31, 2012, 20:11 »
Εβγαλε ανακοινωση η Nobacco οτι θα ειναι ξανα διαθεσιμος απο 10/2

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #723 στις: Φεβρουαρίου 01, 2012, 01:04 »
Καλησπέρα σας,

Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι οι ατμοποιητές "Giant" 1.6ohm θα είναι πάλι διαθέσιμοι μετά τις 10/2 και θα διατίθενται παράλληλα με τους "Giant-S"

Ευχαριστούμε

NOBACCO Team

Πάλι καλά γιατί 2 άτμο 2.0 Ohm που πήρα κατά λάθος δεν είχαν καμία σχέση με τους 1.6 Μόνο με κανένα VV θα μπορέσω να τους χρησιμοποιήσω για να μην πάνε και χαμένοι.

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #724 στις: Φεβρουαρίου 01, 2012, 11:03 »
Ευχάριστο το νέο για όσους ανησύχησαν ( κ εγώ λίγο... ::)) για τους αγαπημένους  μας  Giant 1.6 ohm  ;) ;)

Αποσυνδεδεμένος DjLouiS

  • **
  • 280
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #725 στις: Φεβρουαρίου 01, 2012, 11:50 »
επειδη απογοητευτηκα παρα πολυ απο την αποδοση ενος giant στα 2ohm πηγα σημερα το πρωι σε ενα καταστημα στη ζωγραφου και μου τον αντικεταστησαν διοτι μαλλον ειχε προβλημα δεν εβγαζε κα8ολου ντουμανι επρεπε να ρουφας τουλαχιστον 7 δευτερολεπτα για να βγει κατι ,μου εδωσαν εναν titan dct 5ml διοτι δεν ειχαν στα 1,6 πληρωσα τη διαφορα και τον δοκιμασα ελαχιστα,γυρνωντας για γλυφαδα βρηκα ενα φαρμακειο στη γουναρη μπηκα μεσα και πηρα μαζι με την εκπτωση ενα valuto στα 7ε kai enan giant 1.6 στα 3.8 εε εντα3ει τωρα μαλιστα δεν εχει καμια σχεση με αυτο που ειχα εχ8ες ακομη καλυτερος και απο εναν εgot lr type b που ειχα δοκιμασει πριν ενα μηνα απιστευτο ντουμανι και τελειο χτυπημα!!!!
απλα ρε παιδα βοη8ηστε με λιγο κα8ε ποτε να βαζω υγρο μεσα στο σφουγγαρακι ?
επισης 8α η8ελα να ευχαστιστησω τον atmos που με βοη8ησε για την αντικατασταη του giant διοτι σε αλλη περιπτωση απλα 8α ηταν στα σκουπιδια,οντως ειναι τελειος ατμοποιητης μπορει να μην αποδιδει τη γευση οπως ενας egot αλλα εχω την εντυπωση οτι στις καπνικες γευσεις αποδιδει πολυ καλυτερα πλησιαζει πιο πολυ το τσιγαρο απο οτι αλλοι ατμοποιητες μπορει να ειναι και η ιδεα μου τινα πω!! :thumpup: :thumpup: :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος ΚΩΣΤΑΣ Η2Ο

  • **
  • 355
  • Φύλο: Άντρας
    • KostasSpear
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #726 στις: Φεβρουαρίου 01, 2012, 11:57 »
Όσο πιο συχνά ρίχνεις (δεν λέμε να είσαι με το μπουκαλάκι στο χέρι) τόσο θα σου κρατήσει
Δηλ. Άμα τον γεμίσεις με 4 ml ρίχνε 1 ml 3 φορές την μέρα , να μην στεγνώσει και να μην μείνει η πάνω αντίσταση χωρίς υγρό

Όντως αποδίδει  τις γεύσεις πολύ καλά   

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #727 στις: Φεβρουαρίου 01, 2012, 12:03 »
@  DjLouiS   καλημέρα,

'Oταν είναι καινούγριος ο cartomizer σου δεν χρειάζεται να είσαι με το  μπουκαλάκι από πάνω!!!
Για αρκετές ώρες δεν θα χρειαστεί να τον γεμίσεις!
Αν πάλι ατμίζεις συνέχεια δίχως να πάρεις ανάσα? Τότε να ελέγχεις το σφουγγαράκι σου κάθε μια ώρα για να μην σου στεγνώσει αν κ με τον καιρό θα καταλαβαίνεις πιστεύω πότε θέλει γέμισμα ! Όταν πέσει η απόδωση στον  ατμό θα ξέρεις ότι χρειάζεται υγρό.  ;)


Αποσυνδεδεμένος DjLouiS

  • **
  • 280
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #728 στις: Φεβρουαρίου 01, 2012, 12:09 »
σημερα τον γεμισα πληρως δηλαδη μου ερι3ε απο κατω 3 καλες σταγονες και ατμιζω καμια ωρα δηλαδη κα8ε 2ωρες ατμισματος να ριχνω και ενα μλ απο πανω η να ριχνω μια καλη κα8ε μερα και μολις 3αναστα3ει παλι απο κατω να το αφηνω μπορεις να με βοη8ησεις λιγο?ειναι η πρωτη μου επαφη με τετοιο ατμοποιητη και απλα ρωταςω διοτι δεν εχει καμια σχεση με οσους αλλους ατμοποιητες ειχα χρησιμοποιησει στο παρελ9ον που πλεον τους εχω μα8ει αψογα

Αποσυνδεδεμένος imjp1982

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #729 στις: Φεβρουαρίου 01, 2012, 12:11 »
Παιδια ισχυει οτι η κλασσικη 900αρα μπαταρια Giant χαλαει σε συνδιασμο με τον ατμο Giant 1.6;;;Εδω μεσα εχω διαβασει οπως και ατη παρουσιαση του Giant,πως η μπαταρια παθαινει καποιο μπλοκαρισμα....Αν ναι,τοτε εμεις με τις κλασσικες μπαταριες 900 Giant,δεν πρεπει να περνουμε αυτους τους 1.6 ατμο Giant σωστα;;;

Αποσυνδεδεμένος imjp1982

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #730 στις: Φεβρουαρίου 01, 2012, 12:16 »
σημερα τον γεμισα πληρως δηλαδη μου ερι3ε απο κατω 3 καλες σταγονες και ατμιζω καμια ωρα δηλαδη κα8ε 2ωρες ατμισματος να ριχνω και ενα μλ απο πανω η να ριχνω μια καλη κα8ε μερα και μολις 3αναστα3ει παλι απο κατω να το αφηνω μπορεις να με βοη8ησεις λιγο?ειναι η πρωτη μου επαφη με τετοιο ατμοποιητη και απλα ρωταςω διοτι δεν εχει καμια σχεση με οσους αλλους ατμοποιητες ειχα χρησιμοποιησει στο παρελ9ον που πλεον τους εχω μα8ει αψογα
Καλημεσα φιλε μου..Εγω τον γεμιζω τον ατμο το πρωι μεχρι να σταξει απο κατω..Τον ξαναγεμιζω παλι το βραδι επισης ξανα μεχρι να σταξει απο κατω..Δηλ τον γεμιζω full 2 φορες την ημερα..Με αυτο τον τροπο μου κρατησε ο πρωτος ατμο,ακριβως 9 ημερες...Στην 9η μερα,και ενω ηταν σχεδον γεματος,εβγαζε εντονη γευση καμμενου..Δεν μπηκα εννοειτε σε διαδικασιες πλυσηματος-στεγνωματος κλπ...Απλα τον πεταξα και με 6 ευρω πηρα καινουργιο...

Αποσυνδεδεμένος Teodor

  • **
  • 397
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο τις 10 Δεκεμβριου 2011
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #731 στις: Φεβρουαρίου 01, 2012, 12:24 »
σημερα τον γεμισα πληρως δηλαδη μου ερι3ε απο κατω 3 καλες σταγονες και ατμιζω καμια ωρα δηλαδη κα8ε 2ωρες ατμισματος να ριχνω και ενα μλ απο πανω η να ριχνω μια καλη κα8ε μερα και μολις 3αναστα3ει παλι απο κατω να το αφηνω μπορεις να με βοη8ησεις λιγο?ειναι η πρωτη μου επαφη με τετοιο ατμοποιητη και απλα ρωταςω διοτι δεν εχει καμια σχεση με οσους αλλους ατμοποιητες ειχα χρησιμοποιησει στο παρελ9ον που πλεον τους εχω μα8ει αψογα

Οποια μεθοδο κ αν διαλεξεις, το ζητουμενο ειναι να μη μενει στεγνος! Η αληθεια ειναι θεωρω καλυτερη τη μεθοδο του "ανα τακτα χρονικα διαστηματα την ημερα, συμπληρωμα 1-2 ml" παρα να ρισκαρω να τον δουλευω "στα ορια του στεγνωματος" μεχρι να ξανακανω φουλ γεμισμα....

Με το παραπανω τροπο, και DIY υγρα ο τελευταιος μου, μου κρατησε ΑΝΕΤΑ 15 μερες......Τη 15 τον πεταξα μονο και μονο προληπτικα χωρις να εχει ιδιαιτερα σημαδια φθορας!

Αποσυνδεδεμένος atanassio

  • *
  • 69
  • Φύλο: Άντρας
  • Life's short, eat desert first.
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #732 στις: Φεβρουαρίου 01, 2012, 13:00 »
Ατμίζοντας περίπου 3ml την ημέρα συμπληρώνω κι εγώ περίπου 1ml 3 φορές την ημέρα πρωί - μεσημέρι - νωρίς το βράδυ (σαν αντιβίωση ακούστηκε  :))) και δεν είχα ποτέ πρόβλημα.
Παιδια ισχυει οτι η κλασσικη 900αρα μπαταρια Giant χαλαει σε συνδιασμο με τον ατμο Giant 1.6;;;Εδω μεσα εχω διαβασει οπως και ατη παρουσιαση του Giant,πως η μπαταρια παθαινει καποιο μπλοκαρισμα....Αν ναι,τοτε εμεις με τις κλασσικες μπαταριες 900 Giant,δεν πρεπει να περνουμε αυτους τους 1.6 ατμο Giant σωστα;;;

 :nope:

Έχει ανακοινωθεί από nobacco κάπου μέσα στον Δεκέμβριο αν θυμάμαι καλά πως πλέον όλες οι giant μπαταρίες είναι συμβατές με τον 1.6 καρτο.
Αν η μπαταρία σου είναι του παλιού τύπου νομίζω πως απλά θα κλειδώσει αλλά ας το επιβεβαιώσει και κάποιος ακόμα.

Αποσυνδεδεμένος Kris

  • **
  • 291
  • Φύλο: Άντρας
  • Θέλω κάποια να μ’αγαπήσει για τα λεφτά της... ツ
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #733 στις: Φεβρουαρίου 01, 2012, 14:47 »
Πάλι καλά γιατί 2 άτμο 2.0 Ohm που πήρα κατά λάθος δεν είχαν καμία σχέση με τους 1.6.

Την πρώτη φορά και γω είχα πάρει στα 2 ohm και ρουφούσα να μην πω πως για να βγάλω λίγο ντουμάνι!  ;D

Όσο πιο συχνά ρίχνεις (δεν λέμε να είσαι με το μπουκαλάκι στο χέρι) τόσο θα σου κρατήσει
Δηλ. Άμα τον γεμίσεις με 4 ml ρίχνε 1 ml 3 φορές την μέρα , να μην στεγνώσει και να μην μείνει η πάνω αντίσταση χωρίς υγρό

Όντως αποδίδει  τις γεύσεις πολύ καλά   

 :thumpup:

Τον γεμίζω πρωί - μεσημέρι - βράδυ ακόμα και αν πάρει μόνο 10 σταγόνες! Δεν το αφήνω ποτέ στεγνό για να παίρνω πάντα την απόλαυση που μου προσφέρει!

Τον πετάω κάθε 10 μέρες καλού κακού... και χρησιμοποιώ καινούριο ...αλλά πολλές φορές στο 5ήμερο με πιάνει η μούρλα και τους βράζω γιατί έχω παρατηρήσει ότι μου δίνει καλύτερη τζούρα  :yes:

Υ.Γ. σε 2 carto έχει αποτύχει το βράσιμο και έγιναν χειρότεροι από πριν...  ;D

Αποσυνδεδεμένος doli

  • *
  • 95
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #734 στις: Φεβρουαρίου 01, 2012, 14:57 »
και εγώ το γεμίζω τακτικά. συνήθως βλέπω πότε στεγνώνει το εσωτερικό κ το αναπληρώνω
Άσχετο.
Το κάτω μέρος που κουπόνι στην μπαταριά πως μπορώ  για να τον βγάλω για να τον καθαρίσω ? :hmmm:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1102377 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 176680 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 515 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 351 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 22312 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 285274 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209536 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 68688 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 315616 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 15598 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 126849 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 95246 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem